• Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Szczypiorniak z Mikołajem”

     • 5 grudnia na hali sportowej w Świdwinie odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Szczypiorniak z Mikołajem”. Rozgrywki zostały zorganizowane przez Starostę Świdwińskiego i Technikum Rolnicze w Świdwinie.

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I miejsce – SP Redło

      II miejsce – UKS Rega Bierzwnica

      III miejsce – SP 2 Połczyn-Zdrój

      IV miejsce – SP Mielenko Drawskie I

      V miejsce – SP Mielenko Drawskie II

     • XIX edycja Międzyszkolnych Spotkań Profilaktycznych

     • XIX edycja Międzyszkolnych Spotkań Profilaktycznych już za nami. W spotkaniu uczestniczyło 5 drużyn z gminnych szkół. Zespoły zmagały się z zadaniami, które wymagały dużego zaangażowania uczniów, umiejętności pracy w grupie, kreatywności. Swoją wiedzę, pomysłowość i umiejętność pracy w zespole wykorzystali w pytaniach testowych w grze w aplikacji Nearpod, w tworzeniu ulotki promującej zdrowie, wspólnym budowaniu wieży, zabawie Tabu. Każde zadanie było oceniane przez ekspertów w swojej dziedzinie – Policję, Sanepid, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, psychologa.

       

      Klasyfikacja końcowa w XIX Spotkaniach Profilaktycznych:

      I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pom.

      II miejsce – Szkoła Podstawowa w Ostrowicach

      III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim

      IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pom.

      V miejsce – Szkoła Podstawowa w Nętnie

       

      Podsumowaniem Międzyszkolnych Spotkań Profilaktycznych był koncert Przemysława Siciarza "Nikt nie rodzi się narkomanem", w którym oprócz uczestników konkursu wzięli także udział uczniowie klas 7/8 gminnych szkół.

       

      Organizacja tego profilaktycznego dnia była możliwa dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i podniesiona świadomość ochroni uczniów przed niebezpieczeństwami uzależnień.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to bezpłatna akcja edukacyjna, która w tym roku odbyła się 17 listopada. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

      Ten dzień świętował nawet nasz oddział przedszkolny rozwiązując tajemnicze labirynty. Z łamigłówkami i rebusami matematycznymi zmagali się uczniowi klasy II. Natomiast klasa III miała przyjemność sprawdzić swoją wiedzę w różnorodnych zadaniach pod okiem starszych kolegów i koleżanek z klasy siódmej. Każda klasa miała inne zadanie do wykonania. Dodatkowo dla klas IV-VI w sali matematycznej przygotowane były stacje zadaniowe, wymagające od uczniów znajomości podstawowych wiadomości i umiejętności matematycznych.

     • Stypendia Burmistrza za rok szkolny 2022/2023 przyznane!

     • W Magazynie Solnym odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Drawska Pomorskiego za szczególne osiągnięcia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Stypendia sa przyznawane uczniom klas IV - VIII szkół podstawowych, którzy osiągnęli roczną średnią liczbę ocen minimum 4,75, otrzymali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz są laureatami lub finalistami konkursów i olimpiad na szczeblu co najmniej wojewódzkim, zgodnie z wykazem zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych ogłaszanym corocznie przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

      Stypendium Burmistrza za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe za rok szkolny 2022/2023 otrzymało dwudziestu dwóch uczniów ze szkół podstawowych z gminy Drawsko Pomorskie. Wśród stypendystów znaleźli się również nasi uczniowie i absolwenci:

       

      Gehrmann Felix

      wyróżniony za szczególne osiągnięcia

      finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

       

      Wyszyńska Laura

      otrzymała stypendium za osiągnięcia naukowe

       

      Pawlak Marcelina

      otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe

       

      Dorawa Tadeusz

      otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe

       

      Dorawa Łucja

      otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe

       

      Gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu talentów!

     • Niech się dzieją andrzejkowe czary...

     • Jaki będę mieć zawód? Jakie zwierzę? Gdzie będę mieszkał? Jak na imię będzie miała moja sympatia? Tego wszystkiego i wielu innych rzeczy dowiedzieli się uczniowie 30 listopada, kiedy to szkoła zamieniła się w Szkołę Magii pełną czarodziejów, czarownic, kotów i różnych czarodziejskich stworzeń. Andrzejki to wspaniała okazja nie tylko do dobrej zabawy, lecz również do kultywowania szacunku dla dawnych tradycji i obrzędów. Niezwykła atmosfera sprawiła, że dzieci z niecierpliwością czekały na wróżby. Każdy był ciekawy, co czeka go w przyszłości. Samorząd Uczniowski przygotował smakołyki, które uczniowie mogli kosztować przez cały dzień. Było wyjątkowo magicznie i interesująco, a korytarze szkolne na każdej przerwie pełne były dobrej zabawy.

     • Przez żołądek nie tylko do serca

     • Wspólne gotowanie zbliża ludzi. Przygotowując posiłek, rozmawiamy, żartujemy, śmiejemy się, odprężamy. Dlaczego nie wykorzystać tego w nauce języka angielskiego? Spróbowaliśmy i polecamy! Wspólnie z żołnierzami amerykańskimi postanowiliśmy przygotować polskie i amerykańskie przysmaki. Nie mamy już wątpliwości, że wspólne przygotowanie posiłków nie tylko zbliża, ale jest fantastyczną okazją do wykorzystania umiejętności językowych w praktyce. Dice, slice, cut, peel to tylko niektóre słowa, które często było słychać w trakcie przygotowywania potraw. Był też czas na rozmowy o hobby, rodzinie, a także polskiej tradycji związanej z Andrzejkami. Szkolne wróżki i wróżbici przepowiedzieli nawet gościom przyszłość pełną sukcesów i częstych odwiedzin w naszej szkole. Spotkanie nie mogło zakończyć się inaczej niż tradycyjnym meczem piłki ręcznej uczniów i żołnierzy.

     • "Kasztanobranie"

     • Tegoroczna zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem. W sumie zebraliśmy 1374,5 kg. Widać, że los leśnych zwierząt nie jest obcy naszym uczniom. 

       

      Rozstrzygnięcie konkursu:

      I miejsce- klasa 1- 477,5 kg WOW :)))))

      II miejsce- klasa 4- 271,5 kg

      III miejsce- klasa 5- 121 kg

       

      Konkurs indywidualny:

      I miejsce- Adela Kotecka kl.1- 115 kg

      II miejsce- Kaja Derda kl.4- 112 kg

      III miejsce- Antoni Oleszak kl.1- 76.5 kg

       

      Gratulujemy zwycięzcom! BRAWO!!!

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia wszystkie klasy oraz grupy przedszkolne uczestniczyły w aktywnościach przygotowanych przez pedagoga i psychologa. W szkole pojawiły się gazetki o prawach dziecka, naklejki z poszczególnymi prawami. Każda klasa wzięła udział w warsztatach, dotyczących praw dziecka, opracowywała mapy myśli, tworzyła tort decyzyjny z najczęściej wymienianymi prawami. Podsumowaniem lekcji była specjalnie na ten dzień przygotowana gra w aplikacji Nearpod, która sprawdziła, jak wiele informacji pozostało w świadomości uczniów.

     • Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców

     • W naszej szkole odbył się Turniej Piłki Ręcznej chłopców w ramach współzawodnictwa sportowego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Sprawna organizacja turnieju była możliwa dzięki współpracy Szkoły w Mielenku z Urzędem Miasta w Drawsku Pomorskim.

       

      Klasyfikacja końcowa w kategorii Igrzyska Dzieci:

      I miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      II miejsce - SP Mielenko Drawskie

      III miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

      IV miejsce - SP Ostrowice

       

      Klasyfikacja końcowa w kategorii Igrzyska Dzieci:

      I miejsce - SP Mielenko Drawskie

      II miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

      III miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      IV miejsce - SP Nętno

       

      Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!

     • Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

     • W naszej szkole odbył się Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt w ramach współzawodnictwa sportowego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Organizatorem rozgrywek była Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim oraz Urząd Miasta Drawsko Pomorskie.

       

      Klasyfikacja końcowa Igrzyska Dzieci:

      I miejsce – SP Mielenko Drawskie

      II miejsce – SP 1 Drawsko Pomorskie

      III miejsce – SP 2 Drawsko Pomorskie

       

      Klasyfikacja końcowa Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

      I miejsce – SP 2 Drawsko Pomorskie

      II miejsce – SP 1 Drawsko Pomorskie

      III miejsce – SP Nętno

       

      Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!

     • Chłopcy pojechali i ... zwyciężyli!

     • Tym razem na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Połczynie-Zdroju został rozegrany towarzyski turniej piłki ręcznej chłopców „Sport na start”. Drużyna chłopców powtórzyła sukces koleżanek i wywalczyła I miejsce.

       

      Wyniki poszczególnych spotkań:

      SP Mielenko – Rega Bierzwnica; 6:2

      SP Mielenko – SP 2 Połczyn; 7:7

      SP Mielenko – SP Redło; 5:1

      SP Mielenko – KS Gwardia Koszalin; 4:2

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I miejsce – SP Mielenko Drawskie

      II miejsce – SP Redło

      III miejsce – KS Gwardia Koszalin

      IV miejsce – SP 2 Połczyn-Zdrój

      V miejsce – Rega Bierzwnica

       

      Chłopcom oraz trenerowi gratulujemy sukcesu! 

     • Turniej Recytatorski w Połczynie-Zdroju

     • Nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie przed szerszą publicznością - komisją, przeszło setką uczestników, nauczycielami oraz rodzicami podczas Turnieju Recytatorskiego "Młody Skamander" w Połczynie-Zdroju. Usłyszeli różne utwory Juliana Tuwima, czasem te same, recytowane przez dzieci młodsze i starsze, interpretowane na różne sposoby. Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowały: Maria Gloc, Oliwia Gisel i Miachalina Michalak. W tej kategorii zaprezentowały się 43 osoby z trzech powiatów: drawskiego, świdwińskiego i szczecineckiego. W kategorii klas IV-VI swoje umiejętności zaprezentowali Tadeusz Dorawa i Paweł Dorawa. W tej kategorii wiersze prezentowało 48 osób. Nasi uczniowie mimo stresu odważnie zadebiutowali na dużej scenie i mimo braku miejsc na podium z uśmiechem wrócili do szkoły.

      Dziękujemy panu Bieć za poświęcony czas i zapewniony transport na konkurs.

     • Wieczór Poetycki klasy VI

     • Czy można zainteresować dzieci poezją? Jak najbardziej! Pani Beata Pierzgalska wspólnie z klasą VI urządziła w klasie wieczór poetycki. Tematem przewodnim były utwory o tematyce jesiennej. Nastrój towarzyszący temu przedsięwzięciu zachęcał do czytania, słuchania i omawiania wierszy.

     • Pamiętamy - dokarmiamy!

     • Dzieci z oddziałów przedszkolnych z wielkim zapałem przygotowywały pokarm dla ptaszków. Zrobione smakołyki zawiesiły na ogrodzeniu przy boisku szkolnym, a następnie obserwowały, jak ptaszki przylatują. Dzieci już wiedzą, które ptaszki zostają na zimę w Polsce, a które z niej odlatują. Teraz mogą obserwować, czy wszystkie poznane ptaszki do nich przylecą.

     • I miejsce - dobry start!

     • Na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Połczynie-Zdroju został rozegrany towarzyski turniej piłki ręcznej dziewcząt „Sport na start”. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła I miejsce.

       

      Wyniki poszczególnych spotkań:

      SP Mielenko – SP 2 Połczyn; 5:6

      SP Mielenko – Rega Bierzwnica; 10:7

      SP Mielenko – SP Redło; 12:11

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I miejsce – SP Mielenko Drawskie

      II miejsce – SP Redło

      III miejsce – Rega Bierzwnica

      IV miejsce – SP 2 Połczyn-Zdrój

       

      Gratulujemy naszym szczypiornistkom i trenerowi!

     • Łamiemy bariery językowe

     • Rozpoczęliśmy kolejny rok współpracy z wojskiem amerykańskim przebywającym na drawskim poligonie. Uczniowie łamali swoje bariery językowe współpracując z żołnierzami w przydzielonych grupach. Tematem zajęć było Święto Dziękczynienia obchodzone przez naszych gości, co roku w czwarty czwartek listopada. Żołnierze pomogli zrozumieć dzieciom pochodzenie tego święta oraz związane z nim tradycje. Uczniowie mogli posłuchać historii o trudach podróży pierwszych amerykańskich osadników, ich nie mniej trudnych początkach na nowej ziemi oraz pomocy Indian, bez których nie udałoby się im przetrwać. Początkowo nieśmiali uczniowie coraz chętniej zadawali gościom pytania i wspólnie uczestniczyli w quizach uciekając przed krwiożerczym rekinem i ginąc w jego szczękach w przypadku udzielania nieprawidłowych odpowiedzi. Lekcja minęła w mgnieniu oka i była wstępem do rozgrywek sportowych na sali gimnastycznej, gdzie odbył się mecz piłki ręcznej i koszykówki.

      Mamy nadzieję na jeszcze wiele takich wspólnych chwil z naszymi anglojęzycznymi przyjaciółmi i nie możemy się ich już doczekać.

     • Nasze szczypiornistki w rozgrywkach ZPRP

     • W miniony weekend zawodniczki z rocznika 2012 przystąpiły do rozgrywek wojewódzkich Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Pierwszy turniej grupy A odbył się w Szkole Podstawowej nr 55 w Szczecinie.

       

      Wyniki poszczególnych meczów:

      UKS Sportowiec Mielenko Drawskie – Feniks I Szczecin; 4:7

      UKS Sportowiec Mielenko Drawskie – MKS Kusy Szczecin; 4:10

      UKS Sportowiec Mielenko Drawskie – Feniks II Szczecin; 11:5

     • “Skąd prąd w moim domu?”

     • Czym jest prąd? Skąd mamy prąd w domu? Co to jest prądnica, transformator? Czym się różni prąd zmienny od stałego? Odpowiedź na te i wiele innych pytań otrzymali uczniowie klasy IV, VII oraz VIII, którzy uczestniczyli w spotkaniu z pasjonatem elektryki i energetyki, panem Mariuszem Gornym. Podczas zajęć poznali urządzenia pomiarowe wykorzystywane w energetyce. Obserwowali doświadczenia związane z wytwarzaniem prądu przygotowane przez zaproszonego gościa.

      Zajęcia zrealizowane z Programu Pracowni OZE dofinansowanej w ramach zadania “Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” przy Szkole im. Orła Białego w Mielenku Drawskim z WFOŚiGW w Wraszawie.

     • Jestem z SOS

     • "Jestem z SOS" - pod takim hasłem przebiegł piątek 10 listopada w naszej szkole. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach, które przybliżyły zakres działania i sposób pracy Fundacji SOS Wioski Dziecięce.  Każda klasa omówiła też tematy ważne w nawiązywaniu prawidłowych relacji międzyludzkich. Było więc o komunikacji w różnorodności, tolerancji i empatii, samoakceptacji, cyberbezpieczeństwie.