• Wizyta w drawskiej bibliotece

     • W ramach Kindloteki uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w zajęciach programowania prowadzonych przez pracowników drawskiej biblioteki. Przekonali się, że do programowania nie zawsze są potrzebne smartfony, można kodować również na matach. A wszyscy dobrze wiemy, że najlepiej uczyć się przez zabawę. Dzieci również świetnie się bawiły przy korzytaniu z aplikacji Scratch. Zajęcia w drawskiej bibliotece bardzo podobały się uczniom. Dziękujemy pracownikom biblioteki za przeprowadzone zajęcia.

     • Ślubowali i zostali pasowani na uczniów…

     • 8 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. To jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia staje się on już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Zanim nastąpił ten ważny moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym oraz zdały przygotowany przez kolegów z klasy IV ,,egzamin”. Udowodniły, że potrafią pięknie recytować wiersze, śpiewać piosenki, wiedzą, co to jest ślubowanie i jak należy zachowywać się w szkole. Ponadto wykazały się wiedzą z zakresu edukacji matematycznej, znajomością symboli narodowych oraz przepisów ruchu drogowego. GRATULUJEMY! Ceremonii ślubowania i pasowania dokonała Dyrektor Szkoły Wiesława Hnatewicz. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Dotknięci dużym ołówkiem w ramię usłyszeli długo wyczekiwane słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Z okazji tej uroczystości pani dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Otrzymali oni też wiele życzeń i upominków od przybyłych gości. Zwieńczeniem uroczystości było zawiązanie klasy I wstążką przez uczniów klasy VIII symbolizujące stworzenie szkolnej rodziny. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce oraz samych dobrych ocen, a słowa starszego kolegi: ,,Uśmiechnijcie się, bo w naszej szkole jest przyjemnie, miło i radośnie” niech towarzyszą im przez cały okres nauki.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą uroczystość.

     • 11. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Znajomość tabliczki mnożenia jest umiejętnością, która bez wątpienia jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Tabliczka mnożenia opanowana w klasach młodszych jest punktem wyjściowym do dalszej nauki matematyki.

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to ciekawa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Zatem w tym roku szkolnym 11. edycja akcji odbyła się 1 października.

      Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej, którzy na dodatkowych lekcjach matematyki świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Trenowali mnożenie układając domino, rozszyfrowując tajemniczy QR kod, układając kubeczkową wieżę oraz grając w patyczkowe „Kaboom” . Było dużo śmiechu i radości!

     • Spotkanie integracyjne z Amerykanami

     • Uczyć języków można się zawsze i wszędzie. Tym przyjemniej, gdy można to robić na świeżym powietrzu. Kto jeszcze nie „złapał bakcyla” lub nie miał motywacji z całą pewnością nabrał chęci na naukę po spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na boisku szkolnym, z ogniskiem i pieczoną kiełbaską w tle. Rodzice i uczniowie klasy 7 wspólnie z Dyrektorem, wychowawcą, nauczycielami w-f i języka angielskiego spotkali się z grupą żołnierzy amerykańskich. Wspólne gry i zabawy sportowe, aktywności językowe, a także rozmowy przy ognisku dały uczestnikom mnóstwo radości i motywacji. Przygotowany przez rodziców klasy 7 poczęstunek był wisienką na torcie całego wydarzenia, po której wszyscy pytali, dlaczego już trzeba wracać do domu.

      Z całego serca im za to dziękujemy!

     • Lekcja z żołnierzami amerykańskimi

     • Kolejny raz rozpoczęliśmy współpracę z wojskiem amerykańskim przebywającym na drawskim poligonie. Tym razem uczniowie klasy 7 wzięli udział w lekcji języka angielskiego, na której mogli poznać kraj swoich gości, jego historię i kulturę. Od symboli narodowych, podpisanie Deklaracji Niepodległości, do dzisiejszych świąt obchodzonych w USA. Nie zabrakło też jednak dobrej zabawy. Uczniowie wspólnie z żołnierzami ćwiczyli logiczne myślenie rozwiązując quizowe zagadki „Brain Teasers” w języku angielskim, korzystając z nowoczesnych rozwiązań pracowni językowej, jakimi są pulpity dotykowe, rozwiązali test i sprawdzili swoją wiedzę dot. USA. Lekcja minęła w mgnieniu oka, a my mamy nadzieję na jeszcze wiele takich wspólnych chwil z naszymi anglojęzycznymi przyjaciółmi.

     • Dzień chłopaka

     • W oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy święto wszystkich małych mężczyzn - dzień chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki - kolorowe krawaty, które wręczyły osobiście. Były też dyplomy i życzenia. Bo przecież nasze przedszkolaki to są fajne chłopaki!

     • Planeta Energii

     • Pani Kasia i pani Aldona uczestniczyły w szkoleniu w ramach Akademii Planety Energii dotyczącym ekologii, miksu energetycznego, właściwego gospodarowania odpadami oraz dbania o własny dobrostan. Warsztaty odbyły się 23 i 24 września w centrum Hevelianum w Gdańsku i obejmowały zagadnienia związane z energią przyszłości, bioróżnorodnością i zakładaniem przyszkolnych łąk kwietnych oraz sortowaniem i przetwarzaniem odpadów, m.in. zero west i upcykling. Spotkanie prowadzone przez fizyka, p. Tomasza Rożka, było nagrodą dla szkoły za zdobyte w ubiegłym roku szkolnym wyróżnienie w X edycji ogólnopolskiego konkursu "Planeta Energii". Spośród 300 szkół z całej Polski biorących udział w programie, działania prowadzone przez panią Jolę i panią Aldonę w klasie III i w grupie przedszkolnej spotkały się z uznaniem organizatorów konkursu. Wiedza zdobyta zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli z pewnością zaowocuje w przyszłości większą świadomością dotyczącą ważnego obecnie tematu zmian klimatycznych.

       

      https://media.energa.pl/pr/696388/druga-edycja-akademii-planety-energii

     • „Myślę , więc nie śmiecę”, czyli 28. akcja Sprzątania Świata

     • Nasza szkoła również w tym roku dołączyła do akcji i posprzątaliśmy swój kawałek Polski. Zbieraliśmy śmieci w lesie, na drogach i polanach. Cieszy nas fakt, że jest ich coraz mniej, ale niestety wciąż są. Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem wzięły się do porządkowania. A po pracy czekało już na nas ognisko i pieczone kiełbaski.

      Dziękujemy Refaratowi Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim za niezbędne worki i rękawice oraz Nadleśnictwu Drawsko za niezastąpionych przewodników po okolicznych lasach i pyszne kiełbaski.

     • Bieg Papieski

     • W minionym tygodniu odbył się XXIII Bieg im. Jana Pawła II, którego organizatorem był Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim. Mimo typowo jesiennej aury dzieci z ochotą udały się na boisko, żeby wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu. Za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii uczniowie otrzymali puchary i dyplomy, a dodatkowo wszyscy uczestnicy biegu wodę i wafelka. Wyniki w naszej szkole przedstawiają się nastepująco:

       

      Kategoria OP A i OP B dziewczęta:

      1. miejsce - Nadia Skibińska

      2. miejsce - Oliwia Gisel

      3. miejsce - Aleksandra Romanko

       

      Kategoria OP A i OP B chłopcy:

      1. miejsce - Aleksander Gaik

      2. miejsce - Hubert Habrat

      3. miejsce - Hubert Wyrzykowski

       

      Kategoria kl. I i II dziewczęta:

      1. miejsce - Lena Borys

      2. miejsce - Amelia Skibińska

      3. miejsce - Pola Gaik

       

      Kategoria kl. I i II chłopcy:

      1. miejsce - Filip Sewerynowicz

      2. miejsce - Antoni Lis

      3. miejsce - Igor Marcinkowski

       

      Kategoria kl. III i IV dziewczęta:

      1. miejsce - Amelia Pietkiewicz

      2. miejsce - Lena Wieczorek

      3. miejsce - Maja Martens

       

      Kategoria kl. III i IV chłopcy:

      1. miejsce - Adam Romanowski

      2. miejsce - Filip Makuch

      3. miejsce - Tadeusz Dorawa

       

      Kategoria kl. V i VI dziewczęta:

      1. miejsce - Julia Dowbeńko

      2. miejsce - Alisea Szundryk

      3. miejsce - Nina Słupska

       

      Kategoria kl. V i VI chłopcy:

      1. miejsce - Wojciech Bieć

      2. miejsce - Igor Lewandowski

      3. miejsce - Bartosz Maciejewski

       

      Kategoria kl. VII i VIII dziewczęta:

      1. miejsce - Laura Wyszyńska

      2. miejsce - Zofia Kurian

      3. miejsce - Nikola Skibińska

       

      Kategoria kl. VII i VIII chłopcy:

      1. miejsce - Kacper Świercz

      2. miejsce - Kacper Kaczyński

      3. miejsce - Hubert Matujza

       

      Najszybszym biegaczom gratulujemy miejsca na podium, a wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy za udział w tym sportowym wydarzeniu. Puchary, dyplomy, wafelki oraz wody dla uczestników zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim.

     • 17 września- ważna karta naszej historii

     • 17 września uczciliśmy pamięć ofiar sowieckiej agresji na Polskę. Delegacja uczniów oraz nauczycieli złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą również tych, którzy w okrutnym czasie wojny zostali przymuszeni do opuszczenia swoich domów i zesłani na Syberię lub inne tereny Rosji. Wielu z tej ,,nieludzkiej ziemi” nie wróciło.

      To im też została poświęcona książka pt.,,Marysia” napisana przez Panią Beatę Potocką na podstawie wspomnień jej babci Pani Marii Kawińskiej.

      Uczestniczyliśmy w tym dniu w spotkaniu autorskim, gdzie podczas prezentacji nowo wydanej książki, mogliśmy osobiście poznać jej autorkę  oraz bohaterkę Panią Marię.

      Książka z dedykacją Pani Beaty Potockiej trafi do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do jej przeczytania.

     • Przyspieszamy...naukę języka angielskiego

     • Za nami robocze spotkanie z udziałem przedstawiciela armii USA - por. Vega W spotkaniu uczestniczyła tłumaczka Pani Łucja Zajączkiewicz, Pani Katarzyna Zawadzka - nauczycielka języka angielskiego oraz dyrektor szkoły Wiesława Hnatewicz.

      W trakcie tej wizyty zostały uzgodnione spotkania żołnierzy amerykańskich z naszymi uczniami. Głównym założeniem zaplanowanych wizyt jest pogłębienie wiedzy językowej uczniów, przełamywanie barier w mówieniu w języku angielskim, ale przede wszystkim wspólna nauka, zabawa i sport.  

      Spotkanie z por. Vega było okazją do zaprezentowania szkoły i uczniów w ramach krótkich spotkań w klasach.

     • Świat fantasy i fantastyki w komiksie

     • Z inicjatywy Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Drawsku  w ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo wśród dzieci i uczniów.

      W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy VII oraz Daniel Odija i Wojciech Stefaniec, którzy przenieśli naszych uczniów w świat  fantasy i fantastyki.

      Pod okiem ekspertów i ich inspiracji uczniowie wyjątkowo szybko stworzyli własne komiksy, a podczas swojej autoprezentacji zaskoczyli prowadzących pomysłowością w łączeniu obrazu i tekstu.

      To wyjątkowo udany projekt drawskiego Ośrodka Kultury.

      Dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie wzięcia w nim udziału i zgłaszamy swój akces w kolejnych wspólnych działaniach, a naszym Prowadzącym zajęcia życzymy kolejnych sukcesów na rynku wydawniczym.

     • Gramy z Policją w bezpieczeństwo

     • Jak co roku najmłodsi uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu  "Bezpieczna droga do szkoły", które w tym roku odbyło się w terenie. Policjanci, których gościliśmy 13 września  rozmawiali z dziećmi na temat właściwego zachowania w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu, grali w ogromną planszówkę "Zagraj ze mną w bezpieczeństwo". Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie, co oznacza być bezpiecznym, jak przejść przez pasy, wzorowo zachowywać się w autobusie, dlaczego trzeba nosić odblaski. Podsumowaniem zajęć było przekazanie dzieciom  odblasków, dzięki którym nasze maluszki będą widoczne na drodze.

     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • Punktualnie o 8.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek oznajmiając uczniom, rodzicom i nauczycielom rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju uroczystość odbyła się w dwóch etapach z zachowaniem obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych.

      Drodzy Uczniowie, życzymy Wam wiele sukcesów w nowym roku szkolnym!