• Bieg Papieski

     • 23 września odbyły się w naszej szkole zawody sportowe - Biegi Papieskie. Uczestnicy biegów startowali w 10 kategoriach: oddziały przedszkolne, kl. I-II, kl. III-IV, kl. V-VI, kl. VII-VIII z podziałem na chłopców i dziewczęta.

       

      Klasyfikacja końcowa oddziałów przedszkolnych - dziewczęta:

      1. Adela Kotecka

      2. Amelia Kowalska

      3. Maria Gloc

       

      Klasyfikacja końcowa oddziałów przedszkolnych - chłopcy:

      1. Adam Korczyński

      2. Ignacy Szewczak

      3. Fabian Walkowiak

       

      Klasyfikacja końcowa kl. I-II - dziewczęta:

      1. Zuzanna Zemankiewicz

      2. Nadia Skibińska

      3. Laura Ławecka

       

      Klasyfikacja końcowa kl. I-II - chłopcy:

      1. Igor Marcinkowski

      2. Aleksander Gaik

      3. Maciej Nawrocki

       

      Klasyfikacja końcowa kl. III-IV - dziewczęta:

      1. Amelia Pietkiewicz

      2. Łucja Dorawa

      3. Maja Martens

       

      Klasyfikacja końcowa kl. III-IV - chłopcy:

      1. Dominik Gloc

      2. Krystian Małek

      3. Kewin Skibiński

       

      Klasyfikacja końcowa kl. V-VI - dziewczęta:

      1. Julia Dowbeńko

      2. Julia Jabłońska

      3. Lena Wieczorek

       

      Klasyfikacja końcowa kl. V-VI - chłopcy:

      1. Wojciech Bieć

      2. Paweł Dorawa

      3. Tadeusz Dorawa

       

      Klasyfikacja końcowa kl. VII-VIII - dziewczęta:

      1. Laura Wyszyńska

      2. Aleksandra Aleniak

      3. Zofia Kurian

       

      Klasyfikacja końcowa kl. VII-VIII - chłopcy:

      1. Felix Gehrmann

      2. Aleksander Kędzior

      3. Piotr Grabowski

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach puchary, które ufundował Burmistrz Drawska Pomorskiego.

     • Żywa lekcja historii – spotkanie z Sybirakiem

     •  

      „(…)A myśmy szli i szli dziesiątkowani Przez tajgę stepy plątaniną dróg A myśmy szli i szli niepokonani(…)”.

      ( fragment „Hymnu Sybiraków”)

       

      22 września 2022 roku w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć pana Kazimierza Sochę, który jest członkiem Związku Sybiraka Koła Terenowego w Drawsku Pomorskim.

      Pan Kazimierz to człowiek historia. Już sam rok urodzenia – 1931 wzbudza ogromny szacunek.

      Klasa ósma miała okazję posłuchać o przeżyciach związanych z zsyłką na Syberię oraz o samym pobycie na „nieludzkiej ziemi”. Nasz gość opowiadał o tułaczce, której doświadczył jako 9 letni chłopiec wraz ze swoją rodziną poza granicami państwa polskiego w czasie II wojny światowej. Przybliżył trudy dnia codziennego oraz ogromną wiarę w to, że ten ciężki czas się skończy. Do Ojczyzny powrócił jako prawie 15 letni chłopiec.

      Nie obyło się bez łez wzruszenia.

      Uczniowie podziękowali za te kilkanaście minut osobistej i bardzo poruszającej historii, natomiast pan Kazimierz obiecał przyjechać do nas raz jeszcze – jeśli tylko zdrowie Mu pozwoli.

       

      „(…) I myśmy szli i szli dziesiątkowani Choć zdradą pragnął nas podzielić wróg I przez Ludową przeszliśmy niepokonani Aż Wolną Polskę raczył wrócić Bóg(…)”.

     • Komunikat Burmistrza Drawska Pomorskiego

     • W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami

      dotyczącymi zawieszenia zajęć z powodu braku środków na ogrzewanie

      placówki, Burmistrz Drawska Pomorskiego informuje, że w budżecie

      gminy zabezpieczone są odpowiednie środki finansowe na

      realizację zobowiązań dotyczących ogrzewania, dlatego nie planuje się

      przejścia w tryb nauki zdalnej.

     • Wszystkie śmieci są nasze! - czyli akcja Sprzątania Świata

     • Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej już 29 akcji ,,Sprzątanie Świata – Polska 2022” pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze!”. Pomocy udzielił szkole Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pom., który dostarczył jednorazowe rękawiczki oraz worki. Oczyszczono ze śmieci m.in. polną drogę Mielenko – Dzikowo, drogi Mielenko – Gudowo (do mostu) i Mielenko – Mielenko Kolonia oraz teren wokół szkoły i boiska wiejskiego. Akcji towarzyszyły również przedsięwzięcia szkolne takie jak: pogadanki z wychowawcami i udział w konkursach, mających na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska jest poza zbiórką śmieci, zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Szczególnym przedsięwzięciem cieszyła się akcja "Cebulka dla naszej Ziemi”. Uczniowie licznie się do niej włączyli przynosząc cebulki kwiatowe i obsadzając nimi teren szkoły. Efekt tej pracy widoczny będzie wiosną.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję!

     • Polsko - niemieckie spotkanie młodzieży

     • Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w polsko-niemieckim spotkaniu młodzieży w niemieckiej gminie Schorfheide. Spotkanie młodzieży było kolejnym projektem realizowanym w ramach współpracy gmin Drawsko Pomorskie i Schorfheide dofinansowanym z Funduszu Małych Projektów INTERREG V A Euroregionu Pomerania. Patronat nad realizacją projektu z ramienia Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim sprawuje Pani Kamila Marczewska-Cygan, której dziękujemy za wysoki poziom organizacji wyjazdu uczniów naszej szkoły.

      Podczas kilkudniowego pobytu dzieci wzięły udział w ciekawych warsztatach i wycieczkach, których głównym celem była integracja, przełamywanie barier językowych oraz wspólna zabawa. Dzięki interesującym zajęciom niektóre z nich odkryły pasje muzyczne, które być może będą rozwijać w przyszłości. Uczniowie wrócili zadowoleni, gotowi na nowe wyzwania, bogatsi o nowe znajomości i przyjaźnie. 

     • Stypendium Burmistrza Drawska Pomorskiego

     •  

      Informacja o terminie składania wniosków o przyznanie stypendium

      Burmistrza Drawska Pomorskiego za szczególne wyniki

      w nauce oraz osiągnięcia artystyczne i sportowe

      za rok szkolny 2021/2022.

      Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie stypendium Burmistrza Drawska Pomorskiego za szczególne wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne i sportowe za rok szkolny 2021/2022.

      Wnioski o przyznanie stypendium za rok szkolny 2021/2022 należy składać w terminie od dnia 15 do dnia 30 września 2022r.

      Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 41 (parter, pok. 117- Informacja).

      W załączeniu do pobrania: 1. uchwała Nr XIII/102/2019 Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim z dnia 29 sierpnia 2019 roku w sprawie zasad i warunków udzielania stypendium Burmistrza Drawska Pomorskiego, 2. wniosek o stypendium Burmistrza Drawska Pomorskiego.


      WSZYSTKICH UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE PROSI SIĘ O SKŁADANIE KOMPLETNYCH WNIOSKÓW

      (wnioski niekompletne lub złożone po terminie nie będą rozpatrywane).


      Wniosek.pdf

      Uchwala_XIII_102_2019_(1).pdf

     • Akcja Sprzątania Świata już tuż, tuż...

     • 16 września nasza szkoła włącza się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Będziemy sprzątać tereny wokół szkoły. Jednocześnie zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu szkolnym ,,Cebulka dla naszej Ziemi". Przynosząc jedną cebulkę kwiatową np. krokusa, tulipana przyczynimy się do ukwiecenia terenu naszej szkoły.

     • Bezpieczeństwo to podstawa

     • Już drugiego dnia nauki najmłodsi uczniowie i przedszkolaki gościli funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Policjanci podczas zajęć opowiedzieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli, jak należy zachowywać się w czasie jazdy autobusem i powrotu do domu. Dzięki takim spotkaniom mamy pewność, że nasze maluchy całe i zdrowe dotrą po lekcjach do rodziców.

     • Witajcie w szkole!

     • Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy.  

      W dniu 01.09.2022r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystym spotkaniu na hali odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

      Nowy rok szkolny będzie to czas niełatwy, czas wielu wyzwań, którym mamy nadzieję przy owocnej współpracy wszystkich uczniów i rodziców – uda się sprostać. Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy powodzenia, sukcesów, pozytywnej energii oraz nowych umiejętności. Naszym najmłodszym przedszkolakom życzymy radości z odkrywania świata, wesołych zabaw i wielu kolegów i koleżanek! Niech szkoła będzie dla Was Wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

      Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!