• 17 września- ważna karta naszej historii

     • 17 września uczciliśmy pamięć ofiar sowieckiej agresji na Polskę. Delegacja uczniów oraz nauczycieli złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą również tych, którzy w okrutnym czasie wojny zostali przymuszeni do opuszczenia swoich domów i zesłani na Syberię lub inne tereny Rosji. Wielu z tej ,,nieludzkiej ziemi” nie wróciło.

      To im też została poświęcona książka pt.,,Marysia” napisana przez Panią Beatę Potocką na podstawie wspomnień jej babci Pani Marii Kawińskiej.

      Uczestniczyliśmy w tym dniu w spotkaniu autorskim, gdzie podczas prezentacji nowo wydanej książki, mogliśmy osobiście poznać jej autorkę  oraz bohaterkę Panią Marię.

      Książka z dedykacją Pani Beaty Potockiej trafi do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do jej przeczytania.

     • Przyspieszamy...naukę języka angielskiego

     • Za nami robocze spotkanie z udziałem przedstawiciela armii USA - por. Vega W spotkaniu uczestniczyła tłumaczka Pani Łucja Zajączkiewicz, Pani Katarzyna Zawadzka - nauczycielka języka angielskiego oraz dyrektor szkoły Wiesława Hnatewicz.

      W trakcie tej wizyty zostały uzgodnione spotkania żołnierzy amerykańskich z naszymi uczniami. Głównym założeniem zaplanowanych wizyt jest pogłębienie wiedzy językowej uczniów, przełamywanie barier w mówieniu w języku angielskim, ale przede wszystkim wspólna nauka, zabawa i sport.  

      Spotkanie z por. Vega było okazją do zaprezentowania szkoły i uczniów w ramach krótkich spotkań w klasach.

     • Świat fantasy i fantastyki w komiksie

     • Z inicjatywy Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Drawsku  w ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo wśród dzieci i uczniów.

      W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy VII oraz Daniel Odija i Wojciech Stefaniec, którzy przenieśli naszych uczniów w świat  fantasy i fantastyki.

      Pod okiem ekspertów i ich inspiracji uczniowie wyjątkowo szybko stworzyli własne komiksy, a podczas swojej autoprezentacji zaskoczyli prowadzących pomysłowością w łączeniu obrazu i tekstu.

      To wyjątkowo udany projekt drawskiego Ośrodka Kultury.

      Dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie wzięcia w nim udziału i zgłaszamy swój akces w kolejnych wspólnych działaniach, a naszym Prowadzącym zajęcia życzymy kolejnych sukcesów na rynku wydawniczym.

     • Gramy z Policją w bezpieczeństwo

     • Jak co roku najmłodsi uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu  "Bezpieczna droga do szkoły", które w tym roku odbyło się w terenie. Policjanci, których gościliśmy 13 września  rozmawiali z dziećmi na temat właściwego zachowania w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu, grali w ogromną planszówkę "Zagraj ze mną w bezpieczeństwo". Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie, co oznacza być bezpiecznym, jak przejść przez pasy, wzorowo zachowywać się w autobusie, dlaczego trzeba nosić odblaski. Podsumowaniem zajęć było przekazanie dzieciom  odblasków, dzięki którym nasze maluszki będą widoczne na drodze.

     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • Punktualnie o 8.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek oznajmiając uczniom, rodzicom i nauczycielom rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju uroczystość odbyła się w dwóch etapach z zachowaniem obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych.

      Drodzy Uczniowie, życzymy Wam wiele sukcesów w nowym roku szkolnym!

     • Bezpieczna strefa twojego dziecka w aplikacji mobilnej MOJA OKOLICA

     • W ramach rozwoju aplikacji mobilnej gminy Drawsko Pomorskie „MOJA OKOLICA” wprowadzone zostało dla użytkowników nowe rozwiązanie – bezpieczna strefa. Bezpieczna strefa to narzędzie dostępne w module „ZDROWIE” aplikacji Moja Okolica. Bezpieczna strefa umożliwia monitorowanie lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym na ekranie swojego telefonu. Dodatkowo w momencie opuszczenia określonego obszaru bezpieczeństwa przez podopiecznego, rodzic otrzymuje powiadomienie push na telefon. Powiadomienie to, będzie pojawiało się tak długo, dopóki dziecko nie wróci z powrotem do bezpiecznej strefy wyznaczonej przez opiekuna.  Jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać zarówno w czasie trwania roku szkolnego, jak również w okresie wakacyjnym.

      Wraz z początkiem roku wprowadzamy nowe, innowacyjne rozwiązanie w aplikacji mobilnej dla naszych mieszkańców. Dajemy rodzicom możliwość sprawdzania położenia urządzeń mobilnych swoich dzieci. Wcześniej należy odpowiednio skonfigurować strefę bezpieczeństwa, a następnie można aktywnie z niej korzystać widząc w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się dziecko. Mam nadzieje, że ta nowa funkcja spodoba się rodzicom. Pracujemy również nad kolejnymi rozwiązaniami w naszej aplikacji mobilnej. Szykujemy się do wprowadzenia powiadomień o terminach wywozu odpadów a każdej posesji. Prace trwają – komentuje wprowadzenie nowych funkcji Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński.

       

      Aplikacja do pobrania

      Sklep Google Play

      https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mojaokolica&hl=pl&gl=US

       

      App Store

      https://apps.apple.com/pl/app/moja-okolica/id1504473115

     • Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2021/2022

     • 01 września 2021 godz. 08.00

      Informacja nt. rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22

       

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 dla uczniów klas I-VIII odbędzie się w dniu 01.09.2021 r. w hali sportowej o godzinie 8.00.  W tym dniu dzieciom zostaną wypożyczone podręczniki, prosimy o zabranie na nie plecaków, tornistrów itp.

      Ze względu na obostrzenia epidemiologiczno-sanitarne prosimy, aby udział w uroczystości wzięli tylko uczniowie (bez rodziców), z wyjątkiem klasy I, gdzie wskazana jest obecność jednego z rodziców.

      Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z jednym z rodziców zapraszamy na  rozpoczęcie roku szkolnego na godz. 09.00, także w hali sportowej. Dojazd we własnym zakresie.

      Planowany odjazd dzieci w dniu 01.09 odbędzie się o godz. 10.00.

      W tym dniu obowiązuje strój galowy (biała koszula, granatowa spódnica lub spodnie) oraz maseczka jednorazowa.

     • Dowozy i odwozy

     • W zakładce: Uczniowie i rodzice ->Dojazdy i odjazdy 2021/2022

      znajdują się rozkłady jazdy autobusów na nowy rok szkolny.

      Uwaga! Zmianie uległy godziny odjazdów na trasie "niebieskiej": Drawsko Pom. – Drawsko Pom. przez Jankowo Małe, Kumki, Krzynno, Jankowo, Woliczno, Mielenko wieś

     • Obiady w szkole

     • Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2021/2022 wynosi 5 złotych.

      Deklarację na posiłki można już składać u intendenta w szkole lub wysłać na e-mail: spmielenko.intendent@gmail.com

      Deklaracja oraz wrześniowy jadłospis znajdują się w zakładce:

      Uczniowie i rodzice -> Stołówka szkolna

     • Combat Kalaki ESKRIMA dla uczniów SP Mielenko

     • 01 wrzesnia 2021 r. z inicjatywy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w nieodpłatnych zajęciach walki wręcz połączonej z użyciem broni białej. Podstawą nauki wszelkich sztuk walki jest trening, który zazwyczaj uczy umiejętności samokontroli wybuchów agresji, samoobrony, poprawia wydolność organizmu oraz redukuje poziom strachu.

      https://www.facebook.com/Kalaki-Eskrima-Drawsko-Pomorskie-924997057684838/

      W czerwcu br. namiastkę zajęć poprowadzili instruktorzy, na co dzień pracownicy CSWL Drawsko, Pan Kornel Wisniewski, Pani Magdalena Marchel oraz Pan Waldemar Materski.

      Wszystkich chętnych uczniów oraz dzieci zapraszamy do deklarowania swojego udziału w zajeciach od 01 wrzesnia 2021 r. przez wstępną deklarację Rodzica przesłaną na adres mailowy szkoły tj. sp-mielenko@oswiata.org.pl

      W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę. 

      Na deklaracje czekamy do 27.08.2021 r.

     • Egzaminy poprawkowe

     • Na podstawie par.17 Zasad wewnatrzszkolnego oceniania oraz Zarzadzenia Nr 21/2020/21 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Mielenku Drawskim z dnia 21.06.2021 r. egzaminy poprawkowe odbędą się w dniach 23.08.2021 i 24.08.2021 r.

      23.08.2021 o godz. 9.00 j.polski - część pisemna i ustna

      24.08.2021 o godz. 9.00 matematyka - część pisemna i ustna

     • Czarownice uczą ekologii

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego pani Krysi oraz z klasy III wystawiły przedstawienia o tematyce ekologicznej. Spektakle bardzo się spodobały. Aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role i w profesjonalny sposób zaprezentowali się na scenie. Dzięki nim przez chwilę można było poczuć się jak w prawdziwym teatrze.

     • Rajd rowerowy klasy VII

     • Klasa VII wraz z wychowawcą spędziła aktywnie dzień. Przejechali na rowerach ok. 30 km na trasie Mielenko - "Plaża Murzynka" Mielenko. Pogoda dopisała. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

     • Laureaci plastycznego konkursu gminnego „Przykładem świecimy, bo odblaski nosimy”

     • Konkurs plastyczny „Przykładem  świecimy, bo odblaski nosimy” został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Żarek” oraz  Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Motywem przewodnim konkursu było promowanie i zachęcanie mieszkańców miasta i gminy Drawsko Pomorskie do noszenia elementów odblaskowych. Nagrodzone w konkursie zostały dwie dziewczynki z zerówki: Ania Bieć i Zuzia Zemankiewicz.

      Laureatki konkursu dostały piękne nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Projekt klasowy "Kraina moich marzeń"

     • W ramach programu profilaktycznego "Będę mistrzem!" uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w konkursie dla całych zespołów klasowych pod nazwą "Kraina moich marzeń".  Zadaniem grup było wspólne wypracowanie projektu, przedstawiającego krainę z własną nazwą, hymnem, strojem, tańcem. Uczniowie podeszli do konkursu z zaangażowaniem i wieloma pomysłami, a ich realizacja przerosła założone oczekiwania. Brawo Wy!