• Dzień Otwarty Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim

• Nowe wyzwania i możliwości już czekają na naszych najstarszych uczniów w szkołach ponadpodstawowych. Jedną z nich odwiedziliśmy 23 lutego, uczestniczyliśmy bowiem w Dniu Otwartym Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim. W przygotowanych przez starszych kolegów wielu aktywnościach uczniowie klasy 7 i 8 sprawdzili się rewelacyjnie. Z zaangażowaniem rozwiązywali zadania z różnych przedmiotów w grze Minecraft, grali w  Kahoota z języka angielskiego i z niemieckiego, ćwiczyli pierwszą pomoc, przyglądali się pracy strażaków przy rozcinaniu samochodu, oglądali bazę praktycznej nauki w zawodach technik hotelarstwa, reklamy i żywienia. Ale najbardziej zadowoleni byli chyba z większej samodzielności, której namiastkę poczuli dzisiaj, a z którą zmierzą się w pełnym wymiarze niebawem.

Serdecznie pozdrawiamy naszych absolwentów, których spotykaliśmy na każdym kroku. Miło było Was zobaczyć takich uśmiechniętych, zadowolonych i dorosłych.

• Niezwykła lekcja historii w Teatrze Pleciuga

• Lekcje historii i języka polskiego też mogą być atrakcyjne. Doświadczyli tego uczniowie podczas spektaklu „Teatr Niewidzialnych Dzieci” w Teatrze Pleciuga w Szczecinie. Widzowie przenieśli się w rzeczywistość lat 80, w czasy PRL-u, gdzie poznali historię dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół – wychowanków domu dziecka. W spektaklu ówczesna rzeczywistość została bardzo dobrze odwzorowana. Od takich małych szczegółów jak smak i wygląd słodyczy po sytuację polityczną, zachowania i wygląd ludzi. „Teatr niewidzialnych dzieci” to literacka lekcja historii Polski. Spektakl jak i cała inscenizacja wywarła na uczniach ogromne wrażenie.

• Konsultacje ze specjalistami w ramach projektu “Szkoła dostępna dla wszystkich”

• Rusza kolejna tura bezpłatnych konsultacji ze specjalistami dla szkół biorących udział w projekcie “Szkoła dostępna dla wszystkich”. W okresie od 19 lutego do 27 marca będzie można skorzystać z konsultacji z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży, psychiatrii dorosłych, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz psychoterapii dorosłych.Konsultanci oferują wsparcie dla rodziców i nauczycieli oraz pełnoletnich uczniów w różnych obszarach, na przykład:

• podejrzenie występowania u dziecka problemów, takich jak: depresja, lęk, fobie, trauma
            • zaburzenia lub nieprawidłowości w rozwoju dziecka,
            • trudności z radzeniem sobie przez dziecko z emocjami (napady złości, autoagresja),
            • występowanie u dziecka moczenia nocnego, zaburzeń snu, tików nerwowych,
            • podejrzenie zaburzeń odżywiania u dziecka
            • trudności z koncentracją, trudności w nauce,
            • obserwowana nagła zmiana zachowania dziecka.
            • trudności w relacjach  innymi,
            • stres, wypalenie zawodowe,
            • niskie poczucie własnej wartości,
            • stany depresyjne, lękowe, zaburzenia odżywiania,
            • kłopoty ze snem,
            • trudności w nauce, trudności z koncentracją uwagi
            • zaburzenia odżywiania.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!

Jak zapisać się na konsultacje?

1. Pobierz kod dostępu do konsultacji w przedszkolu / szkole (od Dyrektora placówki, pedagoga lub psychologa szkolnego)
            2. Zapisz się na konsultacje na stronie https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje korzystając z kodu
            3. Czekaj na kontakt konsultanta (telefoniczny lub mailowy)
            4. Porozmawiaj z konsultantem
          • Tydzień Bezpiecznego Internetu

• Jak wychowywać cyfrowych obywateli, odpowiedzialnych i krytycznych wobec proponowanych treści? Jakie narzędzia wykorzystać, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i nastolatków w świecie online? To tylko kilka z pytań, na które  poszukiwaliśmy odpowiedzi podczas szkolnych obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Każdego dnia, od 5 do 9 lutego, poszerzaliśmy wiedzę i swoje umiejętności w zabezpieczaniu swoich nośników, uczyliśmy się tworzyć silne hasła, nazywaliśmy problemy, które mogą się pojawiać w sieci oraz określaliśmy sposoby walki z nimi.  Kolejne dni przyniosły nam wiele uczniowskich aktywności - były lekcje on-line w klasach IV - VIII, lekcje z uczennicami klasy VII, które prezentowały swoją wiedzę młodszym kolegom z klas 0 - III i w końcu konkurs, który wyłonił ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa w Internecie.

• Turniej Koszykówki w Drawsku Pomorskim

• W dniach 1-2.02.2024 w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim odbył się turniej koszykówki Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w ramach współzawodnictwa sportowego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt - Igrzyska Dzieci:

II miejsce - SP Mielenko Drawskie

III miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

Klasyfikacja końcowa chłopców - Igrzyska Dzieci:

II miejsce - SP Mielenko Drawskie

III miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

IV miejsce - SP Ostrowice

Klasyfikacja końcowa dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

I miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

II miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

Klasyfikacja końcowa dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

II miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

III miejsce - SP Mielenko Drawskie

IV miejsce - SP Nętno

Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!