• KOMUNIKAT w sprawie rekrutacji 2023/2024

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Mielenku Drawskim informuje, że zakończyło się postępowanie rekrutacyjne do klasy I oraz do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej  w Mielenku Drawskim na rok szkolny 2023/2024.

Listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych dostępne są na tablicy informacyjnej w szkole. W związku z powyższym rodzic dziecka zakwalifikowanego do szkoły oraz do oddziałów przedszkolnych potwierdza wolę przyjęcia dziecka do  Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim.

Prosimy o składanie potwierdzenia woli w dniach 29-30.03.2023 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 7:00-15:00 na druku dostępnym w zakładce Rekrutacja na stronie szkoły.

Na tej podstawie w dniu 31.03.2023 zostaną ogłoszone listy dzieci przyjętych i nieprzyjetych do klasy I i oddziałów przedszkolnych.

• Zawody sportowe

• W dniu 24.03.2023r. w naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej chłopców - ćwierćfinał wojewódzki Igrzyska Młodzieży Szkolnej w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Klasyfikacja końcowa::

I miejsce - SP 3 Łobez

II miejsce - SP 7 Stargard

IV miejsce - SP Tuczno

Dwa pierwsze zespoły będą reprezentować nasz region w półfinale wojewódzkim. Dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju Urzędowi Miasta w Drawsku Pomorskim.

• SUPERMATEMATYK

• 16 marca odbył się IV Powiatowy Konkurs SUPERMATEMATYK o Puchar Starosty Drawskiego, na którym nie zabrakło naszych uczniów. Organizatorem przedsięwzięcia było Liceum Ogólnokształcące im. I Armii Wojska Polskiego w Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim, a patronem honorowym objął je Starosta Drawski oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konkursu było rozbudzanie, rozwijanie i kształtowanie zainteresowań matematyką, wyłanianie talentów matematycznych i dowartościowanie uczniów zainteresowanych matematyką. Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z zadań zamkniętych i otwartych, z zadaniami typowymi oraz łamigłówkami. W kategorii szkoła podstawowa II miejsce zajęła LAURA WYSZYŃSKA, a IV tuż za podium MICHAŁ KOTOWICZ. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych.

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

• Tradycyjne w trzeci czwartek marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. W naszej szkole do rywalizacji przystąpiło 25 uczniów z klas II – VIII. Uczestnicy musieli zmierzyć się z szeregiem zadań o zróżnicowanym stopieniu trudności, wymagającymi logicznego myślenia i stosowania wiedzy z różnych dziedzin życia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego O tym jak wypadli nasi uczniowie dowiemy się za 5 tygodni. Trzymamy mocno kciuki!

• Powiatowy Konkurs Matematyczny „1 z 10”

• W ramach treningu przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki piątka uczniów klasy ósmej uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym 1 z 10. W rywalizacji wzięło udział 39 uczestników, uczniów klas ósmych z dziewięciu szkół podstawowych powiatu drawskiego. Do najlepszej 10 została zakwalifikowana Laura Wyszyńska uzyskując maksymalną liczbę punktów. Ostatecznie w rywalizacji finałowej zajęła ósme miejsce. Gratulujemy!

• Ćwierćfinał wojewódzki w koszykówce dziewcząt

• W dniu 22.03.2023r. w Stargardzie odbył się ćwierćfinał wojewódzki w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - SP 3 Stargard

II miejesce - SP Resko

IV miejsce - SP 4 Wałcz

Dwa pierwsze miejsca awansowały do półfinału wojewódzkiego. Dziękujemy Urzędowi Miasta za zorganizowanie transportu na zawody.

• Mamy awans!

• W dniu 15.03.2023 w Dobrzanach odbył się ćwierćfinał wojewódzki piłki ręcznej dziewcząt Igrzyska Młodzieży Szkolnej w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce - SP Dobrzany

II miejsce - SP Mielenko Drawskie

III miejsce - SP 17 Koszalin

IV miejsce - SP Węgorzyno

SP Dobrzany i SP Mielenko Drawskie awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Gratulujemy zawodniczkom awansu do półfinału wojewódzkiego. Dziękujemy Urzędowi Miasta Drawsko Pomorskie za pomoc w organizacji dojazdu na zawody.

• Festiwal piłki ręcznej

• W dniu 10.03.2023 w godz. 9.00-14.00 w naszej szkole odbył się festiwal piłki ręcznej. Gościem była Szkoła Podstawowa nr 59 ze Szczecina. Rywalizowały ze sobą dziewczęta oraz chłopcy z roczników 2012, 2011, 2010 i 2009. W towarzyskim spotkaniu uczestniczyło łącznie ok. 100 zawodników i zawodniczek.

Turniej odbył się również dzięki dotacji Urzędu Miasta w Drawsku Pomorskim, za co serdecznie dziękujemy!

• Chłopcy w ćwierćfinałach wojewódzkich

• W dniu 07.03.2023 w Resku odbył się turniej piłki ręcznej - ćwierćfinał wojewódzki chłopców "Igrzyska Dzieci" w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - SP 3 Stargard

II miejsce - SP Resko

IV miejsce - SP Tuczno

Transport na zawody zapewnił Urząd Miasta w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy!

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• W naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez ratownika medycznego Pana Piotra Plutę z Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko Pomorskie. Tematyka zajęć obejmowała przygotowania do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi i liczymy na cykliczność zajęć.