• Sukces w piłce ręcznej!

• W dniu 25.01.2023r.  w naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbyły się w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

IV miejsce - SP Ostrowice

• ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.

23 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie dzieci przywitały wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas I-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie "Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

• Mamy to!

• W dniu 24.01.2023 w naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców "Igrzyska Dzieci" w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół z naszej gminy.

III miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

V miejsce - SP Ostrowice

I miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

II miejsce - SP Mielenko Drawskie

III miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

• Sukces w koszykówce!

• W dniu 13.01.2023r. w SP 1 Drawsko Pomorskie odbył się turniej piłki koszykowej dziewcząt i chłopców. Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozgrywane były w ramach współzawodnictwa sportowego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

I miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

III miejsce - SP Mielenko Drawskie

• Turniej piłki koszykowej

• W dniu 12.01.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim odbył się turniej piłki koszykowej dziewcząt i chłopców. Igrzyska Dzieci rozgrywane były w ramach współzawodnictwa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

I miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

III miejsce - SP Ostrowice

IV miejsce - SP Mielenko Drawskie

V miejsce - SP Nętno

I miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

III miejsce - SP Mielenko Drawskie

V miejsce - SP Ostrowice

Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

• Kiermasz Świąteczny

• Okres świąteczny zmusza nas wszystkich do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia się, co w życiu jest najważniejsze. Szczególnie w tym okresie doceniamy bliskość innych ludzi, członków rodziny i przyjaciół. Myślimy o tych, którzy są w trudnej sytuacji finansowej, którzy mają problemy rodzinne czy zdrowotne.

Magia Świąt Bożego Narodzenia i ogromne serca, które nie są obojętne na potrzeby innych oraz chętnie dzielą się tym, co mają, przyczyniły się do uzbierania na Kiermaszu Świątecznym kwoty 5796,52 zł. Pieniądze trafiły na konto na portalu zrzutka.pl Kornelka Toruniewskiego, trzyletniego chłopca, który walczy z białaczką. Mamy nadzieję, że uzbierana kwota wesprze rodziców chłopca w walce z chorobą.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu oraz wszystkim tym, którzy otworzyli się na cierpienie drugiego człowieka.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

Ks. Mieczysław Maliński