• Bal jak z bajki!

     • Tańce i wymyślne stroje górowały podczas zabawy karnawałowej. Nie tylko młodsi uczniowie, ale również ci starsi pokazali, że potrafią się dobrze bawić. Dzieci chętnie brały udział w różnych konkursach, w tym na najciekawsze przebranie. Tegoroczną królową balu została Zosia Kurian, a królem Dawid Nowacki.

     • Bezpieczne ferie zimowe

     • Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku i zabawy. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Naszym przedszkolakom i uczniom klas I - III przypomniała o nich policjantka, pani Karolina Żych.

       

      5 zasad dla dziecka…

      1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne! 

      2. Nie zjeżd​żaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.

      3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.

      4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew. 

      5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.

       

      Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

     • Przedstawienie profilaktyczne "Strach ma wielkie oczy"

     • Czy strach ma wielkie oczy? Czasem tak i nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć rozwiązanie. Udowodnili to aktorzy Grupy T z Torunia, którzy w czasie interaktywnego przedstawienia profilaktycznego pokazali sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Bohaterowie spektaklu: biedronka Piegowata i pszczoła Żądełko, prześladowani przez karalucha Ohydka, poszukiwali razem z dziećmi rozwiązania w magicznym świecie, ale znaleźli je wśród życzliwych osób z najbliższego otoczenia. Kluczem do rozwiązania sprawy okazało się przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc do nauczyciela, który jest przyjacielem i wie jak wyjść  z opresji.  Kiedy jesteśmy świadkami przemocy nikt z nas nie jest bezradny, każdy może i musi reagować!

     • Spektakl interaktywny pt. „Nadchodzi Pipi” w wykonaniu Teatru Tak

     • Do naszej szkoły zawitała magia i radość, a wszystko za sprawą rudowłosej Pipi, która zabrała dzieci w podróż do swojego świata. Towarzyszył jej radosny śpiew, w rytm piosenek animacyjnych, w które wplecione zostały angielskie słówka. Dzieci mogły swobodnie reagować na wszystko, co działo się na scenie, dzięki czemu bardziej angażowały się w akcję, wspaniale się bawiły, a przez zabawę także się uczyły.

     • Sukces w konkursie piosenki angielskiej!

     • Entuzjaści śpiewu i muzyki mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności językowo- wokalnych w Szkole Podstawowej w Pomierzynie, gdzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim. Piosenka jest wspaniałą formą integracji, a także nauki języka obcego. Dominika Syska oczarowała wszystkich piosenką „Let it snow” i tym samym zdobyła pierwsze miejsce. Laura Wyszyńska została wyróżniona za wyczarowanie świątecznego nastroju piosenką ”Merry Christmas everyone”. Gratulujemy dziewczynkom i jesteśmy bardzo dumni z ich sukcesu.

     • Zabawy na lodowisku

     • Uczniowie klas III i IV uzbrojeni w kurtki, kaski i rękawiczki wyruszyli na lodowisko w Drawsku Pomorskim. Tam sięgnęli po najcięższy oręż - mianowicie łyżwy. Nie tylko pogoda, ale również humor nie opuszczały dzieci przez cały dzień. Uczniowie bawili się wspaniale i co najważniejsze - bezpiecznie. Niektórzy byli pierwszy raz na lodowisku. Z pomocą pingwinków i kolegów stawiali swoje pierwsze kroki na lodzie. Już pod koniec zajęć potrafili bez niczyjej pomocy przejechać przez środek lodowiska. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

     • ♥♥ WOŚP ♥♥

     • Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował loterię fantową, z której dochód został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Opiekun samorządu - pani Edyta Dziadek wraz z trzema uczennicami starszych klas zostali wolontariuszami w tej akcji. Mieli identyfikatory, a pieniądze zbierali do specjalnej puszki WOŚP-u. W loterii wzięły udział dzieci ze wszystkich oddziałów szkoły. Fanty cieszyły się dużym powodzeniem. Zebrana kwota została przekazana do sztabu WOŚP w Drawsku Pom. przy Centrum Kultury w niedzielę 12.01.2020 r. Nasze wolontariuszki także kwestowały tego dnia zbierając fundusze dla WOŚP.

      Sztab WOŚP w Drawsku Pom. przekazał nam podziękowanie wraz z rozliczeniem zebranych przez nas pieniędzy z loterii. W tym roku zebraliśmy do skarbonki WOŚP 1269,60 zł, za co ogromnie dziękujemy!

     • Dziadek z klasą!

     • Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu klasy II ,,Ciekawe spotkania z dziadkami”. Tym razem gościem klasy był dziadek Kubusia - pan Kazimierz Iwański. Pan Kazimierz to emerytowany strażak, który pracował w Straży Pożarnej w Drawsku Pom. Bardzo chętnie opowiedział dzieciom o swojej ciężkiej i trudnej pracy, a te słuchały go z zaciekawieniem i zadawały wiele pytań. Niektóre już nawet zadeklarowały, że zostaną w przyszłości strażakami. Pan Kazimierz posiada także wielki talent muzyczny. Podczas zajęć zagrał i zaśpiewał dzieciom wiele kolęd i pastorałek. Oczywiście nie zabrakło chóru, który stworzyli sami uczniowie. To było naprawdę wspaniałe przeżycie dla dzieci, a Kubusia rozpierała duma, że ma takiego wspaniałego dziadka. Spotkanie zakończyło się przy wspólnym wigilijnym stole . Były życzenia przy opłatku, które dopełniły całości tego radosnego dnia. Uczniowie wraz z wychowawcą Jolantą Szustakiewicz bardzo serdecznie dziękują panu Kazimierzowi za przybycie do szkoły i podzielenie się swoją pasją do muzyki.

     • Kiermasz Świąteczny

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia i ogromne serca, które nie są obojętne na potrzeby innych oraz chętnie dzielą się tym, co mają, przyczyniły się do uzbierania na Kiermaszu Świątecznym kwoty 1745 zł. Pieniądze te zostały przekazane 18-letniemu Krzysztofowi, który w walce z nowotworem stracił nogę. Mamy nadzieję, że uzbierana kwota wesprze rodziców w zakupie protezy.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu oraz wszystkim tym, którzy otworzyli się na cierpienie drugiego człowieka.

       

      „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

      Ks. Mieczysław Maliński

     • Akcja „Razem na Święta”- Paczka dla seniora ♥

     • Dzięki Państwa zaangażowaniu Szkolny Klub Wolontariusza przygotował 11 paczek, z którymi nasi wolontariusze wyruszyli do okolicznych seniorów. Paczki zostały przekazane seniorom z Mielenka, Oleszna, Ziemska, Jankowa oraz Kumek. Wszyscy obdarowani byli naprawdę bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że w tym szczególnym przedświątecznym czasie znalazł się ktoś, kto o nich pamiętał.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim za bezinteresowną chęć czynienia dobra, za otwartość i wrażliwość na tych, którzy potrzebują pomocy.

     • Zagłosuj na „ABC’s ”of Physics- Fizyka w przedszkolu!

     • Głosy można oddawać na stronie www.projektanciedukacji.pl

      Nasza szkoła zgłosiła projekt w Konkursie „Projektanci edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Ma on na celu wyłonienie najciekawszych pomysłów na projekty edukacyjne i pomaga w ich pełnej realizacji – od pomysłu do projektu.

      Inicjatywa popularyzuje pracę za pomocą projektu i jest tak naprawdę kompleksowym programem wsparcia dla grup projektowych pragnących zmienić proces edukacyjny w wyjątkową przygodę. Na laureatów konkursu „Projektanci edukacji” czekają cenne nagrody. Nowa Era ufundowała specjalny Fundusz Grantów – w najnowszej edycji jego pula wynosi aż 85 000 złotych. Granty pomogą z sukcesem wcielić w życie najciekawsze prace konkursowe wyłonione zarówno przez profesjonalne jury, jak i w głosowaniu internautów.

      Celem zgłoszonego przez nas projektu jest zainteresowanie uczniów zarówno fizyką jak i językiem angielskim. Ma on rozwijać ich wiedzę na temat funkcjonowania świata, doskonalić ich umiejętności językowe oraz rozwijać kreatywność oraz samodzielność w pozyskiwaniu informacji. Dlaczego FIZYKA miałaby być tylko dla starszych uczniów? Przedszkolaki też mogą się nią zachwycić, a nawet pokochać ją na całe życie, dzięki prostym eksperymentom przygotowanym przez starszych kolegów. Kto raz spróbuje zabawy z nauką nie będzie potrafił przestać. Fizyka to nauka o energii, masie, ruchu i wielu innych ciekawych zjawiskach. Dzięki eksperymentom najmłodsi będą mieli okazję poznać takie pojęcia jak przyciąganie ziemskie, bezwładność, przyspieszenie itp. To idealny sposób na poznanie piękna naszego świata poprzez dobrą zabawę. Dodatkową korzyścią projektu tym razem dla grupy piątoklasistów będzie nauka pojęć związanych z fizyką w języku angielskim. Nauka tego języka jest obecnie priorytetem edukacyjnym w wielu krajach na świecie. Jest to język, którym można się porozumieć na całym naszym globie. Jest on wszechobecny i dominujący w kopalni wiedzy, jaką jest Internet, a ponad wszystko jest to język NAUKI.

     • Wizyta strażaków

     • Dziękujemy strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim za wizytę i kalendarze na nadchodzący 2020 rok.