• Dzień Edukacji Narodowej

     • W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły, obdarowali ich drobnymi upominkami. Każdy otrzymał laurkę własnoręcznie wykonaną przez ucznia, coś na ukojenie nieco nadwątlonych nerwów, coś na osłodę ciała i ducha oraz gwizdek, by ostrzegał uczniów, że tu jest nauczyciel i czuwa nad ich bezpieczeństwem. Dzieci odśpiewały tradycyjne 100 lat. Prowadząca uroczystość zaprosiła także pracowników szkoły do edukacyjnego quizu, podczas którego losowali zadania do wykonania - na kogo popadło, na tego bęc! Quiz składał się z zadań zręcznościowych oraz sprawdzał wiedzę ze znajomości przysłów, wierszy oraz piosenek ("Jaka to melodia?"). Wszyscy poradzili sobie świetnie z wylosowanymi pytaniami i zostali nazwani "The Beściakami". Uroczystość była krótka, ale treściwa i humorystyczna.

     • Nabór wniosków na sprzęt komputerowy dla dzieci z terenów po PGR-ach

     • Informujemy, że na stronie Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim jest informacja o naborze wniosków na sprzęt komputerowy dla uczniów. Sczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod linkiem:

      https://drawsko.pl/aktualnosci/nabor-wnioskow-na-sprzet-komputerowy-dla-dzieci-z-terenow-po-pgr-ach.html

       

      Wnioski wypełnione odręcznie należy składać do 21.10.2021 r. do godz. 16:00 w Biurze Obsługi Interesanta (Informacja) Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim.

     • Wizyta w drawskiej bibliotece

     • W ramach Kindloteki uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w zajęciach programowania prowadzonych przez pracowników drawskiej biblioteki. Przekonali się, że do programowania nie zawsze są potrzebne smartfony, można kodować również na matach. A wszyscy dobrze wiemy, że najlepiej uczyć się przez zabawę. Dzieci również świetnie się bawiły przy korzytaniu z aplikacji Scratch. Zajęcia w drawskiej bibliotece bardzo podobały się uczniom. Dziękujemy pracownikom biblioteki za przeprowadzone zajęcia.

     • Ślubowali i zostali pasowani na uczniów…

     • 8 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. To jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia staje się on już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Zanim nastąpił ten ważny moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym oraz zdały przygotowany przez kolegów z klasy IV ,,egzamin”. Udowodniły, że potrafią pięknie recytować wiersze, śpiewać piosenki, wiedzą, co to jest ślubowanie i jak należy zachowywać się w szkole. Ponadto wykazały się wiedzą z zakresu edukacji matematycznej, znajomością symboli narodowych oraz przepisów ruchu drogowego. GRATULUJEMY! Ceremonii ślubowania i pasowania dokonała Dyrektor Szkoły Wiesława Hnatewicz. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Dotknięci dużym ołówkiem w ramię usłyszeli długo wyczekiwane słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Z okazji tej uroczystości pani dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Otrzymali oni też wiele życzeń i upominków od przybyłych gości. Zwieńczeniem uroczystości było zawiązanie klasy I wstążką przez uczniów klasy VIII symbolizujące stworzenie szkolnej rodziny. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce oraz samych dobrych ocen, a słowa starszego kolegi: ,,Uśmiechnijcie się, bo w naszej szkole jest przyjemnie, miło i radośnie” niech towarzyszą im przez cały okres nauki.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą uroczystość.

     • 11. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Znajomość tabliczki mnożenia jest umiejętnością, która bez wątpienia jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Tabliczka mnożenia opanowana w klasach młodszych jest punktem wyjściowym do dalszej nauki matematyki.

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to ciekawa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Zatem w tym roku szkolnym 11. edycja akcji odbyła się 1 października.

      Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej, którzy na dodatkowych lekcjach matematyki świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Trenowali mnożenie układając domino, rozszyfrowując tajemniczy QR kod, układając kubeczkową wieżę oraz grając w patyczkowe „Kaboom” . Było dużo śmiechu i radości!

     • Spotkanie integracyjne z Amerykanami

     • Uczyć języków można się zawsze i wszędzie. Tym przyjemniej, gdy można to robić na świeżym powietrzu. Kto jeszcze nie „złapał bakcyla” lub nie miał motywacji z całą pewnością nabrał chęci na naukę po spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na boisku szkolnym, z ogniskiem i pieczoną kiełbaską w tle. Rodzice i uczniowie klasy 7 wspólnie z Dyrektorem, wychowawcą, nauczycielami w-f i języka angielskiego spotkali się z grupą żołnierzy amerykańskich. Wspólne gry i zabawy sportowe, aktywności językowe, a także rozmowy przy ognisku dały uczestnikom mnóstwo radości i motywacji. Przygotowany przez rodziców klasy 7 poczęstunek był wisienką na torcie całego wydarzenia, po której wszyscy pytali, dlaczego już trzeba wracać do domu.

      Z całego serca im za to dziękujemy!

     • Lekcja z żołnierzami amerykańskimi

     • Kolejny raz rozpoczęliśmy współpracę z wojskiem amerykańskim przebywającym na drawskim poligonie. Tym razem uczniowie klasy 7 wzięli udział w lekcji języka angielskiego, na której mogli poznać kraj swoich gości, jego historię i kulturę. Od symboli narodowych, podpisanie Deklaracji Niepodległości, do dzisiejszych świąt obchodzonych w USA. Nie zabrakło też jednak dobrej zabawy. Uczniowie wspólnie z żołnierzami ćwiczyli logiczne myślenie rozwiązując quizowe zagadki „Brain Teasers” w języku angielskim, korzystając z nowoczesnych rozwiązań pracowni językowej, jakimi są pulpity dotykowe, rozwiązali test i sprawdzili swoją wiedzę dot. USA. Lekcja minęła w mgnieniu oka, a my mamy nadzieję na jeszcze wiele takich wspólnych chwil z naszymi anglojęzycznymi przyjaciółmi.

     • Dzień chłopaka

     • W oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy święto wszystkich małych mężczyzn - dzień chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki - kolorowe krawaty, które wręczyły osobiście. Były też dyplomy i życzenia. Bo przecież nasze przedszkolaki to są fajne chłopaki!

     • Planeta Energii

     • Pani Kasia i pani Aldona uczestniczyły w szkoleniu w ramach Akademii Planety Energii dotyczącym ekologii, miksu energetycznego, właściwego gospodarowania odpadami oraz dbania o własny dobrostan. Warsztaty odbyły się 23 i 24 września w centrum Hevelianum w Gdańsku i obejmowały zagadnienia związane z energią przyszłości, bioróżnorodnością i zakładaniem przyszkolnych łąk kwietnych oraz sortowaniem i przetwarzaniem odpadów, m.in. zero west i upcykling. Spotkanie prowadzone przez fizyka, p. Tomasza Rożka, było nagrodą dla szkoły za zdobyte w ubiegłym roku szkolnym wyróżnienie w X edycji ogólnopolskiego konkursu "Planeta Energii". Spośród 300 szkół z całej Polski biorących udział w programie, działania prowadzone przez panią Jolę i panią Aldonę w klasie III i w grupie przedszkolnej spotkały się z uznaniem organizatorów konkursu. Wiedza zdobyta zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli z pewnością zaowocuje w przyszłości większą świadomością dotyczącą ważnego obecnie tematu zmian klimatycznych.

       

      https://media.energa.pl/pr/696388/druga-edycja-akademii-planety-energii

     • „Myślę , więc nie śmiecę”, czyli 28. akcja Sprzątania Świata

     • Nasza szkoła również w tym roku dołączyła do akcji i posprzątaliśmy swój kawałek Polski. Zbieraliśmy śmieci w lesie, na drogach i polanach. Cieszy nas fakt, że jest ich coraz mniej, ale niestety wciąż są. Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem wzięły się do porządkowania. A po pracy czekało już na nas ognisko i pieczone kiełbaski.

      Dziękujemy Refaratowi Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim za niezbędne worki i rękawice oraz Nadleśnictwu Drawsko za niezastąpionych przewodników po okolicznych lasach i pyszne kiełbaski.

     • Bieg Papieski

     • W minionym tygodniu odbył się XXIII Bieg im. Jana Pawła II, którego organizatorem był Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim. Mimo typowo jesiennej aury dzieci z ochotą udały się na boisko, żeby wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu. Za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii uczniowie otrzymali puchary i dyplomy, a dodatkowo wszyscy uczestnicy biegu wodę i wafelka. Wyniki w naszej szkole przedstawiają się nastepująco:

       

      Kategoria OP A i OP B dziewczęta:

      1. miejsce - Nadia Skibińska

      2. miejsce - Oliwia Gisel

      3. miejsce - Aleksandra Romanko

       

      Kategoria OP A i OP B chłopcy:

      1. miejsce - Aleksander Gaik

      2. miejsce - Hubert Habrat

      3. miejsce - Hubert Wyrzykowski

       

      Kategoria kl. I i II dziewczęta:

      1. miejsce - Lena Borys

      2. miejsce - Amelia Skibińska

      3. miejsce - Pola Gaik

       

      Kategoria kl. I i II chłopcy:

      1. miejsce - Filip Sewerynowicz

      2. miejsce - Antoni Lis

      3. miejsce - Igor Marcinkowski

       

      Kategoria kl. III i IV dziewczęta:

      1. miejsce - Amelia Pietkiewicz

      2. miejsce - Lena Wieczorek

      3. miejsce - Maja Martens

       

      Kategoria kl. III i IV chłopcy:

      1. miejsce - Adam Romanowski

      2. miejsce - Filip Makuch

      3. miejsce - Tadeusz Dorawa

       

      Kategoria kl. V i VI dziewczęta:

      1. miejsce - Julia Dowbeńko

      2. miejsce - Alisea Szundryk

      3. miejsce - Nina Słupska

       

      Kategoria kl. V i VI chłopcy:

      1. miejsce - Wojciech Bieć

      2. miejsce - Igor Lewandowski

      3. miejsce - Bartosz Maciejewski

       

      Kategoria kl. VII i VIII dziewczęta:

      1. miejsce - Laura Wyszyńska

      2. miejsce - Zofia Kurian

      3. miejsce - Nikola Skibińska

       

      Kategoria kl. VII i VIII chłopcy:

      1. miejsce - Kacper Świercz

      2. miejsce - Kacper Kaczyński

      3. miejsce - Hubert Matujza

       

      Najszybszym biegaczom gratulujemy miejsca na podium, a wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy za udział w tym sportowym wydarzeniu. Puchary, dyplomy, wafelki oraz wody dla uczestników zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim.

     • 17 września- ważna karta naszej historii

     • 17 września uczciliśmy pamięć ofiar sowieckiej agresji na Polskę. Delegacja uczniów oraz nauczycieli złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą również tych, którzy w okrutnym czasie wojny zostali przymuszeni do opuszczenia swoich domów i zesłani na Syberię lub inne tereny Rosji. Wielu z tej ,,nieludzkiej ziemi” nie wróciło.

      To im też została poświęcona książka pt.,,Marysia” napisana przez Panią Beatę Potocką na podstawie wspomnień jej babci Pani Marii Kawińskiej.

      Uczestniczyliśmy w tym dniu w spotkaniu autorskim, gdzie podczas prezentacji nowo wydanej książki, mogliśmy osobiście poznać jej autorkę  oraz bohaterkę Panią Marię.

      Książka z dedykacją Pani Beaty Potockiej trafi do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do jej przeczytania.

     • Przyspieszamy...naukę języka angielskiego

     • Za nami robocze spotkanie z udziałem przedstawiciela armii USA - por. Vega W spotkaniu uczestniczyła tłumaczka Pani Łucja Zajączkiewicz, Pani Katarzyna Zawadzka - nauczycielka języka angielskiego oraz dyrektor szkoły Wiesława Hnatewicz.

      W trakcie tej wizyty zostały uzgodnione spotkania żołnierzy amerykańskich z naszymi uczniami. Głównym założeniem zaplanowanych wizyt jest pogłębienie wiedzy językowej uczniów, przełamywanie barier w mówieniu w języku angielskim, ale przede wszystkim wspólna nauka, zabawa i sport.  

      Spotkanie z por. Vega było okazją do zaprezentowania szkoły i uczniów w ramach krótkich spotkań w klasach.

     • Świat fantasy i fantastyki w komiksie

     • Z inicjatywy Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Drawsku  w ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo wśród dzieci i uczniów.

      W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy VII oraz Daniel Odija i Wojciech Stefaniec, którzy przenieśli naszych uczniów w świat  fantasy i fantastyki.

      Pod okiem ekspertów i ich inspiracji uczniowie wyjątkowo szybko stworzyli własne komiksy, a podczas swojej autoprezentacji zaskoczyli prowadzących pomysłowością w łączeniu obrazu i tekstu.

      To wyjątkowo udany projekt drawskiego Ośrodka Kultury.

      Dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie wzięcia w nim udziału i zgłaszamy swój akces w kolejnych wspólnych działaniach, a naszym Prowadzącym zajęcia życzymy kolejnych sukcesów na rynku wydawniczym.

     • Gramy z Policją w bezpieczeństwo

     • Jak co roku najmłodsi uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu  "Bezpieczna droga do szkoły", które w tym roku odbyło się w terenie. Policjanci, których gościliśmy 13 września  rozmawiali z dziećmi na temat właściwego zachowania w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu, grali w ogromną planszówkę "Zagraj ze mną w bezpieczeństwo". Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie, co oznacza być bezpiecznym, jak przejść przez pasy, wzorowo zachowywać się w autobusie, dlaczego trzeba nosić odblaski. Podsumowaniem zajęć było przekazanie dzieciom  odblasków, dzięki którym nasze maluszki będą widoczne na drodze.