• Z matematyką za pan brat

     • Pod koniec roku szkolnego zostały rozstrzygnięte konkursy, w których wzięli udział uczniowie z klas I-VI. Oto laureaci poszczególnych konkursów:

      "Orzeł edukacji wczesnoszkolnej" (laureaci)

      Hubert Habrat (kl. I)

      Aleksandra Toś (kl. I)

      Marcin Kotowicz (kl. I)

      Zuzanna Zemankiewicz (kl. II)

       

      "Konkurs systematycznego oszczędzania"

      I miejsce - Klaudia Skibińska (kl. IV)

      II miejsce - Magdalena Skibińska (kl. II)

      III miejsce - Anna Bieć (kl. II)

       

      "Test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w ramach SKO"

      I miejsce - Michalina Michalak (kl. II)

      II miejsce - Maciej Nawrocki (kl. II)

      III miejsce - Anna Bieć (kl. II)

      wyróżnienie - Zuzanna Zemankiewicz (kl. II)

      wyróżnienie - Filip Sewerynowicz (kl. III)

      wyróżnienie - Antonina Mamzer (kl. III)

       

      Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w konkursach w przyszłym roku szkolnym!

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”

     • Tuż przed końcem roku szkolnego został rozstrzygnięty konkurs na zbiórkę plastikowych nakrętek.

      I miejsce zajęła klasa I, która zebrała 73 kg nakrętek;

      II miejsce - klasa V – 40,5 kg;

      III miejsce – grupa OPB oraz OPA – 27,5 kg.

      Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję za serca otwarte na potrzeby innych.

      Wszystkie nakrętki zostały przekazane dla mieszkańca Mielenka Drawskiego.

     • Z wizytą w Starostwie

     • Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w dniu otwartym Starostwa połączonym z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem z Placu Konstytucji do siedziby Starostwa Powiatowego. Tam na dzieci czekało mnóstwo zabaw i atrakcji, w tym zwiedzanie Starostwa.

     • Dzień Mamy i Taty

     • Dzień Mamy i Dzień Taty to wyjątkowe święta, o których warto pamiętać. Obchodzone są każdego roku jako wyraz miłości i szacunku do najbliższych osób, którymi są Rodzice. W ramach podziękowania za wszystkie trudy i starania dzieci wręczają własnoręcznie wykonane laurki, kwiaty oraz inne upominki.

      Również dzieci z naszej szkoły z pomocą nauczycieli przygotowały występy dla Rodziców. I my korzystając z okazji życzymy Państwu pociechy z dzieci oraz dużo radości każdego dnia.

     • Wycieczka pełna smaków i aromatów

     • Podróże kształcą i rozwijają, ale tym razem nie tylko. Uczniowie klas VI-VIII przekonali się, że mogą również dostarczać wrażeń smakowych. W ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” wybrali się w podróż do Muzeum Czekolady i Muzeum Pyry w Poznaniu. Poznali historię czekolady oraz proces jej tworzenia od ziarna do tabliczki. Spróbowali różnych rodzajów czekolady, a także stworzyli własną tabliczkę z wizerunkiem poznańskich koziołków. Było przepysznie! W Muzeum Pyry także mieli do czynienia z aromatycznymi przyprawami, których użyli do przyprawienia pieczonych ziemniaków. Poznali historię ziemniaka okraszoną dowcipem oraz poznańską gwarą.

     • Lekcja języka polskiego dla żołnierzy amerykańskich

     • Egzamin ósmoklasisty to poważna sprawa. Pierwszy w życiu egzamin może być bardzo stresujący. Aby odsunąć myśli przystępujących do niego ósmoklasistów dzień przed egzaminem w szkole zjawili się amerykańscy żołnierze stacjonujący na drawskim poligonie, którzy poprosili o lekcję języka polskiego. Uczniowie wcielili się w nauczycieli. W aktywny sposób zapoznali żołnierzy z ważnymi dla nich zwrotami. Żołnierze byli bardzo pilnymi uczniami i z dużym zapałem chłonęli nowe słowa. Opanowali wiele trudnych do wymówienia słówek m.in. liczby od 1-10, nazwy zwierząt, kolory itp. Zostali nawet wywołani do odpowiedzi, a najlepsi otrzymali słodką niespodziankę. Spotkanie uczniowie postanowili zakończyć wspólnym tańcem, którego szybko nauczyli swoich nowych znajomych zza oceanu.

     • Konkurs „Matematyka po angielsku”

     • Rozumowanie matematyczne to nie łatwa sztuka, a co dopiero po angielsku. Nasi uczniowie mieli szansę wykazać się w tych obu dziedzinach. Wzięli bowiem udział w szkolnym konkursie „Matematyka po angielsku”. Rozwiązywali zagadki matematyczne, które sformułowane były w języku angielskim. Dobry „matematyk” musiał tutaj być równie dobrym „anglistą”. Ciekawa formuła konkursu przeprowadzonego z wykorzystaniem platformy Quizizz sprawiła, że uczniowie z dużym zapałem podeszli do zadań chcąc się sprawdzić w obu dziedzinach.

      Wyniki Konkursu:

       

      Kategoria klas V-VI

      I miejsce - Antoni Trzciński

      II miejsce - Nina Słupska oraz Tadeusz Dorawa

      III miejsce - Maja Łukasiewicz


       

      Kategoria klas VII-VIII

      I miejsce - Michał Kotowicz

      II miejsce - Mikołaj Makosz

      III miejsce - Laura Wyszyńska i Felix Gehrmann


       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich talentów matematycznych i językowych.

     • Camp sportowy

     • W dniach 19-21.05.2023 w naszej szkole odbył się camp sportowy. Uczestnikami byli zawodnicy i zawodniczki z UKS „SPORTOWIEC”. Łącznie w campie wzięło udział 27 osób. Podczas trzydniowego pobytu pan Michał Kulpa zorganizował dla dzieci dużo aktywności, m.in. rajd rowerowy na terenie Poligonu Drawskiego. Odbyły się zajęcia zorganizowane przez firmę „Hornet”, treningi oraz turniej piłki ręcznej.

      Mini obóz sportowy miał miejsce dzięki wsparciu finansowemu Miasta Drawsko Pomorskie, pomocy rodziców zawodników i zawodniczek oraz Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko, które pomogło w organizacji rajdu rowerowego. Dziękujemy również rodzicom Adama za zorganizowanie słodkiego poczęstunku.

     • Starsza grupa na eliminacjach wojewódzkich BRD

     • W dniu 19.05.2023 w Szkole Podstawowej nr 41 w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii starszej. Turniej składał się z czterech konkurencji: test wiedzy i skrzyżowań, pierwsza pomoc, rowerowy tor przeszkód oraz miasteczko rowerowe. Do zawodów zgłosiło się 19 drużyn. Nasza szkoła zajęła 8 miejsce. Skład drużyny: Aleksandra Aleniak, Zofia Kurian i Wojciech Bieć. Opiekunem szkolnym drużyny jest Pan Michał Kulpa.

      Gratulujemy drużynie osiągniętego wyniku! Serdeczne podziękowania składamy Panu Pawłowi Bieciowi za pomoc w organizacji transportu na zawody.

     • Trójbój - powiaty

     • W dniu 18.05.2023 na stadionie w Złocieńcu odbył się Trójbój Lekkoatletyczny na szczeblu powiatowym.

       

      Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

      I miejsce - SP 3 Złocieniec

      II miejsce - SP Mielenko Drawskie

      III miejsce - SP 1 Złocieniec 

       

      Skład drużyny: Łucja Dorawa, Maja Martens, Julia Mrozik, Amelia Pietkiewicz i Natalia Rumowska.

     • Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju BRD

     • W dniu 17.05.2023 w Szkole Podstawowej nr 41 w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej składał się z czterech konkurencji: test wiedzy i skrzyżowań, pierwsza pomoc, rowerowy tor przeszkód oraz miasteczko rowerowe. Do zawodów zgłosiło się 18 drużyn. Nasza szkoła zajęła 9 miejsce. Skład drużyny: Lena Wieczorek, Łucja Dorawa, Paweł Dorawa i Tadeusz Dorawa. Opiekunem szkolnym drużyny jest Pan Michał Kulpa.

      Gratulujemy drużynie osiągniętego wyniku! Serdeczne podziękowania składamy Panu Pawłowi Bieciowi za pomoc w organizacji transportu na zawody.

     • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

     • Chcąc uczcić Dzień Europy, który przypada na 9 maja zaprosiliśmy do szkoły uczniów naszej gminy do udziału w „Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej - Europa to MY!”. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów należących do Unii, a także jej struktur i historii. Konkurs objął patronatem Burmistrz Drawska Pomorskiego, dzięki któremu żaden z uczestników nie opuścił szkoły bez nagrody. Drużyny wzięły udział w quizie wiedzy z użyciem nowoczesnych technologii, a także wykonali cztery zadania, podczas których musieli się wykazać logicznym myśleniem, umiejętnościami matematycznymi i znajomością języków obcych. Rozwiązywali zagadki, liczyli i układali klocki. Nie było czasu na nudę.

       

      Wyniki konkursu:

      I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim

      II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim

      III miejsce - Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim

      IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Nętnie

      V miejsce - Szkoła Podstawowa w Ostrowicach

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom.

     • I Szkolny Turniej Szachowy

     • Szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. 12 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w I Szkolnym Turnieju Szachowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Pan Piotr Grabowski, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Grabowska oraz opiekun szkolnego koła szachowego Pani Jolanta Szustakiewicz. Do rozgrywek zgłosiło się 24 miłośników szachów z klas: I-VIII. Rozegrano 5 rund po 10 minut na zawodnika, w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VIII. Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy nagrodzeni dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik turnieju otrzymał słodki upominek. Sponsorami nagród byli Państwo Grabowscy, którym z całego serca dziękujemy.

      Wyniki turnieju:

       

      I Grupa (kl. I-III):

      I miejsce - Robert Grabowski kl.III

      II miejsce - Aleksander Sycz kl.III

      III miejsce - Jędrzej Plichta kl.II

       

       II Grupa (kl. IV-VIII):

      I miejsce - Michał Kotowicz kl.VIII

      II miejsce - Piotr Grabowski kl.VIII

      III miejsce - Mateusz Rutkowski kl.VIII

      Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy oraz życzymy dalszych sukcesów! Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej niegdyś gry.

     • Karta Rowerowa w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim

     • W roku szkolnym 2022/2023 egzamin na kartę rowerową przeprowadzony będzie w czerwcu, część teoretyczna i część praktyczna - 18 maja.

      Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia, oraz ci, którzy nie zdali egzaminu w poprzednich latach.

      W podstawie programowej z zajęć technicznych znajdują się treści wychowania komunikacyjnego pozwalające uczniowi przygotować się do egzaminu.

       

      Egzamin jest podzielony na dwa etapy:

      1. Etap- część teoretyczna

      Egzamin teoretyczny – 18 maja o 8.00 w sali komputerowej

      przeprowadzany będzie w formie testu składającego się z 25 pytań. Czas trwania to 35 minut.

      Wymagane wiadomości:

      · przepisy ruchu drogowego obowiązujące pieszych,

      · przepisy ruchu drogowego obowiązujące rowerzystów,

      · zasady pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach,

      · znaki ostrzegawcze i zakazu, znaki nakazu, informacyjne, poziome i tabliczki do znaków,

      · pierwsza pomoc.

      Wynik części teoretycznej egzaminu dla uczniów szkoły podstawowej uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin uzyskała, co najmniej 80% czyli 20 punktów możliwych do uzyskania. Warunkiem przystąpienia do części praktycznej egzaminu jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej egzaminu.

      2. Etap - część praktyczna

      Egzamin praktyczny – 18 maja o 9.00

      - na hali sportowej lub przed szkołą, jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające

      Zdanie egzaminu praktycznego obejmuje:

      · przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca na płaskim terenie,

      · ruszania z miejsca,

      · wolnej jazdy po linii prostej,

      · manewru skręcania w lewo lub w prawo,

      · slalomu lub „ósemki”,

      · zatrzymywania się w ustalonym miejscu,

      · manewru omijania, wyprzedzania, wymijania, włączania się do ruchu, zawracania.

       

      Wynik części praktycznej egzaminu dla uczniów szkoły podstawowej uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin prawidłowo wykonała, co najmniej 90% manewrów i nie stwarza zagrożenia dla ruchu drogowego. Czas trwania to 10 minut.

      Do przygotowania się do egzaminu lub powtórzenia wiadomości z karty rowerowej polecamy stronę internetową: www.brd.edu.pl

     • Święto 3 Maja

     • ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości" -nauczał św. Jan Paweł II.

      Dlatego też nasi uczniowie od najmłodszych lat czczą święta narodowe, aby nigdy nie zapomnieć historii własnego kraju.

      Wierszem, piosenką i tańcem powitali święto 3 Maja, które upamiętnia przyjęcie bardzo ważnego dokumentu, jakim była Konstytucja z 3 maja 1971 r. Pamiętali także o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, podczas którego czcimy polskie barwy narodowe. Flaga, godło i hymn państwowy symbolizują suwerenność państwa, a ochronę prawną tych symboli gwarantuje właśnie konstytucja.

     • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

     • Z okazji Dnia Flagi dzieci wraz z rodzicami oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystości, która odbyła się 2.05.2023 o godz. 12.00 na Placu Konstytucji w Drawsku Pomorskim. Niekorzystna pogoda nas nie odstraszyła.

      Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za udział w uroczystości.

     • Drużynowy czwórbój lekkoatletyczny

     • W dniach 24-25.04.2023r. w Szkole Podstawowej w Ostrowicach odbyły się gminne eliminacje Igrzysk Dzieci w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Dzieci rywalizowały w czterech dyscyplinach: bieg krótki - 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg średni - 600 metrów.

       

      Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:

      I miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      II miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

      III miejsce - SP Mielenko Drawskie

      IV miejsce - SP Ostrowice

      V miejsce - SP Nętno

       

      Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

      I miejsce - SP Ostrowice

      II miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

      III miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      IV miejsce - SP Mielenko Drawskie

      V miejsce - SP Nętno

       

      Wojtek Bieć zajął II miejsce indywidualnie.

       

      Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.