Zaczęliśmy kolejny rok!
Jaki będzie???
Na pewno ciekawy, pracowity, pełen nadziei na nowe sukcesy.
Życzymy wszystkim wytrwałości w osiąganiu swoich marzeń
Zaczęliśmy kolejny rok!
Jaki będzie???
Na pewno ciekawy, pracowity, pełen nadziei na nowe sukcesy.
Życzymy wszystkim wytrwałości w osiąganiu swoich marzeń
29 maja na hali sportowej w Połczynie-Zdroju odbył się Otwarty Turniej Piłki Ręcznej chłopców. Uczestniczyły 3 zespoły: SP 2 Połczyn-Zdrój, SP Mielenko Drawskie i SP Drawno. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.
Poszczególne wyniki SP Mielenko Drawskie:
Mielenko - Połczyn-Zdrój 9:6 i 14:2
Mielenko - Drawno 12:6 i 10:8
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce - SP Mielenko Drawskie
II miejsce - SP Drawno
III miejsce - SP 2 Połczyn-Zdrój
Transport na zawody odbył się dzięki wsparciu finansowemu z dotacji Urzędu Miasta Drawsko Pomorskie. Zwycięzcom oraz trenerowi gratulujemy osiągniętego sukcesu!
Grupa uczniów z klasy VII, która bierze udział w projektach "Ekopracownie- Dbam o zielone" WFOŚiGW w Sczecinie oraz "Młodzi Głosują" CEO, zorganizowała debatę, w której zaprezentowała dwa przeciwstawne poglądy na temat odnawialnych źródeł energii. Pytanie, które postawili w debacie brzmiało: "Czy odnawialne źródła energii powinny zastąpić paliwa kopalne jako główne źródła energii w Unii Europejskiej do 2030 roku?" Dzięki takiej formie ich koledzy mogli spojrzeć na ten sam problem z dwóch różnych perspektyw, przeanalizować go, wyrobić własne zdanie i podjąć decyzję, jak dalej podejść do tematu. Największe zalety tego typu debaty to m.in. kształcenie umiejętności argumentacji, rozwijanie umiejętności twórczego i krytycznego myślenia, umożliwienie lepszego zrozumienia podejmowanych decyzji. Zaproszeni na debatę uczniowie z klas VI i VII z uwagą przysłuchiwali się poszczególnym argumentom za i przeciw, a na koniec debaty zadecydowali, które argumenty bardziej ich przekonały. Była to cenna lekcja także na temat tego, jak kulturalnie rozmawiać o ważnych sprawach!
Społeczność uczniowska naszej szkoły miała okazję, by tak jak dorośli, oddać swój głos na kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a to wszystko za sprawą udziału w największej ogólnopolskiej akcji promującej aktywny i świadomy udział w wyborach "Młodzi Głosują" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. 28 maja grupa uczniów z klasy VII przygotowała i przeprowadziła szkolną symulację wyborów. Uczniowie przygotowali lokal wyborczy, zasiedli w komisji, przeliczyli oddane głosy i sporządzili protokół z wyborów. Przed tym wielkim dniem uczniowie prowadzili również działania, których celem było ułatwienie porównywanie poglądów partii i kandydatów/kandydatek z własnymi poglądami uczniów. Promowali narzędzia ułatwiające porównywanie poglądów, takie jak przygotowany przez CEO Latarnik Wyborczy (www.latarnikwyborczy.pl). Całe wydarzenie było fantastyczną okazją do budowania postaw obywatelskich wśród naszej młodzieży, do uświadamiania im, jak działają mechanizmy demokracji oraz jak istotną rolę pełnią wybory w budowaniu demokratycznego społeczeństwa. Wszyscy młodzi wyborcy zdali ten test śpiewająco.
W dniu 24.05.2024 na hali widowiskowo-sportowej w Człopie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - grupa starsza. Organizatorem Zawodów był Polski Związek Motorowy. Zawodnicy w swoich zespołach rywalizowali w następujących kategoriach: test wiedzy o ruchu drogowym, test skrzyżowań, rowerowy tor przeszkód, pierwsza pomoc i miasteczko ruchu drogowego.
Drużyna z SP Mielenko Drawskie w składzie: Julia Dowbeńko, Maja Łukasiewicz, Wojciech Bieć zajęła VII miejsce. Startowalo 19 zespołów. Nasza drużyna ponownie była najlepsza w kategorii pierwszej pomocy.
W dniu 22.05.2024 r. na Hali Widowiskowo – Sportowej w Człopie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem zawodów był Polski Związek Motorowy. Zawodnicy w czteroosobowych zespołach rywalizowali w następujących kategoriach: test wiedzy o ruchu drogowym, test skrzyżowań, rowerowy tor przeszkód, pierwsza pomoc i miasteczko ruchu drogowego. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim w składzie: Dominik Gloc, Łucja Dorawa, Laura Załuska i Karol Kędzior zajęła IV miejsce. Startowało 15 zespołów. Indywidualnie najlepiej wypadł Dominik Gloc zajmując VII miejsce na 60 uczestników. Gratulacje!
To kolejny etap realizacji projektu „Dbam o zielone”. Tym razem odwiedzili nas uczniowie z Nętna i Ostrowic. Mieli okazję uczestniczyć w praktycznych warsztatach, które połączyły teorię z praktyką, aby zgłębić tematykę odnawialnych źródeł energii oraz samochodów na wodór. Podczas dzisiejszego spotkania nie tylko dowiedzieli się o elektrolizie wody jako metodzie produkcji zielonego wodoru, ale również mieli okazję samodzielnie wytworzyć ten zielony gaz i skonstruować modele samochodów na wodór. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie będą inspiracją do dalszego zgłębiania tematyki OZE i zielonej technologii.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia w pojęcie OZE, które zostało zdefiniowane jako źródła energii odnawialnej, wykorzystujące naturalne procesy w przyrodzie, takie jak słońce, wiatr, woda czy biomasa, w celu produkcji energii. Następnie omówiono różnice między odnawialnymi i nieodnawialnymi źródłami energii. Kolejnym tematem była technologia fotowoltaiki. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się, jak działają panele słoneczne oraz jakie są korzyści z ich instalacji, w tym redukcja emisji gazów cieplarnianych i oszczędność energii. Pani I. Chudzik, przedstawiciel referatu ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pom. prezentując przykłady działań ochrony przyrody i środowiska, skupiła się na konkretnych przypadkach związanych z wprowadzaniem instalacji OZE na terenie gminy Drawsko Pomorskie. Podkreśliła znaczenie wykorzystania OZE jako sposobu na zmniejszenie negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne. Po prezentacji odbyła się dyskusja na temat roli Polski w kontekście odchodzenia od węgla do 2030 roku. Uczestnicy konferencji dzielili się swoimi poglądami na temat tego, czy Polska powinna inwestować bardziej w OZE i stopniowo eliminować węgiel jako główne źródło energii.
Drodzy Uczniowie,
przed Wami ważny dzień, dzień pełen wyzwań i nowych możliwości. Egzamin to nie tylko test wiedzy, ale także próba Waszej determinacji i wytrwałości.Pamiętajcie, że każde pytanie to szansa, by pokazać to, czego się nauczyliście i jak bardzo potraficie się rozwijać.
Niech ten egzamin będzie dla Was początkiem nowej, wspaniałej przygody w świecie wiedzy.
Trzymamy za Was kciuki i życzymy spokoju ducha, jasności umysłu oraz pewności siebie. Niech każda odpowiedź przybliży Was do celu, a trud pracy zostanie wynagrodzony najlepszymi wynikami.
Powodzenia!
W dniu 9.05.2024 na Stadionie Lekkoatletycznym w Złocieńcu odbyły się powiatowe zawody sportowe Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt, rozgrywane w ramach współzawodnictwa sportowego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 metrów oraz bieg średni dziewcząt na 600 metrów i chłopców na 1000 metrów.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce - SP 1 Złocieniec
II miejsce - SP 3 Złocieniec
III miejsce - SP Mielenko Drawskie
Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsce - SP 1 Złocieniec
II miejsce - SP 3 Złocieniec
III miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie
Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim.
W dniu 6.05.2024 w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim odbyły się miejsko-gminne zawody w Trójboju Lekkoatletycznym, rozgrywane w ramach współzawodnicywa sportowego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w następujących konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 60 metrów.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie
II miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie
III miejsce - SP Mielenko Drawskie
Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie
II miejsce - SP Mielenko Drawskie
III miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie
IV miejsce - SP Ostrowice
Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce zdobył Filip Sewerynowicz. Brawo!
W dniu 26.04.2024 odbył się powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie z powiatu drawskiego rywalizowali z dwóch kategoriach wiekowych. Zawody składały się z czterech konkurencji: test wiedzy ogólnej, test skrzyżowań, rowerowy tor przeszskód i pierwsza pomoc.
Klasyfikacja końcowa - młodsza grupa:
I miejsce - SP Mielenko Drawskie
II miejsce - SP Świerczyna
III miejsce - SP Kalisz Pomorski
IV miejsce - SP Złocieniec
V miejsce - SP Czaplinek
Klasyfikacja końcowa - starsza grupa:
I miejsce - SP Mielenko Drawskie
II miejsce - SP Złocieniec
III miejsce - SP Kalisz Pomorski
IV miejsce - SP Świerczyna
Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się w Wałczu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!
Na hali sportowej w Mielenku Drawskim odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt Mielenko Cup 2024.
Poszczególne wyniki UKS Sportowiec:
Sportowiec - Drawianka 11:8
Sportowiec - Rega 5:5
Sportowiec - SP 2 Połczyn 11:14
Sportowiec - SP Redło 12:14
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - SP Redło
II miejsce - SP 2 Połczyn Zdrój
III miejsce - Sportowiec Mielenko Drawskie
IV miejsce - Drawianka Drawno
V miejsce - Rega Bierzwnica
Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu z dotacji Urzędu Miasta w Drawsku Pomorskim.
Na hali widowiskowo-sportowej w Dźwirzynie odbył się turniej finałowy wojewódzkiej ligi dziewcząt piłki ręcznej rocznika 2012. Dziewczęta z Mielenka przegrały niestety swój pierwszy mecz z Regą Bierzwnica 8:9 i zagrały o VII miejsce z Mustangiem Siemyśl, który pokonały pewnie 23:9. UKS Sportowiec Mielenko Drawskie zajęły ostatecznie VII miejsce kończąc sezon 2023/2024.
Klasyfikacja końcowa:
I - Morski Sianów
II - Feniks Szczecin
III - Kusy Szczecin
IV - Viktoria Postomino
V - Jedność Koszalin
VI - Rega Bierzwnica
VII - Sportowiec Mielenko
VIII - Mustang Siemyśl
IX - Feniks II Szczecin
Gratulujemy dziewczętom zacięcia sportowego i panu Michałowi rozwijania pasji dziewcząt i osiągniętego wyniku na szczeblu wojewódzkim.
Biometan, biodisel z mikroglonów czy fotobioreaktor to nowe pojęcia, z którymi zapoznali się nasi uczniowie. Mieli oni okazję uczestniczyć w spotkaniu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, poświęconym tematyce biomasy, biogazu oraz działaniu pompy ciepła. Podczas spotkania wykładowcy omówili zasoby biomasy, procesy produkcji biogazu oraz wykorzystanie tej formy energii w różnych sektorach. Przedstawiono także najnowsze badania nad efektywnością biogazu jako alternatywnej formy paliwa. Ważnym elementem prezentacji był również temat działania pomp ciepła oraz ich roli w efektywnym wykorzystaniu energii odnawialnej. Omówiono zasady działania pomp ciepła, ich zastosowania w ogrzewaniu budynków oraz korzyści ekologiczne wynikające z ich użytkowania. Spotkanie było doskonałą okazją do obserwacji doświadczeń z wykorzystaniem wodoru oraz energii mechanicznej.
Podsumowując, spotkanie na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie w ramach realizacji projektu „Dbam o zielone” było inspirującą i pouczającą lekcją na temat wykorzystania biomasy, biogazu oraz pompy ciepła w kontekście zrównoważonego rozwoju. Dziękujemy Burmistrzowi Drawska Pomorskiego za pomoc w organizacji spotkania.
Nasi uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem specjalistów z zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji - Straży Pożarnej, 16 Wog - u, CSB, Policji. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił i wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową, założyć opatrunek "zranionemu" koledze, porozmawiać o bezpiecznym dla zdrowia zachowaniu podczas klęski żywiołowej.
Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, otrzymali wiele pochwał od ćwiczących z nimi ratowników. I dobrze, bo w przyszłości niejedno życie może spocząć w ich rękach.
Powered by aSc EduPage