• Zakończyliśmy zakupy środków dydaktycznych w ramach otrzymanych
            środków finansowych
            w programie ministerialnym Laboratoria Przyszłości.

W ramach otrzymanych środków finansowych szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią proces zdobywania wiedzy oraz  praktycznych umiejętności przez uczniów. Dzięki nim będą mogli się uczyć współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać swoje ukryte talenty, rozwijać kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.

W pierwszym etapie tj. do 31.12.2021r. szkoła zakupila m.in. mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami (arduino), aparat fotograficzny z akcesoriami (oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, mikroport do łączności bezprzewodowej, mikrofon kierunkowy), stację lutowniczą z gorącym powietrzem, drukarkę 3D z filamentami.

W kolejnym etapie uzupełniono wyposażenie o roboty edukacyjne z akcesoriami oraz długopisy PEN 3D z akcesoriami. Łącznie wykorzystano kwotę 60 tysięcy złotych.

• Szkoła Podstawowa im. Orła białego zakwalifikowana do programu ogłoszonego

przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego została zakwalifikowana do programu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Mielenku Drawskim otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych.