• Mikołajki

     • Od samego rana dzieci niecierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwoneczka i wypatrywały Mikołaja. Nie spodziewały się spotkać tak wielu Mikołajów. Nie obyło się oczywiście bez prezentów i wspólnego kolędowania.

      Dziękujemy Grupie Motocyklowej "Karter" za tak miłą i jakże pożądaną przez dzieci wizytę. Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.

     • Co się stało z Mikołajem?!

     • Na pytanie "Co się stało z Mikołajem?" próbowały odpowiedzieć dzieci z przedszkola i z klas młodszych, uczestnicząc w świątecznym spektaklu Teatru TAK z Radomia.

      Dzieci wspólnie ze Skrzatem Bąblem udały się na poszukiwanie Mikołaja, który jakby zapadł się pod ziemię. Świetnie się bawiąc i odwiedzając wiele ciekawych miejsc wspólnie udało się znaleźć Mikołaja. Wywołało to ogromną radość i ulgę u oczekujących go 6. grudnia dzieci.

      Dziękujemy aktorom za dużą dawkę humoru i zachęcenie dzieci do udziału w przedstawieniu. Dziękujemy również Pani Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim za umożliwienie obejrzenia spektaklu i … niecierpliwie czekamy na kolejny.

     • Akcja na rzecz psiaków i kociaków

     • Samorząd Uczniowski naszej szkoły w tym roku po raz kolejny zorganizował mikołajkową zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów. Karmę przekazano Referatowi Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Drawsku Pom. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało nam się w tym roku uzbierać 131,60 kg. Najwięcej karmy, bo aż 24,40 kg przyniósł Filip Gołębiewski z klasy IV.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za serce okazane bezdomnym psiakom i kociakom.

     • Międzyszkolne Spotkania Profilaktyczne

     • Międzyszkolne Spotkania Profilaktyczne mają na celu podnoszenie świadomości uczniów w zakresie uzależnień oraz wiedzy na temat HIV/AIDS. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Drawska Pomorskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W spotkaniu uczestniczyło osiem drużyn ze szkół podstawowych z Drawska Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca, Kalisza Pomorskiego, Nętna, Ostrowic i Mielenka Drawskiego. Zespoły zmagały się z zadaniami, które wymagały dużego zaangażowania, umiejętności pracy w grupie oraz kreatywności. Uczniowie wykorzystali swoją wiedzę, pomysłowość i umiejętność pracy w zespole w pytaniach testowych, w tworzeniu państwa wolnego od uzależnień i przemocy, wspólnym programowaniu budowli z klocków. W trakcie rywalizacji uczniowie dobrze się bawili, grali w kubeczkowe kółko krzyżyk, odpowiadali na pytania ekspertów. Każde zadanie było oceniane przez specjalistów w swojej dziedzinie – Policję, Sanepid, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pedagoga, psychologa.

      Klasyfikacja końcowa w XVI Spotkaniach Profilaktycznych:

      I miejsce Szkoła Podstawowa w Czaplinku

      II miejsce Szkoła Podstawowa w Złocieńcu

      III miejsce Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim

      Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy dyrektorom szkół, opiekunom i przede wszystkim dzieciom za udział w XVI Spotkaniach Profilaktycznych. Do zobaczenia za rok!

     • Szkoła Magii

     • Piątek był dniem czarodziejskim - pełnym wróżb i zabaw andrzejkowych. W tym dniu nasza szkoła zmieniła się w prawdziwą szkołę magii. Już od rana na szkolnych korytarzach można było spotkać czarne koty, czarnoksiężników, magów i czarownice. Sala gimnastyczna zamieniła się w ten dzień w miejsce magii i czarów. To właśnie tu każdy miał możliwość sprawdzić, co czeka go w przyszłości.

      Ten magiczny dzień sprawił dzieciom dużo radości. Wierzymy, że wszystkie dobre wróżby się spełnią i z niecierpliwością czekamy na kolejną szkolną zabawę!

     • Przedstawienie pt. ,,Czego bał się las?”

     • Uczniowie klasy II zaprezentowali się przed swoimi rówieśnikami oraz młodszą publicznością w przedstawieniu teatralnym pt. „Czego bał się las?”. Z pomocą rodziców przygotowali piękne stroje, a pod czujnym okiem wychowawczyni Jolanty Szustakiewicz doskonalili jakże trudną sztukę gry aktorskiej. W sposób profesjonalny przekazali swoim kolegom i koleżankom ze szkoły, jak należy się zachowywać w lesie, co wolno, a czego nie należy robić. Czyżby klasa II przygotowywała się już do kolejnego przeglądu teatralnego? Przypomnieć warto, że jest ona tegorocznym laureatem powiatowego przeglądu małych form teatralnych.

     • Akcja KASZTAN - wyniki

     • Wyniki kasztanowego konkursu 2019

       

                Indywidualna zbiórka:

      I m.- Anna Bieć- 224 kg- kl. 0B

      I m.- Wojciech Bieć- 224 kg- kl. III

      II m.- Dominik Chyćko- 90 kg- kl. II

      III m.- Lena Pakuła- 70 kg- kl.II

       

                Klasowa zbiórka:

      I m.- klasa 0 B- 287 kg

      II m.- klasa III- 277 kg

      III m.-klasa II- 166 kg  

      IV m.-klasa I- 159 kg

      V m. -klasa 0A- 81 kg

      VI m.-klasa V- 40 kg

                           Łącznie- 1010 kg

       

      Wszystkim zaangażowanym w zbieranie kasztanów i wsparcie akcji serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

     • Wycieczka do Szczecina

     • W nagrodę za zwycięstwo w październikowym konkursie szkolnym „Klasy na medal” uczniowie klasy V odwiedzili firmę Nordweco w Szczecinie. Na wycieczkę pojechali również uczniowie klasy I. Dzieci zostały zabrane do fascynującego świata robotów, w którym przez zabawę rozwijały wyobraźnię i inteligencję matematyczno-logiczną. W czasie warsztatów  wykorzystane zostały  zagadnienia z  obszaru mechaniki, konstruowania i programowania. Na zajęciach dzieci budowały konstrukcje, dzięki którym mogły doświadczyć praw fizyki, poznawały  różne mechanizmy i sprawdzały ich działanie, uczyły się matematyki przez zabawę oraz budowania stabilnych i ruchomych konstrukcji, rozwijały wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności manualne, na podstawie prostego, blokowego oprogramowania uczyły się wprawiać konstrukcje w ruch.

      Zajęcia były  prowadzone w oparciu o zestawy: Lego WeDo,  Lego Mindstorms, Ozobot, thymio. Dzieci korzystały z nowoczesnego sprzętu pod okiem trenerów z doświadczeniem pedagogicznym. Dwugodzinne zajęcia minęły bardzo szybko i na długo pozostaną w ich pamięci.

     • Bezpieczeństwo na wesoło

     • Czerwony, zielony, żółty - to kolory, które towarzyszyły przedszkolakom podczas spotkania profilaktycznego z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej. Funkcjonariusze wojskowej prewencji przygotowali dla naszych maluszków zabawy przypominające zasady ruchu drogowego. Dzieci zamieniły się w kierujących pojazdami i w pieszych poruszających się po drodze, uczestniczyły w zabawie "Moja baza", grały w kolory.  Podsumowaniem zajęć było wręczenie każdemu uczestnikowi dyplomu, potwierdzającego znajomość zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z czego dzieciaki były bardzo dumne.

      Dziękujemy przedstawicielom Żandarmerii Wojskowej za ciekawą lekcję i świetną zabawę!

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez UNICEF, organizacji szczególnie dbającej o równe traktowanie wszystkich dzieci na świecie. W Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się UNICEF, przypomnieli sobie, jakie prawa mają wszystkie dzieci, sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując quizy w aplikacji Kahoot.

     • Szkolny Klub Wolontariusza

     • „Szkolny Klub Wolontariusza” gorąco dziękuje wszystkim, którzy okazali serce dzieciom przebywającym na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu w Drawsku Pom. obdarowując je zabawkami. W dniu 20.11.2019r. wszystkie zgromadzone dary, których było naprawdę bardzo dużo, zostały przekazane do szpitala. Jak powiedział Jan Paweł II: „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

      Dziękujemy!

     • Spotkanie ze sztuką

     • W związku z realizacją zajęć zatytułowanych ,,Ciekawe spotkania z dziadkami” uczniowie klasy II raz w miesiącu goszczą w swojej klasie osoby bardzo bliskie - babcie i dziadków. Każda z tych osób chętnie uraczy dzieci opowieściami ze swojego życia, podzieli się swoimi zainteresowaniami. Zaplanowanych jest dużo interesujących spotkań, podczas których będzie możliwość poznania osób bliskich sercu każdego wnuczka i każdej wnuczki, które w swoim życiu wykonywały ciekawą pracę, odniosły sukces, bądź w dalszym ciągu pełnią jakąś ważną rolę w życiu społecznym.

      Za nami jest już pierwsze takie spotkanie. Gościem klasy była pani Irena Sauter - babcia Bartosza. Pani Irena jest emerytowaną nauczycielką plastyki - od zawsze interesowało ją malarstwo. Namalowała wiele obrazów, które można obejrzeć w jej prywatnej galerii. Podczas spotkania dzieci wzbogaciły swoją wiedzę w zakresie kompozycji oraz doboru odpowiednich kolorów. Pilnie słuchały tego, co babcia Bartka chciała im przekazać, a cenne uwagi pani Ireny zostały wykorzystane przez dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej pt. ,,Jesienny bukiet liści”. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

      Serdecznie dziękujemy pani Irenie za przybycie i podzielenie się z uczniami swoją pasją.

     • Profilaktyka nie jest nam obca

     • XI Drawski Przegląd Artystycznych Form Profilaktycznych organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Drawsku Pomorskim przysporzył naszym uczniom powodu do radości i dumy.  Uczniowie pokazali swój talent, pisząc bardzo mądre i poruszające teksty, co spotkało się z dużym uznaniem komisji konkursowej. Uczestnicząc w konkursie w kategorii plakat i piosenka profilaktyczna młodzi artyści zdobyli najwyższe miejsca oraz bardzo atrakcyjne nagrody.

     • W Amazonie

     • 12 listopada  klasa VIII odebrała wygraną w konkursie zawodoznawczym wycieczkę do firmy Amazon w Kołbaskowie. Z wyjazdu skorzystali także uczniowie klasy VI i VII. Pod okiem pracownika działu PR zwiedziliśmy bardzo nowoczesny zakład pracy, wykorzystujący m.in. roboty i komputery. Dowiedzieliśmy się, jakie umiejętności potrzebne są na poszczególnych stanowiskach pracy, obserwowaliśmy pracę zatrudnionych w magazynie osób. Wycieczkę sfinansowała firma Amazon w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Drawsku Pomorskim, za co serdecznie dziękujemy.

     • Nagroda w konkursie SKO

     • Już po raz kolejny działającą w szkole Szkolną Kasę Oszczędności wyróżniono nagrodą III stopnia w wysokości 1000 zł w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez PKO Bank Polski. Szkoła przystąpiła do konkursu w czerwcu 2019 r. Pracę konkursową na temat całorocznej działalności SKO złożono w formie prezentacji multimedialnej wraz z opracowanymi dokumentami. Ocenie podlegała: popularyzacja wiedzy z zakresu oszczędzania, powszechność i promocja SKO, działalność na rzecz środowiska lokalnego, organizacja konkursów matematycznych, działania z zakresu ekologii i zdrowego odżywiania się, działania kształtujące prawidłowe nawyki związane z zarządzaniem własnymi finansami. Ważne były też zajęcia prowadzone przez przedstawicieli banku oraz organizowanie wycieczek do banku.

       

      SKO bardzo serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom I Oddziału Banku PKO BP w Drawsku Pom. za całoroczną pracę i wspólny sukces. Otrzymana nagroda zostanie przeznaczona na zakup nagród w organizowanych przez szkołę konkursach. Życzymy owocnej współpracy i dalszych sukcesów w roku szkolnym 2019/2020.

     • Pasowanie uczniów klasy pierwszej

     • Pasowanie na ucznia jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego pierwszoklasisty. Dziewiętnastu uczniów z klasy pierwszej zostało oficjalnie przyjętych do szkolnej braci przez starszych kolegów i koleżanki. Pierwszaki z szerokim uśmiechem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które przygotowali wspólnie z wychowawczynią pania Ewą Jakszuk. Po części artysytcznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pani Dyrektor Wiesława Hnatewicz odczytała tekst ślubowania, a pierwszoklasiści głośno przyrzekali na Sztandar Szkoły być wzorowymi uczniami. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Ten szczególny dla nas czas uświetniło grono zaproszonych gości, którym dziękujemy za przybycie i upominki dla pierwszaków.

      Tego dnia obchodziliśmy również Święto Niepodległości oraz dzień patrona szkoły - Orła Białego. Był rys historyczny tych czasów, wiersze i pieśni patriotyczne, które pozwoliły  przypomnieć historię naszej ojczyzny.

      Ta uroczystość była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci.

     • "Szkoła do hymnu"

     • O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali sie po to, żeby wspólnie zaśpiewać hymn Polski. Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu" jest wspaniałą inicjatywą, dzięki której, poprzez wspólne zaśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" mogliśmy oddać hołd Polsce i uczcić odzyskanie przez nią Niepodległości.

     • Koncert dla Niepodległej

     • Młodzi artyści naszej szkoły uświetnili swoim występem artystycznym obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości organizowane przez 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy z Oleszna. Uczniowie uczcili ten ważny dla Polski dzień wierszem i pieśniami patriotycznymi, w których śpiewanie włączyli się także pracownicy WOG-u. Aplauz wszystkich obecnych na występie był dla artystów podziękowaniem za wspólne koncertowanie dla Niepodległej.