• Profilaktyka jest dla nas ważna!

• W naszej szkole w ramach współpracy z komendą Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Policji. W klasach najmłodszych policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, w okolicy.  W grupach starszych spotkanie dotyczyło profilaktyki uzależnień i realizacji programu "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje o środkach uzależniających, ich szkodliwości dla organizmu i życia społecznego. Funkcjonariusze  omówili też konsekwencje prawne stosowania przemocy.

• Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 22.04.2022 w naszej szkole odbył się turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapie miejsko-gminnym, organizowany przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej (pierwsza pomoc i rowerowy tor przeszkód).

Klasyfikacja końcowa - kategoria młodsza:

1. miejsce - SP Mielenko Drawskie

2. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

Klasyfikacja końcowa - kategoria starsza:

1. miejsce - SP Mielenko Drawskie

3. miejsce - SP Nętno

4. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

5. miejsce -SP Ostrowice

Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym już 29.04.2022r. Gratulujemy!

• Czwórbój lekkoatletyczny w Ostrowicach

• W dniach 11-12.04.2022 w Szkole Podstawowej w Ostrowicach odbyły się Igrzyska Dzieci w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

3. miejsce - SP Ostrowice

4. miejsce - SP Mielenko Drawskie

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

3. miejsce - SP Ostrowice

4. miejsce - SP Mielenko Drawskie

5. miejsce - SP Nętno

W klasyfikacji indywidualnej chłopców drugie miejsce zajął Felix Gehrmann. Gratulujemy!

• Egzamin na kartę rowerową

• Bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważna sprawa i wiedzą o tym wszystkie dzieci w naszej szkole. Starsi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną nt. przepisów drogowych, a także swoje umiejętności praktyczne dotyczące jazdy na rowerze pod czujnym okiem policjantów z Komendy Powiatowej w Drawsku Pom. Odwiedzili oni naszą szkołę aby przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Uczniowie rozwiązywali test na komputerach, a następnie musieli pokonać na rowerach przygotowany na sali gimnastycznej tor przeszkód. Wszystkim uczniom, którym udało się zdać egzamin życzymy wielu bezpiecznych wycieczek rowerowych.

• Turniej piłki nożnej

• W dniu 07.04.2022 w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim odbył się turniej piłki nożnej chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

3. miejsce - SP Nętno

4. miejsce - SP Ostrowice

5. miejsce - SP Mielenko Drawskie

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

3. miejsce - SP Mielenko Drawskie

• Sprzątamy okolice poligonu

• Uczniowie klasy VII wzięli udział w wielkim sprzątaniu okolic poligonu. Porządkowali drogę i pobocze na odcinku Mielenko - Woliczno. Ich zaangażowanie w akcję zostało docenione i nagrodzone.