• Spotkanie ze sztuką

     • W związku z realizacją zajęć zatytułowanych ,,Ciekawe spotkania z dziadkami” uczniowie klasy II raz w miesiącu goszczą w swojej klasie osoby bardzo bliskie - babcie i dziadków. Każda z tych osób chętnie uraczy dzieci opowieściami ze swojego życia, podzieli się swoimi zainteresowaniami. Zaplanowanych jest dużo interesujących spotkań, podczas których będzie możliwość poznania osób bliskich sercu każdego wnuczka i każdej wnuczki, które w swoim życiu wykonywały ciekawą pracę, odniosły sukces, bądź w dalszym ciągu pełnią jakąś ważną rolę w życiu społecznym.

      Za nami jest już pierwsze takie spotkanie. Gościem klasy była pani Irena Sauter - babcia Bartosza. Pani Irena jest emerytowaną nauczycielką plastyki - od zawsze interesowało ją malarstwo. Namalowała wiele obrazów, które można obejrzeć w jej prywatnej galerii. Podczas spotkania dzieci wzbogaciły swoją wiedzę w zakresie kompozycji oraz doboru odpowiednich kolorów. Pilnie słuchały tego, co babcia Bartka chciała im przekazać, a cenne uwagi pani Ireny zostały wykorzystane przez dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej pt. ,,Jesienny bukiet liści”. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

      Serdecznie dziękujemy pani Irenie za przybycie i podzielenie się z uczniami swoją pasją.

     • Profilaktyka nie jest nam obca

     • XI Drawski Przegląd Artystycznych Form Profilaktycznych organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Drawsku Pomorskim przysporzył naszym uczniom powodu do radości i dumy.  Uczniowie pokazali swój talent, pisząc bardzo mądre i poruszające teksty, co spotkało się z dużym uznaniem komisji konkursowej. Uczestnicząc w konkursie w kategorii plakat i piosenka profilaktyczna młodzi artyści zdobyli najwyższe miejsca oraz bardzo atrakcyjne nagrody.

     • W Amazonie

     • 12 listopada  klasa VIII odebrała wygraną w konkursie zawodoznawczym wycieczkę do firmy Amazon w Kołbaskowie. Z wyjazdu skorzystali także uczniowie klasy VI i VII. Pod okiem pracownika działu PR zwiedziliśmy bardzo nowoczesny zakład pracy, wykorzystujący m.in. roboty i komputery. Dowiedzieliśmy się, jakie umiejętności potrzebne są na poszczególnych stanowiskach pracy, obserwowaliśmy pracę zatrudnionych w magazynie osób. Wycieczkę sfinansowała firma Amazon w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Drawsku Pomorskim, za co serdecznie dziękujemy.

     • Nagroda w konkursie SKO

     • Już po raz kolejny działającą w szkole Szkolną Kasę Oszczędności wyróżniono nagrodą III stopnia w wysokości 1000 zł w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez PKO Bank Polski. Szkoła przystąpiła do konkursu w czerwcu 2019 r. Pracę konkursową na temat całorocznej działalności SKO złożono w formie prezentacji multimedialnej wraz z opracowanymi dokumentami. Ocenie podlegała: popularyzacja wiedzy z zakresu oszczędzania, powszechność i promocja SKO, działalność na rzecz środowiska lokalnego, organizacja konkursów matematycznych, działania z zakresu ekologii i zdrowego odżywiania się, działania kształtujące prawidłowe nawyki związane z zarządzaniem własnymi finansami. Ważne były też zajęcia prowadzone przez przedstawicieli banku oraz organizowanie wycieczek do banku.

       

      SKO bardzo serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom I Oddziału Banku PKO BP w Drawsku Pom. za całoroczną pracę i wspólny sukces. Otrzymana nagroda zostanie przeznaczona na zakup nagród w organizowanych przez szkołę konkursach. Życzymy owocnej współpracy i dalszych sukcesów w roku szkolnym 2019/2020.

     • Pasowanie uczniów klasy pierwszej

     • Pasowanie na ucznia jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego pierwszoklasisty. Dziewiętnastu uczniów z klasy pierwszej zostało oficjalnie przyjętych do szkolnej braci przez starszych kolegów i koleżanki. Pierwszaki z szerokim uśmiechem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które przygotowali wspólnie z wychowawczynią pania Ewą Jakszuk. Po części artysytcznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pani Dyrektor Wiesława Hnatewicz odczytała tekst ślubowania, a pierwszoklasiści głośno przyrzekali na Sztandar Szkoły być wzorowymi uczniami. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Ten szczególny dla nas czas uświetniło grono zaproszonych gości, którym dziękujemy za przybycie i upominki dla pierwszaków.

      Tego dnia obchodziliśmy również Święto Niepodległości oraz dzień patrona szkoły - Orła Białego. Był rys historyczny tych czasów, wiersze i pieśni patriotyczne, które pozwoliły  przypomnieć historię naszej ojczyzny.

      Ta uroczystość była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci.

     • "Szkoła do hymnu"

     • O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali sie po to, żeby wspólnie zaśpiewać hymn Polski. Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu" jest wspaniałą inicjatywą, dzięki której, poprzez wspólne zaśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" mogliśmy oddać hołd Polsce i uczcić odzyskanie przez nią Niepodległości.

     • Koncert dla Niepodległej

     • Młodzi artyści naszej szkoły uświetnili swoim występem artystycznym obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości organizowane przez 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy z Oleszna. Uczniowie uczcili ten ważny dla Polski dzień wierszem i pieśniami patriotycznymi, w których śpiewanie włączyli się także pracownicy WOG-u. Aplauz wszystkich obecnych na występie był dla artystów podziękowaniem za wspólne koncertowanie dla Niepodległej.

     • Przedstawienie "Niepodległość"

     • Przedstawienie zaprezentowane przez Bractwo Rycerskie KERIN zapoczątkowało w środę szkolne obchody Święta Niepodległości. Uczniowie przenieśli się w czasie do ważnych wydarzeń w dziejach Polski. Ta żywa lekcja historii w  niezwykle przystępny sposób przypomniała, dlaczego doszło do upadku Polski i jej drogę do wolności. To była piękna lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.

     • Pamiętamy o naszych bohaterach!

     • W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcami wybrali się w piątek na Cmentarz Wojskowy w Drawsku Pomorskim. „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”. I właśnie ze względu na pamięć o poległych żołnierzach, nasi uczniowie „uzbrojeni” w niezbędny sprzęt i z wielką ochotą przystąpili do pracy. Odwiedzili i uporządkowali mogiły zasłużonych żołnierzy, grabili liście i uprzątali alejki między grobami. Następnie uczniowie zapalili znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla poległych spoczywających na cmentarzu. Całemu wydarzeniu towarzyszył podniosły nastrój, zaduma i smutek. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

      Całej akcji patronował Zakład Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy!

     • Światełko dla tych, którzy odeszli...

     • Jak pisała Wisława Szymborska "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci". Uczniowie klas IV i V wybrali się wspólnie z wychowawcami na cmentarz w Mielenku Drawskim. Zakasali rękawy i z wielkim zaangażowaniem i zapałem zabrali się do porządkowania zapomnianych grobów. Uczniowie wykazali się właściwą postawą oraz odpowiednim zachowaniem, a tym samym okazali szacunek zmarłym. Po porządkach był czas na postawienie zniczy i chwilę zadumy.

     • Laureaci konkursu "Dziecko naszym wspólnym dobrem"

     • W konkursie plastycznym „Dziecko naszym wspólnym dobrem - przeciw przemocy wobec dzieci” organizowanym przez Stowarzyszenie FILAR nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi, za co otrzymali piękne nagrody. Prace konkursowe można oglądać w Sali Narad w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim do 6. listopada. Konkurs miał na celu poruszenie kwestii jaką jest przeciwdziałanie przemocy zarówno w domu, jak i w grupie rówieśniczej. Nagrody uczniom wręczał Starosta Drawski Stanisław Cybula. W konkursie nagrodzeni zostali:

      - Amelia Dobosz kl. I – I miejsce w kategorii klas I-III

      - Jonatan Tobiasz kl. VII – II miejsce w kategorii klas VII-VIII

      - Maja Łukasiewicz kl. II – wyróżnienie w kategorii klas I-III

      Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

      Dziękujemy prezesowi Stowarzyszenia FILAR Pani Urszuli Bolewicz za zorganizowanie konkursu i piękne nagrody.

     • Z licencją na zarabianie

     • Rynek pracy, planowanie kariery, kwalifikacje, umiejętności, piramida kariery to tematyka, z którą zmierzyli się uczniowie najstarszych klas podczas konkursu zawodoznawczego. Zajęcia edukacyjne wraz z konkursem wiedzy "Z licencją na zarabianie" przygotował dla nas Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim w ramach szkolnego doradztwa zawodowego. I choć pytania były dla uczniów trudne, to doskonale sobie z nimi poradzili i wygrali dla uczniów klas VI - VIII wycieczkę zawodoznawczą do firmy Amazon w Szczecinie oraz upominki dla wszystkich biorących udział w konkursie klas. Serdecznie dziękujemy Powiatowemu Urzędowi Pracy za doskonałą współpracę i realizację wspólnych pomysłów.

     • Wizyta Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty

     • W czwartek naszą szkołę odwiedził Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Bogusław Ogorzałek wraz ze starszym wizytatorem Delegatury w Wałczu Panią Mariolą Śmich. W spotkaniu uczestniczył również zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Pan Ireneusz Kabat. Celem tej wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki w nowym roku szkolnym. W ramach spaceru edukacyjnego po szkole goście mieli okazję poznać uczniów i nauczycieli w trakcie ich zwykłych zajęć, a Dyrektor szkoły przekazać informacje m.in. o osiągnięciach edukacyjnych, podejmowanych inicjatywach i tym wszystkim, czym na co dzień żyje szkoła. Spotkanie było również okazją do omówienia działań podejmowanych przez drawskich włodarzy na rzecz oświaty.

     • Europejski Tydzień Zawodów

     • 16 października w ramach Europejskiego Tygodnia Zawodów gościliśmy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, którzy w bardzo atrakcyjny sposób przedstawili ofertę kierunków kształcenia w klasach technikum i szkoły branżowej I stopnia. Z przygotowanych przez uczniów prezentacji i filmów dowiedzieliśmy się o poszczególnych zawodach i możliwościach wykorzystania w szkole ponadpodstawowej swoich talentów, zainteresowań, pasji. W drugiej części spotkania uczniowie naszych najstarszych klas wzięli udział w zajęciach praktycznych, uczyli się składać serwetki, nosić kieliszki, sterować pojazdami. Był też czas na spróbowanie przekąsek przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Co jest potrzebne nauczycielowi w jego pracy? Nauszniki, chroniące od hałasu na przerwie, tuba nagłaśniająca, aby wszyscy go słyszeli oraz wiele innych ,,niezbędników”, w które wyposażyli ,,nauczyciela” nasi uczniowie w zabawnej scence przygotowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela. Dalsza wspólna zabawa w teleturnieju ,,1 z 5” była niezwykle emocjonująca i wywołała salwy śmiechu na sali. Oczywiście nie zabrakło też okolicznościowych życzeń pomyślności, radości, a przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości.

     • Tęczowa Olimpiada

     • Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą wzięli udział w "Tęczowej Olimpiadzie" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Radość z Życia". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych i zawodach sportowych. Zabawy z rówieśnikami sprawiły im mnóstwo frajdy.

     • Pod Kasztanem

     • Tradycje naszego regionu były tematem piątkowych dociekań uczniów klasy VI. W gospodarstwie agroturystycznym "Pod kasztanem" szóstoklasiści zdobyli informacje na temat regionalnych wyrobów i sposobu ich wytwarzania, poznali proces produkcji dawnego papieru, zgłębili  tajniki wyrobu porcelany i glinianych ozdób. Podczas warsztatów samodzielnie wykonali girlandy z naturalnego surowca. Dużo radości przyniosło uczniom oglądanie zwierząt hodowanych przez właścicieli, słuchanie ciekawostek o ich zwyczajach i charakterystycznych cechach.

     • Bieg Papieski

     • W piątek dzieci z zerówki oraz z klas I - VIII wzięły udział w XXII Biegu im. Jana Pawła II w Drawsku Pomorskim. Godnie reprezentowały szkołę, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Każdy uczestnik wrócił do szkoły z medalem i uśmiechem na twarzy.

     • Sprzątanie Świata

     • Nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w akcji ekologicznej Sprzątanie Świata 2019 pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy".

      Porządkowaliśmy drogi Mielenko - Gudowo - Dzikowo oraz brzeg jeziora Wilże. Pełni pozytywnej energii oraz z uśmiechem na twarzy szybko wzięliśmy się za porządki. Łącznie zebraliśmy 8 worków śmieci, ale nie tylko, gdyż ludzie oprócz drobnych śmieci zostawiają przy drodze również śmieci większych rozmiarów. Udało nam się znaleźć między innymi siedziska samochodowe, rury, wiadra, opony oraz bęben od pralki.

      Klasy VII i VIII dołączyły do akcji "Zbieraj, nie wyrzucaj", której głównymi organizatorami byli Burmistrz Drawska Pom., Nadleśnictwo Drawsko i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Celem tej wspaniałej inicjatywy było zadbanie o nasze najbliższe otoczenie poprzez zbieranie odpadów na terenie naszego powiatu. Organizatorzy zatroszczyli się, aby po ciężkiej pracy nikt nie odjechał głodny- na wszystkich czekał talerz pysznej zupy, a na osłodę wspaniałe ciasta. Na najlepszych czekały również nagrody. Nasz zespół ósmo- i siódmoklasistów, za zebranie ponad 20 worków odpadów otrzymał nagrodę, dzięki której łatwiej będzie nam zadbać o zieleń na terenie szkoły.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za właściwą postawę oraz zachowanie, zaangażowanie, zapał, troskę i odpowiedzialność za środowisko. Cieszymy się, że nie jest Wam obojętny stan środowiska naturalnego. Na szczególne podziękowania zasłużyli rodzice, którzy okazali duże wsparcie i zaangażowanie w akcję. Dziękujemy!