• Lekcja otwarta - pokaz eksperymentów chemicznych

     • Uczniowie klasy VIII zorganizowali lekcję chemii dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy II, pokazując im następujące eksperymenty:

      Karolina i Oliwia – Jak nadmuchać balon bez pomocy ust?

      Wiktoria- Skaczące kuleczki

      Bartek i Szymon- Kameleon

      Bartosz – Lokomotywę.

      Dla uczniów klasy drugiej było to pierwsze spotanie z chemią i dlatego z wielką uwagą i zainteresowaniem obserwowali pokazywane eksperymenty, jednocześnie wykazując się dużą wiedzą o otaczającym nas świecie, odpowiadając na pytania starszych kolegów i koleżanek oraz pani Ewy i pani Uli.

      Uczniom klasy drugiej bardzo podobała się taka lekcja, a może niektórzy spróbują zrobić pokazywane doświadczenia w domu. Zapraszamy klasę drugą na lekcje w przyszłym roku szkolnym.

     • Dzień Dziecka

     • „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Pod takim hasłem odbył się w tym roku w naszej szkole Dzień Dziecka, który pełen był zabaw, gier i konkurencji zespołowych, mających przypomnieć uczniom, że wspólny wysiłek przynosi pozytywne rezultaty. Wspólnie z dziećmi w konkurencjach drużynowych uczestniczyli żołnierze amerykańscy, którzy mieli również okazję pierwszy raz zagrać w piłkę ręczną. W tym dniu odwiedzili nas Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Ireneusz Kabat oraz Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk Marek Gmurski. Dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim integracja klas została doceniona również w postaci atrakcyjnych nagród. Bo współpraca zawsze się opłaca!

     • Spotkanie w Kindlotece

     • Nasi uczniowie powoli wychodzą poza mury szkoły. Po sześciu miesiącach odwiedzili strefę edukacyjną kindloteka w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim. Była to dla nich godzina kodowania, a przy okazji kontakt z kulturą żywego słowa. Z dużym zapałem i zainteresowaniem wzięli udział w przygotowanych zajęciach. To jedna z pierwszych wizyt z zaplanowanego cyklu spotkań uczniów naszej szkoły z drawską biblioteką.

     • Jemy zdrowo i kolorowo!

     • O tym, że owoce i warzywa są źródłem witamin, przekonały się dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas I-III, które wykonały pyszne i kolorowe owocowo-warzywne szaszłyki. Była to świetna okazja do obejrzenia, porównania smaku i wyglądu wybranych owoców i warzyw. Każde dziecko przyniosło te, które najbardziej lubi. Starsze dzieci same kroiły przyniesione owoce i warzywa, a następnie nakładały je na patyczki tworząc kolorowe szaszłyki. Dla niektórych z nich były to pierwsze kulinarne próby. Własnoręcznie wykonane szaszłyki sprawiły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji, a przede wszystkim były smaczne i zdrowe.

      W ramach propagowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci przeprowadziliśmy również akcję pn.: ,,Tworzymy szkolną encyklopedię owoców i warzyw”. Polegała ona na tym, że dzieci losowały nazwę owocu lub warzywa i wykonywały na jego temat pracę plastyczną. Uczniowie klas II-III wzbogacali swoje prace o informacje na temat danego warzywa lub owocu oraz dołączali przepisy kulinarne. Prace zebrano i stworzono szkolną wystawkę. W nagrodę za piękne prace i zaangażowanie w akcję każda klasa otrzymała arbuza.

     • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim

     • Każdego dnia od godziny 11.00 do godziny 12.00

      Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

      w Drawsku Pomorskim

      pełni dyżur telefoniczny pod numerami tel.:

      576 658 768, 576 658 764

      dla osób potrzebujących konsultacji specjalistycznych, wsparcia, pomocy w sytuacjach trudnych.

     • Spotkanie z teatrem

     • To już drugie w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III z aktorami Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Tym razem obejrzeli premierowy spektakl pt. ,,Matylda mierzy wysoko”. Jest to piękna opowieść o dziewczynce - wnuczce sławnego wynalazcy, która próbuje zmierzyć się z wielkością dziadka. Matylda to bardzo zdolna dziewczynka i, niestety, bardzo samotna. Dziadek, pochłonięty swoją pracą, nie znajduje dla niej czasu. Dziewczynka spędza dni w swoim małym warsztacie, w którym pracuje nad kolejnymi wynalazkami, chcąc stworzyć coś, co mierzy wysoko.... Uczniowie bacznie śledzili poczynania Matyldy i dopingowali jej w realizacji planów. Podziwiali jednocześnie świetną grę aktorską, piękne stroje, scenografię oraz efekty świetlne i dźwiękowe. Spotkali się także po spektaklu z aktorami podczas lekcji teatralnej i wzbogacili swoją wiedzę o teatrze. 

     • Laureat konkursu miejsko-gminnego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

     • Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Recytatorskiego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” w kategorii Ptaszęta na szczeblu miejsko – gminnym został uczeń klasy III Tadeusz Dorawa. Reprezentował on również Drawsko Pom. w rozgrywkach rejonowych. W swoim wystąpieniu zaprezentował wiersz Elizy Piotrowskiej pt. ,,Tup, łup!”, w którym w sposób profesjonalny podał sposoby na pozbycie się złości. W tym roku ze względu na pandemię konkurs został przeprowadzony zdalnie. Uczestnicy mieli za zadanie dostarczyć nagraną recytację wybranego przez siebie wiersza. W wyniku eliminacji szkolnych do etapu miejsko – gminnego wytypowano z naszej szkoły następujących uczniów:

      Tadeusz Dorawa kl. III

      Paweł Dorawa kl. III

      Laura Dróżdż kl. III

      Dominik Chyćko kl. III

      Julia Jabłońska kl. III

      Lena Żurawik kl. III

      Maja Łukasiewicz kl. III

      Lena Gaik kl. III

      Amelia Dobosz kl. II

      Nikola Śliwczyńska kl. VI.

      Wszystkim uczestnikom konkursu zarówno na szczeblu szkolnym jak i miejsko-gminnym oraz laureatowi bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w naukę wiersza i zaangażowanie w konkurs.

     • Nie śmiećmy, a sprzątajmy. Ziemi urody dodajmy!

     • Do wszystkich wołamy: Ziemię macie tylko jedną!

      Ziemię piękną, Ziemię cierpliwą, Ziemię jedyną.

      Nikt jej nie powtórzy. Śmieci tu, śmieci tam, śmieci wszędzie...

      Czy był, czy jest, czy będzie? Nasz świat.

       

      Pomagamy Ziemi!

      Odwdzięczy się szumem lasu, kąpielą w jeziorze, śpiewem ptaków.

      Nasi uczniowie odpowiedzieli na apel Natury.

      Dołączysz?

     • Podsumowanie Dnia Ziemi

     • Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. 

      Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. 

      Z uwagi na wciąż panującą pandemię i związane z nią obostrzenia w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem  “ Pocztówka do Ziemi”, w której chętni uczniowie mogli własnoręcznie zrobić pocztówkę z życzeniami dla Naszej Planety. Konkurs zorganizowały: p. Urszula Sobczyk, p. Wioleta Kowalewska, p. Edyta Dziadek.

      Oto wyniki konkursu: 

      1. miejsce – Filip Gołębiewski 

      2. miejsce- Alisea Szundryk 

      3. miejsce Hubert Matujza 

      Wyróżnienie zostało przyznane dla Fabiana Borowika za oryginalność pracy 

      W klasach I - III  nagrodę przyznano dla Kai Dery Dominika Gloca 

      Gratulujemy zwycięzcom, a  wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.  

      Pamiętajmy, że każdy ma wpływ na dobrostan Naszej Planety - zmieniając swoje nawyki. Przeczytajcie jak w prosty sposób możemy pomóc Ziemi i sobie.   

     • Harmonogram powrotu uczniów do szkół

     • 04 maja wracają wszyscy uczniowie klas I-III, a następnie...

      małymi krokami wracają uczniowie kolejnych klas. 

      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

       

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (czeka na publikację w Dzienniku Ustaw). Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.

       

     • Razem dla Aurelki

     • Pomagać można na różne sposoby. Tym razem nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcami wybrali się na 5 km spacer. W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji "Razem dla Aurelki", sportowej akcji charytatywnej, której celem jest zbiórka na rzecz Aurelii Mączkowskiej. Każdy z uczestników dokonał wpłaty na https://www.siepomaga.pl/razemdlaaurelki. Mamy nadzieję, że uda się uzbierać całą potrzebną kwotę na leczenie dziewczynki i z całego serca życzymy jej powrotu do zdrowia.

     • ❤ Prace sercem malowane ❤ - licytacje dla Aurelki ❤

     • Na profilu szkoły na Facebooku można licytować prace naszych uczniów, a tym samym dołożyć cegiełkę dla Aurelki Mączkowskiej z Kalisza Pomorskiego, która ma guza pnia mózgu i której rodzina zbiera pieniądze na kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Czasu jest niewiele, a potrzeba jeszcze dużo pieniędzy i wsparcia.

      W galerii znajdują się piękne prace, które zrobili uczniowie naszej szkoły. Prace 1-3 już zostały wylicytowane, prace 4-5 licytowane są dzisiaj, kolejne prace będą licytowane w najbliższych dniach.

      Gorąco zachęcamy do licytacji!

     • Światowy Dzień Ziemi

     • Z okazji Światowego Dnia Ziemi dzieci z klasy pierwszej podczas zajęć zdalnych wykonały prace plastyczne pt.: "Jak dbam o moją planetę?".

     • Nauka hybrydowa klas I-III od 26 kwietnia

     • Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie. ​​​​​​​

      Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych