• Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim

     • Każdego dnia od godziny 11.00 do godziny 12.00

      Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

      w Drawsku Pomorskim

      pełni dyżur telefoniczny pod numerami tel.:

      576 658 768, 576 658 764

      dla osób potrzebujących konsultacji specjalistycznych, wsparcia, pomocy w sytuacjach trudnych.

     • Spotkanie z teatrem

     • To już drugie w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III z aktorami Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Tym razem obejrzeli premierowy spektakl pt. ,,Matylda mierzy wysoko”. Jest to piękna opowieść o dziewczynce - wnuczce sławnego wynalazcy, która próbuje zmierzyć się z wielkością dziadka. Matylda to bardzo zdolna dziewczynka i, niestety, bardzo samotna. Dziadek, pochłonięty swoją pracą, nie znajduje dla niej czasu. Dziewczynka spędza dni w swoim małym warsztacie, w którym pracuje nad kolejnymi wynalazkami, chcąc stworzyć coś, co mierzy wysoko.... Uczniowie bacznie śledzili poczynania Matyldy i dopingowali jej w realizacji planów. Podziwiali jednocześnie świetną grę aktorską, piękne stroje, scenografię oraz efekty świetlne i dźwiękowe. Spotkali się także po spektaklu z aktorami podczas lekcji teatralnej i wzbogacili swoją wiedzę o teatrze. 

     • Laureat konkursu miejsko-gminnego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

     • Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Recytatorskiego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” w kategorii Ptaszęta na szczeblu miejsko – gminnym został uczeń klasy III Tadeusz Dorawa. Reprezentował on również Drawsko Pom. w rozgrywkach rejonowych. W swoim wystąpieniu zaprezentował wiersz Elizy Piotrowskiej pt. ,,Tup, łup!”, w którym w sposób profesjonalny podał sposoby na pozbycie się złości. W tym roku ze względu na pandemię konkurs został przeprowadzony zdalnie. Uczestnicy mieli za zadanie dostarczyć nagraną recytację wybranego przez siebie wiersza. W wyniku eliminacji szkolnych do etapu miejsko – gminnego wytypowano z naszej szkoły następujących uczniów:

      Tadeusz Dorawa kl. III

      Paweł Dorawa kl. III

      Laura Dróżdż kl. III

      Dominik Chyćko kl. III

      Julia Jabłońska kl. III

      Lena Żurawik kl. III

      Maja Łukasiewicz kl. III

      Lena Gaik kl. III

      Amelia Dobosz kl. II

      Nikola Śliwczyńska kl. VI.

      Wszystkim uczestnikom konkursu zarówno na szczeblu szkolnym jak i miejsko-gminnym oraz laureatowi bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w naukę wiersza i zaangażowanie w konkurs.

     • Nie śmiećmy, a sprzątajmy. Ziemi urody dodajmy!

     • Do wszystkich wołamy: Ziemię macie tylko jedną!

      Ziemię piękną, Ziemię cierpliwą, Ziemię jedyną.

      Nikt jej nie powtórzy. Śmieci tu, śmieci tam, śmieci wszędzie...

      Czy był, czy jest, czy będzie? Nasz świat.

       

      Pomagamy Ziemi!

      Odwdzięczy się szumem lasu, kąpielą w jeziorze, śpiewem ptaków.

      Nasi uczniowie odpowiedzieli na apel Natury.

      Dołączysz?

     • Podsumowanie Dnia Ziemi

     • Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. 

      Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. 

      Z uwagi na wciąż panującą pandemię i związane z nią obostrzenia w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem  “ Pocztówka do Ziemi”, w której chętni uczniowie mogli własnoręcznie zrobić pocztówkę z życzeniami dla Naszej Planety. Konkurs zorganizowały: p. Urszula Sobczyk, p. Wioleta Kowalewska, p. Edyta Dziadek.

      Oto wyniki konkursu: 

      1. miejsce – Filip Gołębiewski 

      2. miejsce- Alisea Szundryk 

      3. miejsce Hubert Matujza 

      Wyróżnienie zostało przyznane dla Fabiana Borowika za oryginalność pracy 

      W klasach I - III  nagrodę przyznano dla Kai Dery Dominika Gloca 

      Gratulujemy zwycięzcom, a  wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.  

      Pamiętajmy, że każdy ma wpływ na dobrostan Naszej Planety - zmieniając swoje nawyki. Przeczytajcie jak w prosty sposób możemy pomóc Ziemi i sobie.   

     • Harmonogram powrotu uczniów do szkół

     • 04 maja wracają wszyscy uczniowie klas I-III, a następnie...

      małymi krokami wracają uczniowie kolejnych klas. 

      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

       

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (czeka na publikację w Dzienniku Ustaw). Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.

       

     • Razem dla Aurelki

     • Pomagać można na różne sposoby. Tym razem nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcami wybrali się na 5 km spacer. W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji "Razem dla Aurelki", sportowej akcji charytatywnej, której celem jest zbiórka na rzecz Aurelii Mączkowskiej. Każdy z uczestników dokonał wpłaty na https://www.siepomaga.pl/razemdlaaurelki. Mamy nadzieję, że uda się uzbierać całą potrzebną kwotę na leczenie dziewczynki i z całego serca życzymy jej powrotu do zdrowia.

     • ❤ Prace sercem malowane ❤ - licytacje dla Aurelki ❤

     • Na profilu szkoły na Facebooku można licytować prace naszych uczniów, a tym samym dołożyć cegiełkę dla Aurelki Mączkowskiej z Kalisza Pomorskiego, która ma guza pnia mózgu i której rodzina zbiera pieniądze na kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Czasu jest niewiele, a potrzeba jeszcze dużo pieniędzy i wsparcia.

      W galerii znajdują się piękne prace, które zrobili uczniowie naszej szkoły. Prace 1-3 już zostały wylicytowane, prace 4-5 licytowane są dzisiaj, kolejne prace będą licytowane w najbliższych dniach.

      Gorąco zachęcamy do licytacji!

     • Światowy Dzień Ziemi

     • Z okazji Światowego Dnia Ziemi dzieci z klasy pierwszej podczas zajęć zdalnych wykonały prace plastyczne pt.: "Jak dbam o moją planetę?".

     • Nauka hybrydowa klas I-III od 26 kwietnia

     • Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie. ​​​​​​​

      Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych

     • Zasady funkcjonowania szkół i placówek od 19 kwietnia

     • Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół. Pozostałe obostrzenia
      w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

      Placówki wychowania przedszkolnego

      Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

      Zajęcia sportowe w szkołach

      Od poniedziałku, 19 kwietnia 2021 r. będzie możliwość prowadzenia zajęć sportowych realizowanych na podstawie programów szkolenia sportowego w miejscu ich prowadzenia lub zdalnie – wyłącznie w zakresie, w jakim z programu szkolenia sportowego wynika możliwość ich realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik.

      Dotyczy to następujących szkół: podstawowych sportowych, mistrzostwa sportowego, z oddziałami sportowymi, oddziałami mistrzostwa sportowego, ponadpodstawowych sportowych, ponadpodstawowych mistrzostwa sportowego, oddziałów sportowych w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych.     • Bawmy się, czyli o fantastycznej mocy swobodnej zabawy

     • Zabawa jest dla dziecka naturalną formą poznawania świata i zbierania doświadczenia. Zabawa zbliża, wzmacnia relacje, zwiększa wzajemną otwartość. Zaspokaja nie tylko potrzebę kontaktu, wspólnoty i przynależności, ale także potrzebę rozwoju czy świętowania – zarówno u dzieci jak i rodziców. Zabawa jest równie istotna jak pieszczoty, przytulanie czy rozmowa z dzieckiem. I to nie tylko dlatego, że stymuluje rozwój dziecka (poznawczy, emocjonalny i społeczny), ale przede wszystkim dlatego, że buduje jego poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia poczucie wartości. To najlepszy czas do przekazania naszym dzieciom, że są kompetentne i wartościowe.

     • Doradztwo zawodowe

     • Ósmoklasiści, Wasz wybór szkoły kolejnego szczebla coraz bliżej. Może ktoś z Was skorzysta z takiej propozycji?

     • Światowy Dzień Zdrowia 2021

     • Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasła Światowego Dnia Zdrowia to: Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne! W obecnej sytuacji słowa Arthura Schopenhaura ,,Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym” nabierają szczególnego znaczenia. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.