• Pomagamy bezdomnym kotkom!

     • Zbliżająca się zima to ciężki czas dla bezdomnych zwierząt. Do naszej szkoły zaczął zaglądać kotek, którego z czasem uczniowie nazwali Michałek. O poprawienie jego losu zadbały dzieci z klasy drugiej wraz z wychowawczynią p. Ewą Jakszuk. Dzieci przyniosły karmę dla kotka oraz zatroszczyły się o przytulny i ciepły domek dla niego na zimę. Jeden domek wykonał pan Mariusz Brzeźniakiewicz, zaś drugi tata Julii, pan Adam Mrozik.

      Dziękujemy obu panom za wspaniałe domki oraz uczniom klasy drugiej za zaopiekowanie się bezdomnym kotkiem.

     • Inicjatywa MEN

     • Zainteresowanych Rodziców prosimy o zapoznanie się z informacją

      Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów.

      Zajęcia będą mogły zorganizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe. Należy pamiętać o tym, że taki wypoczynek musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez MEN wypoczynek.men.gov.pl

      W czasie ferii rekomendujemy, aby uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości. Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze.

      Już wkrótce przedstawimy dyrektorom szkół i organizatorom szczegółowe wytyczne sanitarne i rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa, przygotowane przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

      Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

       

      Rodzice/prawni opiekunowie uczestników półkolonii

      1.Zapoznali się z wytycznymi oraz zaakceptowali regulamin dotyczący warunków udziału i stosowania zasad obowiązujących podczas półkolonii na terenie szkoły

      2.Udostępniają organizatorowi i kierownikowi półkolonii numer telefonu lub inny kontakt umożliwiający szybką komunikację.

      3. Zobowiązują się do niezwłocznego – do 2 godzin – odbioru dziecka z półkolonii,
      jeśli  u ich dziecka wystąpią niepokojące objawy choroby (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności).

      4. Odprowadzając oraz odbierając dziecko ze szkoły, powinni być zdrowi,
      bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

      5. Odprowadzając dzieci, mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły.
      W przestrzeni wspólnej powinny obowiązywać następujące zasady:

      a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

      b) dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

      c) dystans od innych osób w szkole min. 1,5 m,

      d) przestrzeganie aktualnych przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk).

      6. Mają obowiązek poinformować organizatora o tym, że dziecko choruje na chorobę przewlekłą, mogącą narazić je na cięższy przebieg zakażenia, na etapie zgłaszania udziału w półkolonii w karcie kwalifikacyjnej uczestnika półkolonii. Rodzic decyduje
      o udziale w półkolonii dziecka przewlekle chorego. Zaleca się skonsultowanie
      tej decyzji z lekarzem prowadzącym.

      7. Mają obowiązek zaopatrzyć dziecko (uczestnika półkolonii) w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni publicznej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

     • Doposażenie z projektu Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja

     • Dzięki środkom finansowym pozyskanym przez gminę Drawsko Pomorskie w ramach projektu "Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja zostaliśmy doposażeni w sprzęty i środki ochrony. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. W ramach projektu gmina Drawsko Pomorskie otrzymała dofinansowanie w wysokości 203.815,00 zł.

      Gmina Drawsko Pomorskie zakupiła i przekazała:

      · rękawiczki,

      · maseczki,

      · fartuchy,

      · kombinezony,

      · delikatne mydła i płyny do dezynfekcji,

      · oczyszczacze powietrza,

      · bezdotykowe termometry,

      · myjkę parową,

      · stojący bezdotykowy dozownik płynu dezynfekcyjnego.

     • Wirtualny kiermasz książki

     • Wirtualny kiermasz – realne korzyści!

      Informujemy o wirtualnym kiermaszu książek przygotowanym przez Księgarnię Tuliszków, z którą współpracujemy, organizując kiermasze taniej książki w bibliotece szkolnej.

      Zapraszamy wszystkich – nauczycieli, rodziców i uczniów – do składania zamówień w sklepie internetowym https://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/ w uwagach do zamówienia, podając kod szkoły:

      Z.DRA.MIELE.S

      Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje, przed kliknięciem przycisku PODSUMOWANIE.

       

      Chcę otrzymać zamówienie bezpośrednio do domu prywatnego: Jeśli zamówienie zostanie złożone na kwotę większą niż 100 zł, wówczas system nie doliczy dodatkowej opłaty za przesyłkę.

      Odbiorę moje zamówienie w swojej placówce: takie zamówienie zostanie zrealizowane wraz z innymi zamówieniami ze szkoły. W zbiorczym kartonie znajdą się mniejsze paczki opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem domowym konkretnego odbiorcy. Takie zamówienie (bez względu na jego wartość) jest dostarczane na koszt Księgarni – nie ma tu dodatkowych opłat związanych z przesyłką. Zbiorczy karton Księgarnia adresuje na osobę kontaktową, która współpracuje z Księgarnią z ramienia szkoły. W Polu „dostawa” należy zaznaczyć opcję „odbiór osobisty w siedzibie firmy”. Po przejściu do danych adresowych należy zaznaczyć opcję „inny adres wysyłki” i wpisać tam własne imię i nazwisko oraz adres szkoły.

       

      Co zyskujemy? 15% kwoty z każdego zamówienia odkłada się do specjalnej skarbonki. Środki te możemy przeznaczyć np. na gratisowe książki do naszej biblioteki.

      Dodatkowo, dla każdej osoby, która zamówi książki za min. 50 zł – notes gratis (do wyczerpania zapasów)

       

      Kontakt z Księgarnią:

      e-mail: sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl

      tel. 63 240 77 50 lub 608 617 740

     • Akcja charytatywna na rzecz bezdomnych psiaków i kociaków

     • W tym roku zebraliśmy 119,05 kg karmy dla bezdomnych zwierząt. Najwięcej karmy (39,60 kg) przynieśli Robert Grabowski z klasy I oraz Filip Gołębiewski (26,65 kg) z klasy V. K arma została przekazana Referatowi Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za serce okazane bezdomnym psiakom i kociakom.

      zdjęcie: Marcin Łukasz UM Drawsko

     • Mikołajki

     • Do naszej szkoły zawitał długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Nie mógł przyjść osobiście, więc odwiedził nas przez Internet. Sprawił dzieciom mnóstwo radości, a wszystko za sprawą koncertu pt. "Spotkanie ze Św. Mikołajem i Panią Choinką". Były wspólne śpiewy i tańce, a nawet pokaz iluzjonisty. Zabawa była przednia, a dzieci zachwycone. Grupy przedszkolne odwiedziła również pani dyrektor, przynosząc w prezencie gry konstrukcyjne, które na pewno umilą czas spędzany w szkole.

     • Laureaci konkursu ekologicznego

     • W powiatowym konkursie ekologicznym pt. "Segregujemy i to promujemy..." organizowanym przez Gminę Czaplinek pod patronatem Starosty Drawskiego i Burmistrza Czaplinka wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy III. Wysłanych zostało 12 prac spełniających warunki udziału. Konkurs polegał na zrobieniu plakatu zawierającego hasło zachęcające do segregacji śmieci.

      Milo jest nam poinformować, że wśród prac zwycięskich znalazły się plakaty naszych uczniów. Laureatami konkursu zostali Maja Łukasiewicz, która zdobyła I miejsce i Tadeusz Dorawa, który zdobył III miejsce.

      Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      źródło: https://www.czaplinek.pl/content/wyniki-konkursu-ekologicznego

     • Dawno, dawno temu...

     • Znakomity pomysł na spędzanie wolnego czasu podczas otaczającej nas pandemicznej rzeczywistości znalazł Jonatan Tobiasz. Uczeń klasy VIII wolne chwile poświęcał na tworzenie baśniowej opowieści. Napisana przez niego bajka spotkała się z uznaniem jury XXII Regionalnego Przeglądu Twórczości Literackiej „BAJKOWE SPOTKANIE” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu. Uczestnicy tego literackiego konkursu mieli za zadanie napisać bajkę poruszającą serce każdego dziecka oraz wykonać do niej ilustracje. Jonatanowi się to udało. Jego "lekkie pióro", sposób widzenia świata i umiejętność oddzielania dobra od zła pozwoliły kolejny raz na osiągnięcie sukcesu. Gratulujemy wygranej.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • W ramach obchodu Dnia Pluszowego Misia dzieci z oddziałów przedszkolnych miały zapewniony cały dzień "misiowej" zabawy. Przeniosły się do Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, gdzie poznały historię pluszowego misia, układały puzzle z Kubusiem Puchatkiem, recytowały wierszyki, bawiły się na dywanie interaktywnym, tworzyły misie na komputerze. Z racji tego, że nie mogły przynieść pluszaków do szkoły, to wykonały je własnoręcznie. Każde dziecko wróciło do domu z odznaką „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

     • Dzień Praw Dziecka

     • I w tym roku,  w dniu 20 listopada, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka rozmawialiśmy z dziećmi o prawach dziecka. Przedszkolaki z zeróweczki w kręgu pytań o przywileje najmłodszych pozostawali niemal cały dzień. Piosenka o prawach dziecka i zabawy na interaktywnej ścianie mocno przypadły im do gustu. Uczniowie starszych klas podczas godziny wychowawczej omawiali z wychowawcami i pedagogiem poszczególne prawa oraz wynikające z nich obowiązki. Swoją wiedzę sprawdzali interaktywnie w ćwiczeniach, krzyżówkach oraz układankach. 

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy III zaskoczyli nas krótkim, ale żartobliwym, pełnym treści apelem. Jaki jest przepis na ucznia? Jakie są typy nauczycieli? Dowiedzieliśmy się tego słuchając humorystycznego wystąpienia dzieci. Spotkanie uświetniła piosenka "Mój Nauczycielu" w wykonaniu Laury Wyszyńskiej. Na zakończenie uczniowie odśpiewali tradycyjne "100 lat" i ,,poczęstowali” wszystkich pracowników szkoły własnoręcznie wykonanymi laurkami.

     • Dzień Życzliwości - rozdajemy uśmiechy

     • 2 października, w ramach Międzynarodowego Dnia bez Przemocy i Światowego Dnia Uśmiechu, obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości. Dzieci z zeróweczki oraz uczniowie z klas I – VIII uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym. Uczniowie z zaangażowaniem opracowywali kodeks dobrego kumpla, dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pozytywnych relacji z rówieśnikami i powinności prawdziwego, dobrego kolegi, wartościowej koleżanki. Poszczególne klasy wspólnie tworzyły Drzewo Dobrych Uczynków, przyklejając do niego swoje propozycje pozytywnych zachowań. Oby udało się je wszystkie spełnić!

     • Dzień Głośnego Czytania

     • Wzorując się na słowach noblistki, Wisławy Szymborskiej, która mówiła, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, w Dniu Głośnego Czytania przypomnieliśmy naszym uczniom o walorach czytania i słuchania książek. Dzieci wzięły udział w zajęciach bajkoterapii na podstawie opowiadania Małgorzaty Musierowicz „Kredki”, po wysłuchaniu którego chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami i odpowiadały na pytania do tekstu.

     • Wycieczka do Słajsina

     • Uczniowie klasy VII z zaciekawieniem przekroczyli bramy Regionalnego Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, w gm. Nowogard. Powitały ich panie zajmujące się edukacją ekologiczną, które w miłej atmosferze i w bardzo ciekawy sposób opowiedziały o tworzeniu Celowego Związku Gmin i o tym co dalej się dzieje z wyrzucanymi przez nas odpadami. Po wyczerpującej prelekcji, uczniowie obejrzeli film na temat recyclingu plastikowych butelek pt. "Drugie życie Petulki", uczyli się segregować odpady, a następnie przeszli na stanowiska pracy. Zobaczyli taśmę produkcyjną segregującą śmieci oraz posegregowane i sprasowane odpady. Te taśmy przenoszą śmieci w rożne miejsca. Urządzenia potrafią nawet odróżnić kolor butelki. Sortują osobno różne rodzaje odpadów, metal, papier, folie, itp. Bardzo ciekawie opowiadała o tym pani Iza, która oprowadzając dzieci po zakładzie, zaprowadziła ich w każdy kąt.

      Bardzo dziękujemy Referatowi Ochrony Środowiska w Drawsku Pomorskim za umożliwienie uczniom udziału w wycieczce, która uświadomiła im, gdzie trafiają odpady, co się z nimi dzieje i dlaczego należy je segregować. Wspólnie możemy dbać o naszą planetę.

     • Zbiórka dla Kajtusia

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

      Dziękujemy za zaangażowanie w zbieranie fantów na loterię dla Kajtusia. Przekazanych przez Państwa rzeczy było bardzo dużo. Dziękujemy za wsparcie, bezinteresowną pomoc i wielkie serce.

      Podziękowania należą się również pani Katarzynie Hrynkiewicz za serce otwarte na potrzeby innych.

      Mamy nadzieję, że uda się zebrać odpowiednią kwotę na ratowanie zdrowia Kajtusia.

     • Pasowanie już za pierwszoklasistami

     • Pierwszoklasiści celująco zdali egzamin na ucznia i oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Podczas uroczystości dzieci śpiewały piosenki nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Wiesława Hnatewicz wraz z panem burmistrzem Ireneuszem Kabatem. Wśród gości byli również żołnierze, przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrektor banku PKO BP Jolanta Ratajczak. Nie zabrakło również rodziców pierwszaków oraz kolegów i koleżanek ze starszych klas.

      Dziękujemy gościom za przybycie oraz za przekazanie prezentów dla naszych najmłodszych uczniów.