• ♥♥ WOŚP ♥♥

     • Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował loterię fantową, z której dochód został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Opiekun samorządu - pani Edyta Dziadek wraz z trzema uczennicami starszych klas zostali wolontariuszami w tej akcji. Mieli identyfikatory, a pieniądze zbierali do specjalnej puszki WOŚP-u. W loterii wzięły udział dzieci ze wszystkich oddziałów szkoły. Fanty cieszyły się dużym powodzeniem. Zebrana kwota została przekazana do sztabu WOŚP w Drawsku Pom. przy Centrum Kultury w niedzielę 12.01.2020 r. Nasze wolontariuszki także kwestowały tego dnia zbierając fundusze dla WOŚP.

      Sztab WOŚP w Drawsku Pom. przekazał nam podziękowanie wraz z rozliczeniem zebranych przez nas pieniędzy z loterii. W tym roku zebraliśmy do skarbonki WOŚP 1269,60 zł, za co ogromnie dziękujemy!

     • Dziadek z klasą!

     • Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu klasy II ,,Ciekawe spotkania z dziadkami”. Tym razem gościem klasy był dziadek Kubusia - pan Kazimierz Iwański. Pan Kazimierz to emerytowany strażak, który pracował w Straży Pożarnej w Drawsku Pom. Bardzo chętnie opowiedział dzieciom o swojej ciężkiej i trudnej pracy, a te słuchały go z zaciekawieniem i zadawały wiele pytań. Niektóre już nawet zadeklarowały, że zostaną w przyszłości strażakami. Pan Kazimierz posiada także wielki talent muzyczny. Podczas zajęć zagrał i zaśpiewał dzieciom wiele kolęd i pastorałek. Oczywiście nie zabrakło chóru, który stworzyli sami uczniowie. To było naprawdę wspaniałe przeżycie dla dzieci, a Kubusia rozpierała duma, że ma takiego wspaniałego dziadka. Spotkanie zakończyło się przy wspólnym wigilijnym stole . Były życzenia przy opłatku, które dopełniły całości tego radosnego dnia. Uczniowie wraz z wychowawcą Jolantą Szustakiewicz bardzo serdecznie dziękują panu Kazimierzowi za przybycie do szkoły i podzielenie się swoją pasją do muzyki.

     • Kiermasz Świąteczny

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia i ogromne serca, które nie są obojętne na potrzeby innych oraz chętnie dzielą się tym, co mają, przyczyniły się do uzbierania na Kiermaszu Świątecznym kwoty 1745 zł. Pieniądze te zostały przekazane 18-letniemu Krzysztofowi, który w walce z nowotworem stracił nogę. Mamy nadzieję, że uzbierana kwota wesprze rodziców w zakupie protezy.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu oraz wszystkim tym, którzy otworzyli się na cierpienie drugiego człowieka.

       

      „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

      Ks. Mieczysław Maliński

     • Akcja „Razem na Święta”- Paczka dla seniora ♥

     • Dzięki Państwa zaangażowaniu Szkolny Klub Wolontariusza przygotował 11 paczek, z którymi nasi wolontariusze wyruszyli do okolicznych seniorów. Paczki zostały przekazane seniorom z Mielenka, Oleszna, Ziemska, Jankowa oraz Kumek. Wszyscy obdarowani byli naprawdę bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że w tym szczególnym przedświątecznym czasie znalazł się ktoś, kto o nich pamiętał.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim za bezinteresowną chęć czynienia dobra, za otwartość i wrażliwość na tych, którzy potrzebują pomocy.

     • Zagłosuj na „ABC’s ”of Physics- Fizyka w przedszkolu!

     • Głosy można oddawać na stronie www.projektanciedukacji.pl

      Nasza szkoła zgłosiła projekt w Konkursie „Projektanci edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Ma on na celu wyłonienie najciekawszych pomysłów na projekty edukacyjne i pomaga w ich pełnej realizacji – od pomysłu do projektu.

      Inicjatywa popularyzuje pracę za pomocą projektu i jest tak naprawdę kompleksowym programem wsparcia dla grup projektowych pragnących zmienić proces edukacyjny w wyjątkową przygodę. Na laureatów konkursu „Projektanci edukacji” czekają cenne nagrody. Nowa Era ufundowała specjalny Fundusz Grantów – w najnowszej edycji jego pula wynosi aż 85 000 złotych. Granty pomogą z sukcesem wcielić w życie najciekawsze prace konkursowe wyłonione zarówno przez profesjonalne jury, jak i w głosowaniu internautów.

      Celem zgłoszonego przez nas projektu jest zainteresowanie uczniów zarówno fizyką jak i językiem angielskim. Ma on rozwijać ich wiedzę na temat funkcjonowania świata, doskonalić ich umiejętności językowe oraz rozwijać kreatywność oraz samodzielność w pozyskiwaniu informacji. Dlaczego FIZYKA miałaby być tylko dla starszych uczniów? Przedszkolaki też mogą się nią zachwycić, a nawet pokochać ją na całe życie, dzięki prostym eksperymentom przygotowanym przez starszych kolegów. Kto raz spróbuje zabawy z nauką nie będzie potrafił przestać. Fizyka to nauka o energii, masie, ruchu i wielu innych ciekawych zjawiskach. Dzięki eksperymentom najmłodsi będą mieli okazję poznać takie pojęcia jak przyciąganie ziemskie, bezwładność, przyspieszenie itp. To idealny sposób na poznanie piękna naszego świata poprzez dobrą zabawę. Dodatkową korzyścią projektu tym razem dla grupy piątoklasistów będzie nauka pojęć związanych z fizyką w języku angielskim. Nauka tego języka jest obecnie priorytetem edukacyjnym w wielu krajach na świecie. Jest to język, którym można się porozumieć na całym naszym globie. Jest on wszechobecny i dominujący w kopalni wiedzy, jaką jest Internet, a ponad wszystko jest to język NAUKI.

     • Wizyta strażaków

     • Dziękujemy strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim za wizytę i kalendarze na nadchodzący 2020 rok. 

     • Mikołajki

     • Od samego rana dzieci niecierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwoneczka i wypatrywały Mikołaja. Nie spodziewały się spotkać tak wielu Mikołajów. Nie obyło się oczywiście bez prezentów i wspólnego kolędowania.

      Dziękujemy Grupie Motocyklowej "Karter" za tak miłą i jakże pożądaną przez dzieci wizytę. Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.

     • Co się stało z Mikołajem?!

     • Na pytanie "Co się stało z Mikołajem?" próbowały odpowiedzieć dzieci z przedszkola i z klas młodszych, uczestnicząc w świątecznym spektaklu Teatru TAK z Radomia.

      Dzieci wspólnie ze Skrzatem Bąblem udały się na poszukiwanie Mikołaja, który jakby zapadł się pod ziemię. Świetnie się bawiąc i odwiedzając wiele ciekawych miejsc wspólnie udało się znaleźć Mikołaja. Wywołało to ogromną radość i ulgę u oczekujących go 6. grudnia dzieci.

      Dziękujemy aktorom za dużą dawkę humoru i zachęcenie dzieci do udziału w przedstawieniu. Dziękujemy również Pani Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim za umożliwienie obejrzenia spektaklu i … niecierpliwie czekamy na kolejny.

     • Akcja na rzecz psiaków i kociaków

     • Samorząd Uczniowski naszej szkoły w tym roku po raz kolejny zorganizował mikołajkową zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów. Karmę przekazano Referatowi Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Drawsku Pom. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało nam się w tym roku uzbierać 131,60 kg. Najwięcej karmy, bo aż 24,40 kg przyniósł Filip Gołębiewski z klasy IV.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za serce okazane bezdomnym psiakom i kociakom.

     • Międzyszkolne Spotkania Profilaktyczne

     • Międzyszkolne Spotkania Profilaktyczne mają na celu podnoszenie świadomości uczniów w zakresie uzależnień oraz wiedzy na temat HIV/AIDS. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Drawska Pomorskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W spotkaniu uczestniczyło osiem drużyn ze szkół podstawowych z Drawska Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca, Kalisza Pomorskiego, Nętna, Ostrowic i Mielenka Drawskiego. Zespoły zmagały się z zadaniami, które wymagały dużego zaangażowania, umiejętności pracy w grupie oraz kreatywności. Uczniowie wykorzystali swoją wiedzę, pomysłowość i umiejętność pracy w zespole w pytaniach testowych, w tworzeniu państwa wolnego od uzależnień i przemocy, wspólnym programowaniu budowli z klocków. W trakcie rywalizacji uczniowie dobrze się bawili, grali w kubeczkowe kółko krzyżyk, odpowiadali na pytania ekspertów. Każde zadanie było oceniane przez specjalistów w swojej dziedzinie – Policję, Sanepid, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pedagoga, psychologa.

      Klasyfikacja końcowa w XVI Spotkaniach Profilaktycznych:

      I miejsce Szkoła Podstawowa w Czaplinku

      II miejsce Szkoła Podstawowa w Złocieńcu

      III miejsce Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim

      Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy dyrektorom szkół, opiekunom i przede wszystkim dzieciom za udział w XVI Spotkaniach Profilaktycznych. Do zobaczenia za rok!

     • Szkoła Magii

     • Piątek był dniem czarodziejskim - pełnym wróżb i zabaw andrzejkowych. W tym dniu nasza szkoła zmieniła się w prawdziwą szkołę magii. Już od rana na szkolnych korytarzach można było spotkać czarne koty, czarnoksiężników, magów i czarownice. Sala gimnastyczna zamieniła się w ten dzień w miejsce magii i czarów. To właśnie tu każdy miał możliwość sprawdzić, co czeka go w przyszłości.

      Ten magiczny dzień sprawił dzieciom dużo radości. Wierzymy, że wszystkie dobre wróżby się spełnią i z niecierpliwością czekamy na kolejną szkolną zabawę!

     • Przedstawienie pt. ,,Czego bał się las?”

     • Uczniowie klasy II zaprezentowali się przed swoimi rówieśnikami oraz młodszą publicznością w przedstawieniu teatralnym pt. „Czego bał się las?”. Z pomocą rodziców przygotowali piękne stroje, a pod czujnym okiem wychowawczyni Jolanty Szustakiewicz doskonalili jakże trudną sztukę gry aktorskiej. W sposób profesjonalny przekazali swoim kolegom i koleżankom ze szkoły, jak należy się zachowywać w lesie, co wolno, a czego nie należy robić. Czyżby klasa II przygotowywała się już do kolejnego przeglądu teatralnego? Przypomnieć warto, że jest ona tegorocznym laureatem powiatowego przeglądu małych form teatralnych.

     • Akcja KASZTAN - wyniki

     • Wyniki kasztanowego konkursu 2019

       

                Indywidualna zbiórka:

      I m.- Anna Bieć- 224 kg- kl. 0B

      I m.- Wojciech Bieć- 224 kg- kl. III

      II m.- Dominik Chyćko- 90 kg- kl. II

      III m.- Lena Pakuła- 70 kg- kl.II

       

                Klasowa zbiórka:

      I m.- klasa 0 B- 287 kg

      II m.- klasa III- 277 kg

      III m.-klasa II- 166 kg  

      IV m.-klasa I- 159 kg

      V m. -klasa 0A- 81 kg

      VI m.-klasa V- 40 kg

                           Łącznie- 1010 kg

       

      Wszystkim zaangażowanym w zbieranie kasztanów i wsparcie akcji serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

     • Wycieczka do Szczecina

     • W nagrodę za zwycięstwo w październikowym konkursie szkolnym „Klasy na medal” uczniowie klasy V odwiedzili firmę Nordweco w Szczecinie. Na wycieczkę pojechali również uczniowie klasy I. Dzieci zostały zabrane do fascynującego świata robotów, w którym przez zabawę rozwijały wyobraźnię i inteligencję matematyczno-logiczną. W czasie warsztatów  wykorzystane zostały  zagadnienia z  obszaru mechaniki, konstruowania i programowania. Na zajęciach dzieci budowały konstrukcje, dzięki którym mogły doświadczyć praw fizyki, poznawały  różne mechanizmy i sprawdzały ich działanie, uczyły się matematyki przez zabawę oraz budowania stabilnych i ruchomych konstrukcji, rozwijały wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności manualne, na podstawie prostego, blokowego oprogramowania uczyły się wprawiać konstrukcje w ruch.

      Zajęcia były  prowadzone w oparciu o zestawy: Lego WeDo,  Lego Mindstorms, Ozobot, thymio. Dzieci korzystały z nowoczesnego sprzętu pod okiem trenerów z doświadczeniem pedagogicznym. Dwugodzinne zajęcia minęły bardzo szybko i na długo pozostaną w ich pamięci.

     • Bezpieczeństwo na wesoło

     • Czerwony, zielony, żółty - to kolory, które towarzyszyły przedszkolakom podczas spotkania profilaktycznego z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej. Funkcjonariusze wojskowej prewencji przygotowali dla naszych maluszków zabawy przypominające zasady ruchu drogowego. Dzieci zamieniły się w kierujących pojazdami i w pieszych poruszających się po drodze, uczestniczyły w zabawie "Moja baza", grały w kolory.  Podsumowaniem zajęć było wręczenie każdemu uczestnikowi dyplomu, potwierdzającego znajomość zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z czego dzieciaki były bardzo dumne.

      Dziękujemy przedstawicielom Żandarmerii Wojskowej za ciekawą lekcję i świetną zabawę!

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez UNICEF, organizacji szczególnie dbającej o równe traktowanie wszystkich dzieci na świecie. W Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się UNICEF, przypomnieli sobie, jakie prawa mają wszystkie dzieci, sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując quizy w aplikacji Kahoot.

     • Szkolny Klub Wolontariusza

     • „Szkolny Klub Wolontariusza” gorąco dziękuje wszystkim, którzy okazali serce dzieciom przebywającym na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu w Drawsku Pom. obdarowując je zabawkami. W dniu 20.11.2019r. wszystkie zgromadzone dary, których było naprawdę bardzo dużo, zostały przekazane do szpitala. Jak powiedział Jan Paweł II: „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

      Dziękujemy!