• $$ Współpraca z bankiem $$

     • Na nurtujące uczniów pytania dotyczące banku klasa VII mogła uzyskać odpowiedź podczas spotkania z panią dyrektor banku PKO BP w Drawsku Pomorskim.

      - Co oferuje swoim klientom bank?

      - Jaka jest różnica między kartką debetową i kartą kredytową?

      - Co to są lokaty?

      - Co wchodzi w skład oprocentowania?

      Tematyka spotkania odpowiadała na potrzeby uczniów. Młodzież z wielkim zainteresowaniem angażowała się w dyskusję. W efekcie współpracy w zakresie edukacji finansowej i przedsiębiorczości nasi uczniowie zostali zaproszeni do oddziału PKO BP, gdzie mieli okazję przyjrzeć się bliżej funkcjonowaniu banku. Młodzież spotkała się z pracownikami Banku, którzy opowiedzieli im o swojej pracy.

      Pani Jolanta Ratajczak –Dyrektor Oddziału, przybliżyła zagadnienia z zakresu bankowości, omówiła zasady funkcjonowania banku oraz predyspozycje jakie są potrzebne do pracy na konkretnych stanowiskach. Podczas wizyty uczniowie zwiedzili Oddział Banku i z bliska mogli przyjrzeć się pracy osób pełniących różne funkcje w banku. Młodzież z zaciekawieniem słuchała i chętnie zadawała pytania. Pełni wrażeń, z upominkami i uśmiechami na twarzy, opuścili Bank.

      Dziękujemy za interesujące spotkania!

     • Dzień Mamy i Taty 🧡

     • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość - Dzień Mamy i Taty.

      Z tej okazji składamy wszystkim Rodzicom najserdeczniejsze życzenia.

     • Program profilaktyczny "Trening umiejętności społecznych"

     • W naszej szkole w ramach realizacji programu profilaktycznego "Trening umiejętności społecznych" odbył się cykl spotkań z trenerem Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce (http://cdp-szkolenia.pl). Warsztaty profilaktyczne prowadzone były w trzech grupach wiekowych, a każda z nich objęta została inną tematyką, dostosowaną do wieku i zdiagnozowanych potrzeb. Uczniowie rozmawiali o zagrożeniach powodowanych przez nowe technologie, o redukcji stresu i asertywności. Zajęcia prowadzone były w sposób profesjonalny, z dużym zaangażowaniem prowadzącego, odznaczającego się bardzo wysokimi kwalifikacjami i łatwością nawiązywania kontaktu z uczniami. Warsztaty aktywizowały uczniów, chętnie wchodzili oni w proponowane ćwiczenia, szybko nawiązali porozumienie z prowadzącym, a przy okazji zdobywania wiedzy i umiejętności dobrze się bawili. Zauważalne było duże doświadczenie trenera, który dostosowywał aktywności i czas ich trwania do możliwości i potrzeb uczniów. Oddziaływaniami profilaktycznymi objęci zostali także rodzice uczniów, którzy uczestniczyli w warsztacie „Mosty zamiast murów. Warsztaty o porozumieniu”. Podczas spotkania rodzice, podobnie jak i dzieci, byli otwarci i zaangażowani. Atmosfera zajęć i poruszana tematyka odpowiadała na wątpliwości wychowawcze rodziców.

       

     • XI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI CZERNIAKA

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA" zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz - aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"_ zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

      LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • Wojewódzki Turniej BRD

     • W dniu 17.05.2022r. w Szkole Podstawowej w Dolicach odbyły się eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Łącznie startowało 16 drużyn w następujących konkurencjach: test wiedzy, test skrzyżowań, pierwsza pomoc, rowerowy tor przeszkód, miasteczko rowerowe. Nasza szkoła zajęła ostatecznie 5. miejsce. Samuel Gądek indywidualnie zajął 8.miejsce.

     • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

     • W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, w którym wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Konkurs objął patronatem Burmistrz Drawska Pomorskiego. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat państw należących do Unii Europejskiej, a także jej struktur i historii. Konkurs odbył się w ramach programu profilaktycznego „Uwierzmy w siebie – Europa to My!” finansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Drużyny wzięły udział w quizie wiedzy, a także wykonali zadania, w których musieli również wykorzystać swoją wiedzę z dziedziny matematyki oraz nowoczesnych technologii.

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim

      II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim

      III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim

      IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Nętnie

      V miejsce – Szkoła Podstawowa w Ostrowicach

       

      Gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za wspólną zabawę!

     • To już kolejny raz jak żołnierze z USA odwiedzają naszą szkołę

     • Wizyta żołnierzy amerykańskich w szkole miała na celu przygotowanie propozycji dalszej współpracy z naszą szkołą. Żołnierze, mimo swoich obowiązków zawodowych chcą znaleźć czas na podtrzymanie rozpoczętej współpracy z dziećmi i uczniami. Już niebawem przekonamy się jakie niespodzianki czekają naszych uczniów w związku z tą wizytą. Na pewno będzie potrzebna znajomość języka angielskiego :-)))

     • Wycieczka do Straży Pożarnej

     • 9 maja  dzieci z klas  I-III  wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Dzięki życzliwości Panów Strażaków  mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru,ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego, wichury. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaka do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną ,a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 112.

      Z wycieczki dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci. 

     • Zawody w drużynowym trójboju lekkoatletycznym

     • W dniu 06.05.2022r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim odbyły się zawody sportowe Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzyska Dzieci w drużynowym trójboju lekkoatletycznym.

       

      Klasyfikacja końcowa - kategoria dziewczęta:

      1. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      2. miejsce - SP Ostrowice

      3. miejsce - SP Mielenko Drawskie

      4. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

       

      Klasyfikacja końcowa - kategoria chłopcy:

      1. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      2. miejsce - SP Nętno

      3. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

      4. miejsce - SP Mielenko Drawskie

      5. miejsce - SP Ostrowice

       

      Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

       

     • Profilaktyka jest dla nas ważna!

     • W naszej szkole w ramach współpracy z komendą Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Policji. W klasach najmłodszych policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, w okolicy.  W grupach starszych spotkanie dotyczyło profilaktyki uzależnień i realizacji programu "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje o środkach uzależniających, ich szkodliwości dla organizmu i życia społecznego. Funkcjonariusze  omówili też konsekwencje prawne stosowania przemocy.

     • Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • 22.04.2022 w naszej szkole odbył się turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapie miejsko-gminnym, organizowany przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej (pierwsza pomoc i rowerowy tor przeszkód).

       

      Klasyfikacja końcowa - kategoria młodsza:

      1. miejsce - SP Mielenko Drawskie

      2. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

       

      Klasyfikacja końcowa - kategoria starsza:

      1. miejsce - SP Mielenko Drawskie

      2. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

      3. miejsce - SP Nętno

      4. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      5. miejsce -SP Ostrowice

       

      Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym już 29.04.2022r. Gratulujemy!

     • Czwórbój lekkoatletyczny w Ostrowicach

     • W dniach 11-12.04.2022 w Szkole Podstawowej w Ostrowicach odbyły się Igrzyska Dzieci w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

       

      Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

      1. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      2. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

      3. miejsce - SP Ostrowice

      4. miejsce - SP Mielenko Drawskie

       

      Klasyfikacja końcowa chłopców:

      1. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

      2. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

      3. miejsce - SP Ostrowice

      4. miejsce - SP Mielenko Drawskie

      5. miejsce - SP Nętno

       

      W klasyfikacji indywidualnej chłopców drugie miejsce zajął Felix Gehrmann. Gratulujemy!

     • Egzamin na kartę rowerową

     • Bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważna sprawa i wiedzą o tym wszystkie dzieci w naszej szkole. Starsi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną nt. przepisów drogowych, a także swoje umiejętności praktyczne dotyczące jazdy na rowerze pod czujnym okiem policjantów z Komendy Powiatowej w Drawsku Pom. Odwiedzili oni naszą szkołę aby przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Uczniowie rozwiązywali test na komputerach, a następnie musieli pokonać na rowerach przygotowany na sali gimnastycznej tor przeszkód. Wszystkim uczniom, którym udało się zdać egzamin życzymy wielu bezpiecznych wycieczek rowerowych.