• Zagłosuj na „ABC’s ”of Physics- Fizyka w przedszkolu!

     • Głosy można oddawać na stronie www.projektanciedukacji.pl

      Nasza szkoła zgłosiła projekt w Konkursie „Projektanci edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Ma on na celu wyłonienie najciekawszych pomysłów na projekty edukacyjne i pomaga w ich pełnej realizacji – od pomysłu do projektu.

      Inicjatywa popularyzuje pracę za pomocą projektu i jest tak naprawdę kompleksowym programem wsparcia dla grup projektowych pragnących zmienić proces edukacyjny w wyjątkową przygodę. Na laureatów konkursu „Projektanci edukacji” czekają cenne nagrody. Nowa Era ufundowała specjalny Fundusz Grantów – w najnowszej edycji jego pula wynosi aż 85 000 złotych. Granty pomogą z sukcesem wcielić w życie najciekawsze prace konkursowe wyłonione zarówno przez profesjonalne jury, jak i w głosowaniu internautów.

      Celem zgłoszonego przez nas projektu jest zainteresowanie uczniów zarówno fizyką jak i językiem angielskim. Ma on rozwijać ich wiedzę na temat funkcjonowania świata, doskonalić ich umiejętności językowe oraz rozwijać kreatywność oraz samodzielność w pozyskiwaniu informacji. Dlaczego FIZYKA miałaby być tylko dla starszych uczniów? Przedszkolaki też mogą się nią zachwycić, a nawet pokochać ją na całe życie, dzięki prostym eksperymentom przygotowanym przez starszych kolegów. Kto raz spróbuje zabawy z nauką nie będzie potrafił przestać. Fizyka to nauka o energii, masie, ruchu i wielu innych ciekawych zjawiskach. Dzięki eksperymentom najmłodsi będą mieli okazję poznać takie pojęcia jak przyciąganie ziemskie, bezwładność, przyspieszenie itp. To idealny sposób na poznanie piękna naszego świata poprzez dobrą zabawę. Dodatkową korzyścią projektu tym razem dla grupy piątoklasistów będzie nauka pojęć związanych z fizyką w języku angielskim. Nauka tego języka jest obecnie priorytetem edukacyjnym w wielu krajach na świecie. Jest to język, którym można się porozumieć na całym naszym globie. Jest on wszechobecny i dominujący w kopalni wiedzy, jaką jest Internet, a ponad wszystko jest to język NAUKI.

     • Wizyta strażaków

     • Dziękujemy strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim za wizytę i kalendarze na nadchodzący 2020 rok. 

     • Mikołajki

     • Od samego rana dzieci niecierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwoneczka i wypatrywały Mikołaja. Nie spodziewały się spotkać tak wielu Mikołajów. Nie obyło się oczywiście bez prezentów i wspólnego kolędowania.

      Dziękujemy Grupie Motocyklowej "Karter" za tak miłą i jakże pożądaną przez dzieci wizytę. Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.

     • Co się stało z Mikołajem?!

     • Na pytanie "Co się stało z Mikołajem?" próbowały odpowiedzieć dzieci z przedszkola i z klas młodszych, uczestnicząc w świątecznym spektaklu Teatru TAK z Radomia.

      Dzieci wspólnie ze Skrzatem Bąblem udały się na poszukiwanie Mikołaja, który jakby zapadł się pod ziemię. Świetnie się bawiąc i odwiedzając wiele ciekawych miejsc wspólnie udało się znaleźć Mikołaja. Wywołało to ogromną radość i ulgę u oczekujących go 6. grudnia dzieci.

      Dziękujemy aktorom za dużą dawkę humoru i zachęcenie dzieci do udziału w przedstawieniu. Dziękujemy również Pani Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim za umożliwienie obejrzenia spektaklu i … niecierpliwie czekamy na kolejny.

     • Akcja na rzecz psiaków i kociaków

     • Samorząd Uczniowski naszej szkoły w tym roku po raz kolejny zorganizował mikołajkową zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów. Karmę przekazano Referatowi Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Drawsku Pom. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało nam się w tym roku uzbierać 131,60 kg. Najwięcej karmy, bo aż 24,40 kg przyniósł Filip Gołębiewski z klasy IV.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za serce okazane bezdomnym psiakom i kociakom.

     • Międzyszkolne Spotkania Profilaktyczne

     • Międzyszkolne Spotkania Profilaktyczne mają na celu podnoszenie świadomości uczniów w zakresie uzależnień oraz wiedzy na temat HIV/AIDS. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Drawska Pomorskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W spotkaniu uczestniczyło osiem drużyn ze szkół podstawowych z Drawska Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca, Kalisza Pomorskiego, Nętna, Ostrowic i Mielenka Drawskiego. Zespoły zmagały się z zadaniami, które wymagały dużego zaangażowania, umiejętności pracy w grupie oraz kreatywności. Uczniowie wykorzystali swoją wiedzę, pomysłowość i umiejętność pracy w zespole w pytaniach testowych, w tworzeniu państwa wolnego od uzależnień i przemocy, wspólnym programowaniu budowli z klocków. W trakcie rywalizacji uczniowie dobrze się bawili, grali w kubeczkowe kółko krzyżyk, odpowiadali na pytania ekspertów. Każde zadanie było oceniane przez specjalistów w swojej dziedzinie – Policję, Sanepid, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pedagoga, psychologa.

      Klasyfikacja końcowa w XVI Spotkaniach Profilaktycznych:

      I miejsce Szkoła Podstawowa w Czaplinku

      II miejsce Szkoła Podstawowa w Złocieńcu

      III miejsce Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim

      Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy dyrektorom szkół, opiekunom i przede wszystkim dzieciom za udział w XVI Spotkaniach Profilaktycznych. Do zobaczenia za rok!

     • Szkoła Magii

     • Piątek był dniem czarodziejskim - pełnym wróżb i zabaw andrzejkowych. W tym dniu nasza szkoła zmieniła się w prawdziwą szkołę magii. Już od rana na szkolnych korytarzach można było spotkać czarne koty, czarnoksiężników, magów i czarownice. Sala gimnastyczna zamieniła się w ten dzień w miejsce magii i czarów. To właśnie tu każdy miał możliwość sprawdzić, co czeka go w przyszłości.

      Ten magiczny dzień sprawił dzieciom dużo radości. Wierzymy, że wszystkie dobre wróżby się spełnią i z niecierpliwością czekamy na kolejną szkolną zabawę!