• Pamiętamy!

          • Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych nasze przedszkolaki odwiedziły pobliski cmentarz.

            Koniec października i początek listopada to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się na cmentarzu.

            Celem spaceru było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami. Przedszkolaki zaobserwowały także, jak wiele starań ludzie wkładają w troskę o groby swoich najbliższych. Wizyta na cmentarzu pokazała niecodzienną u dzieci powagę i zamyślenie.

          • Konkursy SKO

          • SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności to pierwsze mini konto z książeczką oszczędnościową, na której zapisywane są zgromadzone przez uczniów pieniążki. To system oszczędzania, który uczy dobrych nawyków systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. SKO to nie tylko zbieranie pieniędzy. Uczniowie uczestniczą w szkole w różnego rodzaju imprezach i akcjach popularyzujących wiedzę ekonomiczną, promujących pozytywne nawyki tj. ekologiczny styl życia, dbanie o środowisko naturalne oraz działalność charytatywną. Biorą także udział w spotkaniach z pracownikami banku, wycieczkach do banku, konkursach uczących oszczędzania i projektach kształtujących pomysłowość i przedsiębiorczość. Członkowie SKO w naszej szkole stanowią liczną grupę uczniów. Dołączyli do niej w październiku uczniowie klasy I, którzy otrzymali swoje pierwsze książeczki SKO podczas pasowania na ucznia. Zgodnie twierdzą, że bardzo przyjemnie jest oszczędzać i powiększać swoją kwotę na książeczce. Na oszczędzanie nigdy nie jest za późno. Chętnych do założenia książeczek prosimy o kontakt z opiekunem SKO w naszej szkole p. Jolantą Szustakiewicz, a wszystkich członków SKO serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych konkursach.

          • Fantastyka? Fantastycznie

          • W konkursie czytelniczym o nazwie "Fantastyka? Fantastycznie" zorganizowanym przez drawską bibliotekę wzięli udział także nasi uczniowie. Znajomością literatury fantastycznej znakomicie wykazali się Martyna Smolińska, Mateusz Rutkowski i Wiktor Dźwigał, którzy jako najlepsi w etapie szkolnym, reprezentowali szkołę w etapie gminnym. Zajmując II miejsce ,,wywalczyli” dla szkoły bon o wartości 500 zł na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki. Warto czytać? Warto. Wielkie brawa dla nich i … bierzmy z nich przykład.

          • Dzień Białej Laski

          • Hasłem "Ja nie widzę Ciebie, Ty widzisz mnie" opatrzona była akcja społeczna zorganizowana z myślą o niewidomych i słabowidzących. Uczniowie podczas zajęć z pedagogiem próbowali wczuć się w położenie osób z problemami wzrokowymi, uczyli się pisać alfabetem Braille'a, rozmawiali o formach pomocy dla niewidomych z najbliższego otoczenia.

          • Ratujemy planetę z EkoEksperymentarium

          • Nasi uczniowie wiedzą, że ekologia jest bardzo ważna, dlatego uczą się dbania o klimat od najmłodszych lat. Znakomitą pomocą w tym zakresie jest program edukacyjny EkoEksperymentarium, w którym uczestniczą zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Pierwsze spotkanie z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego i uczniami klasy I dotyczyło segregacji odpadów oraz "zero west" - ponownego przetwarzania, wykorzystania w inny sposób produkowanych przez nas śmieci. Z pewnością będzie ciąg dalszy, bo program przypadł maluchom do gustu, a ze zdobytej wiedzy na pewno będą korzystać w życiu codziennym.

          • Budki dla owadów

          • Pszczół i owadów zapylających jest coraz mniej. Tylko ratując te bezcenne stworzenia, my - ludzie, mamy szansę przeżyć na Ziemi. Przy naszej szkole zawieszone zostały dwie budki dla owadów, uzyskane od Urzędu Miasta i Gminy w Drawsku Pomorskim. Każdy z nas może pomóc pszczołom i innym owadom znaleźć bezpieczne schronienie. Każda najmniejsza i najprostsza konstrukcja pomoże im przetrwać. My nie pozostaliśmy obojętni. Przyłączysz się?

          • Pierwsza pomoc w pigułce


          • Pomoc przedmedyczna w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu była tematem dzisiejszych warsztatów  zorganizowanych w ramach akcji "Ratujemy, uczymy ratować".  Dzieci zamieniły się w ratowników medycznych i pod czujnym okiem specjalistów wykonywały czynności niezbędne do udzielenia pomocy.  W przygotowanych stacjach uczyły się poprawnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej, używania AED, reagowania w przypadku omdlenia, utraty przytomności, zadławienia czy zranienia. Przypomniały sobie również zasady zachowania w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. W przygotowaniu i właściwym przebiegu ogólnoszkolnej akcji wsparcia nauczycielom udzielili ratownicy medyczni z zaprzyjaźnionych ze szkołą służb - Powiatowej Straży Pożarnej, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Byli z nami również żołnierze wojsk amerykańskich.  Znakomitym podsumowaniem warsztatów były słowa jednego ze specjalistów, który stwierdził, że w przyszłości chciałby być ratowany przez naszych uczniów, czułby się wówczas bezpieczny. Bo przecież "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły, obdarowali ich drobnymi upominkami. Każdy otrzymał laurkę własnoręcznie wykonaną przez ucznia, coś na ukojenie nieco nadwątlonych nerwów, coś na osłodę ciała i ducha oraz gwizdek, by ostrzegał uczniów, że tu jest nauczyciel i czuwa nad ich bezpieczeństwem. Dzieci odśpiewały tradycyjne 100 lat. Prowadząca uroczystość zaprosiła także pracowników szkoły do edukacyjnego quizu, podczas którego losowali zadania do wykonania - na kogo popadło, na tego bęc! Quiz składał się z zadań zręcznościowych oraz sprawdzał wiedzę ze znajomości przysłów, wierszy oraz piosenek ("Jaka to melodia?"). Wszyscy poradzili sobie świetnie z wylosowanymi pytaniami i zostali nazwani "The Beściakami". Uroczystość była krótka, ale treściwa i humorystyczna.

          • Nabór wniosków na sprzęt komputerowy dla dzieci z terenów po PGR-ach

          • Informujemy, że na stronie Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim jest informacja o naborze wniosków na sprzęt komputerowy dla uczniów. Sczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod linkiem:

            https://drawsko.pl/aktualnosci/nabor-wnioskow-na-sprzet-komputerowy-dla-dzieci-z-terenow-po-pgr-ach.html

             

            Wnioski wypełnione odręcznie należy składać do 21.10.2021 r. do godz. 16:00 w Biurze Obsługi Interesanta (Informacja) Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim.

          • Wizyta w drawskiej bibliotece

          • W ramach Kindloteki uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w zajęciach programowania prowadzonych przez pracowników drawskiej biblioteki. Przekonali się, że do programowania nie zawsze są potrzebne smartfony, można kodować również na matach. A wszyscy dobrze wiemy, że najlepiej uczyć się przez zabawę. Dzieci również świetnie się bawiły przy korzytaniu z aplikacji Scratch. Zajęcia w drawskiej bibliotece bardzo podobały się uczniom. Dziękujemy pracownikom biblioteki za przeprowadzone zajęcia.

          • Ślubowali i zostali pasowani na uczniów…

          • 8 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. To jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia staje się on już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Zanim nastąpił ten ważny moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym oraz zdały przygotowany przez kolegów z klasy IV ,,egzamin”. Udowodniły, że potrafią pięknie recytować wiersze, śpiewać piosenki, wiedzą, co to jest ślubowanie i jak należy zachowywać się w szkole. Ponadto wykazały się wiedzą z zakresu edukacji matematycznej, znajomością symboli narodowych oraz przepisów ruchu drogowego. GRATULUJEMY! Ceremonii ślubowania i pasowania dokonała Dyrektor Szkoły Wiesława Hnatewicz. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Dotknięci dużym ołówkiem w ramię usłyszeli długo wyczekiwane słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Z okazji tej uroczystości pani dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Otrzymali oni też wiele życzeń i upominków od przybyłych gości. Zwieńczeniem uroczystości było zawiązanie klasy I wstążką przez uczniów klasy VIII symbolizujące stworzenie szkolnej rodziny. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce oraz samych dobrych ocen, a słowa starszego kolegi: ,,Uśmiechnijcie się, bo w naszej szkole jest przyjemnie, miło i radośnie” niech towarzyszą im przez cały okres nauki.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą uroczystość.

          • 11. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Znajomość tabliczki mnożenia jest umiejętnością, która bez wątpienia jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Tabliczka mnożenia opanowana w klasach młodszych jest punktem wyjściowym do dalszej nauki matematyki.

            Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to ciekawa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Zatem w tym roku szkolnym 11. edycja akcji odbyła się 1 października.

            Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej, którzy na dodatkowych lekcjach matematyki świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Trenowali mnożenie układając domino, rozszyfrowując tajemniczy QR kod, układając kubeczkową wieżę oraz grając w patyczkowe „Kaboom” . Było dużo śmiechu i radości!

          • Spotkanie integracyjne z Amerykanami

          • Uczyć języków można się zawsze i wszędzie. Tym przyjemniej, gdy można to robić na świeżym powietrzu. Kto jeszcze nie „złapał bakcyla” lub nie miał motywacji z całą pewnością nabrał chęci na naukę po spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na boisku szkolnym, z ogniskiem i pieczoną kiełbaską w tle. Rodzice i uczniowie klasy 7 wspólnie z Dyrektorem, wychowawcą, nauczycielami w-f i języka angielskiego spotkali się z grupą żołnierzy amerykańskich. Wspólne gry i zabawy sportowe, aktywności językowe, a także rozmowy przy ognisku dały uczestnikom mnóstwo radości i motywacji. Przygotowany przez rodziców klasy 7 poczęstunek był wisienką na torcie całego wydarzenia, po której wszyscy pytali, dlaczego już trzeba wracać do domu.

            Z całego serca im za to dziękujemy!

          • Lekcja z żołnierzami amerykańskimi

          • Kolejny raz rozpoczęliśmy współpracę z wojskiem amerykańskim przebywającym na drawskim poligonie. Tym razem uczniowie klasy 7 wzięli udział w lekcji języka angielskiego, na której mogli poznać kraj swoich gości, jego historię i kulturę. Od symboli narodowych, podpisanie Deklaracji Niepodległości, do dzisiejszych świąt obchodzonych w USA. Nie zabrakło też jednak dobrej zabawy. Uczniowie wspólnie z żołnierzami ćwiczyli logiczne myślenie rozwiązując quizowe zagadki „Brain Teasers” w języku angielskim, korzystając z nowoczesnych rozwiązań pracowni językowej, jakimi są pulpity dotykowe, rozwiązali test i sprawdzili swoją wiedzę dot. USA. Lekcja minęła w mgnieniu oka, a my mamy nadzieję na jeszcze wiele takich wspólnych chwil z naszymi anglojęzycznymi przyjaciółmi.

          • Dzień chłopaka

          • W oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy święto wszystkich małych mężczyzn - dzień chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki - kolorowe krawaty, które wręczyły osobiście. Były też dyplomy i życzenia. Bo przecież nasze przedszkolaki to są fajne chłopaki!

          • Planeta Energii

          • Pani Kasia i pani Aldona uczestniczyły w szkoleniu w ramach Akademii Planety Energii dotyczącym ekologii, miksu energetycznego, właściwego gospodarowania odpadami oraz dbania o własny dobrostan. Warsztaty odbyły się 23 i 24 września w centrum Hevelianum w Gdańsku i obejmowały zagadnienia związane z energią przyszłości, bioróżnorodnością i zakładaniem przyszkolnych łąk kwietnych oraz sortowaniem i przetwarzaniem odpadów, m.in. zero west i upcykling. Spotkanie prowadzone przez fizyka, p. Tomasza Rożka, było nagrodą dla szkoły za zdobyte w ubiegłym roku szkolnym wyróżnienie w X edycji ogólnopolskiego konkursu "Planeta Energii". Spośród 300 szkół z całej Polski biorących udział w programie, działania prowadzone przez panią Jolę i panią Aldonę w klasie III i w grupie przedszkolnej spotkały się z uznaniem organizatorów konkursu. Wiedza zdobyta zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli z pewnością zaowocuje w przyszłości większą świadomością dotyczącą ważnego obecnie tematu zmian klimatycznych.

             

            https://media.energa.pl/pr/696388/druga-edycja-akademii-planety-energii