Ostrzeżenie przed KLESZCZAMI
Komunikat Burmistrza Drawska Pomorskiego w sprawie powrotu dzieci do grup przedszkolnych
KOMUNIKAT BURMISTRZA DRAWSKA POMORSKIEGO
z dnia 05.05.2020 r.
Egzamin ósmoklasisty
Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2020 roku.
5 maja Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
Światowy dzień sprzeciwu wobec bicia DZIECI
Majowe dni świąteczne
Przed nami majowe dni świąteczne, w związku z tym przypominamy o historii z nimi związanymi:
1 maja - Święto Pracy
Obchody 1 Maja w II Rzeczpospolitej były organizowane przez Polską Partię Socjalistyczną i stanowiły wyraz protestu przeciwko systemowi. W latach 80. nielegalne demonstracje pierwszomajowe organizowała w opozycji do oficjalnych obchodów podziemna Solidarność. Dziś 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi obchodzimy na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r. Po roku 2000 powszechne stało się noszenie w tym dniu biało-czerwonej kokardy narodowej. Ten zwyczaj zapoczątkował ówczesny prezydent Lech Kaczyński. Był on kontynuowany przez jego następców – Bronisława Komorowskiego i obecnie Andrzeja Dudę.
3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą pisaną konstytucją w Europie i drugą – po amerykańskiej – na świecie, regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uchwalony 3 maja 1791 r. akt prawny powstał przy współpracy posłów Sejmu Wielkiego i wspierającego ich środowiska, zawierał wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Konstytucja 3 maja m.in. zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz zapewniła chłopom ochronę państwa. Konstytucja zniosła też formalnie liberum veto. Głównymi autorami Ustawy Rządowej byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj.
UWAGA RODZICE
W miesiącu kwietniu nie dokonujemy
opłat za obiady uczniów do odwołania.
Jak skutecznie uczyć się w domu
Infografika umieszczona za zgodą autora, p. Joanny Przybylskiej
Bezpieczni w sieci
Zawieszenie zajęć w dniach 12.03-25.03.2020 r.
ZALECENIA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
- zajęcia w szkole będą zawieszone na 2 tygodnie;
- 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
Podsumowanie I półrocza 2019/2020
- 23
Mistrzowie Czytania
- 2
W klasach młodszych 0-III odbył się konkurs czytelniczy ,,Jestem Mistrzem Czytania”. Konkurs szkolny poprzedziły eliminacje klasowe. Wychowawcy wybrali najlepiej czytających uczniów, którzy reprezentowali klasę podczas I etapu konkursu szkolnego. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 19 uczniów. Zadaniem uczestników było odczytanie przygotowanego wcześniej tekstu literackiego. Do drugiego etapu wytypowano 7 uczniów. Na tym etapie każdy miał 3 minuty na przygotowanie się do odczytania przydzielonego tekstu. Jury oceniało według następujących kryteriów: wyrazistość, płynność, intonacja, poprawność, stosowanie znaków interpunkcyjnych oraz umiejętność zachowania się podczas czytania, w tym nawiązanie kontaktu wzrokowego z publicznością. Komisja miała bardzo trudne zadanie, ponieważ każdy z 19 uczestników przygotował się do konkursu ,,mistrzowsko”.
Tytuł ,,Mistrza Czytania” zdobył Tadeusz Dorawa z klasy II. Wyróżnienia otrzymali: Paweł Dorawa z klasy II, Maja Łukasiewicz z klasy II oraz Hanna Głowacka z kl.,,0”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Laureat oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dodatkowo talony na zakup książek w szkolnej bibliotece. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Like Fake. Historia, której nie było.
Uczniowie najstarszych klas wzięli udział w profilaktycznym przedstawieniu teatralnym, wystawionym przez Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie. Kluczem do zrozumienia sztuki Tomasza Ogonowskiego „Like Fake. Historia, której nie było” w reżyserii Arkadiusza Buszko jest zdanie wypowiadane przez jednego z bohaterów: „Nic nie jest takie, jakim się wydaje”. Przewrotna i osadzona w „sieciowej” współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywa się w świecie dzisiejszych nastolatków. W świecie, w którym królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Autorzy stawiają podstawowe pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr, poklask i pieniądze czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość? Mamy nadzieję, że niejednoznaczne odpowiedzi skłoniły naszych uczniów do refleksji. Spektakl został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim.
Dzień otwarty ZSP
- 1
Przygotowując się do wyboru szkoły ponadpodstawowej uczniowie klasy ósmej wzięli udział w dniu otwartym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pom. Mieli szansę porozmawiać z nauczycielami i uczniami zarówno technikum jak i liceum, którzy starali się zaciekawić ich gastronomią, hotelarstwem, reklamą, mechaniką samochodową. W liceum wzięli również udział w zajęciach języków obcych, podczas których rozwiązywali quizy na platformie kahoot, zajęciach matematyki w wydaniu azjatyckim, obserwowali świat pod mikroskopem i wiele innych. W drodze powrotnej wśród uczniów trwały ożywione dyskusje o tym, z którą szkołą mają zamiar związać swoją przyszłość i które zajęcia podobały im się najbardziej.
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021
Uwaga! Konkurs!
Spotkania nad Drawą...
Walentynki w stylu EKO ♥
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie