• Żegnaj Zimo, witaj Wiosno!

• Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nasi uczniowie musieli sprostać wyzwaniom postawionym im przez nauczycieli. Starsi uczniowie w grupach ubierali Panią Wiosnę. Każda była jedyna i niepowtarzalna! Tak przebrane panie wiosny wystąpiły w pokazie mody, podczas którego musiały zaprezentować się jak najlepiej. Publiczność głosowała na najpiękniejszą Panią Wiosnę, którą została jedna z wiosen klasy VIII, na drugim miejscu znalazła się wiosna przebrana przez chłopców z klasy V. Oba zespoły zostały nagrodzone pysznymi goframi. Następnie dzieci wzięły udział w ciekawych konkurencjach sportowych na wesoło. Młodsi uczniowie w głośnym i barwnym korowodzie przeszli ulicami Mielenka, wyganiając zimę ze wszystkich jego zakamarków. Po powrocie do szkoły dzieci zrobiły wiosenne prace w grupach. Najmłodsze dzieci wraz z paniami robiły mini ogródki z kwiatkami wiosennymi, a następnie wyklejały piękne panie wiosny.

• "Jak widzę liczbę Pi"

• Miło jest nam poinformować, że w konkursie plastycznym "Jak widzę liczbę Pi" zorganizowanym przez działające w Drawsku Pomorskim Centrum Edukacji i Rozwoju "Eureka" laureatem został Dominik Gloc z klasy IV zajmując I miejsce. Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, który przypada na 14 marca.

Gratulacje Dominik!

• Laboratoria Przyszłości

• Uczniowie z klas IV-V uczestniczyli w warsztatach z zastosowaniem nowych technologii. Edukatorzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości zaprezentowali m.in. działanie drukarki 3D. Uczniowie mogli na własne oczy przekonać się w jaki sposób przy pomocy nowoczesnych technologii powstaje... breloczek do kluczy. Za pomocą długopisów 3D mogli stworzyć w grupach wielowarstwową pracę, która walczyła z pozostałymi o miano najwyższej. Zwycięska drużyna otrzymała "wydrukowane" zakładki do książek. Uczniowie mieli dużo frajdy z przeprowadzonych zajęć.

• Z życia żołnierza

• W ramach współpracy z Centrum Szkolenia Bojowego w Olesznie uczniowie mogli poznać historię Jednostki Wojskowej zwiedzając izbę tradycji oraz oglądając film przedstawiający często trudną i wymagającą pracę żołnierza. Zwiedzili również koszary żołnierzy amerykańskich oraz zobaczyli z bliska i od środka amerykańskie pojazdy wojskowe, które obecnie stacjonują na poligonie drawskim.

Dziękujemy za ciekawą wycieczkę!

• 100 lat wszystkim kobietom!

• Szczęścia, uśmiechu, dużo radości!

Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,

Samych przyjemnych w Twym życiu zdarzeń...

Takich oraz wiele innych ciepłych słów usłyszały małe i duże kobiety z naszej szkoły. Z okazji ich święta odbył się apel, na którym uczniowie przedstawili krótki, ale humorystyczny program artystyczny, ujawniający zdolności aktorskie i taneczne. Pan Michał z chłopcami z klasy IV zaprezentował układ baletowy do utworu Czajkowskiego "Jezioro Łabędzie", natomiast chłopcy z VIII klasy pokazali na własnej skórze, jak moda kobiet zmieniła się na przestrzeni wieków.

• Błyszczą nasze talenty!

• Wśród laureatów XXII edycji gminnego konkursu "Drawsko dawniej i dziś" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Drawsku Pomorskim są też nasi uczniowie. Tytuł tegorocznej edycji brzmiał: "Błyszczą drawskie talenty! Nawet kosmos jest wniebowzięty!".

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 0-III wyróżnienie otrzymała Hanna Głowacka z klasy II.

W konkursie na wiersz dla uczniów klas IV-VIII wyróżnienie otrzymała Marcelina Pawlak z klasy VII.

W konkursie na wywiad lub prezentację multimedialną dla uczniów klas VI-VIII pierwsze miejsce zdobył Michał Kotowicz z klasy VIII, a drugie miejsce zajął Mateusz Rutkowski również z klasy VIII.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!