• Teatralny sukces klasy I

     • 10 maja 2019r. o godz.10.00 w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyły się Powiatowe Eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Wzięli w nich udział uczniowie klas I i VII – zwycięzcy eliminacji w swoich kategoriach na szczeblu miejsko-gminnym. Uczniowie klasy I pod opieką wych. J.Szustakiewicz wystawili sztukę pt.,,Nie ma tego złego...”, a uczniowie klasy VII pod opieką wych. K.Zawadzkiej sztukę pt.,,Szuflada”. Oba zespoły godnie reprezentowały naszą szkołę oraz miasto i gminę Drawsko Pomorskie wykazując się wysokim poziomem gry aktorskiej. Pierwszaki udowodniły, że jeśli chodzi o sztukę, to wiek aktorów nie gra roli i zostały laureatami tego konkursu pokonując starszych kolegów w kategorii kl.I-VI. Zdaniem wychowawcy dzieci bawiły się przy tym wyśmienicie, zarówno na scenie, jak i za kulisami. Jest to dla nich wielka przygoda, której jeszcze nie koniec. Przed nimi kolejny etap konkursu – eliminacje wojewódzkie w Świdwinie 17.05.2019r.

      Życzymy powodzenia i dobrej zabawy! Kto wie, może jesteśmy świadkami pierwszych ról przyszłych aktorów...

      Zachęcamy do przeczytania artykułu na drawskiej stronie internetowej:

      https://www.drawsko.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=241&sub=232&subsub=20&akcja=artykul&artykul=9403

     • Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

     • Chcąc uczcić 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zaprosiliśmy do konkursu drużyny uczniów ze szkół naszej gminy, aby sprawdzić, która z drużyn wie najwięcej na temat krajów należących do Unii, a także jej struktur i historii. Konkurs objął patronatem Burmistrz Drawska Pomorskiego, dzięki któremu żaden z uczestników nie opuścił szkoły bez nagrody. Drużyny wzięły udział w quizie wiedzy, a także wykonali cztery zadania, gdzie musieli również wykorzystać swoją wiedzę z dziedziny matematyki oraz nowoczesnych technologii. Rozwiązywali zagadki, liczyli, kolorowali i układali klocki. Oprócz gimnastyki mózgu był także czas na gimnastykę ciała, gdyż uczniowie konkurowali ze sobą w zadaniu sportowym. Nie było czasu na nudę. 

      W konkursie wzięły udział następujące drużyny:
      - Szkoła Podstawowa w Ostrowicach
      - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nętnie
      - Szkoła Podstawowa nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim
      - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Mielenku Drawskim

      Klasyfikacja końcowa:

      I miejsce - SP Mielenko

      II miejsce - SP nr 1 Drawsko Pom.

      III miejsce - SP Nętno

      IV miejsce - SP Ostrowice


      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom.

     • I miejsce w Powiatowym Turnieju BRD!

     • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami! Brały w nim udział najlepsze drużyny w Powiecie Drawskim: SP Broczyno, SP Nowe Worowo, SP Świerczyna, SP Czaplinek i SP Mielenko Drawskie. Szkoły rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza - kl. V-VI i grupa starsza - kl. VII-VIII+GIM.

      Uczestnicy podczas zawodów zmagali się z następującymi konkurencjami: test wiedzy, skrzyżowania, rowerowy tor przeszkód i pierwsza pomoc. Turniej odbył się w naszej szkole, zaś organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Straż Miejska Drawsko Pomorskie.

       

      Klasyfikacja końcowa - grupa młodsza:

      I miejsce - SP Mielenko Drawskie

      II miejsce - SP Nowe Worowo

      III miejsce - SP Broczyno

      IV miejsce - SP Świerczyna

       

      Klasyfikacja końcowa - grupa starsza:

      I miejsce - SP Mielenko Drawskie

      II miejsce - SP Świerczyna

      III miejsce - SP Nowe Worowo

      IV miejsce - SP Czaplinek

       

      Nagrody dla wszystkich uczestników ufundował Starosta Drawski.

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w Turnieju Wojewódzkim!

     • Nie zmarnuj swojego życia

     • "Nie zmarnuj swojego życia", czyli profilaktyka w hip-hopowych rytmach. O treściach profilaktycznych można mówić "bez zadęcia i patosu", jak to robią Rymcerze, czyli raperzy Bęsiu i DJ Yonas, z którymi w piątek w Domu Kultury w Drawsku Pomorskim spotkali się nasi uczniowie z kl. V-VIII.

      Raperzy opowiadając o swoich doświadczeniach życiowych, walce z nałogami uświadamiali młodzież o zagrożeniach związanych z używkami, zachęcali do rozwijania swoich zainteresowań, promowali uniwersalne wartości, a wszystko to przeplatane było hip-hopowymi kawałkami. Z pewnością w pamięci uczestników zostaną hasła: Nie zmarnuj swojego życia! Nie zmarnuj czasu, talentów i relacji!  Żyj wartościami! Bądź sobą!

      Projekt zrealizowany został we współpracy z panią Anną Wojtkiewicz z SP 2 Drawsko Pomorskie oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy za sfinansowanie i organizację przedsięwzięcia.

     • Konkurs BRD

     •  

      Od lat nasi uczniowie odnoszą sukcesy w rowerowym turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ciężka oraz systematyczna praca przynosi dużo radości i satysfakcji. Podobnie było w tym roku w rozegranym 4. kwietnia miejsko-gminnym turnieju. Uczniowie zmierzyli się z dwoma testami: pierwszy zawierał 25 pytań z przepisów ruchu drogowego, drugi 10 skrzyżowań. Potem drużyny musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać rowerowy tor przeszkód. Nad przebiegiem turnieju czuwali strażnicy miejscy oraz pani Regina Salwa.

      Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.

      W klasyfikacji klas V-VI:

      I miejsce - SP Mielenko,

      II miejsce - SP Nętno,

      III miejsce - SP nr 1 w Drawsku Pom.

       

      W klasyfikacji klas VII-VIII:

      I miejsce - SP Mielenko,

      II miejsce - SP Nętno,

      III miejsce - SP nr 2 w Drawsku Pom.

       

      Nagrody ufundował Burmistrz Drawska Pomorskiego za co serdecznie dziękujemy.

     • Pokaz aktorskich umiejętności i nie tylko...

     • Tradycyjnie od wielu lat w naszej szkole odbywa się szkolny i miejsko-gminny Przegląd Teatralny. Jak co roku do przeglądu zgłosiły się wszystkie zespoły klasowe z naszej szkoły. Uczniowie prezentowali nie tylko wysoki poziom aktorstwa, ale również przepiękne stroje i dekoracje. Jak sami twierdzą, udział w teatrze jest nie tylko dobrą lekcją języka polskiego, ale i świetną zabawą. Grę aktorską oceniała komisja szkolna oraz jury z Centrum Kultury w Drawsku Pom. Wyniki obu komisji były niezależne. Na etapie szkolnym przyznano I miejsce dla klasy VII za przedstawienie pt.,,Szuflada”, II miejsce dla klasy V za przedstawienie pt.,,Czerwony Kapturek szuka księcia”, III miejsce dla klasy VIII za przedstawienie pt.,,Afrodyta czy św. Walenty”. Wybrano również aktora i aktorkę roku 2019: Tadeusza Dorawę i Małgorzatę Magryn. Przechodni puchar dyrektora szkoły powędrował do klasy VII. Laureatami na szczeblu miejsko-gminnym zostali:w kategorii I - Klasa I z przedstawieniem pt.,,Nie ma tego złego...” oraz w kategorii II - Klasa VII z przedstawieniem pt.,,Szuflada”. Zwycięzcy na tym etapie nabyli prawo reprezentowania szkoły oraz miasta i gminy Drawsko Pom. na szczeblu powiatowym w Czaplinku. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Czaplinku.

     • Powitanie wiosny

     • 21 marca społeczność szkolna pożegnała zimę i powitała wiosnę. Tego dnia wspólnie rozwiązaliśmy przyrodniczą krzyżówkę, do której rozwiązania przyczynili się także zaproszeni goście- funkcjonariusze policji. Poszczególne klasy zaprezentowały swoje wiosenne plakaty z wiosennymi hasłami. Później w mieszanych drużynach mieliśmy sportowe potyczki. Wygrani otrzymali medale. Na koniec klasy 0-3 udały się nad rzeczkę, gdzie utopili ekologiczną Marzannę, aby tradycji stało się zadość.

     • Mistrzowie ortografii!

     • W piątek nasi uczniowie zostali laureatami XII Powiatowego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez SP nr 1 w Złocieńcu. Rywalizowali z 45 najlepszymi uczestnikami z 8 szkół. W zmaganiach z bardzo trudnymi dyktandami, w których m.in. ,,jedenastoipółlatki surfują po Internecie z facebookowymi przyjaciółmi” Oliwia Wojtas zajęła I miejsce w kategorii kl. IV-V, a Jonatan Tobiasz - II miejsce w kategorii kl. VI-VII. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali także Laura Wyszyńska i Kacper Pawłowski. Wielkie brawa dla umiejętności naszych zwycięzców i życzenia dalszych sukcesów.

     • Uczymy się oszczędzać

     • Czym zajmuje się osoba pracująca w banku? Uczniowie klas 6 i 7 mieli okazję porozmawiać o tym z osobą bardzo dobrze zorientowaną w temacie, a mianowicie z Panią Jolantą Ratajczak, Dyrektor Oddziału Banku Polskiego w Drawsku Pom., która zdradziła sekrety związane ze swoim zawodem. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego warto oszczędzać i w jaki sposób to robić oraz dlaczego świnka- skarbonka to nie najlepszy pomysł. Zarządzanie finansami nie ma już przed nimi żadnych tajemnic. Pozostało tylko wdrożyć wiedzę w życie i mądrze dysponować swoim kieszonkowym. 

     • Supermatematycy są i u nas

     • Podczas Powiatowego Konkursu Supermatematyk nie mogło zabraknąć i naszych uczniów. Z naszej szkoły udział wzięli Norbert Śliwczyński, Kacper Pawłowski i Paweł Częścik. W konkursie wzięło udział 57 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu drawskiego. Uczniowie zmagali się z różnego typu zadaniami: zamkniętymi, otwartymi, łamigłówkami. W klasyfikacji końcowej Paweł Częścik zajął 9. miejsce. Mamy nadzieję, że nasze orły matematyczne dalej będą rozwijać swoje skrzydła.

     • Dzień Otwarty

     • 28 lutego drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Kandydaci do klasy I o Oddziału Przedszkolnego poznali sale lekcyjne, nauczycieli i bazę dydaktyczną, jaką posiada szkoła. Uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach opartych o nowoczesne technologie. Dzieci "grały na owocach", wykorzystując zestaw Makey Makey, "tańczyły robotami", sterując Dashem i Dotem, "bawiły się szklankami", wykonując zadania na tablicy interaktywnej, "odkrywały kolory i stosunki przestrzenne", bawiąc się na macie edukacyjnej. W prowadzeniu zajęć pomagali  starsi koledzy - uczniowie klasy VIII, którym serdecznie dziękujemy. A nowym uczniom życzymy powodzenia w ich nowej szkole.

     • Szkoła podstawowa i co dalej?

     • Niebawem najstarsi uczniowie naszej szkoły ukończą szkołę podstawową. Przed nimi wybór dalszej drogi kształcenia. W podjęciu decyzji starali się pomóc uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, podczas Dnia Otwartego, zorganizowanego w dniu 28 lutego. Uczniowie klas IV - VIII zapoznali się z ofertą szkoły ponadgimnazjalnej, uczestniczyli w ciekawych zajęciach, oglądali i tworzyli eksperymenty chemiczne, „bawili się” prądem, na chwilę stali się gośćmi hotelu i restauracji. Czy uczniowie znaleźli dziś zawód, który jest spełnieniem ich marzeń okaże się w przyszłości

     • Mamy puchar!

     • W dniu 27.02.2019 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie odbył się Ćwierćfinał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

       

      W zawodach uczestniczyło 5 szkół.

      1. SP 1 Wałcz

      2. SP Węgorzyno

      3. SP 3 Stargard

      4. SP Mielenko Drawskie

      5. SP Drawno

       

      Wyniki meczów SP Mielenko Drawskie.

      1. SP Drawno – SP Mielenko Dr. 8:9 dla SP Mielenko

      2. SP Mielenko – SP 3 Stargard 5:13 dla SP3 Stargard

      3. SP Mielenko – SP Węgorzyno 6:3 dla SP Mielenko

      4. SP Mielenko – SP 1 Wałcz 8:8

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I m-ce – SP 3 Stargard

      II m-ce – SP Mielenko Drawskie

      III m-ce – SP Węgorzyno

      IV m-ce – SP Drawno

      V m-ce – SP 1 Wałcz

       

      SP 3 Stargard i SP Mielenko Drawskie awansowały do półfinału wojewódzkiego.

     • Nasi stypendyści!

     • Podczas Gali Nauki nie mogło zabraknąć naszych najzdolniejszych uczniów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szkolnych!

     • Klasa ,,na medal” z wizytą w urzędzie miejskim

     • Wizyta pierwszaków w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim to ich nagroda w szkolnym konkursie ,,Klasa na medal”. Gospodarzem spotkania była Pani Sekretarz Joanna Kardaś, która zaprosiła ,,przyszłych wyborców” na spotkanie z Panami Burmistrzami. Pod ,,gradem” pytań znalazł się Pan Burmistrz Krzysztof Czerwiński, który odpowiedział na interesujące uczniów pytania. Uczniowie przygotowali też petycję z prośbą o nowy i bezpieczny plac zabaw przy naszej szkole, a także projekty placu zabaw, które wykonali podczas zajęć komputerowych. Petycję złożyli u Pana Burmistrza Ireneusza Kabata. Po spotkaniu Pani Sekretarz oprowadziła pierwszaków po urzędzie opowiadając im o pracy urzędników i funkcjonowaniu urzędu. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodki upominek. Pierwszaki z kolei w ramach podziękowań podarowały również od siebie upominki z logo szkoły.

     • Wycieczka do Warszawy

     • W czasie ferii zimowych wcale nie trzeba się nudzić - można zrobić coś fajnego. Udowodnili to nasi uczniowie, którzy wybrali się na poznawanie najciekawszych atrakcji naszej stolicy. Swój dzień zaczęli od spaceru alejkami Łazienek Królewskich, gdzie podziwiali piękne budowle i pomniki, a także otaczającą przyrodę.

      Po ożywczym spacerze kolejnym punktem wycieczki była wizyta w przepięknym, klimatycznym i przepełnionym historią Belwederze. Zobaczyli tu miejsca, w których pracowali m.in. Józef Piłsudski czy Lech Wałęsa, a odwiedzali tacy wielcy Polacy jak Jan Paweł II, który poświęcił tu kaplicę.

      Będąc w Warszawie nie sposób nie odwiedzić Pałacu Prezydenckiego, który stoi przy Krakowskim Przedmieściu. W siedzibie Prezydenta RP uczniowie mieli szansę wczuć się w rolę polityków zasiadających wokół okrągłego stołu, zwiedzić liczne sale, w których urzęduje głowa państwa, a nawet porozmawiać z jego kapelanem ks. Zbigniewem Krasem. To jednak nie koniec wojaży po stolicy. Na Starym Mieście przechadzając się po Placu Zamkowym podziwiali Kolumnę Zygmunta oraz Pałac Królewski, a następnie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza. Dzień był pełen niezapomnianych wrażeń.

     • Najlepsi w powiecie!

     • W dniu 19.02.2019 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim Mistrzostwa powiatu drawskiego w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

       

      W zawodach uczestniczyły 3 szkoły:

      1. SP Złocieniec

      2. SP Kalisz Pomorski

      3. SP Mielenko Drawskie

       

      Wyniki meczów:

      1. SP Złocieniec – SP Kalisz Pomorski – wynik: 3:7 dla SP Kalisz Pomorski

      2. SP Złocieniec – SP Mielenko Drawskie – wynik: 7 – 14 dla SP Mielenko Drawskie

      3. SP Kalisz Pomorski – SP Mielenko Drawskie – wynik: 7 -14 dla SP Mielenko Drawskie

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I m-ce – Mielenko Drawskie

      II m-ce – Kalisz Pomorski

      III m-ce – Złocieniec

       

      Zwycięzca reprezentować będzie powiat drawski w ćwierćfinale wojewódzkim regionu D, który prawdopodobnie odbędzie się w SP Mielenko Drawskie.

     • ❤ Walentynki ❤

     • Atmosferę szczęścia i miłości czuło się już od rana. Chłopcy w niejednej klasie mile zaskoczyli swoje koleżanki, które otrzymały słodkie upominki, balony i co najważniejsze WALENTYNKI. Dzieci z oddziału przedszkolnego pani Kasi ubrały sie na czerwono, aby podkreślić charakter tego wyjątkowego dnia. Pani Edytka z pocztą walentynkową odwiedziła dzieci we wszystkich klasach. Mamy nadzieję, że ta atmosfera będzie towarzyszyć nam do następnych walentynek.