• Święta to magiczny czas

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia oraz ludzie o wielkich sercach przyczynili się do uzbierania na Kiermaszu Świątecznym kwoty 1322 zł. Pieniądze te zostały przekazane na konto małego Wiktorka i mamy nadzieję, że ten świąteczny prezent wspomoże jego rodziców w zakupie protezy przedramienia. Z całego serca dziękujemy rodzicom, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby małego chłopca. Jak powiedział Jan Paweł II "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

     • Czar zbliżających się świąt...

     • każdego roku rozpoczyna się od wizyty mikołaja w dniu 6 grudnia. W naszej szkole w tym dniu było wyjątkowo wielu mikołajów. Na swoich stalowych, niezawodnych rumakach, bo zima jeszcze nie dopisała, przywieźli ogromne worki z prezentami dla każdego dziecka. Radość ogromna, roześmiane buzie i niedowierzanie. Dzieci miło zaskoczyły mikołajów wręczając im prezenty od siebie, bo czy nie w każdym z nas drzemie radość z dawania? Dziękujemy grupie ,,Karter" za piekne chwile.

     • XV Spotkania Profilaktyczne

     •  

      3 grudnia gościliśmy w szkole uczniów szkół gminnych i powiatowych, zaproszonych do udziału w XV Spotkaniach Profilaktycznych. W części konkursowej drużyny zmagały się z zadaniami, które wymagały dużego zaangażowania uczniów, umiejętności pracy w grupie, kreatywności oraz wiedzy
      z zakresu uzależnień, HIV/AIDS. Uczniowie swoją wiedzę, pomysłowość
      i umiejętność pracy w zespole  wykorzystali w pytaniach testowych,
      w projektowaniu aplikacji profilaktycznej, wspólnym układaniu wieży z kubków.

      Klasyfikacja końcowa w XV Spotkaniach Profilaktycznych:

           I miejsce Szkoła Podstawowa w Czaplinku

           II miejsce Szkoła Podstawowa w Złocieńcu

           III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Drawsku Pomorskim

      Dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami. Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za udział w XV Spotkaniach Profilaktycznych, członkom jury oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie merytoryczne i finansowe w organizacji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach.

     • Sukces Jonatana

     • Dzieci bajki piszą….

      Napisać własną bajkę to nie lada sztuka. Udało się to jednak Jonatanowi Tobiaszowi, który nie dość, że bajkę napisał, to jeszcze został za nią nagrodzony. W XX Regionalnym Przeglądzie Twórczości Literackiej „Bajkowe spotkanie”, konkursie organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu, bajka naszego ucznia zdobyła II miejsce. „Bumerang” – bo taki tytuł nosi utwór Jonatana – można przeczytać w wydanej i przekazanej do szkolnej biblioteki książce. Może dla kogoś okaże się inspiracją?

     • X Drawski Przegląd Artystycznych Form Profilaktycznych

     • Za nami jubileuszowy, X Drawski Przegląd Artystycznych Form Profilaktycznych.  I choć konkurencja była duża, to wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczestników znaleźli się nasi uczniowie. Dzisiaj, zadowoleni z atrakcyjnych nagród, przekonują swoich kolegów do rozwijania pasji i brania udziału w konkursach. A czy warto przekonajcie się sami...

     • Świat zawodów i rynek pracy. Zawody wokół nas.

     • Juz po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych w Drawsku ukazujących mozliwości szkół ponadpodstawowych. Ta forma doradztwa cieszy się dużą popularnościa wsród naszych uczniów. Jest bowiem doskonałą okazją podpytanie swoich starszych kolegów o realizację swoich marzeń, pasji, zainteresowań na terenie powiatu drawskiego.

     • Święto Niepodległości...ślubowanie klasy pierwszej

     • .

      Dla uczniów klasy I 7 listopada był dniem wyjątkowym. W obecności znakomitych gości złozyli slubowanie i zostali pasowani na uczniów. Uroczystość była połączona z obchodami Święta Niepodległości oraz patrona szkoły. Uczniowie klasy VIII przygotowali krótki rys historyczny nawiązujący do zblizającego  się święta. Obchody świeta Niepodległości były również okazją do podziękowania statuetką Kryształowego Orła Kołu Łowieckiemu Ostoja w Olesznie, które reprezentował Pan Mieczyslaw Długosz oraz Państwu Małgorzacie i Pawłowi Bieć za działania na rzecz rozwoju szkoły. Podczas spotkania dyrektor szkoły otrzymała z rąk prezesa Związku Sybiraków w Drawsku Pomorskim  Pana Mieczysława Lenkiewicza wyjątkowe odznaczenie... złotą odznakę Sybiraków.

     • Czy znamy rośliny wodne?

     • Jeszcze nie dokońca dobrze wybrzmiał pierwszy dzwonek w tym roku, a już nasi uczniowie  uczestniczyli w konkursie wiedzy o roślinach wodnych. Konkurs przygotował Zachodniopomorski Uniwersytet  Technologiczny w Szczecinie. Do finału, który odbędzie się w Szczecinie zakwalifikowało się 5 naszych uczniów.

     • Bezpieczni razem

     • Już w pierwszym tygodniu września uczniów klas 0-III odwiedzili funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Drawsku. Bezpieczna droga do szkoły, zachowanie w szkole i autobusie szkolnym, to tylko niektóre tematy poruszone z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Dla wszystkich były niespodzianki.

     • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

     • Czas wakacji dobiegł końca. Pierwszy dzwonek oznajmił kolejny rok szkolny. Jaki będzie ten rok ? Zapewne pracowity  i z sukcesami, o które walczy każdy uczeń. Niech więc spełnią się marzenia, a czas wspólne spędzony będzie radosny i pełen przygód.

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

     • Za nami uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Dla wielu uczniów zakończony sukcesem- nagrody książkowe, stypendia finansowe, nagrody rzeczowe, odznaki wzorowego ucznia...to tylko niektóre trofea wręczone najlepszym w obecności przyjaciół szkoły, gości zaproszonych oraz rodziców.