• Sprzątanie Świata

     • Nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w akcji ekologicznej Sprzątanie Świata 2019 pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy".

      Porządkowaliśmy drogi Mielenko - Gudowo - Dzikowo oraz brzeg jeziora Wilże. Pełni pozytywnej energii oraz z uśmiechem na twarzy szybko wzięliśmy się za porządki. Łącznie zebraliśmy 8 worków śmieci, ale nie tylko, gdyż ludzie oprócz drobnych śmieci zostawiają przy drodze również śmieci większych rozmiarów. Udało nam się znaleźć między innymi siedziska samochodowe, rury, wiadra, opony oraz bęben od pralki.

      Klasy VII i VIII dołączyły do akcji "Zbieraj, nie wyrzucaj", której głównymi organizatorami byli Burmistrz Drawska Pom., Nadleśnictwo Drawsko i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Celem tej wspaniałej inicjatywy było zadbanie o nasze najbliższe otoczenie poprzez zbieranie odpadów na terenie naszego powiatu. Organizatorzy zatroszczyli się, aby po ciężkiej pracy nikt nie odjechał głodny- na wszystkich czekał talerz pysznej zupy, a na osłodę wspaniałe ciasta. Na najlepszych czekały również nagrody. Nasz zespół ósmo- i siódmoklasistów, za zebranie ponad 20 worków odpadów otrzymał nagrodę, dzięki której łatwiej będzie nam zadbać o zieleń na terenie szkoły.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za właściwą postawę oraz zachowanie, zaangażowanie, zapał, troskę i odpowiedzialność za środowisko. Cieszymy się, że nie jest Wam obojętny stan środowiska naturalnego. Na szczególne podziękowania zasłużyli rodzice, którzy okazali duże wsparcie i zaangażowanie w akcję. Dziękujemy!

     • Święto Wojsk Lądowych w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim

     • Z okazji Święta Wojsk Lądowych żołnierze przygotowali paradę wojskową, występ orkiestry, pokaz sprzętu, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło też kuchni polowej z wojskową grochówką. Współorganizatorami uroczystości byli: Straż Pożarna, Policja, Żandarmeria Wojskowa, Nadleśnictwo oraz Straż Więzienna. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę na tej uroczystości. Świetnie przygotowany poczet sztandarowy, stroje galowe, głośno śpiewany hymn….. to elementy zasługujące na pochwałę. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W zamian za świetną zabawę uczniowie odwdzięczyli się żołnierzom występem artystycznym. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

     • Bezpieczna droga do szkoły

     • Słowo „bezpieczeństwo” było kluczowe dnia 5 września, kiedy to gościliśmy w szkole funkcjonariusza Policji, panią Karolinę Żych. Policjantka rozmawiała z przedszkolakami i uczniami klas młodszych na temat  właściwego zachowania w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie, co oznacza być bezpiecznym, jak przejść przez pasy, wzorowo zachowywać się w autobusie, dlaczego trzeba nosić odblaski.  Podsumowaniem zajęć było przekazanie dzieciom odblasków, dzięki którym nasi uczniowie na pewno będą bezpieczniejsi!

     • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

     • Koniec wakacji wybrzmiał pierwszy dzwonek, a wraz z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że ten rok będzie pełen sukcesów, dobrych ocen, uśmiechu i zapału do nauki. Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym 2019/2020!

     • Dożywianie w szkole

     • Wypełnioną deklarację na obiady należy dostarczyć do szkoły do dn. 03.09.2019r. (wtorek), gdyż w tym dniu rozpoczyna się dożywianie w szkole. Deklarację można pobrać ze strony internetowej (Uczniowie i rodzice/Deklaracja na obiady) lub w dn. 02.09.2019r. u wychowawcy.

     • Ubezpieczenie

     • Ubezpieczenie w roku szkolnym 2019/2020 jest dobrowolne i należy wpłacać je na konto:

       

      SP Mielenko Drawskie

      98 1020 2847 0000 1402 0142 5750

       

      w tytule wpisując: "Ubezpieczenie, imię i nazwisko dziecka, klasa"

      do 25.09.2019r.

       

      Warunki ubezpieczenia są dostępne w librusie. Kwotę ubezpieczenia podadzą wychowawcy dn. 02.09.2019r. W przypadku prywatnych ubezpieczeń należy podać numer polisy ubezpieczeniowej.

     • Dowozy i odjazdy w roku szkolnym 2019/2020

     • Informacja na temat dowozów uczniów do szkoły i odjazdów ze szkoły w roku szkolnym 2019/2020 zostanie umieszczona do końca tygodnia na stronie szkoły. 

      Dzieci do szkoły będzie dowozić PKS Złocieniec i PKS Gryfice.

     • Witajcie wakacje!

     • W środę o godz. 8.00 po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał szkolny dzwonek. Uczniowie odebrali świadectwa oraz nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

      Świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendia naukowe otrzymali:

      - Jonatan Tobiasz - średnia 5,78

      - Laura Wyszyńska - średnia 5,42

      - Wiktor Dźwigał - średnia 5,31

      - Oliwia Wojtas - średnia 5,08

      - Michał Kotowicz - średnia 5,00

      - Felix Gehrmann - średnia 4,82

      - Paweł Częścik- średnia 4,78

      - Mateusz Rutkowski - średnia 4,75.

      18 uczniów otrzymało stypendia sportowe.

      Odznakę wzorowego ucznia w klasach I-III przyznano: Wanesie Lacke, Filipowi Gołębiewskiemu, Wojciechowi Bieciowi, Julii Wojtas, Ninie Słupskiej, Julii Krzyżanowskiej, Aleksowi Hernikowi, Tadeuszowi Dorawie, Pawłowi Dorawie, Julii Jabłońskiej i Michałowi Wyszyńskiemu.

      Pan Ireneusz Kabat Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego wręczył najlepszym uczniom stypendia naukowe i sportowe, które na pewno zasilą budżet niejednego ucznia podczas wakacyjnych wojaży. Zaś nagrody książkowe przekazał pan Mieczysław Długosz w imieniu z Koła Łowieckiego "Ostoja", które było fundatorem tegorocznych nagród.

      Nagrodę specjalną otrzymał absolwent szkoły - Paweł Częścik - za wysoka kulturę osobistą, wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, pracę na rzecz szkoły. Nagrodę wręczyli państwo Bieć- fundatorzy roweru.

      Statuetka Kryształowego Orła powędrowała w ręce pana Damiana Dźwigała - Przewodniczącego Rady Rodziców, który swą aktywnością społeczną  i entuzjazmem zaraża innych do działań na rzecz naszej szkoły.

      Gratulujemy uczniom promocji do następnej klasy i widzimy się już we wrześniu! Bezpiecznych wakacji!

     • Pierwsze "Prawo jazdy"

     • W naszej szkole 14 czerwca 2019 r. odbył się egzamin na kartę rowerową. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim – aspirant Karol Cieślik.

      Młodzi adepci przystąpili do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwsza część - teoretyczna polegała na sprawdzeniu wiadomości ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków i udzielania pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie, którzy zaliczyli tę część egzaminu przystąpili do drugiej części - praktycznej, która dotyczyła umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

      Egzamin na kartę rowerową zdało 13 uczniów.

      Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego w życiu „prawa jazdy” gratulujemy!

     • Poznajemy rynek pracy

     • W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim, panią Teresą Janiszak. Uczniowie usłyszeli dużo ciekawych informacji dotyczących zapotrzebowania na rynku pracy i możliwości znalezienia zatrudnienia na terenie gminy i powiaty.

     • Bezpieczne wakacje

     • Pod hasłem „Bezpieczne wakacje" rozpoczęliśmy piątkową wycieczkę do Kopalni Surowców Mineralnych w Mielenku Drawskim oraz do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko w Olesznie. Skorzystaliśmy z uprzejmości i życzliwości właściciela kopalni pana Danilewicza, który bardzo chętnie zapoznał nas z tajnikami swojego zakładu. Zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwa, które mogą nas spotkać na terenie jego zakładu. Następnie udaliśmy się do Oleszna, gdzie czekali na nas przedstawiciele CSWL oraz ŻW. Na spotkaniu żołnierze opowiedzieli o zagrożeniach, z jakimi możemy się spotkać na terenie poligonu oraz przedstawili procedury postępowania w przypadku znalezienia materiałów nieznanego pochodzenia.

      Podsumowaniem wycieczki jest konkurs plastyczny, pt.: „Bezpieczne wakacje”, w którym nagrody ufundował pan Danilewicz. Bardzo dziękujemy za niezapomniane wrażenia!

     • Ja i świat

     • Poznanie kultury, tradycji różnych krajów świata oraz Polski było celem projektu edukacyjnego "Ja i świat", w którym brała udział klasa III. W ramach programu uczniowie brali udział w warsztatach rękodzieła w Stawnie, zajęciach projektowych o wybranych krajach świata oraz konkursie "Mieszkaniec świata" na najlepszy kostium. Klasa III pracowała w projekcie z dużym zaangażowaniem, a za swoją pracę otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim.

     • W Strasburgu

     • Już od wielu lat nasza szkoła współpracuje ze Szkołą Podstawową w Strasburgu w Niemczech. W tym roku uczniowie klas 3 i 4 mieli okazję odwiedzić swoich przyjaciół zza zachodniej granicy w ich rodzinnym mieście. Zostali bardzo ciepło przywitani, niemieccy uczniowie bardzo starali się ich powitać w języku polskim, którego zaczęli się uczyć. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają lekcje języka niemieckiego i angielskiego, po czym wszyscy wspólnie wzięli udział w zawodach sportowych. Burmistrz Strasburga pokazała uczniom jak wygląda jej praca w ratuszu, a na otarcie łez z powodu końca wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali po pysznym lodzie.

     • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

     • Do obchodów Dnia Dziecka jeszcze parę dni, ale my już dzisiaj, podczas Festynu Rodzinnego, ofiarowaliśmy dzieciom i uczniom naszej szkoły sporo radości. W tym roku festyn pod hasłem „W rodzinie siła!” rozpoczął się od przedstawienia cyrkowego, w czasie którego artyści zachęcali do występów także widownię. Po występie cyrku „Heca” na dzieci czekały kolejne atrakcje – konkurencje sportowe, konkursy, stoiska edukacyjne, tańce i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim. O oprawę muzyczną zadbał DJ Marek, zaproszony przez Radę Rodziców. W zabawach uczestniczyli także uczniowie ze szkoły w Strasburgu, których wraz z Panią Burmistrz Strasburga gościliśmy w progach naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w organizację festynu i oczywiście liczymy na równie dużą pomoc za rok.

     • Tydzień Sportu Europejskiego

     • W dniu 22.05.2019r. w szkole w Mielenku Drawskim na hali sportowej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Zawody rozegrano w ramach Tygodnia Sportu Europejskiego i była to już IV edycja tych rozgrywek.

      Turniej poprzedzało spotkanie profilaktyczne na temat „Szkodliwych dla zdrowia i życia konsekwencji zażywania narkotyków i dopalaczy”. Zajęcia te poprowadzili pracownicy Powiatowej Komendy Policji w Drawsku Pomorskim.

       

      Do turnieju zgłosiły się cztery szkoły wystawiając łącznie 8 zespołów (cztery dziewcząt i cztery chłopców):

      1. SP Mielenko Drawskie – jako gospodarz.

      2. SP Nętno.

      3. SP Ostrowice.

      4. SP Nowe Worowo.

       

      Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

      I miejsce SP Nętno,

      II miejsce SP Mielenko Drawskie,

      III miejsce SP Nowe Worowo,

      IV miejsce SP Ostrowice,

       

      Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

      I miejsce SP Nowe Worowo,

      II miejsce SP Nętno,

      III miejsce SP Ostrowice,

      IV miejsce SP Mielenko Drawskie,

       

      Nagrody ufundował Burmistrz Drawska Pomorskiego, Pan Krzysztof Czerwiński.

     • Wojewódzki Turniej BRD

     • W dniu 21.05.2019r. odbyły się eliminacje wojewódzkie w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii starszej. Nasza szkoła wygrywając eliminacje powiatowe reprezentowała powiat drawski w tych rozgrywkach.

       

      Uczniowie z naszej szkoły w składzie: Paweł Częścik, Justyna Sucharska oraz Norbert Śliwczyński rywalizowali w następujących konkurencjach:

      1. Test wiedzy.

      2. Skrzyżowania.

      3. Pierwsza Pomoc.

      4. Rowerowy Tor Przeszkód.

      5. Miasteczko Rowerowe.

       

      W turnieju wzięło udział 20 szkół z całego województwa. Nasza szkoła uplasowała się na IX miejscu.

     • FESTYN RODZINNY

     • Uwaga!!!

      Szczegółowa informacja o przyjeździe dzieci do szkoły w zakładce Uczniowie i rodzice - Dojazdy i odjazdy. Odjazd ze szkoły o godz. 12.30-13.00.

      Na festyn rodzinny każde dziecko przychodzi z własnym kubeczkiem i własną łyżeczką. Nie będzie plastików! Ten akcent festynu ma na celu przybliżenie kwestii związanych z edukacją ekologiczną. Już niebawem - 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Przynieśmy na festyn własne łyżeczki i kubeczki - bądźmy eko!

     • Spotkanie z pisarką i malarką panią Izą Niewiadomską – Labiak

     • W czasie spotkania, które miało charakter warsztatowy, uczniowie klasy I i II poznali książki autorki oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Pani Iza czytała dzieciom fragmenty swoich książek, prezentowała je, pokazywała ilustracje oraz zadawała tematyczne zagadki. Dzieciom bardzo podobały się wierszowane historyjki o zwierzętach, a w szczególności: ,,Robaki nie robią draki'', ,,Motyle są tutaj na chwile”, ,,Na gady nie ma rady” i inne. W drugiej części spotkania podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały techniką monotypii obrazek dla mamy. Zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze. Liczymy na kolejne spotkania z panią Izą, którą serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.