Wyśpiewane życzenia od Pierwszaków
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
Przedszkolaki pomagają ptakom przetrwać zimę
- 1
Dzieci z grup przedszkolnych podczas zajęć edukacyjnych poznały ptaki przylatujące do karmnika. Oglądając film edukacyjny dowiedziały się w jaki sposób i dlaczego zimą powinniśmy pomagać ptakom. Przygotowały dla ptaszków prawdziwą ucztę - wykonały ekologiczne karmniki z szyszek. Wypełniły je ziarnami słonecznika, kaszą, smalczykiem oraz specjalną karmą dla ptaków. Gotowe karmniki zawiesiły na ogrodzeniu przy szkole i teraz mogą obserwować, jakie ptaki będą przylatywać do zrobionych przez nich karmników.
Zapraszamy dzieci na bal karnawałowy!
Dwujęzyczna kolorowanka od żołnierzy z USA
Żołnierze amerykańscy przebywający na drawskim poligonie podarowali najmłodszym dzieciom dwujęzyczną książeczkę. Dzieci mogą się z niej dowiedzieć, jakie zwierzęta występują na terenie drawskiego poligonu, przeczytać wiele ciekawostek na ich temat, a także je pokolorować. Ponieważ książeczka jest również napisana w języku angielskim dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie języka obcego. Na załączonych fotografiach widać, że prezent sprawił dzieciom wiele radości.
4
Zimowe poczytanki
- 14
Uczniowie z klasy IV wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych realizowały w grudniu projekt szkolny „Zimowe poczytanki”. Projekt miał na celu zachęcić starsze dzieci do czytania, a młodsze do aktywnego słuchania. Czwartoklasiści wraz z wychowawcą wybrali opowiadania, które następnie przygotowali i zaprezentowali przed młodszą widownią. Uczniowie samodzielnie ułożyli pytania do opowiadań, a młodsze dzieci chętnie na nie odpowiadały. W nagrodę za uważne słuchanie dzieci otrzymały od uczniów kolorowanki nawiązujące do przeczytanych opowiadań. Zimowy projekt spodobał się zarówno tym większym, jak i tym mniejszym dzieciom.
Wszystkim naszym Przyjaciołom i Bliskim ślemy życzenia
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2022
Eksperymenty
- 90
"Jedną z piękniejszych cech człowieka jest ciągłe dążenie do pogłębiania wiedzy o otaczającym go świecie." Dlatego pan Kamil Marzec zaprezentował ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne, pod hasłem „Atomowi Naukowcy". W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani uczniowie z klas IV - VIII . W programie znalazły się doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, perhydrolu, nadmanganianu potasu i wielu innych związków. Substancje same zmieniały barwy, były „wybuchy”, dymy, olbrzymie bańki mydlane, możliwość skorzystania z „łóżka fakira”. Każdy eksperyment uzupełniony został opisem wyjaśniającym zjawisko jakie prezentuje. Wiele radości i dobrej zabawy dostarczyła możliwość współuczestnictwa uczniów w wykonywaniu niektórych doświadczeń. Prezentacja bardzo się uczestnikom podobała. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do rozwoju zainteresowań naukami przyrodniczymi.
Karma dla bezdomnych psów i kotów
Kolejny rok z rzędu nasza szkoła zbierała karmę dla bezdomnych psów i kotów. W tym roku zebraliśmy, dzięki dobroci naszych szkolnych rodzin, aż 265,56 kg karmy. W piątek 10 grudnia karma została przekazana Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami ZDR, działającemu na terenie Drawska i w jego okolicach. Za dar serca wszystkim tym, którzy ofiarowali jedzonko dla potrzebujących zwierzątek serdecznie dziękujemy!
Mikołajki
- 23
Tego roku przyjechało do nas wielu Mikołajów, wraz z pomocnikami. Nie przyjechali w tradycyjny sposób saniami, tylko... motorami! Mikołaje z Grupy Motocyklowej „Karter” swoim przybyciem wywołali u dzieci mnóstwo radości. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami od niecodziennych gości i obiecały również, że będą pilnie się uczyć przez cały rok.
Bardzo dziękujemy Mikołajom za przybycie i do zobaczenia w przyszłym roku!
XVII Spotkania Profilaktyczne
- 19
8 grudnia odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnych Spotkań Profilaktycznych - konkursu o uzależnieniach i HIV/AIDS. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci klas VII i VIII gminnych szkół podstawowych. Spotkanie rozpoczęły warsztaty o cyberprzemocy, przeprowadzone przez psychologa, p. Izabelę Maderę. Nad przebiegiem konkursu i poprawnością merytoryczną czuwały także specjalistki w omawianej tematyce - p. Jolanta Rokosz i p. Agnieszka Zieleńczuk. W przygotowanych konkurencjach uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i kreatywnością i nieszablonowym myśleniem. Konkursowe zadania oparte były o pracę zespołową i umiejętność oceny mocnych stron członków drużyny. Uczestnicy odpowiadali na pytania w grze komputerowej, grali w wielkoformatową planszówkę, tworzyli reklamę promującą zdrowie, wymyślali podstawę dla piłki lekarskiej, mając do dyspozycji kartki papieru i spinacze biurowe. Mamy nadzieję, że dobrze się przy tym bawili!
Nie zabrakło też wspaniałych nagród, które otrzymali wszyscy zawodnicy. Było to możliwe dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.
Laboratoria Przyszłości
Szkoła Podstawowa im. Orła białego zakwalifikowana do programu ogłoszonego
przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego została zakwalifikowana do programu ,,Laboratoria Przyszłości”.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Mielenku Drawskim otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych.
List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
Andrzejkowe czary mary
- 56
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, są wyrazem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W ten magiczny dzień uczniów przywitała w szkole wróżka, w której postać wcieliła się pani Ilona i zaprosiła do wspólnej zabawy. Wszędzie panowała atmosfera wróżb i magii, a przyczynili się do tego sami uczniowie, którzy przybyli do szkoły w strojach magów, czarodziejów i wróżek. Starsi uczniowie razem ze swoimi wychowawcami przygotowali różnorodne wróżby. Każdy mógł wyczytać z kart, czy z kubeczków, jaka czeka go przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędzie w przyszłości. Andrzejkowe czary mary pobudziły wyobraźnię uczniów i pozwoliły przenieść się w świat marzeń i fantazji.
Konkurs Piosenki Świątecznej
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!
Zachęcamy do wypożyczania nowości wydawniczych.
Zapraszamy również po ciekawe pozycje w atrakcyjnych cenach na kiermaszu książki.
Czekamy na Was w bibliotece szkolnej :)
Praca domowa nie musi być nudna!
- 6
Oto jakie modele układu pokarmowego wykonali uczniowie klasy 7. Zainspirowani przez nauczycielkę biologii, panią Urszulę Sobczyk, wykonali modele tego układu z dostępnych w domu materiałów. Brawo dla nich za kreatywność! Narządy tego układu uczniowie opanowali bez problemu. Trzymajcie tak dalej!
Teatr, który uczy, bawi i rozwija
- 7
Tematem spektaklu były przygody kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienił życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Przedstawienie wzbogacone było o muzykę, śpiew, tańce i zabawy, w których dzieci brały czynny udział. Między innymi pomagały kotu złapać animowanego bażanta, podpowiadały bohaterom, tańczyły.
Spektakl przekazywał bardzo ważne wartości, wskazywał zalety przyjaźni, wzmacniał chęć pomocy innym, uczył pokonywania trudności.
Wystawienie przedstawienia możliwe było dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim, za co dzieci serdecznie dziękują.
Poznajemy Polskę
- 6
Uczniowie klas I-III w ubiegły piątek uczestniczyli w wycieczce, której dofinansowanie szkoła uzyskała w programie ,,Poznaj Polskę”. To jedyny projekt, który otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji i Nauki w gminie Drawsko. Założeniem projektu jest wsparcie nauczycieli, wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Dzieci rozpoczęły swoją podróż od wizyty w Multimedialnym Muzeum Trzęsacza, gdzie została im przybliżona historia tej miejscowości w sposób wyjątkowo ciekawy - poprzez obraz, dźwięk, światło oraz przystępną narrację. Spacer po Trzęsaczu, pod opieką lokalnego przewodnika zaspokoił ciekawość dzieci, które z zainteresowaniem wysłuchały miejscowych legend i poznały historię ruin kościoła pw. św. Mikołaja. Również wystawa Pomorskich Kolei Wąskotorowych, oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie, gdzie zgromadzono unikatowe parowozy, wagony pasażerskie, towarowe oraz urządzenia służące w pracy polskich kolejarzy, mocno przyciągnęła uwagę dzieci.
Goście z Hiszpanii
- 4
O tym, że nasza klasa języków obcych jest wyjątkowa, wie już każdy uczeń naszej szkoły. W środę przekonali się o tym również nauczyciele z Hiszpanii, którzy zawitali do Drawska za sprawą Programu Erasmus+, realizowanego we współpracy z Zespołem Szkół w Drawsku Pomorskim. Wzięli oni udział w lekcji języka angielskiego w klasie czwartej. Były quizy przy użyciu zainstalowanych w klasie paneli dotykowych, rozmowy w parach z wykorzystaniem zestawów słuchawkowych, piosenki i oczywiście dobra zabawa. Goście odwiedzili także oddziały przedszkolne, gdzie mieli okazję wypróbować „magiczny dywan” i przypomnieć sobie, jak to jest, chociaż na chwilę znowu być dzieckiem.
Była też chwila na porównanie doświadczeń nauczycieli oraz dyrektorów w zakresie stosowania innowacyjnych metod nauczania i wykorzystania nowoczesnych technologii podczas zajęć lekcyjnych. Miło nam było gościć przedstawicieli zawodu nauczycieli z innego kraju europejskiego i porównać oba systemy oraz porozmawiać o codziennych jasnych i ciemnych stronach zawodu. Dziękujemy!
Archiwum Aktualności