• Zimowe poczytanki

     • Uczniowie z klasy IV wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych realizowały w grudniu projekt szkolny „Zimowe poczytanki”. Projekt miał na celu zachęcić starsze dzieci do czytania, a młodsze do aktywnego słuchania. Czwartoklasiści wraz z wychowawcą wybrali opowiadania, które następnie przygotowali i zaprezentowali przed młodszą widownią. Uczniowie samodzielnie ułożyli pytania do opowiadań, a młodsze dzieci chętnie na nie odpowiadały. W nagrodę za uważne słuchanie dzieci otrzymały od uczniów kolorowanki nawiązujące do przeczytanych opowiadań. Zimowy projekt spodobał się zarówno tym większym, jak i tym mniejszym dzieciom.

     • Eksperymenty

     • "Jedną z piękniejszych cech człowieka jest ciągłe dążenie do pogłębiania wiedzy o otaczającym go świecie." Dlatego pan Kamil Marzec zaprezentował ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne, pod hasłem „Atomowi Naukowcy". W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani uczniowie z klas IV - VIII . W programie znalazły się doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, perhydrolu, nadmanganianu potasu i wielu innych związków. Substancje same zmieniały barwy, były „wybuchy”, dymy, olbrzymie bańki mydlane, możliwość skorzystania z „łóżka fakira”. Każdy eksperyment uzupełniony został opisem wyjaśniającym zjawisko jakie prezentuje. Wiele radości i dobrej zabawy dostarczyła możliwość współuczestnictwa uczniów w wykonywaniu niektórych doświadczeń. Prezentacja bardzo się uczestnikom podobała. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do rozwoju zainteresowań naukami przyrodniczymi.

     • Karma dla bezdomnych psów i kotów

     • Kolejny rok z rzędu nasza szkoła zbierała karmę dla bezdomnych psów i kotów. W tym roku zebraliśmy, dzięki dobroci naszych szkolnych rodzin, aż 265,56 kg karmy. W piątek 10 grudnia karma została przekazana Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami ZDR, działającemu na terenie Drawska i w jego okolicach. Za dar serca wszystkim tym, którzy ofiarowali jedzonko dla potrzebujących zwierzątek serdecznie dziękujemy!

     • Mikołajki

     • Tego roku przyjechało do nas wielu Mikołajów, wraz z pomocnikami. Nie przyjechali w tradycyjny sposób saniami, tylko... motorami! Mikołaje z Grupy Motocyklowej „Karter” swoim przybyciem wywołali u dzieci mnóstwo radości. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami od niecodziennych gości i obiecały również, że będą pilnie się uczyć przez cały rok.

      Bardzo dziękujemy Mikołajom za przybycie i do zobaczenia w przyszłym roku!

     • XVII Spotkania Profilaktyczne

     • 8 grudnia odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnych Spotkań Profilaktycznych -  konkursu  o uzależnieniach i HIV/AIDS.  W zmaganiach wzięli udział reprezentanci klas VII i VIII gminnych szkół podstawowych. Spotkanie rozpoczęły warsztaty o cyberprzemocy, przeprowadzone przez psychologa, p. Izabelę Maderę. Nad przebiegiem konkursu i poprawnością merytoryczną czuwały także specjalistki w omawianej tematyce - p. Jolanta Rokosz i p. Agnieszka Zieleńczuk. W przygotowanych konkurencjach uczniowie  musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i kreatywnością i nieszablonowym myśleniem. Konkursowe zadania oparte były o pracę zespołową i umiejętność oceny mocnych stron członków drużyny. Uczestnicy odpowiadali na pytania w grze komputerowej, grali w wielkoformatową planszówkę, tworzyli reklamę promującą zdrowie, wymyślali podstawę dla piłki lekarskiej, mając do dyspozycji kartki papieru i spinacze biurowe. Mamy nadzieję, że dobrze się przy tym bawili!

      Nie zabrakło też wspaniałych nagród, które otrzymali wszyscy zawodnicy. Było to możliwe dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.

     • Andrzejkowe czary mary

     • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, są wyrazem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W ten magiczny dzień uczniów przywitała w szkole wróżka, w której postać wcieliła się pani Ilona i zaprosiła do wspólnej zabawy. Wszędzie panowała atmosfera wróżb i magii, a przyczynili się do tego sami uczniowie, którzy przybyli do szkoły w strojach magów, czarodziejów i wróżek. Starsi uczniowie razem ze swoimi wychowawcami przygotowali różnorodne wróżby. Każdy mógł wyczytać z kart, czy z kubeczków, jaka czeka go przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędzie w przyszłości. Andrzejkowe czary mary pobudziły wyobraźnię uczniów i pozwoliły przenieść się w świat marzeń i fantazji.

     • Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

     • Zachęcamy do wypożyczania nowości wydawniczych.

      Zapraszamy również po ciekawe pozycje w atrakcyjnych cenach na kiermaszu książki.

      Czekamy na Was w bibliotece szkolnej :)

     • Praca domowa nie musi być nudna!

     • Oto jakie modele układu pokarmowego wykonali uczniowie klasy 7. Zainspirowani przez nauczycielkę biologii, panią Urszulę Sobczyk, wykonali modele tego układu z dostępnych w domu materiałów. Brawo dla nich za kreatywność! Narządy tego układu uczniowie opanowali bez problemu. Trzymajcie tak dalej!

     • Teatr, który uczy, bawi i rozwija

     • Tematem spektaklu były przygody kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienił życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Przedstawienie  wzbogacone było o muzykę, śpiew, tańce i zabawy, w których dzieci brały czynny udział. Między innymi pomagały kotu złapać animowanego bażanta, podpowiadały bohaterom, tańczyły. 

      Spektakl przekazywał bardzo ważne wartości, wskazywał zalety przyjaźni, wzmacniał chęć pomocy innym, uczył pokonywania trudności. 

      Wystawienie przedstawienia możliwe było dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim, za co dzieci serdecznie dziękują.