• Poznajemy Polskę

     • Uczniowie klas I-III w ubiegły piątek uczestniczyli w wycieczce, której dofinansowanie szkoła uzyskała w programie ,,Poznaj Polskę”. To jedyny projekt, który otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji i Nauki w gminie Drawsko. Założeniem projektu jest wsparcie nauczycieli, wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Dzieci rozpoczęły swoją podróż od wizyty w Multimedialnym Muzeum Trzęsacza, gdzie została im przybliżona historia tej miejscowości w sposób wyjątkowo ciekawy - poprzez obraz, dźwięk, światło oraz przystępną narrację. Spacer po Trzęsaczu, pod opieką lokalnego przewodnika zaspokoił ciekawość dzieci, które z zainteresowaniem wysłuchały miejscowych legend i poznały historię ruin kościoła pw. św. Mikołaja. Również wystawa Pomorskich Kolei Wąskotorowych, oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie, gdzie zgromadzono unikatowe parowozy, wagony pasażerskie, towarowe oraz urządzenia służące w pracy polskich kolejarzy, mocno przyciągnęła uwagę dzieci.

     • Goście z Hiszpanii

     • O tym, że nasza klasa języków obcych jest wyjątkowa, wie już każdy uczeń naszej szkoły. W środę przekonali się o tym również nauczyciele z Hiszpanii, którzy zawitali do Drawska za sprawą Programu Erasmus+, realizowanego we współpracy z Zespołem Szkół w Drawsku Pomorskim. Wzięli oni udział w lekcji języka angielskiego w klasie czwartej. Były quizy przy użyciu zainstalowanych w klasie paneli dotykowych, rozmowy w parach z wykorzystaniem zestawów słuchawkowych, piosenki i oczywiście dobra zabawa. Goście odwiedzili także oddziały przedszkolne, gdzie mieli okazję wypróbować „magiczny dywan” i przypomnieć sobie, jak to jest, chociaż na chwilę znowu być dzieckiem.

      Była też chwila na porównanie doświadczeń nauczycieli oraz dyrektorów w zakresie stosowania innowacyjnych metod nauczania i wykorzystania nowoczesnych technologii podczas zajęć lekcyjnych. Miło nam było gościć przedstawicieli zawodu nauczycieli z innego kraju europejskiego i porównać oba systemy oraz porozmawiać o codziennych jasnych i ciemnych stronach zawodu. Dziękujemy!

     • Dzień Pluszowego Misia

     • "Miś jest mały i puchaty,

      Miś jest fajny i kudłaty,

      Miś jest gruby jak ta kula,

      Misia zawsze się przytula"

      Duże, małe, kolorowe, puchate, mięciutkie - pluszowe misie opanowały oddziały przedszkolne. Dzieci miały wiele misiowych atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy oraz misiowe tańce. Na najmłodsze dzieci czekały również misiowe przytulanki zakupione przez rodziców.

     • Tydzień Dobrych Relacji

     • Cały tydzień, bo od 25 do 29 października, wzmacnialiśmy w szkole kontakty rówieśnicze, umiejętność współpracy, kładliśmy nacisk na dobre relacje pomiędzy uczniami.  Każdy dzień  przynosił inną aktywność, zapraszał uczniów do wspólnego działania. Poniedziałek był Dniem Muzyki i na każdej przerwie zaplanowano w tym dniu tańce. Wtorek zamienił się w Dzień Gier Planszowych, podczas przerw chętni uczniowie mogli pograć w planszówki. Środa z kolei zapraszała do zabaw ruchowych, w Dniu Zabawy bawiliśmy się zatem w berka, zespołowe "Kamień, papier, nożyce", "skakaliśmy w sznura". Dniem Pomocy był czwartek, który wspólnie z zaprzyjaźnionymi służbami medycznymi z Powiatowej  Straży Pożarnej, CSWL, 16 WOG i wojsk amerykańskich wykorzystaliśmy na naukę pierwszej pomocy. Ostatni dzień tygodnia nazwaliśmy Dniem Słowa  - uczniowie najstarszych klas wzięli udział w spotkaniu z Policją na temat cyberbezpieczeństwa, czyli dobrych relacji w Internecie,  ich młodsi koledzy z klasy III i IV zwiedzili Zamek  i Centrum Nauki "Cordis" w Świdwinie. 

      To był bardzo aktywny i emocjonujący tydzień. Uczniowie chętnie uczestniczyli w proponowanych działaniach, pomysł zyskał aprobatę i pewnie jeszcze nie raz zostanie powtórzony.

     • Pamiętamy!

     • Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych nasze przedszkolaki odwiedziły pobliski cmentarz.

      Koniec października i początek listopada to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się na cmentarzu.

      Celem spaceru było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami. Przedszkolaki zaobserwowały także, jak wiele starań ludzie wkładają w troskę o groby swoich najbliższych. Wizyta na cmentarzu pokazała niecodzienną u dzieci powagę i zamyślenie.

     • Konkursy SKO

     • SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności to pierwsze mini konto z książeczką oszczędnościową, na której zapisywane są zgromadzone przez uczniów pieniążki. To system oszczędzania, który uczy dobrych nawyków systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. SKO to nie tylko zbieranie pieniędzy. Uczniowie uczestniczą w szkole w różnego rodzaju imprezach i akcjach popularyzujących wiedzę ekonomiczną, promujących pozytywne nawyki tj. ekologiczny styl życia, dbanie o środowisko naturalne oraz działalność charytatywną. Biorą także udział w spotkaniach z pracownikami banku, wycieczkach do banku, konkursach uczących oszczędzania i projektach kształtujących pomysłowość i przedsiębiorczość. Członkowie SKO w naszej szkole stanowią liczną grupę uczniów. Dołączyli do niej w październiku uczniowie klasy I, którzy otrzymali swoje pierwsze książeczki SKO podczas pasowania na ucznia. Zgodnie twierdzą, że bardzo przyjemnie jest oszczędzać i powiększać swoją kwotę na książeczce. Na oszczędzanie nigdy nie jest za późno. Chętnych do założenia książeczek prosimy o kontakt z opiekunem SKO w naszej szkole p. Jolantą Szustakiewicz, a wszystkich członków SKO serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych konkursach.

     • Fantastyka? Fantastycznie

     • W konkursie czytelniczym o nazwie "Fantastyka? Fantastycznie" zorganizowanym przez drawską bibliotekę wzięli udział także nasi uczniowie. Znajomością literatury fantastycznej znakomicie wykazali się Martyna Smolińska, Mateusz Rutkowski i Wiktor Dźwigał, którzy jako najlepsi w etapie szkolnym, reprezentowali szkołę w etapie gminnym. Zajmując II miejsce ,,wywalczyli” dla szkoły bon o wartości 500 zł na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki. Warto czytać? Warto. Wielkie brawa dla nich i … bierzmy z nich przykład.

     • Dzień Białej Laski

     • Hasłem "Ja nie widzę Ciebie, Ty widzisz mnie" opatrzona była akcja społeczna zorganizowana z myślą o niewidomych i słabowidzących. Uczniowie podczas zajęć z pedagogiem próbowali wczuć się w położenie osób z problemami wzrokowymi, uczyli się pisać alfabetem Braille'a, rozmawiali o formach pomocy dla niewidomych z najbliższego otoczenia.

     • Ratujemy planetę z EkoEksperymentarium

     • Nasi uczniowie wiedzą, że ekologia jest bardzo ważna, dlatego uczą się dbania o klimat od najmłodszych lat. Znakomitą pomocą w tym zakresie jest program edukacyjny EkoEksperymentarium, w którym uczestniczą zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Pierwsze spotkanie z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego i uczniami klasy I dotyczyło segregacji odpadów oraz "zero west" - ponownego przetwarzania, wykorzystania w inny sposób produkowanych przez nas śmieci. Z pewnością będzie ciąg dalszy, bo program przypadł maluchom do gustu, a ze zdobytej wiedzy na pewno będą korzystać w życiu codziennym.

     • Budki dla owadów

     • Pszczół i owadów zapylających jest coraz mniej. Tylko ratując te bezcenne stworzenia, my - ludzie, mamy szansę przeżyć na Ziemi. Przy naszej szkole zawieszone zostały dwie budki dla owadów, uzyskane od Urzędu Miasta i Gminy w Drawsku Pomorskim. Każdy z nas może pomóc pszczołom i innym owadom znaleźć bezpieczne schronienie. Każda najmniejsza i najprostsza konstrukcja pomoże im przetrwać. My nie pozostaliśmy obojętni. Przyłączysz się?