• Matematyczny kalendarz adwentowy

     • Pragnąc uatrakcyjnić i umilić uczniom klas V – VIII czas adwentu oraz przygotowań do świąt w czasie trwającej pandemii i przedłużającej się nauki zdalnej, na platformie MSTeams został udostępniony kalendarz adwentowy z zadaniami z matematyki. Dzięki temu każdy uczeń mógł stawić czoła nowym matematycznym wyzwaniom. Codziennie, od 1 grudnia, elf Edward w świątecznej atmosferze odkrywał przed chętnymi nowe zadanie, a wieczorem uczestnicy odsyłali rozwiązania do nauczyciela matematyki. Zainteresowanie kalendarzem było bardzo duże. Osoby, które wytrwały do końca i nadesłały wszystkie odpowiedzi, po powrocie do szkoły, czeka mała niespodzianka. Aktywni uczniowie otrzymali również dodatkową ocenę z matematyki i punkty z zachowania. W taki sposób choć na chwilę można było oderwać się od nietypowej codzienności, a przy okazji sprawdzić swoją wiedzę matematyczną.

     • „Razem na Święta”

     • Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”, która ma na celu zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu pandemii tegoroczna edycja akcji miała nieco inny charakter. Jest to trudny czas dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób starszych i samotnych. W tym okresie wiele osób czeka na wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. I tu z pomocą przyszli nasi uczniowie, którzy przez własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, pierniczki i ozdoby świąteczne dostarczone z uśmiechem lub wrzucone do skrzynek okazali serce innym ludziom, a tymi drobnymi gestami sprawili im wiele radości.

     • Świąteczne pierniczki

     • Przedszkolaki z oddziału pani Krysi z przejęciem przygotowywały się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W robienie pierniczków włożyły dużo pracy. Każdy wykonany pierniczek jest piękny i wyjątkowy.

     • Planeta Energii

     • Grupa przedszkolna pani Krysi z zaangażowaniem odkrywała "Krainę prądu". Tematyka była dla nich nowa, trochę trudna, ale niezmiernie ciekawa. Lekcje prowadzone w sposób interaktywny, z wykorzystaniem platformy, utrzymywały uwagę dzieci na temacie, mobilizowały do wysiłku intelektualnego. Punktem kulminacyjnym okazały się eksperymenty „z prądem”, tzn. zabawy z balonem, elektryzowanie włosów, wykorzystanie słońca jako źródła światła w lampkach solarnych. Zwieńczeniem naszych proekologicznych działań było połączenie tematyki bezpiecznego korzystania z prądu z dbaniem o swoje bezpieczeństwo podczas ferii świątecznych i zimowych. Z rozległą wiedzą w tym zakresie i przestrogą, że prąd może być niebezpieczny dzieci wyruszyły na zasłużony odpoczynek.

     • „W magiczny świat od najmłodszych lat”

     • Grupa przedszkolna pani Kasi uczestniczyła w programie „W magiczny świat od najmłodszych lat”. Wspólne zabawy uspołeczniały, zacieśniały więzi pomiędzy dziećmi, zachęcały do aktywności ruchowej. Wszystkie zadania były dla przedszkolaków atrakcyjne, dzięki zakupionym ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych urządzeniom. Zajęcia z wykorzystaniem magicznego dywanu  poprzez gry i zabawy ruchowe rozwijały u dzieci motorykę dużą i małą, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Zabawy muzyczne z elementami logorytmiki urozmaicone o tuby dźwiękowe bum bum i ćwiczenia rozwijające motorykę małą wzmocniły umiejętności maluchów, prace wykonywane przez dzieci stawały się dokładniejsze, bardziej precyzyjne, ciekawsze.

     • Pomagamy bezdomnym kotkom!

     • Zbliżająca się zima to ciężki czas dla bezdomnych zwierząt. Do naszej szkoły zaczął zaglądać kotek, którego z czasem uczniowie nazwali Michałek. O poprawienie jego losu zadbały dzieci z klasy drugiej wraz z wychowawczynią p. Ewą Jakszuk. Dzieci przyniosły karmę dla kotka oraz zatroszczyły się o przytulny i ciepły domek dla niego na zimę. Jeden domek wykonał pan Mariusz Brzeźniakiewicz, zaś drugi tata Julii, pan Adam Mrozik.

      Dziękujemy obu panom za wspaniałe domki oraz uczniom klasy drugiej za zaopiekowanie się bezdomnym kotkiem.

     • Inicjatywa MEN

     • Zainteresowanych Rodziców prosimy o zapoznanie się z informacją

      Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów.

      Zajęcia będą mogły zorganizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe. Należy pamiętać o tym, że taki wypoczynek musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez MEN wypoczynek.men.gov.pl

      W czasie ferii rekomendujemy, aby uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości. Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze.

      Już wkrótce przedstawimy dyrektorom szkół i organizatorom szczegółowe wytyczne sanitarne i rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa, przygotowane przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

      Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

       

      Rodzice/prawni opiekunowie uczestników półkolonii

      1.Zapoznali się z wytycznymi oraz zaakceptowali regulamin dotyczący warunków udziału i stosowania zasad obowiązujących podczas półkolonii na terenie szkoły

      2.Udostępniają organizatorowi i kierownikowi półkolonii numer telefonu lub inny kontakt umożliwiający szybką komunikację.

      3. Zobowiązują się do niezwłocznego – do 2 godzin – odbioru dziecka z półkolonii,
      jeśli  u ich dziecka wystąpią niepokojące objawy choroby (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności).

      4. Odprowadzając oraz odbierając dziecko ze szkoły, powinni być zdrowi,
      bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

      5. Odprowadzając dzieci, mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły.
      W przestrzeni wspólnej powinny obowiązywać następujące zasady:

      a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

      b) dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

      c) dystans od innych osób w szkole min. 1,5 m,

      d) przestrzeganie aktualnych przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk).

      6. Mają obowiązek poinformować organizatora o tym, że dziecko choruje na chorobę przewlekłą, mogącą narazić je na cięższy przebieg zakażenia, na etapie zgłaszania udziału w półkolonii w karcie kwalifikacyjnej uczestnika półkolonii. Rodzic decyduje
      o udziale w półkolonii dziecka przewlekle chorego. Zaleca się skonsultowanie
      tej decyzji z lekarzem prowadzącym.

      7. Mają obowiązek zaopatrzyć dziecko (uczestnika półkolonii) w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni publicznej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

     • Doposażenie z projektu Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja

     • Dzięki środkom finansowym pozyskanym przez gminę Drawsko Pomorskie w ramach projektu "Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja zostaliśmy doposażeni w sprzęty i środki ochrony. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. W ramach projektu gmina Drawsko Pomorskie otrzymała dofinansowanie w wysokości 203.815,00 zł.

      Gmina Drawsko Pomorskie zakupiła i przekazała:

      · rękawiczki,

      · maseczki,

      · fartuchy,

      · kombinezony,

      · delikatne mydła i płyny do dezynfekcji,

      · oczyszczacze powietrza,

      · bezdotykowe termometry,

      · myjkę parową,

      · stojący bezdotykowy dozownik płynu dezynfekcyjnego.

     • Wirtualny kiermasz książki

     • Wirtualny kiermasz – realne korzyści!

      Informujemy o wirtualnym kiermaszu książek przygotowanym przez Księgarnię Tuliszków, z którą współpracujemy, organizując kiermasze taniej książki w bibliotece szkolnej.

      Zapraszamy wszystkich – nauczycieli, rodziców i uczniów – do składania zamówień w sklepie internetowym https://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/ w uwagach do zamówienia, podając kod szkoły:

      Z.DRA.MIELE.S

      Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje, przed kliknięciem przycisku PODSUMOWANIE.

       

      Chcę otrzymać zamówienie bezpośrednio do domu prywatnego: Jeśli zamówienie zostanie złożone na kwotę większą niż 100 zł, wówczas system nie doliczy dodatkowej opłaty za przesyłkę.

      Odbiorę moje zamówienie w swojej placówce: takie zamówienie zostanie zrealizowane wraz z innymi zamówieniami ze szkoły. W zbiorczym kartonie znajdą się mniejsze paczki opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem domowym konkretnego odbiorcy. Takie zamówienie (bez względu na jego wartość) jest dostarczane na koszt Księgarni – nie ma tu dodatkowych opłat związanych z przesyłką. Zbiorczy karton Księgarnia adresuje na osobę kontaktową, która współpracuje z Księgarnią z ramienia szkoły. W Polu „dostawa” należy zaznaczyć opcję „odbiór osobisty w siedzibie firmy”. Po przejściu do danych adresowych należy zaznaczyć opcję „inny adres wysyłki” i wpisać tam własne imię i nazwisko oraz adres szkoły.

       

      Co zyskujemy? 15% kwoty z każdego zamówienia odkłada się do specjalnej skarbonki. Środki te możemy przeznaczyć np. na gratisowe książki do naszej biblioteki.

      Dodatkowo, dla każdej osoby, która zamówi książki za min. 50 zł – notes gratis (do wyczerpania zapasów)

       

      Kontakt z Księgarnią:

      e-mail: sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl

      tel. 63 240 77 50 lub 608 617 740

     • Akcja charytatywna na rzecz bezdomnych psiaków i kociaków

     • W tym roku zebraliśmy 119,05 kg karmy dla bezdomnych zwierząt. Najwięcej karmy (39,60 kg) przynieśli Robert Grabowski z klasy I oraz Filip Gołębiewski (26,65 kg) z klasy V. K arma została przekazana Referatowi Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za serce okazane bezdomnym psiakom i kociakom.

      zdjęcie: Marcin Łukasz UM Drawsko

     • Mikołajki

     • Do naszej szkoły zawitał długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Nie mógł przyjść osobiście, więc odwiedził nas przez Internet. Sprawił dzieciom mnóstwo radości, a wszystko za sprawą koncertu pt. "Spotkanie ze Św. Mikołajem i Panią Choinką". Były wspólne śpiewy i tańce, a nawet pokaz iluzjonisty. Zabawa była przednia, a dzieci zachwycone. Grupy przedszkolne odwiedziła również pani dyrektor, przynosząc w prezencie gry konstrukcyjne, które na pewno umilą czas spędzany w szkole.

     • Laureaci konkursu ekologicznego

     • W powiatowym konkursie ekologicznym pt. "Segregujemy i to promujemy..." organizowanym przez Gminę Czaplinek pod patronatem Starosty Drawskiego i Burmistrza Czaplinka wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy III. Wysłanych zostało 12 prac spełniających warunki udziału. Konkurs polegał na zrobieniu plakatu zawierającego hasło zachęcające do segregacji śmieci.

      Milo jest nam poinformować, że wśród prac zwycięskich znalazły się plakaty naszych uczniów. Laureatami konkursu zostali Maja Łukasiewicz, która zdobyła I miejsce i Tadeusz Dorawa, który zdobył III miejsce.

      Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      źródło: https://www.czaplinek.pl/content/wyniki-konkursu-ekologicznego