• WOŚP w szkole i w Drawsku

• Empatia, wrażliwość na los innych to udowadnialiśmy organizując w szkole zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki wyjątkowemu wsparciu Rodziców, ale rownież naszych uczniów, pracowników szkoły zebralismy kwotę 1486, 15 zł. W zamian za okazane serce każdy darczyńca otrzymywał słodkie ciastko przygotowane przez uczniów i rodziców. Mógł również zatańczyć we wspólnej choreografii przygotowanej przez najstraszych uczniów samorzadu uczniowskiego.

30 grudnia nasi wolatariusze działający pod auspicjami WOŚP wyruszyli
            z puszkami ulicami Drawska, by tak jak potrafią najlepiej, wspierać tę bardzo szlachetną, ogólnopolską inicjatywę.

• Drugi dzień rozgrywek za nami

• W dniu 26.01.2022 odbył się turniej piłki koszykowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego na szczeblu miejsko-gminnym. Tym razem w rozgrywkach sportowych uczestniczyli starsi uczniowie szkół podstawowych. O pierwsze miejsce rywalizowały dwie szkoły: SP nr 1 Drawsko Pomorskie i SP Mielenko Drawskie.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. miejsce - SP Mielenko;

2. miejsce - SP nr 1 Drawsko Pomorskie;

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. miejsce - SP nr 1 Drawsko Pomorskie;

2. miejsce - SP Mielenko Drawskie

Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!

• Sukces w rozgrywkach sportowych!

• W dniu 25.01.2022r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim odbył się turniej piłki koszykowej w ramach Igrzysk Dzieci rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego na szczeblu miejsko-gminnym. W kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowały 3 szkoły: SP nr 1 Drawsko Pomorskie, SP Mielenko Drawskie i SP Nętno.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. miejsce - SP Mielenko Drawskie

2. miejsce - SP nr 1 Drawsko Pomorskie

3. miejsce - SP Nętno

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. miejsce - SP Mielenko Drawskie

2. miejsce - SP Nętno

3. miejsce - SP nr 1 Drawsko Pomorskie

Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!

• Funkcjonowanie grup przedszkolnych w okresie ferii zimowych

• W okresie ferii zimowych tj. od 31.01.2022 r. do 13.02.2022 r. zajęcia w grupach przedszkolnych zostaną dostosowane do godzin dowozu i odwozu dzieci. W związku z 5 godzinnym czasem pracy oddziałów przedszkolnych, zaraz po ich zakończeniu nastąpi odwóz tj. ok godz. 13.00. Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy autobusów w okresie ferii są zamieszczone w zakładce ,,Komunikaty" na stronie szkoły.

Ze względu na objęcie żywieniem w tym okresie tylko dzieci z grup przedszkolnych, stawka żywieniowa wzrasta z 5 zł do 7 zł za dwudaniowy posiłek.

• Przedszkolaki pomagają ptakom przetrwać zimę

• Dzieci z grup przedszkolnych podczas zajęć edukacyjnych poznały ptaki przylatujące do karmnika. Oglądając film edukacyjny dowiedziały się w jaki sposób i dlaczego zimą powinniśmy pomagać ptakom. Przygotowały dla ptaszków prawdziwą ucztę - wykonały ekologiczne karmniki z szyszek. Wypełniły je ziarnami słonecznika, kaszą, smalczykiem oraz specjalną karmą dla ptaków. Gotowe karmniki zawiesiły na ogrodzeniu przy szkole i teraz mogą obserwować, jakie ptaki będą przylatywać do zrobionych przez nich karmników.

• Dwujęzyczna kolorowanka od żołnierzy z USA

• Żołnierze amerykańscy przebywający na drawskim poligonie podarowali najmłodszym dzieciom dwujęzyczną książeczkę. Dzieci mogą się z niej dowiedzieć, jakie zwierzęta występują na terenie drawskiego poligonu, przeczytać wiele ciekawostek na ich temat, a także je pokolorować. Ponieważ książeczka jest również napisana w języku angielskim dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie języka obcego. Na załączonych fotografiach widać, że prezent sprawił dzieciom wiele radości.