• Dzień Babci i Dziadka

     • Babcie i dziadkowie przybyli licznie na uroczystą akademię w wykonaniu swoich wnuków. Usłyszeli piękne wiersze i piosenki oraz wzięli udział w quizie dotyczącym znajomości przedmiotów codziennego użytku, które babcia i dziadek mieć powinni. Uroczystość zwieńczył wspólny taniec z wnukami. Żadna babcia, ani dziadek nie wyszli bez buziaka oraz słodkiego upominku.

     • Stop dopalaczom!

     • Drodzy Rodzice, bardzo prosimy o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji oraz listem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, dotyczącymi przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa oraz "Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku", które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych.

     • Szkolny rekord na loterii WOŚP pobity!

     • Podczas loterii fantowej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać 841,55 zł. Tegoroczna kwota jest rekordową uzbieraną podczas loterii WOŚP w naszej szkole. Bardzo cieszymy się, że możemy dołożyć cegiełkę do zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dziękujemy pani Edycie Dziadek i Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie akcji w naszej szkole oraz wolontariuszkom: Marceli, Kornelii i Julii, które dodatkowo wzięły udział w Finale WOŚP w Drawsku Pomorskim w niedzielę 13. stycznia. Dziękujemy również uczniom i rodzicom za okazane serca i udział w akcji.

     • Mogą liczyć na starszych kolegów i koleżanki....

     • Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy po raz pierwszy pojechali na lodowisko w Drawsku Pom., aby rozpocząć naukę jazdy na łyżwach. Pojechali tam w asyście starszych kolegów i koleżanek z klasy VIII. Starsi koledzy okazali się pomocni podczas przygotowań do wyjścia na lód: wybierali dla nich odpowiedni rozmiar łyżew, pomagali je założyć i zasznurować, a następnie odprowadzali na lodowisko. Tam z ich pomocą robili pierwsze kroki na łyżwach. Zabawa była udana mimo, że niektórzy częściej leżeli niż jeździli. Z pomocą starszych kolegów jednak szybko się podnosili i wracali do wspólnej zabawy. Dobrze mieć takich kolegów! Uczniowie klasy I oraz wychowawca klasy J.Szustakiewicz dziękują uczniom klasy VIII za ich zaangażowanie i pomoc.

     • ❤ WOŚP ❤

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy “zagrała” w naszej szkole. Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem zorganizowali loterię fantową, która cieszyła się dużym powodzeniem wsród uczniów. Do wolontariuszy WOŚP w tym roku dołączyły trzy uczennice z klasy VIII: Marcela Kaschuba, Kornelia Kmiecik i Julia Tomaszewska. Z wielkim zaangażowaniem pomogły pani Edycie zorganizować i przeprowadzić loterię. W całej szkole słychać było radosne i podekscytowane wylosowanymi nagrodami głosy dzieci.

      Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do wspaniałego przedsięwzięcia jakim jest WOŚP. Zebrana podczas loterii kwota zostanie przekazana do sztabu WOŚP w Drawsku Pom. w niedzielę 13. stycznia. O tym ile udało się zebrać, dowiemy się po oficjalnym przeliczeniu zawartości puszki w sztabie.

     • Konkurs "Let's sing Christmas songs"

     • Wszyscy chyba kochamy Święta i żal nam kiedy się kończą. Wspólnie z trzema uczennicami znaleźliśmy jednak sposób aby jeszcze przez chwilę poczuć magię Świąt. Dziewczynki wzięły udział w międzyszkolnym konkursie piosenki świątecznej w języku angielskim "Let's sing Christmas songs" zorganizowanym w SP w Pomierzynie. Swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowały:

      - Dominika Syska- kl. 7- piosenka "Let it snow"- II miejsce

      - Oliwia Wojtas- kl. 5- piosenka "Silent night"

      - Laura Wyszyńska- kl. 4- piosenka "Jingle bells".

     • Uczymy się oszczędzać

     •  

       

      Uczniowie klasy I odwiedzili Oddział Banku PKO BP w Drawsku Pom., z którym szkoła współpracuje już od kilku lat w ramach projektu SKO. Dzięki uprzejmości Pani dyrektor banku Jolanty Ratajczak, uczniowie poznali organizację pracy tej instytucji. Po oddziale oprowadzała uczniów Pani kierownik zespołu Bożena Śliwczyńska. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się bank, po co istnieje, jakie posiada oferty itp. Zapoznały się ze stanowiskami, gdzie są obsługiwani klienci, obejrzały banknoty w różnych nominałach i walutach, zobaczyły jak działają urządzenia do przeliczania pieniędzy i sprawdzania ich oryginalności. Obie panie chętnie odpowiadały na dociekliwe pytania dzieci, a na zakończenie wręczyły wszystkim drobne upominki i coś słodkiego. Dzięki tej wycieczce uczniowie poszerzyli wiedzę na temat bankowości oraz utwierdzili się w przekonaniu, że warto oszczędzać.

     • I❤ English oraz Psiaki i kociaki

     • Trzydziestu trzech uczniów, którzy kochają język angielski wzięło udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego "I English". Spośród nich wyłoniono dziesięć najlepszych osób, które dzięki Radzie Rodziców wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Leon". Nagrodzone osoby to:

      - Tadeusz Dorawa, Paweł Dorawa, Michał Wyszyński- klasa I

      - Nina Słupska- klasa II

      - Mateusz Rutkowski- klasa IV

      - Zuzanna Żarska, Wiktor Dźwigał- klasa V

      - Szymon Juzala- klasaVI

      - Piotr Worsowicz- klasa VII

      - Gracjan Biesaga- klasa VIII.

      Została również zakończona akcja "Na pomoc psiakom i kociakom". W tym roku zebraliśmy 191 kg karmy, która trafi do schroniska dla zwierząt. Najwięcej karmy dostarczył Filip Gołębiewski z kl. III - 39,56 kg, za co otrzymał zgodnie z tytułem akcji albumy o psiakach i kociakach ufundowane przez organizatora zbiórki. Z całego serca dziękujemy Filipowi oraz wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

     • Święta to magiczny czas

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia oraz ludzie o wielkich sercach przyczynili się do uzbierania na Kiermaszu Świątecznym kwoty 1322 zł. Pieniądze te zostały przekazane na konto małego Wiktorka i mamy nadzieję, że ten świąteczny prezent wspomoże jego rodziców w zakupie protezy przedramienia. Z całego serca dziękujemy rodzicom, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby małego chłopca. Jak powiedział Jan Paweł II "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".