• Nauka przez eksperymentowanie

     • Z okazji Dnia Nauki Polskiej dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w eksperymentach. Czy można usiąść na balonie? Czy wodą można odmierzać czas? Te i inne rzeczy odkryły podczas zajęć z panią pedagog. Ciekawość to pierwszy stopień do... sukcesu, a "ciekawe życie mają tylko ci, którzy potrafią tę ciekawość dostrzec" (Rafał Kosik "Felix, Net i Nika"). Być może rozbudzona ciekawość i dążenie do poznania sekretów nauki zaowocuje powstaniem niezwykłych wynalazków i odkryć, a nazwiska ich twórców zostaną umieszczone na liście wielkich ludzi tego świata. Widząc radość i zaangażowanie dzieci w doświadczaniu i eksperymentowaniu, można być pewnym, że właśnie tak się stanie.

      Powodzenia dzieciaki! Bądźcie ciekawe, nie bójcie się nowości, a na pewno daleko dojdziecie! :)

     • Wielkie osiągnięcie Jonatana!

     • Jonatan już dzisiaj wie, że z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego otrzyma 100%. Jako jedyny z powiatu drawskiego został Laureatem Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

      Tytuł ten otwiera przed nim drzwi wszystkich w Polsce szkół średnich oraz uprawnia do otrzymania końcoworocznej oceny celującej z języka polskiego.

      Serdecznie gratulujemy Jonatanowi czwartego wyniku w województwie. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego nobilitującego, zarówno ucznia, jak i szkołę, wyniku.

     • Tłusty Czwartek

     • Jak nakazuje tradycja, każdy w Tłusty Czwartek powinien zjeść pączka. Tak też było w grupie pani Krysi. Najpierw wspólnie z dziećmi przypomniała tradycje i obrzędy ludowe naszego kraju. Aby tradycji stało się zadość, był również czas na skosztowanie pysznego pączusia.

      Za pączki dziękujemy panu Łukaszowi!

     • Bal w nieco innej formie

     • Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dzieci z klas I-III przebrane w różnorodne, kolorowe stroje bawiły się w rytm muzyki i przepięknego przedstawienia on-line „Bal Karnawałowy w Krainie Szczęścia” przygotowanego przez Panią Patrycję Lipińską. Dzieci z oddziałów przedszkolnych bawiły się w sali przy swoich ulubionych piosenkach. W związku z pandemią i panującymi obostrzeniami każdy oddział klasowy bawił się osobno. Dziewczynki ubrane w balowe suknie księżniczek, wróżek, czarownic i postaci z bajek w doskonałych nastrojach pląsały po parkiecie. Chłopcy wybrali stroje postaci z bajek, rycerzy, kowbojów, żołnierzy, superbohaterów i policjantów. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe  otrzymały słodkie nagrody ufundowane przez Panią Jolę – opiekuna SKO. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę. Ale nie smućmy się – kolejny bal za rok!

     • Chcesz mieć wpływ na rozwój regionu? Wypełnij ankietę!

     • Szanowni Państwo, gmina Drawsko Pomorskie jest członkiem Partnerstwa Terytorialnego pod nazwą „Strefa Centralna”, obejmującego wszystkie gminy powiatów: drawskiego, świdwińskiego i łobeskiego. W ramach Partnerstwa opracowywana jest obecnie wspólna strategia rozwoju, która pozwoli w przyszłości starać się o fundusze pomocowe, w tym unijne, na realizację zadań poprawiających sytuację mieszkańców i przedsiębiorców w regionie.

      W chwili obecnej prowadzone są badania ankietowe, dotyczące opinii mieszkańców o miejscu, w którym żyją i ich potrzebach. Zależy nam na jak największej liczbie respondentów, dlatego prosimy Państwa o wypełnienie ankiety: Link: https://tiny.pl/r1wrn

      Ankieta jest anonimowa. Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu. Ankieta będzie aktywna w dniach: 22.01.2021 – 10.02.2021.

      Państwa opinie będą wykorzystane przy planowaniu kierunków rozwoju. Pozwolą lepiej dostosować politykę władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie usług publicznych. Wierzymy, że jej realizacja przyczyni się do powstrzymania emigracji młodych osób i zachęci do wiązania życiowych planów właśnie z tym miejscem.

      źródło: https://pl.freepik.com/vectorjuice

     • Życzenia od najmłodszych z okazji Dnia Babci i Dziadka

     • Muzyczne życzenia dla swoich Babć i Dziadków przekazali uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

      W każdym słowie piosenki, życzeń wybrzmiewało ogromne uczucie kierowane do osób dla nich najukochańszych.

     • Uwaga Rodzice uczniów klas I-III

     • Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu 18.01.2021 r.
      do szkoły wracają
      uczniowie klas I-III.

      Na stronie zamieszczamy wytyczne MEiN,  Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, które w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już  z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia.

      Wszystkie inne szczegóły będziemy na bieżąco przekazywać przez dziennik elektroniczny.

     • FERIE

     • W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbywają się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania 

      Ferie z TVP 

      Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

      Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzinferie.png

      Akcja „Ferie bez nudy” 

      Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  

      Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych. 

     • Matematyczny kalendarz adwentowy

     • Pragnąc uatrakcyjnić i umilić uczniom klas V – VIII czas adwentu oraz przygotowań do świąt w czasie trwającej pandemii i przedłużającej się nauki zdalnej, na platformie MSTeams został udostępniony kalendarz adwentowy z zadaniami z matematyki. Dzięki temu każdy uczeń mógł stawić czoła nowym matematycznym wyzwaniom. Codziennie, od 1 grudnia, elf Edward w świątecznej atmosferze odkrywał przed chętnymi nowe zadanie, a wieczorem uczestnicy odsyłali rozwiązania do nauczyciela matematyki. Zainteresowanie kalendarzem było bardzo duże. Osoby, które wytrwały do końca i nadesłały wszystkie odpowiedzi, po powrocie do szkoły, czeka mała niespodzianka. Aktywni uczniowie otrzymali również dodatkową ocenę z matematyki i punkty z zachowania. W taki sposób choć na chwilę można było oderwać się od nietypowej codzienności, a przy okazji sprawdzić swoją wiedzę matematyczną.

     • „Razem na Święta”

     • Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”, która ma na celu zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu pandemii tegoroczna edycja akcji miała nieco inny charakter. Jest to trudny czas dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób starszych i samotnych. W tym okresie wiele osób czeka na wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. I tu z pomocą przyszli nasi uczniowie, którzy przez własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, pierniczki i ozdoby świąteczne dostarczone z uśmiechem lub wrzucone do skrzynek okazali serce innym ludziom, a tymi drobnymi gestami sprawili im wiele radości.

     • Świąteczne pierniczki

     • Przedszkolaki z oddziału pani Krysi z przejęciem przygotowywały się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W robienie pierniczków włożyły dużo pracy. Każdy wykonany pierniczek jest piękny i wyjątkowy.

     • Planeta Energii

     • Grupa przedszkolna pani Krysi z zaangażowaniem odkrywała "Krainę prądu". Tematyka była dla nich nowa, trochę trudna, ale niezmiernie ciekawa. Lekcje prowadzone w sposób interaktywny, z wykorzystaniem platformy, utrzymywały uwagę dzieci na temacie, mobilizowały do wysiłku intelektualnego. Punktem kulminacyjnym okazały się eksperymenty „z prądem”, tzn. zabawy z balonem, elektryzowanie włosów, wykorzystanie słońca jako źródła światła w lampkach solarnych. Zwieńczeniem naszych proekologicznych działań było połączenie tematyki bezpiecznego korzystania z prądu z dbaniem o swoje bezpieczeństwo podczas ferii świątecznych i zimowych. Z rozległą wiedzą w tym zakresie i przestrogą, że prąd może być niebezpieczny dzieci wyruszyły na zasłużony odpoczynek.

     • „W magiczny świat od najmłodszych lat”

     • Grupa przedszkolna pani Kasi uczestniczyła w programie „W magiczny świat od najmłodszych lat”. Wspólne zabawy uspołeczniały, zacieśniały więzi pomiędzy dziećmi, zachęcały do aktywności ruchowej. Wszystkie zadania były dla przedszkolaków atrakcyjne, dzięki zakupionym ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych urządzeniom. Zajęcia z wykorzystaniem magicznego dywanu  poprzez gry i zabawy ruchowe rozwijały u dzieci motorykę dużą i małą, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Zabawy muzyczne z elementami logorytmiki urozmaicone o tuby dźwiękowe bum bum i ćwiczenia rozwijające motorykę małą wzmocniły umiejętności maluchów, prace wykonywane przez dzieci stawały się dokładniejsze, bardziej precyzyjne, ciekawsze.