• Powitanie wiosny

     • 21 marca społeczność szkolna pożegnała zimę i powitała wiosnę. Tego dnia wspólnie rozwiązaliśmy przyrodniczą krzyżówkę, do której rozwiązania przyczynili się także zaproszeni goście- funkcjonariusze policji. Poszczególne klasy zaprezentowały swoje wiosenne plakaty z wiosennymi hasłami. Później w mieszanych drużynach mieliśmy sportowe potyczki. Wygrani otrzymali medale. Na koniec klasy 0-3 udały się nad rzeczkę, gdzie utopili ekologiczną Marzannę, aby tradycji stało się zadość.

     • Mistrzowie ortografii!

     • W piątek nasi uczniowie zostali laureatami XII Powiatowego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez SP nr 1 w Złocieńcu. Rywalizowali z 45 najlepszymi uczestnikami z 8 szkół. W zmaganiach z bardzo trudnymi dyktandami, w których m.in. ,,jedenastoipółlatki surfują po Internecie z facebookowymi przyjaciółmi” Oliwia Wojtas zajęła I miejsce w kategorii kl. IV-V, a Jonatan Tobiasz - II miejsce w kategorii kl. VI-VII. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali także Laura Wyszyńska i Kacper Pawłowski. Wielkie brawa dla umiejętności naszych zwycięzców i życzenia dalszych sukcesów.

     • Uczymy się oszczędzać

     • Czym zajmuje się osoba pracująca w banku? Uczniowie klas 6 i 7 mieli okazję porozmawiać o tym z osobą bardzo dobrze zorientowaną w temacie, a mianowicie z Panią Jolantą Ratajczak, Dyrektor Oddziału Banku Polskiego w Drawsku Pom., która zdradziła sekrety związane ze swoim zawodem. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego warto oszczędzać i w jaki sposób to robić oraz dlaczego świnka- skarbonka to nie najlepszy pomysł. Zarządzanie finansami nie ma już przed nimi żadnych tajemnic. Pozostało tylko wdrożyć wiedzę w życie i mądrze dysponować swoim kieszonkowym. 

     • Supermatematycy są i u nas

     • Podczas Powiatowego Konkursu Supermatematyk nie mogło zabraknąć i naszych uczniów. Z naszej szkoły udział wzięli Norbert Śliwczyński, Kacper Pawłowski i Paweł Częścik. W konkursie wzięło udział 57 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu drawskiego. Uczniowie zmagali się z różnego typu zadaniami: zamkniętymi, otwartymi, łamigłówkami. W klasyfikacji końcowej Paweł Częścik zajął 9. miejsce. Mamy nadzieję, że nasze orły matematyczne dalej będą rozwijać swoje skrzydła.

     • Dzień Otwarty

     • 28 lutego drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Kandydaci do klasy I o Oddziału Przedszkolnego poznali sale lekcyjne, nauczycieli i bazę dydaktyczną, jaką posiada szkoła. Uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach opartych o nowoczesne technologie. Dzieci "grały na owocach", wykorzystując zestaw Makey Makey, "tańczyły robotami", sterując Dashem i Dotem, "bawiły się szklankami", wykonując zadania na tablicy interaktywnej, "odkrywały kolory i stosunki przestrzenne", bawiąc się na macie edukacyjnej. W prowadzeniu zajęć pomagali  starsi koledzy - uczniowie klasy VIII, którym serdecznie dziękujemy. A nowym uczniom życzymy powodzenia w ich nowej szkole.

     • Szkoła podstawowa i co dalej?

     • Niebawem najstarsi uczniowie naszej szkoły ukończą szkołę podstawową. Przed nimi wybór dalszej drogi kształcenia. W podjęciu decyzji starali się pomóc uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, podczas Dnia Otwartego, zorganizowanego w dniu 28 lutego. Uczniowie klas IV - VIII zapoznali się z ofertą szkoły ponadgimnazjalnej, uczestniczyli w ciekawych zajęciach, oglądali i tworzyli eksperymenty chemiczne, „bawili się” prądem, na chwilę stali się gośćmi hotelu i restauracji. Czy uczniowie znaleźli dziś zawód, który jest spełnieniem ich marzeń okaże się w przyszłości

     • Mamy puchar!

     • W dniu 27.02.2019 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie odbył się Ćwierćfinał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

       

      W zawodach uczestniczyło 5 szkół.

      1. SP 1 Wałcz

      2. SP Węgorzyno

      3. SP 3 Stargard

      4. SP Mielenko Drawskie

      5. SP Drawno

       

      Wyniki meczów SP Mielenko Drawskie.

      1. SP Drawno – SP Mielenko Dr. 8:9 dla SP Mielenko

      2. SP Mielenko – SP 3 Stargard 5:13 dla SP3 Stargard

      3. SP Mielenko – SP Węgorzyno 6:3 dla SP Mielenko

      4. SP Mielenko – SP 1 Wałcz 8:8

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I m-ce – SP 3 Stargard

      II m-ce – SP Mielenko Drawskie

      III m-ce – SP Węgorzyno

      IV m-ce – SP Drawno

      V m-ce – SP 1 Wałcz

       

      SP 3 Stargard i SP Mielenko Drawskie awansowały do półfinału wojewódzkiego.

     • Nasi stypendyści!

     • Podczas Gali Nauki nie mogło zabraknąć naszych najzdolniejszych uczniów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szkolnych!

     • Klasa ,,na medal” z wizytą w urzędzie miejskim

     • Wizyta pierwszaków w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim to ich nagroda w szkolnym konkursie ,,Klasa na medal”. Gospodarzem spotkania była Pani Sekretarz Joanna Kardaś, która zaprosiła ,,przyszłych wyborców” na spotkanie z Panami Burmistrzami. Pod ,,gradem” pytań znalazł się Pan Burmistrz Krzysztof Czerwiński, który odpowiedział na interesujące uczniów pytania. Uczniowie przygotowali też petycję z prośbą o nowy i bezpieczny plac zabaw przy naszej szkole, a także projekty placu zabaw, które wykonali podczas zajęć komputerowych. Petycję złożyli u Pana Burmistrza Ireneusza Kabata. Po spotkaniu Pani Sekretarz oprowadziła pierwszaków po urzędzie opowiadając im o pracy urzędników i funkcjonowaniu urzędu. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodki upominek. Pierwszaki z kolei w ramach podziękowań podarowały również od siebie upominki z logo szkoły.

     • Wycieczka do Warszawy

     • W czasie ferii zimowych wcale nie trzeba się nudzić - można zrobić coś fajnego. Udowodnili to nasi uczniowie, którzy wybrali się na poznawanie najciekawszych atrakcji naszej stolicy. Swój dzień zaczęli od spaceru alejkami Łazienek Królewskich, gdzie podziwiali piękne budowle i pomniki, a także otaczającą przyrodę.

      Po ożywczym spacerze kolejnym punktem wycieczki była wizyta w przepięknym, klimatycznym i przepełnionym historią Belwederze. Zobaczyli tu miejsca, w których pracowali m.in. Józef Piłsudski czy Lech Wałęsa, a odwiedzali tacy wielcy Polacy jak Jan Paweł II, który poświęcił tu kaplicę.

      Będąc w Warszawie nie sposób nie odwiedzić Pałacu Prezydenckiego, który stoi przy Krakowskim Przedmieściu. W siedzibie Prezydenta RP uczniowie mieli szansę wczuć się w rolę polityków zasiadających wokół okrągłego stołu, zwiedzić liczne sale, w których urzęduje głowa państwa, a nawet porozmawiać z jego kapelanem ks. Zbigniewem Krasem. To jednak nie koniec wojaży po stolicy. Na Starym Mieście przechadzając się po Placu Zamkowym podziwiali Kolumnę Zygmunta oraz Pałac Królewski, a następnie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza. Dzień był pełen niezapomnianych wrażeń.

     • Najlepsi w powiecie!

     • W dniu 19.02.2019 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim Mistrzostwa powiatu drawskiego w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

       

      W zawodach uczestniczyły 3 szkoły:

      1. SP Złocieniec

      2. SP Kalisz Pomorski

      3. SP Mielenko Drawskie

       

      Wyniki meczów:

      1. SP Złocieniec – SP Kalisz Pomorski – wynik: 3:7 dla SP Kalisz Pomorski

      2. SP Złocieniec – SP Mielenko Drawskie – wynik: 7 – 14 dla SP Mielenko Drawskie

      3. SP Kalisz Pomorski – SP Mielenko Drawskie – wynik: 7 -14 dla SP Mielenko Drawskie

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I m-ce – Mielenko Drawskie

      II m-ce – Kalisz Pomorski

      III m-ce – Złocieniec

       

      Zwycięzca reprezentować będzie powiat drawski w ćwierćfinale wojewódzkim regionu D, który prawdopodobnie odbędzie się w SP Mielenko Drawskie.

     • ❤ Walentynki ❤

     • Atmosferę szczęścia i miłości czuło się już od rana. Chłopcy w niejednej klasie mile zaskoczyli swoje koleżanki, które otrzymały słodkie upominki, balony i co najważniejsze WALENTYNKI. Dzieci z oddziału przedszkolnego pani Kasi ubrały sie na czerwono, aby podkreślić charakter tego wyjątkowego dnia. Pani Edytka z pocztą walentynkową odwiedziła dzieci we wszystkich klasach. Mamy nadzieję, że ta atmosfera będzie towarzyszyć nam do następnych walentynek. 

     • Zabawę czas zacząć!

     • Kolorowe przebrania i uśmiechnięte buzie zwiastują bal karnawałowy, który odbył się i u nas. Na muzykę, tańce i konkursy dzieci czekały niecierpliwie od tygodni. Najważniejszym elementem zabawy były oczywiście przeróżne stroje, które dzieci ubrały z ochotą. Podczas imprezy odbyło sie dużo konkursów, w tym na najciekawsze przebrania. Drobne upominki oraz słodkości dodatkowo zachęcały dzieci do aktywnej zabawy. Bal zwieńczył wybór króla i królowej balu. Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę!

     • Pokaz mistrza - Janusza Chomontka

     • Odwiedziła nas legenda żonglerki - wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w żonglowaniu piłką Janusz Chomontek. Pokaz bardzo się dzieciom podobał. Dzieci bardzo interesowało jego życie oraz droga do sukcesu. Zadawali pytania dotyczące kariery mistrza, sukcesów oraz pobitych rekordów. Odbyły się zawody, których celem było wyłonienie ucznia, który najwięcej razy odbije piłkę nogą. Szkolnym mistrzem futbolowej żonglerki został Filip Sobolewski. Dziękujemy za niezapomniane wrażenia!

     • Dzień Babci i Dziadka

     • Babcie i dziadkowie przybyli licznie na uroczystą akademię w wykonaniu swoich wnuków. Usłyszeli piękne wiersze i piosenki oraz wzięli udział w quizie dotyczącym znajomości przedmiotów codziennego użytku, które babcia i dziadek mieć powinni. Uroczystość zwieńczył wspólny taniec z wnukami. Żadna babcia, ani dziadek nie wyszli bez buziaka oraz słodkiego upominku.

     • Stop dopalaczom!

     • Drodzy Rodzice, bardzo prosimy o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji oraz listem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, dotyczącymi przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa oraz "Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku", które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych.

     • Szkolny rekord na loterii WOŚP pobity!

     • Podczas loterii fantowej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać 841,55 zł. Tegoroczna kwota jest rekordową uzbieraną podczas loterii WOŚP w naszej szkole. Bardzo cieszymy się, że możemy dołożyć cegiełkę do zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dziękujemy pani Edycie Dziadek i Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie akcji w naszej szkole oraz wolontariuszkom: Marceli, Kornelii i Julii, które dodatkowo wzięły udział w Finale WOŚP w Drawsku Pomorskim w niedzielę 13. stycznia. Dziękujemy również uczniom i rodzicom za okazane serca i udział w akcji.

     • Mogą liczyć na starszych kolegów i koleżanki....

     • Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy po raz pierwszy pojechali na lodowisko w Drawsku Pom., aby rozpocząć naukę jazdy na łyżwach. Pojechali tam w asyście starszych kolegów i koleżanek z klasy VIII. Starsi koledzy okazali się pomocni podczas przygotowań do wyjścia na lód: wybierali dla nich odpowiedni rozmiar łyżew, pomagali je założyć i zasznurować, a następnie odprowadzali na lodowisko. Tam z ich pomocą robili pierwsze kroki na łyżwach. Zabawa była udana mimo, że niektórzy częściej leżeli niż jeździli. Z pomocą starszych kolegów jednak szybko się podnosili i wracali do wspólnej zabawy. Dobrze mieć takich kolegów! Uczniowie klasy I oraz wychowawca klasy J.Szustakiewicz dziękują uczniom klasy VIII za ich zaangażowanie i pomoc.

     • ❤ WOŚP ❤

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy “zagrała” w naszej szkole. Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem zorganizowali loterię fantową, która cieszyła się dużym powodzeniem wsród uczniów. Do wolontariuszy WOŚP w tym roku dołączyły trzy uczennice z klasy VIII: Marcela Kaschuba, Kornelia Kmiecik i Julia Tomaszewska. Z wielkim zaangażowaniem pomogły pani Edycie zorganizować i przeprowadzić loterię. W całej szkole słychać było radosne i podekscytowane wylosowanymi nagrodami głosy dzieci.

      Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do wspaniałego przedsięwzięcia jakim jest WOŚP. Zebrana podczas loterii kwota zostanie przekazana do sztabu WOŚP w Drawsku Pom. w niedzielę 13. stycznia. O tym ile udało się zebrać, dowiemy się po oficjalnym przeliczeniu zawartości puszki w sztabie.