• Witajcie wakacje!

     • W środę o godz. 8.00 po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał szkolny dzwonek. Uczniowie odebrali świadectwa oraz nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

      Świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendia naukowe otrzymali:

      - Jonatan Tobiasz - średnia 5,78

      - Laura Wyszyńska - średnia 5,42

      - Wiktor Dźwigał - średnia 5,31

      - Oliwia Wojtas - średnia 5,08

      - Michał Kotowicz - średnia 5,00

      - Felix Gehrmann - średnia 4,82

      - Paweł Częścik- średnia 4,78

      - Mateusz Rutkowski - średnia 4,75.

      18 uczniów otrzymało stypendia sportowe.

      Odznakę wzorowego ucznia w klasach I-III przyznano: Wanesie Lacke, Filipowi Gołębiewskiemu, Wojciechowi Bieciowi, Julii Wojtas, Ninie Słupskiej, Julii Krzyżanowskiej, Aleksowi Hernikowi, Tadeuszowi Dorawie, Pawłowi Dorawie, Julii Jabłońskiej i Michałowi Wyszyńskiemu.

      Pan Ireneusz Kabat Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego wręczył najlepszym uczniom stypendia naukowe i sportowe, które na pewno zasilą budżet niejednego ucznia podczas wakacyjnych wojaży. Zaś nagrody książkowe przekazał pan Mieczysław Długosz w imieniu z Koła Łowieckiego "Ostoja", które było fundatorem tegorocznych nagród.

      Nagrodę specjalną otrzymał absolwent szkoły - Paweł Częścik - za wysoka kulturę osobistą, wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, pracę na rzecz szkoły. Nagrodę wręczyli państwo Bieć- fundatorzy roweru.

      Statuetka Kryształowego Orła powędrowała w ręce pana Damiana Dźwigała - Przewodniczącego Rady Rodziców, który swą aktywnością społeczną  i entuzjazmem zaraża innych do działań na rzecz naszej szkoły.

      Gratulujemy uczniom promocji do następnej klasy i widzimy się już we wrześniu! Bezpiecznych wakacji!

     • Pierwsze "Prawo jazdy"

     • W naszej szkole 14 czerwca 2019 r. odbył się egzamin na kartę rowerową. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim – aspirant Karol Cieślik.

      Młodzi adepci przystąpili do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwsza część - teoretyczna polegała na sprawdzeniu wiadomości ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków i udzielania pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie, którzy zaliczyli tę część egzaminu przystąpili do drugiej części - praktycznej, która dotyczyła umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

      Egzamin na kartę rowerową zdało 13 uczniów.

      Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego w życiu „prawa jazdy” gratulujemy!

     • Poznajemy rynek pracy

     • W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim, panią Teresą Janiszak. Uczniowie usłyszeli dużo ciekawych informacji dotyczących zapotrzebowania na rynku pracy i możliwości znalezienia zatrudnienia na terenie gminy i powiaty.

     • Bezpieczne wakacje

     • Pod hasłem „Bezpieczne wakacje" rozpoczęliśmy piątkową wycieczkę do Kopalni Surowców Mineralnych w Mielenku Drawskim oraz do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko w Olesznie. Skorzystaliśmy z uprzejmości i życzliwości właściciela kopalni pana Danilewicza, który bardzo chętnie zapoznał nas z tajnikami swojego zakładu. Zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwa, które mogą nas spotkać na terenie jego zakładu. Następnie udaliśmy się do Oleszna, gdzie czekali na nas przedstawiciele CSWL oraz ŻW. Na spotkaniu żołnierze opowiedzieli o zagrożeniach, z jakimi możemy się spotkać na terenie poligonu oraz przedstawili procedury postępowania w przypadku znalezienia materiałów nieznanego pochodzenia.

      Podsumowaniem wycieczki jest konkurs plastyczny, pt.: „Bezpieczne wakacje”, w którym nagrody ufundował pan Danilewicz. Bardzo dziękujemy za niezapomniane wrażenia!

     • Ja i świat

     • Poznanie kultury, tradycji różnych krajów świata oraz Polski było celem projektu edukacyjnego "Ja i świat", w którym brała udział klasa III. W ramach programu uczniowie brali udział w warsztatach rękodzieła w Stawnie, zajęciach projektowych o wybranych krajach świata oraz konkursie "Mieszkaniec świata" na najlepszy kostium. Klasa III pracowała w projekcie z dużym zaangażowaniem, a za swoją pracę otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim.

     • W Strasburgu

     • Już od wielu lat nasza szkoła współpracuje ze Szkołą Podstawową w Strasburgu w Niemczech. W tym roku uczniowie klas 3 i 4 mieli okazję odwiedzić swoich przyjaciół zza zachodniej granicy w ich rodzinnym mieście. Zostali bardzo ciepło przywitani, niemieccy uczniowie bardzo starali się ich powitać w języku polskim, którego zaczęli się uczyć. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają lekcje języka niemieckiego i angielskiego, po czym wszyscy wspólnie wzięli udział w zawodach sportowych. Burmistrz Strasburga pokazała uczniom jak wygląda jej praca w ratuszu, a na otarcie łez z powodu końca wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali po pysznym lodzie.

     • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

     • Do obchodów Dnia Dziecka jeszcze parę dni, ale my już dzisiaj, podczas Festynu Rodzinnego, ofiarowaliśmy dzieciom i uczniom naszej szkoły sporo radości. W tym roku festyn pod hasłem „W rodzinie siła!” rozpoczął się od przedstawienia cyrkowego, w czasie którego artyści zachęcali do występów także widownię. Po występie cyrku „Heca” na dzieci czekały kolejne atrakcje – konkurencje sportowe, konkursy, stoiska edukacyjne, tańce i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim. O oprawę muzyczną zadbał DJ Marek, zaproszony przez Radę Rodziców. W zabawach uczestniczyli także uczniowie ze szkoły w Strasburgu, których wraz z Panią Burmistrz Strasburga gościliśmy w progach naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w organizację festynu i oczywiście liczymy na równie dużą pomoc za rok.

     • Tydzień Sportu Europejskiego

     • W dniu 22.05.2019r. w szkole w Mielenku Drawskim na hali sportowej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Zawody rozegrano w ramach Tygodnia Sportu Europejskiego i była to już IV edycja tych rozgrywek.

      Turniej poprzedzało spotkanie profilaktyczne na temat „Szkodliwych dla zdrowia i życia konsekwencji zażywania narkotyków i dopalaczy”. Zajęcia te poprowadzili pracownicy Powiatowej Komendy Policji w Drawsku Pomorskim.

       

      Do turnieju zgłosiły się cztery szkoły wystawiając łącznie 8 zespołów (cztery dziewcząt i cztery chłopców):

      1. SP Mielenko Drawskie – jako gospodarz.

      2. SP Nętno.

      3. SP Ostrowice.

      4. SP Nowe Worowo.

       

      Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

      I miejsce SP Nętno,

      II miejsce SP Mielenko Drawskie,

      III miejsce SP Nowe Worowo,

      IV miejsce SP Ostrowice,

       

      Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

      I miejsce SP Nowe Worowo,

      II miejsce SP Nętno,

      III miejsce SP Ostrowice,

      IV miejsce SP Mielenko Drawskie,

       

      Nagrody ufundował Burmistrz Drawska Pomorskiego, Pan Krzysztof Czerwiński.

     • Wojewódzki Turniej BRD

     • W dniu 21.05.2019r. odbyły się eliminacje wojewódzkie w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii starszej. Nasza szkoła wygrywając eliminacje powiatowe reprezentowała powiat drawski w tych rozgrywkach.

       

      Uczniowie z naszej szkoły w składzie: Paweł Częścik, Justyna Sucharska oraz Norbert Śliwczyński rywalizowali w następujących konkurencjach:

      1. Test wiedzy.

      2. Skrzyżowania.

      3. Pierwsza Pomoc.

      4. Rowerowy Tor Przeszkód.

      5. Miasteczko Rowerowe.

       

      W turnieju wzięło udział 20 szkół z całego województwa. Nasza szkoła uplasowała się na IX miejscu.

     • FESTYN RODZINNY

     • Uwaga!!!

      Szczegółowa informacja o przyjeździe dzieci do szkoły w zakładce Uczniowie i rodzice - Dojazdy i odjazdy. Odjazd ze szkoły o godz. 12.30-13.00.

      Na festyn rodzinny każde dziecko przychodzi z własnym kubeczkiem i własną łyżeczką. Nie będzie plastików! Ten akcent festynu ma na celu przybliżenie kwestii związanych z edukacją ekologiczną. Już niebawem - 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Przynieśmy na festyn własne łyżeczki i kubeczki - bądźmy eko!

     • Spotkanie z pisarką i malarką panią Izą Niewiadomską – Labiak

     • W czasie spotkania, które miało charakter warsztatowy, uczniowie klasy I i II poznali książki autorki oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Pani Iza czytała dzieciom fragmenty swoich książek, prezentowała je, pokazywała ilustracje oraz zadawała tematyczne zagadki. Dzieciom bardzo podobały się wierszowane historyjki o zwierzętach, a w szczególności: ,,Robaki nie robią draki'', ,,Motyle są tutaj na chwile”, ,,Na gady nie ma rady” i inne. W drugiej części spotkania podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały techniką monotypii obrazek dla mamy. Zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze. Liczymy na kolejne spotkania z panią Izą, którą serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

     • Teatralny sukces klasy I

     • 10 maja 2019r. o godz.10.00 w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyły się Powiatowe Eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Wzięli w nich udział uczniowie klas I i VII – zwycięzcy eliminacji w swoich kategoriach na szczeblu miejsko-gminnym. Uczniowie klasy I pod opieką wych. J.Szustakiewicz wystawili sztukę pt.,,Nie ma tego złego...”, a uczniowie klasy VII pod opieką wych. K.Zawadzkiej sztukę pt.,,Szuflada”. Oba zespoły godnie reprezentowały naszą szkołę oraz miasto i gminę Drawsko Pomorskie wykazując się wysokim poziomem gry aktorskiej. Pierwszaki udowodniły, że jeśli chodzi o sztukę, to wiek aktorów nie gra roli i zostały laureatami tego konkursu pokonując starszych kolegów w kategorii kl.I-VI. Zdaniem wychowawcy dzieci bawiły się przy tym wyśmienicie, zarówno na scenie, jak i za kulisami. Jest to dla nich wielka przygoda, której jeszcze nie koniec. Przed nimi kolejny etap konkursu – eliminacje wojewódzkie w Świdwinie 17.05.2019r.

      Życzymy powodzenia i dobrej zabawy! Kto wie, może jesteśmy świadkami pierwszych ról przyszłych aktorów...

      Zachęcamy do przeczytania artykułu na drawskiej stronie internetowej:

      https://www.drawsko.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=241&sub=232&subsub=20&akcja=artykul&artykul=9403

     • Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

     • Chcąc uczcić 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zaprosiliśmy do konkursu drużyny uczniów ze szkół naszej gminy, aby sprawdzić, która z drużyn wie najwięcej na temat krajów należących do Unii, a także jej struktur i historii. Konkurs objął patronatem Burmistrz Drawska Pomorskiego, dzięki któremu żaden z uczestników nie opuścił szkoły bez nagrody. Drużyny wzięły udział w quizie wiedzy, a także wykonali cztery zadania, gdzie musieli również wykorzystać swoją wiedzę z dziedziny matematyki oraz nowoczesnych technologii. Rozwiązywali zagadki, liczyli, kolorowali i układali klocki. Oprócz gimnastyki mózgu był także czas na gimnastykę ciała, gdyż uczniowie konkurowali ze sobą w zadaniu sportowym. Nie było czasu na nudę. 

      W konkursie wzięły udział następujące drużyny:
      - Szkoła Podstawowa w Ostrowicach
      - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nętnie
      - Szkoła Podstawowa nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim
      - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Mielenku Drawskim

      Klasyfikacja końcowa:

      I miejsce - SP Mielenko

      II miejsce - SP nr 1 Drawsko Pom.

      III miejsce - SP Nętno

      IV miejsce - SP Ostrowice


      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom.

     • I miejsce w Powiatowym Turnieju BRD!

     • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami! Brały w nim udział najlepsze drużyny w Powiecie Drawskim: SP Broczyno, SP Nowe Worowo, SP Świerczyna, SP Czaplinek i SP Mielenko Drawskie. Szkoły rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza - kl. V-VI i grupa starsza - kl. VII-VIII+GIM.

      Uczestnicy podczas zawodów zmagali się z następującymi konkurencjami: test wiedzy, skrzyżowania, rowerowy tor przeszkód i pierwsza pomoc. Turniej odbył się w naszej szkole, zaś organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Straż Miejska Drawsko Pomorskie.

       

      Klasyfikacja końcowa - grupa młodsza:

      I miejsce - SP Mielenko Drawskie

      II miejsce - SP Nowe Worowo

      III miejsce - SP Broczyno

      IV miejsce - SP Świerczyna

       

      Klasyfikacja końcowa - grupa starsza:

      I miejsce - SP Mielenko Drawskie

      II miejsce - SP Świerczyna

      III miejsce - SP Nowe Worowo

      IV miejsce - SP Czaplinek

       

      Nagrody dla wszystkich uczestników ufundował Starosta Drawski.

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w Turnieju Wojewódzkim!

     • Nie zmarnuj swojego życia

     • "Nie zmarnuj swojego życia", czyli profilaktyka w hip-hopowych rytmach. O treściach profilaktycznych można mówić "bez zadęcia i patosu", jak to robią Rymcerze, czyli raperzy Bęsiu i DJ Yonas, z którymi w piątek w Domu Kultury w Drawsku Pomorskim spotkali się nasi uczniowie z kl. V-VIII.

      Raperzy opowiadając o swoich doświadczeniach życiowych, walce z nałogami uświadamiali młodzież o zagrożeniach związanych z używkami, zachęcali do rozwijania swoich zainteresowań, promowali uniwersalne wartości, a wszystko to przeplatane było hip-hopowymi kawałkami. Z pewnością w pamięci uczestników zostaną hasła: Nie zmarnuj swojego życia! Nie zmarnuj czasu, talentów i relacji!  Żyj wartościami! Bądź sobą!

      Projekt zrealizowany został we współpracy z panią Anną Wojtkiewicz z SP 2 Drawsko Pomorskie oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy za sfinansowanie i organizację przedsięwzięcia.

     • Konkurs BRD

     •  

      Od lat nasi uczniowie odnoszą sukcesy w rowerowym turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ciężka oraz systematyczna praca przynosi dużo radości i satysfakcji. Podobnie było w tym roku w rozegranym 4. kwietnia miejsko-gminnym turnieju. Uczniowie zmierzyli się z dwoma testami: pierwszy zawierał 25 pytań z przepisów ruchu drogowego, drugi 10 skrzyżowań. Potem drużyny musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać rowerowy tor przeszkód. Nad przebiegiem turnieju czuwali strażnicy miejscy oraz pani Regina Salwa.

      Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.

      W klasyfikacji klas V-VI:

      I miejsce - SP Mielenko,

      II miejsce - SP Nętno,

      III miejsce - SP nr 1 w Drawsku Pom.

       

      W klasyfikacji klas VII-VIII:

      I miejsce - SP Mielenko,

      II miejsce - SP Nętno,

      III miejsce - SP nr 2 w Drawsku Pom.

       

      Nagrody ufundował Burmistrz Drawska Pomorskiego za co serdecznie dziękujemy.

     • Pokaz aktorskich umiejętności i nie tylko...

     • Tradycyjnie od wielu lat w naszej szkole odbywa się szkolny i miejsko-gminny Przegląd Teatralny. Jak co roku do przeglądu zgłosiły się wszystkie zespoły klasowe z naszej szkoły. Uczniowie prezentowali nie tylko wysoki poziom aktorstwa, ale również przepiękne stroje i dekoracje. Jak sami twierdzą, udział w teatrze jest nie tylko dobrą lekcją języka polskiego, ale i świetną zabawą. Grę aktorską oceniała komisja szkolna oraz jury z Centrum Kultury w Drawsku Pom. Wyniki obu komisji były niezależne. Na etapie szkolnym przyznano I miejsce dla klasy VII za przedstawienie pt.,,Szuflada”, II miejsce dla klasy V za przedstawienie pt.,,Czerwony Kapturek szuka księcia”, III miejsce dla klasy VIII za przedstawienie pt.,,Afrodyta czy św. Walenty”. Wybrano również aktora i aktorkę roku 2019: Tadeusza Dorawę i Małgorzatę Magryn. Przechodni puchar dyrektora szkoły powędrował do klasy VII. Laureatami na szczeblu miejsko-gminnym zostali:w kategorii I - Klasa I z przedstawieniem pt.,,Nie ma tego złego...” oraz w kategorii II - Klasa VII z przedstawieniem pt.,,Szuflada”. Zwycięzcy na tym etapie nabyli prawo reprezentowania szkoły oraz miasta i gminy Drawsko Pom. na szczeblu powiatowym w Czaplinku. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Czaplinku.