• Przedstawienie "Niepodległość"

     • Przedstawienie zaprezentowane przez Bractwo Rycerskie KERIN zapoczątkowało w środę szkolne obchody Święta Niepodległości. Uczniowie przenieśli się w czasie do ważnych wydarzeń w dziejach Polski. Ta żywa lekcja historii w  niezwykle przystępny sposób przypomniała, dlaczego doszło do upadku Polski i jej drogę do wolności. To była piękna lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.

     • Pamiętamy o naszych bohaterach!

     • W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcami wybrali się w piątek na Cmentarz Wojskowy w Drawsku Pomorskim. „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”. I właśnie ze względu na pamięć o poległych żołnierzach, nasi uczniowie „uzbrojeni” w niezbędny sprzęt i z wielką ochotą przystąpili do pracy. Odwiedzili i uporządkowali mogiły zasłużonych żołnierzy, grabili liście i uprzątali alejki między grobami. Następnie uczniowie zapalili znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla poległych spoczywających na cmentarzu. Całemu wydarzeniu towarzyszył podniosły nastrój, zaduma i smutek. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

      Całej akcji patronował Zakład Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy!

     • Światełko dla tych, którzy odeszli...

     • Jak pisała Wisława Szymborska "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci". Uczniowie klas IV i V wybrali się wspólnie z wychowawcami na cmentarz w Mielenku Drawskim. Zakasali rękawy i z wielkim zaangażowaniem i zapałem zabrali się do porządkowania zapomnianych grobów. Uczniowie wykazali się właściwą postawą oraz odpowiednim zachowaniem, a tym samym okazali szacunek zmarłym. Po porządkach był czas na postawienie zniczy i chwilę zadumy.

     • Laureaci konkursu "Dziecko naszym wspólnym dobrem"

     • W konkursie plastycznym „Dziecko naszym wspólnym dobrem - przeciw przemocy wobec dzieci” organizowanym przez Stowarzyszenie FILAR nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi, za co otrzymali piękne nagrody. Prace konkursowe można oglądać w Sali Narad w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim do 6. listopada. Konkurs miał na celu poruszenie kwestii jaką jest przeciwdziałanie przemocy zarówno w domu, jak i w grupie rówieśniczej. Nagrody uczniom wręczał Starosta Drawski Stanisław Cybula. W konkursie nagrodzeni zostali:

      - Amelia Dobosz kl. I – I miejsce w kategorii klas I-III

      - Jonatan Tobiasz kl. VII – II miejsce w kategorii klas VII-VIII

      - Maja Łukasiewicz kl. II – wyróżnienie w kategorii klas I-III

      Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

      Dziękujemy prezesowi Stowarzyszenia FILAR Pani Urszuli Bolewicz za zorganizowanie konkursu i piękne nagrody.

     • Z licencją na zarabianie

     • Rynek pracy, planowanie kariery, kwalifikacje, umiejętności, piramida kariery to tematyka, z którą zmierzyli się uczniowie najstarszych klas podczas konkursu zawodoznawczego. Zajęcia edukacyjne wraz z konkursem wiedzy "Z licencją na zarabianie" przygotował dla nas Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim w ramach szkolnego doradztwa zawodowego. I choć pytania były dla uczniów trudne, to doskonale sobie z nimi poradzili i wygrali dla uczniów klas VI - VIII wycieczkę zawodoznawczą do firmy Amazon w Szczecinie oraz upominki dla wszystkich biorących udział w konkursie klas. Serdecznie dziękujemy Powiatowemu Urzędowi Pracy za doskonałą współpracę i realizację wspólnych pomysłów.

     • Wizyta Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty

     • W czwartek naszą szkołę odwiedził Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Bogusław Ogorzałek wraz ze starszym wizytatorem Delegatury w Wałczu Panią Mariolą Śmich. W spotkaniu uczestniczył również zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Pan Ireneusz Kabat. Celem tej wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki w nowym roku szkolnym. W ramach spaceru edukacyjnego po szkole goście mieli okazję poznać uczniów i nauczycieli w trakcie ich zwykłych zajęć, a Dyrektor szkoły przekazać informacje m.in. o osiągnięciach edukacyjnych, podejmowanych inicjatywach i tym wszystkim, czym na co dzień żyje szkoła. Spotkanie było również okazją do omówienia działań podejmowanych przez drawskich włodarzy na rzecz oświaty.

     • Europejski Tydzień Zawodów

     • 16 października w ramach Europejskiego Tygodnia Zawodów gościliśmy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, którzy w bardzo atrakcyjny sposób przedstawili ofertę kierunków kształcenia w klasach technikum i szkoły branżowej I stopnia. Z przygotowanych przez uczniów prezentacji i filmów dowiedzieliśmy się o poszczególnych zawodach i możliwościach wykorzystania w szkole ponadpodstawowej swoich talentów, zainteresowań, pasji. W drugiej części spotkania uczniowie naszych najstarszych klas wzięli udział w zajęciach praktycznych, uczyli się składać serwetki, nosić kieliszki, sterować pojazdami. Był też czas na spróbowanie przekąsek przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Co jest potrzebne nauczycielowi w jego pracy? Nauszniki, chroniące od hałasu na przerwie, tuba nagłaśniająca, aby wszyscy go słyszeli oraz wiele innych ,,niezbędników”, w które wyposażyli ,,nauczyciela” nasi uczniowie w zabawnej scence przygotowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela. Dalsza wspólna zabawa w teleturnieju ,,1 z 5” była niezwykle emocjonująca i wywołała salwy śmiechu na sali. Oczywiście nie zabrakło też okolicznościowych życzeń pomyślności, radości, a przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości.

     • Tęczowa Olimpiada

     • Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą wzięli udział w "Tęczowej Olimpiadzie" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Radość z Życia". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych i zawodach sportowych. Zabawy z rówieśnikami sprawiły im mnóstwo frajdy.

     • Pod Kasztanem

     • Tradycje naszego regionu były tematem piątkowych dociekań uczniów klasy VI. W gospodarstwie agroturystycznym "Pod kasztanem" szóstoklasiści zdobyli informacje na temat regionalnych wyrobów i sposobu ich wytwarzania, poznali proces produkcji dawnego papieru, zgłębili  tajniki wyrobu porcelany i glinianych ozdób. Podczas warsztatów samodzielnie wykonali girlandy z naturalnego surowca. Dużo radości przyniosło uczniom oglądanie zwierząt hodowanych przez właścicieli, słuchanie ciekawostek o ich zwyczajach i charakterystycznych cechach.

     • Bieg Papieski

     • W piątek dzieci z zerówki oraz z klas I - VIII wzięły udział w XXII Biegu im. Jana Pawła II w Drawsku Pomorskim. Godnie reprezentowały szkołę, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Każdy uczestnik wrócił do szkoły z medalem i uśmiechem na twarzy.

     • Sprzątanie Świata

     • Nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w akcji ekologicznej Sprzątanie Świata 2019 pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy".

      Porządkowaliśmy drogi Mielenko - Gudowo - Dzikowo oraz brzeg jeziora Wilże. Pełni pozytywnej energii oraz z uśmiechem na twarzy szybko wzięliśmy się za porządki. Łącznie zebraliśmy 8 worków śmieci, ale nie tylko, gdyż ludzie oprócz drobnych śmieci zostawiają przy drodze również śmieci większych rozmiarów. Udało nam się znaleźć między innymi siedziska samochodowe, rury, wiadra, opony oraz bęben od pralki.

      Klasy VII i VIII dołączyły do akcji "Zbieraj, nie wyrzucaj", której głównymi organizatorami byli Burmistrz Drawska Pom., Nadleśnictwo Drawsko i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Celem tej wspaniałej inicjatywy było zadbanie o nasze najbliższe otoczenie poprzez zbieranie odpadów na terenie naszego powiatu. Organizatorzy zatroszczyli się, aby po ciężkiej pracy nikt nie odjechał głodny- na wszystkich czekał talerz pysznej zupy, a na osłodę wspaniałe ciasta. Na najlepszych czekały również nagrody. Nasz zespół ósmo- i siódmoklasistów, za zebranie ponad 20 worków odpadów otrzymał nagrodę, dzięki której łatwiej będzie nam zadbać o zieleń na terenie szkoły.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za właściwą postawę oraz zachowanie, zaangażowanie, zapał, troskę i odpowiedzialność za środowisko. Cieszymy się, że nie jest Wam obojętny stan środowiska naturalnego. Na szczególne podziękowania zasłużyli rodzice, którzy okazali duże wsparcie i zaangażowanie w akcję. Dziękujemy!

     • Święto Wojsk Lądowych w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim

     • Z okazji Święta Wojsk Lądowych żołnierze przygotowali paradę wojskową, występ orkiestry, pokaz sprzętu, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło też kuchni polowej z wojskową grochówką. Współorganizatorami uroczystości byli: Straż Pożarna, Policja, Żandarmeria Wojskowa, Nadleśnictwo oraz Straż Więzienna. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę na tej uroczystości. Świetnie przygotowany poczet sztandarowy, stroje galowe, głośno śpiewany hymn….. to elementy zasługujące na pochwałę. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W zamian za świetną zabawę uczniowie odwdzięczyli się żołnierzom występem artystycznym. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

     • Bezpieczna droga do szkoły

     • Słowo „bezpieczeństwo” było kluczowe dnia 5 września, kiedy to gościliśmy w szkole funkcjonariusza Policji, panią Karolinę Żych. Policjantka rozmawiała z przedszkolakami i uczniami klas młodszych na temat  właściwego zachowania w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie, co oznacza być bezpiecznym, jak przejść przez pasy, wzorowo zachowywać się w autobusie, dlaczego trzeba nosić odblaski.  Podsumowaniem zajęć było przekazanie dzieciom odblasków, dzięki którym nasi uczniowie na pewno będą bezpieczniejsi!

     • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

     • Koniec wakacji wybrzmiał pierwszy dzwonek, a wraz z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że ten rok będzie pełen sukcesów, dobrych ocen, uśmiechu i zapału do nauki. Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym 2019/2020!

     • Dożywianie w szkole

     • Wypełnioną deklarację na obiady należy dostarczyć do szkoły do dn. 03.09.2019r. (wtorek), gdyż w tym dniu rozpoczyna się dożywianie w szkole. Deklarację można pobrać ze strony internetowej (Uczniowie i rodzice/Deklaracja na obiady) lub w dn. 02.09.2019r. u wychowawcy.

     • Ubezpieczenie

     • Ubezpieczenie w roku szkolnym 2019/2020 jest dobrowolne i należy wpłacać je na konto:

       

      SP Mielenko Drawskie

      98 1020 2847 0000 1402 0142 5750

       

      w tytule wpisując: "Ubezpieczenie, imię i nazwisko dziecka, klasa"

      do 25.09.2019r.

       

      Warunki ubezpieczenia są dostępne w librusie. Kwotę ubezpieczenia podadzą wychowawcy dn. 02.09.2019r. W przypadku prywatnych ubezpieczeń należy podać numer polisy ubezpieczeniowej.

     • Dowozy i odjazdy w roku szkolnym 2019/2020

     • Informacja na temat dowozów uczniów do szkoły i odjazdów ze szkoły w roku szkolnym 2019/2020 zostanie umieszczona do końca tygodnia na stronie szkoły. 

      Dzieci do szkoły będzie dowozić PKS Złocieniec i PKS Gryfice.