• Dodatkowe zajęcia dla uczniów

• Wystarczy wypełnić deklarację uczestnictwa

Zajęcia dodatkowe w Szkole Podstawowej im. Orła Białego
            w Mielenku Drawskim

Gmina Drawsko Pomorskie otrzymała w ramach projektu POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNE dofinansowanie na realizację dodatkowych zajęć we wszystkich szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest gmina Drawsko Pomorskie. Wartość projektu wynosi 124.000,00 zł z czego 117.936,00 zł to pozyskane środki zewnętrzne.

Celem realizacji projektu jest wsparcie psychologiczno-pedagogiczne
            o charakterze doraźnej odpowiedzi na sytuację zdrowotną spowodowaną COVID-19.

W Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim realizowane będą:

1. Zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się dla klas I-VIII
            2. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla klasy III, VII, VIII
            3. Zajęcia logopedyczne dla klasy V
            4. Zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne- klasa VII
            5. Zajęcia rozwijające uzdolnienia z języka obcego – klasa IV, VII, VIII
            6. Zajęcia rozwijające uzdolnienia humanistyczne dla klasy II, III, IV, VII, VIII

Łącznie na realizację zajęć zaplanowano 225 godzin.

Czekamy na deklaracje udziału dziecka w ww. zajęciach!

Dziecko zapisane na zajęcia jest zobowiązane do uczestnictwa w tych zajęciach.

Wszystkie dodatkowe informacje będą zamieszczane w dzienniku elektronicznym.

• Drugi turniej mini piłki ręcznej za nami!

• 24.02.2022 w naszej szkole odbył się turniej mini piłki ręcznej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół z gminy Drawsko Pomorskie: Szkoła Podstawowa Mielenko Drawskie, Szkoła Podstawowa nr 1 Drawsko Pomorskie, Szkoła Podstawowa nr 2 Drawsko Pomorskie, Szkoła Podstawowa Nętno i Szkoła Podstawowa Ostrowice.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

3. miejsce - SP Ostrowice

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. miejsce - SP 1 Drawsko Pomorskie

2. miejsce - SP Mielenko

3. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

4. miejsce - SP Ostrowice

5. miejsce - SP Nętno

Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!

• Tłusty Czwartek

• Jak tradycja nakazuje,

wszędzie pączek dziś króluje.

Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,

wszędzie pączek dzisiaj z nami.

Dziś kalorii nikt nie liczy,

wszędzie moc pysznych słodyczy.

W tłusty czwartek przez dzień cały

słodkim królem - pączek mały.

Smacznego!

• Sukces naszych uczniów w zawodach w piłkę ręczną

• W dniu 22.02.2022 w naszej szkole odbył się turniej mini piłki ręcznej Igrzysk Dzieci w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół z gminy Drawsko Pomorskie: Szkoła Podstawowa Mielenko Drawskie i Szkoła Podstawowa nr 2 Drawsko Pomorskie.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

Klasyfikacja końcowa chłopców:

2. miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie

Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!

• Laura Wyszyńska laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego

• Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkurs plastycznego pt. „Jak wyobrażasz sobie kosmitów oraz kosmiczne zwierzęta” zorganizowanym przez Fundację Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. Celem projektu była popularyzacja wiedzy na temat możliwości życia we Wszechświecie - konkurs towarzyszył Forum Dyskusyjnemu pt. „Fizyka, chemia, biologia i psychologia – jak może wyglądać życie na innych planetach?”.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Laura Wyszyńska została laureatką tego konkursu. Wśród 255 rysunków nadesłanych z całej Polski Laury praca zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Powyżej nagrodzona praca Laury.

• ❣❣❣ Walentynki ❣❣❣

• Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających słowa sympatii do drugiej osoby. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały walentynki podczas lekcji z wychowawcą oraz zajęć świetlicowych. Robienie laurek sprawiło im mnóstwo radości, a towarzyszyła temu nutka tajemniczości.

• Zabawy czas zacząć!

• Bal karnawałowy był akcentem kończącym pierwsze półrocze i zapowiadającym tak długo wyczekiwane przez dzieci ferie zimowe. Zabawa była przednia, co widać na załączonych zdjęciach :)

• Zmiana terminu nauczania zdalnego

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ORŁA BIAŁEGO

W MIELENKU DRAWSKIM

w sprawie  nauki zdalnej dla uczniów klas V-VIII

Na podstawie  Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2022.367 z dnia 2022.02.11) oraz Zarządzenia Nr 15/2021/2022 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego nauka zdalna dla klas V-VIII zostaje skrócona do 20 lutego 2022 r.