• Wizyta w drawskiej bibliotece

• W ramach Kindloteki uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w zajęciach programowania prowadzonych przez pracowników drawskiej biblioteki. Przekonali się, że do programowania nie zawsze są potrzebne smartfony, można kodować również na matach. A wszyscy dobrze wiemy, że najlepiej uczyć się przez zabawę. Dzieci również świetnie się bawiły przy korzytaniu z aplikacji Scratch. Zajęcia w drawskiej bibliotece bardzo podobały się uczniom. Dziękujemy pracownikom biblioteki za przeprowadzone zajęcia.

• Ślubowali i zostali pasowani na uczniów…

• 8 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. To jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia staje się on już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Zanim nastąpił ten ważny moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym oraz zdały przygotowany przez kolegów z klasy IV ,,egzamin”. Udowodniły, że potrafią pięknie recytować wiersze, śpiewać piosenki, wiedzą, co to jest ślubowanie i jak należy zachowywać się w szkole. Ponadto wykazały się wiedzą z zakresu edukacji matematycznej, znajomością symboli narodowych oraz przepisów ruchu drogowego. GRATULUJEMY! Ceremonii ślubowania i pasowania dokonała Dyrektor Szkoły Wiesława Hnatewicz. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Dotknięci dużym ołówkiem w ramię usłyszeli długo wyczekiwane słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Z okazji tej uroczystości pani dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Otrzymali oni też wiele życzeń i upominków od przybyłych gości. Zwieńczeniem uroczystości było zawiązanie klasy I wstążką przez uczniów klasy VIII symbolizujące stworzenie szkolnej rodziny. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce oraz samych dobrych ocen, a słowa starszego kolegi: ,,Uśmiechnijcie się, bo w naszej szkole jest przyjemnie, miło i radośnie” niech towarzyszą im przez cały okres nauki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą uroczystość.

• 11. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Znajomość tabliczki mnożenia jest umiejętnością, która bez wątpienia jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Tabliczka mnożenia opanowana w klasach młodszych jest punktem wyjściowym do dalszej nauki matematyki.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to ciekawa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Zatem w tym roku szkolnym 11. edycja akcji odbyła się 1 października.

Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej, którzy na dodatkowych lekcjach matematyki świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Trenowali mnożenie układając domino, rozszyfrowując tajemniczy QR kod, układając kubeczkową wieżę oraz grając w patyczkowe „Kaboom” . Było dużo śmiechu i radości!

• Spotkanie integracyjne z Amerykanami

• Uczyć języków można się zawsze i wszędzie. Tym przyjemniej, gdy można to robić na świeżym powietrzu. Kto jeszcze nie „złapał bakcyla” lub nie miał motywacji z całą pewnością nabrał chęci na naukę po spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na boisku szkolnym, z ogniskiem i pieczoną kiełbaską w tle. Rodzice i uczniowie klasy 7 wspólnie z Dyrektorem, wychowawcą, nauczycielami w-f i języka angielskiego spotkali się z grupą żołnierzy amerykańskich. Wspólne gry i zabawy sportowe, aktywności językowe, a także rozmowy przy ognisku dały uczestnikom mnóstwo radości i motywacji. Przygotowany przez rodziców klasy 7 poczęstunek był wisienką na torcie całego wydarzenia, po której wszyscy pytali, dlaczego już trzeba wracać do domu.

Z całego serca im za to dziękujemy!

• Lekcja z żołnierzami amerykańskimi

• Kolejny raz rozpoczęliśmy współpracę z wojskiem amerykańskim przebywającym na drawskim poligonie. Tym razem uczniowie klasy 7 wzięli udział w lekcji języka angielskiego, na której mogli poznać kraj swoich gości, jego historię i kulturę. Od symboli narodowych, podpisanie Deklaracji Niepodległości, do dzisiejszych świąt obchodzonych w USA. Nie zabrakło też jednak dobrej zabawy. Uczniowie wspólnie z żołnierzami ćwiczyli logiczne myślenie rozwiązując quizowe zagadki „Brain Teasers” w języku angielskim, korzystając z nowoczesnych rozwiązań pracowni językowej, jakimi są pulpity dotykowe, rozwiązali test i sprawdzili swoją wiedzę dot. USA. Lekcja minęła w mgnieniu oka, a my mamy nadzieję na jeszcze wiele takich wspólnych chwil z naszymi anglojęzycznymi przyjaciółmi.

• Dzień chłopaka

• W oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy święto wszystkich małych mężczyzn - dzień chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki - kolorowe krawaty, które wręczyły osobiście. Były też dyplomy i życzenia. Bo przecież nasze przedszkolaki to są fajne chłopaki!