• Bezpieczna strefa twojego dziecka w aplikacji mobilnej MOJA OKOLICA

• W ramach rozwoju aplikacji mobilnej gminy Drawsko Pomorskie „MOJA OKOLICA” wprowadzone zostało dla użytkowników nowe rozwiązanie – bezpieczna strefa. Bezpieczna strefa to narzędzie dostępne w module „ZDROWIE” aplikacji Moja Okolica. Bezpieczna strefa umożliwia monitorowanie lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym na ekranie swojego telefonu. Dodatkowo w momencie opuszczenia określonego obszaru bezpieczeństwa przez podopiecznego, rodzic otrzymuje powiadomienie push na telefon. Powiadomienie to, będzie pojawiało się tak długo, dopóki dziecko nie wróci z powrotem do bezpiecznej strefy wyznaczonej przez opiekuna.  Jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać zarówno w czasie trwania roku szkolnego, jak również w okresie wakacyjnym.

Wraz z początkiem roku wprowadzamy nowe, innowacyjne rozwiązanie w aplikacji mobilnej dla naszych mieszkańców. Dajemy rodzicom możliwość sprawdzania położenia urządzeń mobilnych swoich dzieci. Wcześniej należy odpowiednio skonfigurować strefę bezpieczeństwa, a następnie można aktywnie z niej korzystać widząc w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się dziecko. Mam nadzieje, że ta nowa funkcja spodoba się rodzicom. Pracujemy również nad kolejnymi rozwiązaniami w naszej aplikacji mobilnej. Szykujemy się do wprowadzenia powiadomień o terminach wywozu odpadów a każdej posesji. Prace trwają – komentuje wprowadzenie nowych funkcji Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński.

Aplikacja do pobrania

Sklep Google Play

• Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2021/2022

• 01 września 2021 godz. 08.00

Informacja nt. rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 dla uczniów klas I-VIII odbędzie się w dniu 01.09.2021 r. w hali sportowej o godzinie 8.00.  W tym dniu dzieciom zostaną wypożyczone podręczniki, prosimy o zabranie na nie plecaków, tornistrów itp.

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczno-sanitarne prosimy, aby udział w uroczystości wzięli tylko uczniowie (bez rodziców), z wyjątkiem klasy I, gdzie wskazana jest obecność jednego z rodziców.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z jednym z rodziców zapraszamy na  rozpoczęcie roku szkolnego na godz. 09.00, także w hali sportowej. Dojazd we własnym zakresie.

Planowany odjazd dzieci w dniu 01.09 odbędzie się o godz. 10.00.

W tym dniu obowiązuje strój galowy (biała koszula, granatowa spódnica lub spodnie) oraz maseczka jednorazowa.

• Dowozy i odwozy

• W zakładce: Uczniowie i rodzice ->Dojazdy i odjazdy 2021/2022

znajdują się rozkłady jazdy autobusów na nowy rok szkolny.

Uwaga! Zmianie uległy godziny odjazdów na trasie "niebieskiej": Drawsko Pom. – Drawsko Pom. przez Jankowo Małe, Kumki, Krzynno, Jankowo, Woliczno, Mielenko wieś

• Obiady w szkole

• Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2021/2022 wynosi 5 złotych.

Deklarację na posiłki można już składać u intendenta w szkole lub wysłać na e-mail: spmielenko.intendent@gmail.com

Deklaracja oraz wrześniowy jadłospis znajdują się w zakładce:

Uczniowie i rodzice -> Stołówka szkolna

• Combat Kalaki ESKRIMA dla uczniów SP Mielenko

• 01 wrzesnia 2021 r. z inicjatywy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w nieodpłatnych zajęciach walki wręcz połączonej z użyciem broni białej. Podstawą nauki wszelkich sztuk walki jest trening, który zazwyczaj uczy umiejętności samokontroli wybuchów agresji, samoobrony, poprawia wydolność organizmu oraz redukuje poziom strachu.

W czerwcu br. namiastkę zajęć poprowadzili instruktorzy, na co dzień pracownicy CSWL Drawsko, Pan Kornel Wisniewski, Pani Magdalena Marchel oraz Pan Waldemar Materski.

Wszystkich chętnych uczniów oraz dzieci zapraszamy do deklarowania swojego udziału w zajeciach od 01 wrzesnia 2021 r. przez wstępną deklarację Rodzica przesłaną na adres mailowy szkoły tj. sp-mielenko@oswiata.org.pl

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

Na deklaracje czekamy do 27.08.2021 r.

• Egzaminy poprawkowe

• Na podstawie par.17 Zasad wewnatrzszkolnego oceniania oraz Zarzadzenia Nr 21/2020/21 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Mielenku Drawskim z dnia 21.06.2021 r. egzaminy poprawkowe odbędą się w dniach 23.08.2021 i 24.08.2021 r.

23.08.2021 o godz. 9.00 j.polski - część pisemna i ustna

24.08.2021 o godz. 9.00 matematyka - część pisemna i ustna