• Czarownice uczą ekologii

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego pani Krysi oraz z klasy III wystawiły przedstawienia o tematyce ekologicznej. Spektakle bardzo się spodobały. Aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role i w profesjonalny sposób zaprezentowali się na scenie. Dzięki nim przez chwilę można było poczuć się jak w prawdziwym teatrze.

     • Rajd rowerowy klasy VII

     • Klasa VII wraz z wychowawcą spędziła aktywnie dzień. Przejechali na rowerach ok. 30 km na trasie Mielenko - "Plaża Murzynka" Mielenko. Pogoda dopisała. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

     • Laureaci plastycznego konkursu gminnego „Przykładem świecimy, bo odblaski nosimy”

     • Konkurs plastyczny „Przykładem  świecimy, bo odblaski nosimy” został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Żarek” oraz  Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Motywem przewodnim konkursu było promowanie i zachęcanie mieszkańców miasta i gminy Drawsko Pomorskie do noszenia elementów odblaskowych. Nagrodzone w konkursie zostały dwie dziewczynki z zerówki: Ania Bieć i Zuzia Zemankiewicz.

      Laureatki konkursu dostały piękne nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Projekt klasowy "Kraina moich marzeń"

     • W ramach programu profilaktycznego "Będę mistrzem!" uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w konkursie dla całych zespołów klasowych pod nazwą "Kraina moich marzeń".  Zadaniem grup było wspólne wypracowanie projektu, przedstawiającego krainę z własną nazwą, hymnem, strojem, tańcem. Uczniowie podeszli do konkursu z zaangażowaniem i wieloma pomysłami, a ich realizacja przerosła założone oczekiwania. Brawo Wy!

     • Lokalne Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje" w Wałczu

     • O tym, że klocki LEGO są super, wie każde dziecko. Nie wszyscy wiedzą jednak, że można je wykorzystać do nauki programowania. Mieliśmy okazję się o tym przekonać na warsztatach, które przygotowało dla nas Lokalne Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje" w Wałczu. To wspaniałe miejsce fantastycznie łączy naukę z zabawą. Dowiedzieliśmy się też, że jest to jedyne takie miejsce w Polsce z ogólnodostępnym, wysokiej klasy symulatorem lotów. Każdy mógł poczuć się jak pilot odrzutowca. Świetnie bawiliśmy się też na symulatorach jazdy, wcielając się w role kierowców samochodów wyścigowych. Ciekawym miejscem w Centrum Nauki jest również „Metalowy Plac Zabaw”, który przyciąga dzieci swoją atrakcyjnością i innowacyjnością. Znajdują się tam m.in. koło młyńskie, panel muzyczny, ścianka przytulanka i wir wodny. Dzięki wsparciu Sponsorów wyjazd dla uczniów był całkowicie bezpłatny, a zespół pracowników „Metalowych Inspiracji” zajął uwagę dzieci na ponad dwie godziny.

      Serdecznie dziękujemy organizatorom za niezapomniane przeżycie. Na pewno do was wrócimy!

     • Pomagamy naszym uczniom zostać mistrzami

     • W naszej szkole od kilku tygodniu realizujemy autorski program profilaktyczny "Będę mistrzem!". Celem tego projektu jest wzmocnienie pewności siebie naszych uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej. Program zakłada rożne aktywności mające zintegrować "na nowo" zespoły klasowe oraz umożliwić zaistnienie w świecie szkolnym.  W realizacji tego pomysłu pomagają nam specjaliści z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce warsztatami "Nie bój się lęku", prowadzonymi przez Pana Piotra Szaszkiewicza oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim spotkaniami  z Panią Moniką Wytracz, poruszającymi zagadnienia motywacji do nauki, określania swoich mocnych stron, możliwości, uzdolnień.Wprowadzenie w życie szkolne projektu "Będę mistrzem!"  nie udałoby się bez wsparcia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki której "niemożliwe staje się możliwe". Dziękujemy!

     • Interaktywna lekcja z żołnierzami amerykańskimi

     • Uczniowie klasy VI wraz z żołnierzami amerykańskimi wzięli udział w interaktywnej lekcji języka angielskiego. Wspólne zajęcia w klasie językowej bardzo im się spodobały. Były quizy, zadania w parach i inne zabwy, do których pani Kasia wykorzystała m.in. tablicę interaktywną, dotykowe panele uczniowskie, słuchawki z mikrofonem oraz tablety. Zarówno uczniowie, jak i żołnierze amerykańscy bardzo dobrze się bawili. Bo nauka to nie tylko obowiązek, ale również świetna zabawa!

     • Nasi uczniowie w I Drawskim Turnieju Tańca

     • Miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Drawskim Turnieju Tańca. Do turnieju zgłosiło się 55 uczestników z 5 klubów. Drawska grupa liczy obecnie czternaścioro dzieci, w tym troje naszych uczniów: Laura Wyszyńska i Artur Romanko (w kategorii par do 13H) oraz Luiza Wyszyńska (w kategorii solistki do lat 8). Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Tańca Sportowego FOCUS. Zawodnicy mieli okazję zaprezentować rodzicom i publiczności choreografie tańców standardowych i latynoamerykańskich, które trenowali przez cały rok szkolny. Komisja sędziowska doceniając umiejętności, wkład pracy, wielkie serce do tańca i zaangażowanie, wszystkich młodych uczestników nagrodziła złotymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

      Inf. K.Konopska i M.Zębała, zdj. K.Konopska

     • Lekcja otwarta - pokaz eksperymentów chemicznych

     • Uczniowie klasy VIII zorganizowali lekcję chemii dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy II, pokazując im następujące eksperymenty:

      Karolina i Oliwia – Jak nadmuchać balon bez pomocy ust?

      Wiktoria- Skaczące kuleczki

      Bartek i Szymon- Kameleon

      Bartosz – Lokomotywę.

      Dla uczniów klasy drugiej było to pierwsze spotanie z chemią i dlatego z wielką uwagą i zainteresowaniem obserwowali pokazywane eksperymenty, jednocześnie wykazując się dużą wiedzą o otaczającym nas świecie, odpowiadając na pytania starszych kolegów i koleżanek oraz pani Ewy i pani Uli.

      Uczniom klasy drugiej bardzo podobała się taka lekcja, a może niektórzy spróbują zrobić pokazywane doświadczenia w domu. Zapraszamy klasę drugą na lekcje w przyszłym roku szkolnym.

     • Dzień Dziecka

     • „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Pod takim hasłem odbył się w tym roku w naszej szkole Dzień Dziecka, który pełen był zabaw, gier i konkurencji zespołowych, mających przypomnieć uczniom, że wspólny wysiłek przynosi pozytywne rezultaty. Wspólnie z dziećmi w konkurencjach drużynowych uczestniczyli żołnierze amerykańscy, którzy mieli również okazję pierwszy raz zagrać w piłkę ręczną. W tym dniu odwiedzili nas Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Ireneusz Kabat oraz Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk Marek Gmurski. Dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim integracja klas została doceniona również w postaci atrakcyjnych nagród. Bo współpraca zawsze się opłaca!

     • Spotkanie w Kindlotece

     • Nasi uczniowie powoli wychodzą poza mury szkoły. Po sześciu miesiącach odwiedzili strefę edukacyjną kindloteka w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim. Była to dla nich godzina kodowania, a przy okazji kontakt z kulturą żywego słowa. Z dużym zapałem i zainteresowaniem wzięli udział w przygotowanych zajęciach. To jedna z pierwszych wizyt z zaplanowanego cyklu spotkań uczniów naszej szkoły z drawską biblioteką.

     • Jemy zdrowo i kolorowo!

     • O tym, że owoce i warzywa są źródłem witamin, przekonały się dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas I-III, które wykonały pyszne i kolorowe owocowo-warzywne szaszłyki. Była to świetna okazja do obejrzenia, porównania smaku i wyglądu wybranych owoców i warzyw. Każde dziecko przyniosło te, które najbardziej lubi. Starsze dzieci same kroiły przyniesione owoce i warzywa, a następnie nakładały je na patyczki tworząc kolorowe szaszłyki. Dla niektórych z nich były to pierwsze kulinarne próby. Własnoręcznie wykonane szaszłyki sprawiły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji, a przede wszystkim były smaczne i zdrowe.

      W ramach propagowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci przeprowadziliśmy również akcję pn.: ,,Tworzymy szkolną encyklopedię owoców i warzyw”. Polegała ona na tym, że dzieci losowały nazwę owocu lub warzywa i wykonywały na jego temat pracę plastyczną. Uczniowie klas II-III wzbogacali swoje prace o informacje na temat danego warzywa lub owocu oraz dołączali przepisy kulinarne. Prace zebrano i stworzono szkolną wystawkę. W nagrodę za piękne prace i zaangażowanie w akcję każda klasa otrzymała arbuza.

     • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim

     • Każdego dnia od godziny 11.00 do godziny 12.00

      Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

      w Drawsku Pomorskim

      pełni dyżur telefoniczny pod numerami tel.:

      576 658 768, 576 658 764

      dla osób potrzebujących konsultacji specjalistycznych, wsparcia, pomocy w sytuacjach trudnych.

     • Spotkanie z teatrem

     • To już drugie w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III z aktorami Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Tym razem obejrzeli premierowy spektakl pt. ,,Matylda mierzy wysoko”. Jest to piękna opowieść o dziewczynce - wnuczce sławnego wynalazcy, która próbuje zmierzyć się z wielkością dziadka. Matylda to bardzo zdolna dziewczynka i, niestety, bardzo samotna. Dziadek, pochłonięty swoją pracą, nie znajduje dla niej czasu. Dziewczynka spędza dni w swoim małym warsztacie, w którym pracuje nad kolejnymi wynalazkami, chcąc stworzyć coś, co mierzy wysoko.... Uczniowie bacznie śledzili poczynania Matyldy i dopingowali jej w realizacji planów. Podziwiali jednocześnie świetną grę aktorską, piękne stroje, scenografię oraz efekty świetlne i dźwiękowe. Spotkali się także po spektaklu z aktorami podczas lekcji teatralnej i wzbogacili swoją wiedzę o teatrze. 

     • Laureat konkursu miejsko-gminnego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

     • Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Recytatorskiego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” w kategorii Ptaszęta na szczeblu miejsko – gminnym został uczeń klasy III Tadeusz Dorawa. Reprezentował on również Drawsko Pom. w rozgrywkach rejonowych. W swoim wystąpieniu zaprezentował wiersz Elizy Piotrowskiej pt. ,,Tup, łup!”, w którym w sposób profesjonalny podał sposoby na pozbycie się złości. W tym roku ze względu na pandemię konkurs został przeprowadzony zdalnie. Uczestnicy mieli za zadanie dostarczyć nagraną recytację wybranego przez siebie wiersza. W wyniku eliminacji szkolnych do etapu miejsko – gminnego wytypowano z naszej szkoły następujących uczniów:

      Tadeusz Dorawa kl. III

      Paweł Dorawa kl. III

      Laura Dróżdż kl. III

      Dominik Chyćko kl. III

      Julia Jabłońska kl. III

      Lena Żurawik kl. III

      Maja Łukasiewicz kl. III

      Lena Gaik kl. III

      Amelia Dobosz kl. II

      Nikola Śliwczyńska kl. VI.

      Wszystkim uczestnikom konkursu zarówno na szczeblu szkolnym jak i miejsko-gminnym oraz laureatowi bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w naukę wiersza i zaangażowanie w konkurs.