• Spotkanie w Kindlotece

• Nasi uczniowie powoli wychodzą poza mury szkoły. Po sześciu miesiącach odwiedzili strefę edukacyjną kindloteka w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim. Była to dla nich godzina kodowania, a przy okazji kontakt z kulturą żywego słowa. Z dużym zapałem i zainteresowaniem wzięli udział w przygotowanych zajęciach. To jedna z pierwszych wizyt z zaplanowanego cyklu spotkań uczniów naszej szkoły z drawską biblioteką.

• Jemy zdrowo i kolorowo!

• O tym, że owoce i warzywa są źródłem witamin, przekonały się dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas I-III, które wykonały pyszne i kolorowe owocowo-warzywne szaszłyki. Była to świetna okazja do obejrzenia, porównania smaku i wyglądu wybranych owoców i warzyw. Każde dziecko przyniosło te, które najbardziej lubi. Starsze dzieci same kroiły przyniesione owoce i warzywa, a następnie nakładały je na patyczki tworząc kolorowe szaszłyki. Dla niektórych z nich były to pierwsze kulinarne próby. Własnoręcznie wykonane szaszłyki sprawiły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji, a przede wszystkim były smaczne i zdrowe.

W ramach propagowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci przeprowadziliśmy również akcję pn.: ,,Tworzymy szkolną encyklopedię owoców i warzyw”. Polegała ona na tym, że dzieci losowały nazwę owocu lub warzywa i wykonywały na jego temat pracę plastyczną. Uczniowie klas II-III wzbogacali swoje prace o informacje na temat danego warzywa lub owocu oraz dołączali przepisy kulinarne. Prace zebrano i stworzono szkolną wystawkę. W nagrodę za piękne prace i zaangażowanie w akcję każda klasa otrzymała arbuza.

• Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim

• Każdego dnia od godziny 11.00 do godziny 12.00

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

w Drawsku Pomorskim

pełni dyżur telefoniczny pod numerami tel.:

576 658 768, 576 658 764

dla osób potrzebujących konsultacji specjalistycznych, wsparcia, pomocy w sytuacjach trudnych.

• Spotkanie z teatrem

• To już drugie w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III z aktorami Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Tym razem obejrzeli premierowy spektakl pt. ,,Matylda mierzy wysoko”. Jest to piękna opowieść o dziewczynce - wnuczce sławnego wynalazcy, która próbuje zmierzyć się z wielkością dziadka. Matylda to bardzo zdolna dziewczynka i, niestety, bardzo samotna. Dziadek, pochłonięty swoją pracą, nie znajduje dla niej czasu. Dziewczynka spędza dni w swoim małym warsztacie, w którym pracuje nad kolejnymi wynalazkami, chcąc stworzyć coś, co mierzy wysoko.... Uczniowie bacznie śledzili poczynania Matyldy i dopingowali jej w realizacji planów. Podziwiali jednocześnie świetną grę aktorską, piękne stroje, scenografię oraz efekty świetlne i dźwiękowe. Spotkali się także po spektaklu z aktorami podczas lekcji teatralnej i wzbogacili swoją wiedzę o teatrze.

• Laureat konkursu miejsko-gminnego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

• Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Recytatorskiego ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” w kategorii Ptaszęta na szczeblu miejsko – gminnym został uczeń klasy III Tadeusz Dorawa. Reprezentował on również Drawsko Pom. w rozgrywkach rejonowych. W swoim wystąpieniu zaprezentował wiersz Elizy Piotrowskiej pt. ,,Tup, łup!”, w którym w sposób profesjonalny podał sposoby na pozbycie się złości. W tym roku ze względu na pandemię konkurs został przeprowadzony zdalnie. Uczestnicy mieli za zadanie dostarczyć nagraną recytację wybranego przez siebie wiersza. W wyniku eliminacji szkolnych do etapu miejsko – gminnego wytypowano z naszej szkoły następujących uczniów:

Tadeusz Dorawa kl. III

Paweł Dorawa kl. III

Laura Dróżdż kl. III

Dominik Chyćko kl. III

Julia Jabłońska kl. III

Lena Żurawik kl. III

Maja Łukasiewicz kl. III

Lena Gaik kl. III

Amelia Dobosz kl. II

Nikola Śliwczyńska kl. VI.

Wszystkim uczestnikom konkursu zarówno na szczeblu szkolnym jak i miejsko-gminnym oraz laureatowi bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w naukę wiersza i zaangażowanie w konkurs.