• Nie śmiećmy, a sprzątajmy. Ziemi urody dodajmy!

• Do wszystkich wołamy: Ziemię macie tylko jedną!

Ziemię piękną, Ziemię cierpliwą, Ziemię jedyną.

Nikt jej nie powtórzy. Śmieci tu, śmieci tam, śmieci wszędzie...

Czy był, czy jest, czy będzie? Nasz świat.

Pomagamy Ziemi!

Odwdzięczy się szumem lasu, kąpielą w jeziorze, śpiewem ptaków.

Nasi uczniowie odpowiedzieli na apel Natury.

Dołączysz?

• Podsumowanie Dnia Ziemi

• Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.

Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

Z uwagi na wciąż panującą pandemię i związane z nią obostrzenia w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem  “ Pocztówka do Ziemi”, w której chętni uczniowie mogli własnoręcznie zrobić pocztówkę z życzeniami dla Naszej Planety. Konkurs zorganizowały: p. Urszula Sobczyk, p. Wioleta Kowalewska, p. Edyta Dziadek.

Oto wyniki konkursu:

1. miejsce – Filip Gołębiewski

2. miejsce- Alisea Szundryk

3. miejsce Hubert Matujza

Wyróżnienie zostało przyznane dla Fabiana Borowika za oryginalność pracy

W klasach I - III  nagrodę przyznano dla Kai Dery Dominika Gloca

Gratulujemy zwycięzcom, a  wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

Pamiętajmy, że każdy ma wpływ na dobrostan Naszej Planety - zmieniając swoje nawyki. Przeczytajcie jak w prosty sposób możemy pomóc Ziemi i sobie.