• Harmonogram powrotu uczniów do szkół

     • 04 maja wracają wszyscy uczniowie klas I-III, a następnie...

      małymi krokami wracają uczniowie kolejnych klas. 

      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

       

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (czeka na publikację w Dzienniku Ustaw). Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.

       

     • Razem dla Aurelki

     • Pomagać można na różne sposoby. Tym razem nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcami wybrali się na 5 km spacer. W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji "Razem dla Aurelki", sportowej akcji charytatywnej, której celem jest zbiórka na rzecz Aurelii Mączkowskiej. Każdy z uczestników dokonał wpłaty na https://www.siepomaga.pl/razemdlaaurelki. Mamy nadzieję, że uda się uzbierać całą potrzebną kwotę na leczenie dziewczynki i z całego serca życzymy jej powrotu do zdrowia.

     • ❤ Prace sercem malowane ❤ - licytacje dla Aurelki ❤

     • Na profilu szkoły na Facebooku można licytować prace naszych uczniów, a tym samym dołożyć cegiełkę dla Aurelki Mączkowskiej z Kalisza Pomorskiego, która ma guza pnia mózgu i której rodzina zbiera pieniądze na kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Czasu jest niewiele, a potrzeba jeszcze dużo pieniędzy i wsparcia.

      W galerii znajdują się piękne prace, które zrobili uczniowie naszej szkoły. Prace 1-3 już zostały wylicytowane, prace 4-5 licytowane są dzisiaj, kolejne prace będą licytowane w najbliższych dniach.

      Gorąco zachęcamy do licytacji!

     • Światowy Dzień Ziemi

     • Z okazji Światowego Dnia Ziemi dzieci z klasy pierwszej podczas zajęć zdalnych wykonały prace plastyczne pt.: "Jak dbam o moją planetę?".

     • Nauka hybrydowa klas I-III od 26 kwietnia

     • Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie. ​​​​​​​

      Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych

     • Zasady funkcjonowania szkół i placówek od 19 kwietnia

     • Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół. Pozostałe obostrzenia
      w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

      Placówki wychowania przedszkolnego

      Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

      Zajęcia sportowe w szkołach

      Od poniedziałku, 19 kwietnia 2021 r. będzie możliwość prowadzenia zajęć sportowych realizowanych na podstawie programów szkolenia sportowego w miejscu ich prowadzenia lub zdalnie – wyłącznie w zakresie, w jakim z programu szkolenia sportowego wynika możliwość ich realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik.

      Dotyczy to następujących szkół: podstawowych sportowych, mistrzostwa sportowego, z oddziałami sportowymi, oddziałami mistrzostwa sportowego, ponadpodstawowych sportowych, ponadpodstawowych mistrzostwa sportowego, oddziałów sportowych w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych.     • Bawmy się, czyli o fantastycznej mocy swobodnej zabawy

     • Zabawa jest dla dziecka naturalną formą poznawania świata i zbierania doświadczenia. Zabawa zbliża, wzmacnia relacje, zwiększa wzajemną otwartość. Zaspokaja nie tylko potrzebę kontaktu, wspólnoty i przynależności, ale także potrzebę rozwoju czy świętowania – zarówno u dzieci jak i rodziców. Zabawa jest równie istotna jak pieszczoty, przytulanie czy rozmowa z dzieckiem. I to nie tylko dlatego, że stymuluje rozwój dziecka (poznawczy, emocjonalny i społeczny), ale przede wszystkim dlatego, że buduje jego poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia poczucie wartości. To najlepszy czas do przekazania naszym dzieciom, że są kompetentne i wartościowe.

     • Doradztwo zawodowe

     • Ósmoklasiści, Wasz wybór szkoły kolejnego szczebla coraz bliżej. Może ktoś z Was skorzysta z takiej propozycji?

     • Światowy Dzień Zdrowia 2021

     • Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasła Światowego Dnia Zdrowia to: Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne! W obecnej sytuacji słowa Arthura Schopenhaura ,,Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym” nabierają szczególnego znaczenia. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.