• Chcesz mieć wpływ na rozwój regionu? Wypełnij ankietę!

     • Szanowni Państwo, gmina Drawsko Pomorskie jest członkiem Partnerstwa Terytorialnego pod nazwą „Strefa Centralna”, obejmującego wszystkie gminy powiatów: drawskiego, świdwińskiego i łobeskiego. W ramach Partnerstwa opracowywana jest obecnie wspólna strategia rozwoju, która pozwoli w przyszłości starać się o fundusze pomocowe, w tym unijne, na realizację zadań poprawiających sytuację mieszkańców i przedsiębiorców w regionie.

      W chwili obecnej prowadzone są badania ankietowe, dotyczące opinii mieszkańców o miejscu, w którym żyją i ich potrzebach. Zależy nam na jak największej liczbie respondentów, dlatego prosimy Państwa o wypełnienie ankiety: Link: https://tiny.pl/r1wrn

      Ankieta jest anonimowa. Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu. Ankieta będzie aktywna w dniach: 22.01.2021 – 10.02.2021.

      Państwa opinie będą wykorzystane przy planowaniu kierunków rozwoju. Pozwolą lepiej dostosować politykę władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie usług publicznych. Wierzymy, że jej realizacja przyczyni się do powstrzymania emigracji młodych osób i zachęci do wiązania życiowych planów właśnie z tym miejscem.

      źródło: https://pl.freepik.com/vectorjuice

     • Życzenia od najmłodszych z okazji Dnia Babci i Dziadka

     • Muzyczne życzenia dla swoich Babć i Dziadków przekazali uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

      W każdym słowie piosenki, życzeń wybrzmiewało ogromne uczucie kierowane do osób dla nich najukochańszych.

     • Uwaga Rodzice uczniów klas I-III

     • Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu 18.01.2021 r.
      do szkoły wracają
      uczniowie klas I-III.

      Na stronie zamieszczamy wytyczne MEiN,  Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, które w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już  z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia.

      Wszystkie inne szczegóły będziemy na bieżąco przekazywać przez dziennik elektroniczny.

     • FERIE

     • W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbywają się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania 

      Ferie z TVP 

      Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

      Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzinferie.png

      Akcja „Ferie bez nudy” 

      Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  

      Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.