• Dawno, dawno temu...

     • Znakomity pomysł na spędzanie wolnego czasu podczas otaczającej nas pandemicznej rzeczywistości znalazł Jonatan Tobiasz. Uczeń klasy VIII wolne chwile poświęcał na tworzenie baśniowej opowieści. Napisana przez niego bajka spotkała się z uznaniem jury XXII Regionalnego Przeglądu Twórczości Literackiej „BAJKOWE SPOTKANIE” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu. Uczestnicy tego literackiego konkursu mieli za zadanie napisać bajkę poruszającą serce każdego dziecka oraz wykonać do niej ilustracje. Jonatanowi się to udało. Jego "lekkie pióro", sposób widzenia świata i umiejętność oddzielania dobra od zła pozwoliły kolejny raz na osiągnięcie sukcesu. Gratulujemy wygranej.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • W ramach obchodu Dnia Pluszowego Misia dzieci z oddziałów przedszkolnych miały zapewniony cały dzień "misiowej" zabawy. Przeniosły się do Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, gdzie poznały historię pluszowego misia, układały puzzle z Kubusiem Puchatkiem, recytowały wierszyki, bawiły się na dywanie interaktywnym, tworzyły misie na komputerze. Z racji tego, że nie mogły przynieść pluszaków do szkoły, to wykonały je własnoręcznie. Każde dziecko wróciło do domu z odznaką „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

     • Dzień Praw Dziecka

     • I w tym roku,  w dniu 20 listopada, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka rozmawialiśmy z dziećmi o prawach dziecka. Przedszkolaki z zeróweczki w kręgu pytań o przywileje najmłodszych pozostawali niemal cały dzień. Piosenka o prawach dziecka i zabawy na interaktywnej ścianie mocno przypadły im do gustu. Uczniowie starszych klas podczas godziny wychowawczej omawiali z wychowawcami i pedagogiem poszczególne prawa oraz wynikające z nich obowiązki. Swoją wiedzę sprawdzali interaktywnie w ćwiczeniach, krzyżówkach oraz układankach.