• Dzień Edukacji Narodowej

     • W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy III zaskoczyli nas krótkim, ale żartobliwym, pełnym treści apelem. Jaki jest przepis na ucznia? Jakie są typy nauczycieli? Dowiedzieliśmy się tego słuchając humorystycznego wystąpienia dzieci. Spotkanie uświetniła piosenka "Mój Nauczycielu" w wykonaniu Laury Wyszyńskiej. Na zakończenie uczniowie odśpiewali tradycyjne "100 lat" i ,,poczęstowali” wszystkich pracowników szkoły własnoręcznie wykonanymi laurkami.

     • Dzień Życzliwości - rozdajemy uśmiechy

     • 2 października, w ramach Międzynarodowego Dnia bez Przemocy i Światowego Dnia Uśmiechu, obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości. Dzieci z zeróweczki oraz uczniowie z klas I – VIII uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym. Uczniowie z zaangażowaniem opracowywali kodeks dobrego kumpla, dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pozytywnych relacji z rówieśnikami i powinności prawdziwego, dobrego kolegi, wartościowej koleżanki. Poszczególne klasy wspólnie tworzyły Drzewo Dobrych Uczynków, przyklejając do niego swoje propozycje pozytywnych zachowań. Oby udało się je wszystkie spełnić!

     • Dzień Głośnego Czytania

     • Wzorując się na słowach noblistki, Wisławy Szymborskiej, która mówiła, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, w Dniu Głośnego Czytania przypomnieliśmy naszym uczniom o walorach czytania i słuchania książek. Dzieci wzięły udział w zajęciach bajkoterapii na podstawie opowiadania Małgorzaty Musierowicz „Kredki”, po wysłuchaniu którego chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami i odpowiadały na pytania do tekstu.

     • Wycieczka do Słajsina

     • Uczniowie klasy VII z zaciekawieniem przekroczyli bramy Regionalnego Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, w gm. Nowogard. Powitały ich panie zajmujące się edukacją ekologiczną, które w miłej atmosferze i w bardzo ciekawy sposób opowiedziały o tworzeniu Celowego Związku Gmin i o tym co dalej się dzieje z wyrzucanymi przez nas odpadami. Po wyczerpującej prelekcji, uczniowie obejrzeli film na temat recyclingu plastikowych butelek pt. "Drugie życie Petulki", uczyli się segregować odpady, a następnie przeszli na stanowiska pracy. Zobaczyli taśmę produkcyjną segregującą śmieci oraz posegregowane i sprasowane odpady. Te taśmy przenoszą śmieci w rożne miejsca. Urządzenia potrafią nawet odróżnić kolor butelki. Sortują osobno różne rodzaje odpadów, metal, papier, folie, itp. Bardzo ciekawie opowiadała o tym pani Iza, która oprowadzając dzieci po zakładzie, zaprowadziła ich w każdy kąt.

      Bardzo dziękujemy Referatowi Ochrony Środowiska w Drawsku Pomorskim za umożliwienie uczniom udziału w wycieczce, która uświadomiła im, gdzie trafiają odpady, co się z nimi dzieje i dlaczego należy je segregować. Wspólnie możemy dbać o naszą planetę.

     • Zbiórka dla Kajtusia

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

      Dziękujemy za zaangażowanie w zbieranie fantów na loterię dla Kajtusia. Przekazanych przez Państwa rzeczy było bardzo dużo. Dziękujemy za wsparcie, bezinteresowną pomoc i wielkie serce.

      Podziękowania należą się również pani Katarzynie Hrynkiewicz za serce otwarte na potrzeby innych.

      Mamy nadzieję, że uda się zebrać odpowiednią kwotę na ratowanie zdrowia Kajtusia.

     • Pasowanie już za pierwszoklasistami

     • Pierwszoklasiści celująco zdali egzamin na ucznia i oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Podczas uroczystości dzieci śpiewały piosenki nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Wiesława Hnatewicz wraz z panem burmistrzem Ireneuszem Kabatem. Wśród gości byli również żołnierze, przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrektor banku PKO BP Jolanta Ratajczak. Nie zabrakło również rodziców pierwszaków oraz kolegów i koleżanek ze starszych klas.

      Dziękujemy gościom za przybycie oraz za przekazanie prezentów dla naszych najmłodszych uczniów.