• Ratujmy Kajtusia!

• Kajtuś potrzebuje naszej pomocy. Zmaga się z ciężką chorobą. Potrzebna jest kosztowna terapia genowa. Możemy wesprzeć jego walkę o życie - wystarczy przynieść fanty na loterię. Rzeczy przeznaczone na loterię muszą być nowe. Fanty zbieramy do wtorku 29.09.2020r.

Liczymy na Państwa wsparcie i zaangażowanie.

• Zaplątany w sieci

• "Zaplątany w sieci" - taki tytuł nosił spektakl, który obejrzeli uczniowie klas IV - VIII. Przedstawienie poruszyło problem, z którym zmaga się wielu nastolatków - uzależnienie od Internetu i nowinek technologicznych. Często życie w sieci wydaje się dzieciom atrakcyjniejsze niż to prawdziwe, przez co zatracają się w wirtualnym świecie. A co by było, gdyby nagle zabrakło komputerów, tabletów i smartfonów? Odpowiedzi na to pytanie szukała główna bohaterka, której po trudnych początkach udało się odnaleźć w realnym świecie. Spektakl ukazał, że bez ciągłego bycia on-line też da się funkcjonować, a co najważniejsze nawiązać prawdziwe relacje z rówieśnikami.

Dziękujemy aktorom z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA za pouczające spotkanie.

• Spotkanie ze sztuką

• Teatr to niezwykły świat, pełen kolorów, świateł, dźwięków, czarów na scenie… świat, w którym niemożliwe staje się prawdą… 22 września 2020r. dzieci z terenu gminy Drawsko Pomorskie (Jankowo, Jankowo Małe, Konotop, Krzynno, Oleszno, Mielenko, Gudowo, Linowno, Suliszewo, Dalewo, Woliczno, Ziemsko) pod patronatem drawskiego Ośrodka Kultury uczestniczyły w wyjeździe do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Spektakl pt. ,,Bambi, opowieść leśna”, to piękna historia o życiu i przygodach małego, a potem dorosłego jelenia Bambi. Świetna gra aktorska, piękne stroje, scenografia oraz efekty świetlne i dźwiękowe - wszystko to sprawiło, że przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na młodej publiczności. Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, podczas których dzieci wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu pracy i funkcjonowania teatru. Od aktorów dowiedziały się, kto i co jest potrzebne, by powstała sztuka teatralna, jakie są rodzaje lalek teatralnych, a także co kryją kulisy sceny teatralnej.

Dziękujemy Dyrekcji Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim za zorganizowanie wyjazdu oraz pracownikom i aktorom Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie za ciekawe i pouczające spotkanie.

• Ziemia czeka na nasz ratunek!

• Ochrona środowiska, ekologia to tematy bardzo ważne dla młodego pokolenia. To od nas, ludzi mieszkających na naszej pięknej planecie, zależy jej los. Musimy zrobić wszystko, żeby ją ratować przed zanieczyszczeniem, smogiem, degradacją. Dlatego cała społeczność uczniowska aktywnie wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata”. Oprócz porządkowania najbliższej okolicy uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pracownikami drawskiego nadleśnictwa, którzy przekazali wiedzę na temat zachowań ekologicznych i wpływu człowieka na środowisko naturalne.

Akcję udało się przeprowadzić dzięki bardzo dobrej współpracy z Nadleśnictwem w Drawsku Pomorskim oraz z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy!

• Bezpieczna droga do szkoły

• Przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w autobusie. Spotkanie poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy się zachowywać na drodze, jak bezpiecznie dostać się do szkoły i wrócić do domu. Z przejęciem opowiadały o znanych im zasadach oraz samodzielnie ułożyły policjanta w pozycji bocznej ustalonej. Podsumowaniem zajęć było przekazanie dzieciom odblasków oraz zwiedzenie policyjnego radiowozu.

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021

• Po długiej przerwie z wielką radością uczniowie i nauczyciele powitali nowy rok szkolny. W uroczystości wzięli udział żołnierze z Jednostki Wojskowej w Olesznie oraz przedstawiciele stacjonujących na poligonie wojsk amerykańskich. Podczas uroczystości towarzyszyło nam również prezydium Rady Rodziców. Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy poprowadzonej przez kapelana wojskowego. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych bohaterów. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klasy I w rozpoczęciu roku szkolnego wzięły udział wspólnie z rodzicami.

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam samych sukcesów w roku szkolnym 2020/2021!