• Ziemia czeka na nasz ratunek!

• Ochrona środowiska, ekologia to tematy bardzo ważne dla młodego pokolenia. To od nas, ludzi mieszkających na naszej pięknej planecie, zależy jej los. Musimy zrobić wszystko, żeby ją ratować przed zanieczyszczeniem, smogiem, degradacją. Dlatego cała społeczność uczniowska aktywnie wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata”. Oprócz porządkowania najbliższej okolicy uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pracownikami drawskiego nadleśnictwa, którzy przekazali wiedzę na temat zachowań ekologicznych i wpływu człowieka na środowisko naturalne.

Akcję udało się przeprowadzić dzięki bardzo dobrej współpracy z Nadleśnictwem w Drawsku Pomorskim oraz z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy!

• Bezpieczna droga do szkoły

• Przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w autobusie. Spotkanie poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy się zachowywać na drodze, jak bezpiecznie dostać się do szkoły i wrócić do domu. Z przejęciem opowiadały o znanych im zasadach oraz samodzielnie ułożyły policjanta w pozycji bocznej ustalonej. Podsumowaniem zajęć było przekazanie dzieciom odblasków oraz zwiedzenie policyjnego radiowozu.

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021

• Po długiej przerwie z wielką radością uczniowie i nauczyciele powitali nowy rok szkolny. W uroczystości wzięli udział żołnierze z Jednostki Wojskowej w Olesznie oraz przedstawiciele stacjonujących na poligonie wojsk amerykańskich. Podczas uroczystości towarzyszyło nam również prezydium Rady Rodziców. Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy poprowadzonej przez kapelana wojskowego. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych bohaterów. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klasy I w rozpoczęciu roku szkolnego wzięły udział wspólnie z rodzicami.

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam samych sukcesów w roku szkolnym 2020/2021!