• Bal jak z bajki!

• Tańce i wymyślne stroje górowały podczas zabawy karnawałowej. Nie tylko młodsi uczniowie, ale również ci starsi pokazali, że potrafią się dobrze bawić. Dzieci chętnie brały udział w różnych konkursach, w tym na najciekawsze przebranie. Tegoroczną królową balu została Zosia Kurian, a królem Dawid Nowacki.

• Bezpieczne ferie zimowe

• Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku i zabawy. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Naszym przedszkolakom i uczniom klas I - III przypomniała o nich policjantka, pani Karolina Żych.

5 zasad dla dziecka…

1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

2. Nie zjeżd​żaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.

3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.

4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew.

5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

• Przedstawienie profilaktyczne "Strach ma wielkie oczy"

• Czy strach ma wielkie oczy? Czasem tak i nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć rozwiązanie. Udowodnili to aktorzy Grupy T z Torunia, którzy w czasie interaktywnego przedstawienia profilaktycznego pokazali sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Bohaterowie spektaklu: biedronka Piegowata i pszczoła Żądełko, prześladowani przez karalucha Ohydka, poszukiwali razem z dziećmi rozwiązania w magicznym świecie, ale znaleźli je wśród życzliwych osób z najbliższego otoczenia. Kluczem do rozwiązania sprawy okazało się przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc do nauczyciela, który jest przyjacielem i wie jak wyjść  z opresji.  Kiedy jesteśmy świadkami przemocy nikt z nas nie jest bezradny, każdy może i musi reagować!