• Spektakl interaktywny pt. „Nadchodzi Pipi” w wykonaniu Teatru Tak

     • Do naszej szkoły zawitała magia i radość, a wszystko za sprawą rudowłosej Pipi, która zabrała dzieci w podróż do swojego świata. Towarzyszył jej radosny śpiew, w rytm piosenek animacyjnych, w które wplecione zostały angielskie słówka. Dzieci mogły swobodnie reagować na wszystko, co działo się na scenie, dzięki czemu bardziej angażowały się w akcję, wspaniale się bawiły, a przez zabawę także się uczyły.

     • Sukces w konkursie piosenki angielskiej!

     • Entuzjaści śpiewu i muzyki mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności językowo- wokalnych w Szkole Podstawowej w Pomierzynie, gdzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim. Piosenka jest wspaniałą formą integracji, a także nauki języka obcego. Dominika Syska oczarowała wszystkich piosenką „Let it snow” i tym samym zdobyła pierwsze miejsce. Laura Wyszyńska została wyróżniona za wyczarowanie świątecznego nastroju piosenką ”Merry Christmas everyone”. Gratulujemy dziewczynkom i jesteśmy bardzo dumni z ich sukcesu.

     • Zabawy na lodowisku

     • Uczniowie klas III i IV uzbrojeni w kurtki, kaski i rękawiczki wyruszyli na lodowisko w Drawsku Pomorskim. Tam sięgnęli po najcięższy oręż - mianowicie łyżwy. Nie tylko pogoda, ale również humor nie opuszczały dzieci przez cały dzień. Uczniowie bawili się wspaniale i co najważniejsze - bezpiecznie. Niektórzy byli pierwszy raz na lodowisku. Z pomocą pingwinków i kolegów stawiali swoje pierwsze kroki na lodzie. Już pod koniec zajęć potrafili bez niczyjej pomocy przejechać przez środek lodowiska. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

     • ♥♥ WOŚP ♥♥

     • Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował loterię fantową, z której dochód został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Opiekun samorządu - pani Edyta Dziadek wraz z trzema uczennicami starszych klas zostali wolontariuszami w tej akcji. Mieli identyfikatory, a pieniądze zbierali do specjalnej puszki WOŚP-u. W loterii wzięły udział dzieci ze wszystkich oddziałów szkoły. Fanty cieszyły się dużym powodzeniem. Zebrana kwota została przekazana do sztabu WOŚP w Drawsku Pom. przy Centrum Kultury w niedzielę 12.01.2020 r. Nasze wolontariuszki także kwestowały tego dnia zbierając fundusze dla WOŚP.

      Sztab WOŚP w Drawsku Pom. przekazał nam podziękowanie wraz z rozliczeniem zebranych przez nas pieniędzy z loterii. W tym roku zebraliśmy do skarbonki WOŚP 1269,60 zł, za co ogromnie dziękujemy!

     • Dziadek z klasą!

     • Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu klasy II ,,Ciekawe spotkania z dziadkami”. Tym razem gościem klasy był dziadek Kubusia - pan Kazimierz Iwański. Pan Kazimierz to emerytowany strażak, który pracował w Straży Pożarnej w Drawsku Pom. Bardzo chętnie opowiedział dzieciom o swojej ciężkiej i trudnej pracy, a te słuchały go z zaciekawieniem i zadawały wiele pytań. Niektóre już nawet zadeklarowały, że zostaną w przyszłości strażakami. Pan Kazimierz posiada także wielki talent muzyczny. Podczas zajęć zagrał i zaśpiewał dzieciom wiele kolęd i pastorałek. Oczywiście nie zabrakło chóru, który stworzyli sami uczniowie. To było naprawdę wspaniałe przeżycie dla dzieci, a Kubusia rozpierała duma, że ma takiego wspaniałego dziadka. Spotkanie zakończyło się przy wspólnym wigilijnym stole . Były życzenia przy opłatku, które dopełniły całości tego radosnego dnia. Uczniowie wraz z wychowawcą Jolantą Szustakiewicz bardzo serdecznie dziękują panu Kazimierzowi za przybycie do szkoły i podzielenie się swoją pasją do muzyki.

     • Kiermasz Świąteczny

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia i ogromne serca, które nie są obojętne na potrzeby innych oraz chętnie dzielą się tym, co mają, przyczyniły się do uzbierania na Kiermaszu Świątecznym kwoty 1745 zł. Pieniądze te zostały przekazane 18-letniemu Krzysztofowi, który w walce z nowotworem stracił nogę. Mamy nadzieję, że uzbierana kwota wesprze rodziców w zakupie protezy.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu oraz wszystkim tym, którzy otworzyli się na cierpienie drugiego człowieka.

       

      „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

      Ks. Mieczysław Maliński

     • Akcja „Razem na Święta”- Paczka dla seniora ♥

     • Dzięki Państwa zaangażowaniu Szkolny Klub Wolontariusza przygotował 11 paczek, z którymi nasi wolontariusze wyruszyli do okolicznych seniorów. Paczki zostały przekazane seniorom z Mielenka, Oleszna, Ziemska, Jankowa oraz Kumek. Wszyscy obdarowani byli naprawdę bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że w tym szczególnym przedświątecznym czasie znalazł się ktoś, kto o nich pamiętał.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim za bezinteresowną chęć czynienia dobra, za otwartość i wrażliwość na tych, którzy potrzebują pomocy.