• Pamiętamy o naszych bohaterach!

     • W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcami wybrali się w piątek na Cmentarz Wojskowy w Drawsku Pomorskim. „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”. I właśnie ze względu na pamięć o poległych żołnierzach, nasi uczniowie „uzbrojeni” w niezbędny sprzęt i z wielką ochotą przystąpili do pracy. Odwiedzili i uporządkowali mogiły zasłużonych żołnierzy, grabili liście i uprzątali alejki między grobami. Następnie uczniowie zapalili znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla poległych spoczywających na cmentarzu. Całemu wydarzeniu towarzyszył podniosły nastrój, zaduma i smutek. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

      Całej akcji patronował Zakład Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim. Dziękujemy!

     • Światełko dla tych, którzy odeszli...

     • Jak pisała Wisława Szymborska "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci". Uczniowie klas IV i V wybrali się wspólnie z wychowawcami na cmentarz w Mielenku Drawskim. Zakasali rękawy i z wielkim zaangażowaniem i zapałem zabrali się do porządkowania zapomnianych grobów. Uczniowie wykazali się właściwą postawą oraz odpowiednim zachowaniem, a tym samym okazali szacunek zmarłym. Po porządkach był czas na postawienie zniczy i chwilę zadumy.

     • Laureaci konkursu "Dziecko naszym wspólnym dobrem"

     • W konkursie plastycznym „Dziecko naszym wspólnym dobrem - przeciw przemocy wobec dzieci” organizowanym przez Stowarzyszenie FILAR nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi, za co otrzymali piękne nagrody. Prace konkursowe można oglądać w Sali Narad w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim do 6. listopada. Konkurs miał na celu poruszenie kwestii jaką jest przeciwdziałanie przemocy zarówno w domu, jak i w grupie rówieśniczej. Nagrody uczniom wręczał Starosta Drawski Stanisław Cybula. W konkursie nagrodzeni zostali:

      - Amelia Dobosz kl. I – I miejsce w kategorii klas I-III

      - Jonatan Tobiasz kl. VII – II miejsce w kategorii klas VII-VIII

      - Maja Łukasiewicz kl. II – wyróżnienie w kategorii klas I-III

      Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

      Dziękujemy prezesowi Stowarzyszenia FILAR Pani Urszuli Bolewicz za zorganizowanie konkursu i piękne nagrody.

     • Z licencją na zarabianie

     • Rynek pracy, planowanie kariery, kwalifikacje, umiejętności, piramida kariery to tematyka, z którą zmierzyli się uczniowie najstarszych klas podczas konkursu zawodoznawczego. Zajęcia edukacyjne wraz z konkursem wiedzy "Z licencją na zarabianie" przygotował dla nas Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim w ramach szkolnego doradztwa zawodowego. I choć pytania były dla uczniów trudne, to doskonale sobie z nimi poradzili i wygrali dla uczniów klas VI - VIII wycieczkę zawodoznawczą do firmy Amazon w Szczecinie oraz upominki dla wszystkich biorących udział w konkursie klas. Serdecznie dziękujemy Powiatowemu Urzędowi Pracy za doskonałą współpracę i realizację wspólnych pomysłów.

     • Wizyta Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty

     • W czwartek naszą szkołę odwiedził Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Bogusław Ogorzałek wraz ze starszym wizytatorem Delegatury w Wałczu Panią Mariolą Śmich. W spotkaniu uczestniczył również zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Pan Ireneusz Kabat. Celem tej wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki w nowym roku szkolnym. W ramach spaceru edukacyjnego po szkole goście mieli okazję poznać uczniów i nauczycieli w trakcie ich zwykłych zajęć, a Dyrektor szkoły przekazać informacje m.in. o osiągnięciach edukacyjnych, podejmowanych inicjatywach i tym wszystkim, czym na co dzień żyje szkoła. Spotkanie było również okazją do omówienia działań podejmowanych przez drawskich włodarzy na rzecz oświaty.

     • Europejski Tydzień Zawodów

     • 16 października w ramach Europejskiego Tygodnia Zawodów gościliśmy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, którzy w bardzo atrakcyjny sposób przedstawili ofertę kierunków kształcenia w klasach technikum i szkoły branżowej I stopnia. Z przygotowanych przez uczniów prezentacji i filmów dowiedzieliśmy się o poszczególnych zawodach i możliwościach wykorzystania w szkole ponadpodstawowej swoich talentów, zainteresowań, pasji. W drugiej części spotkania uczniowie naszych najstarszych klas wzięli udział w zajęciach praktycznych, uczyli się składać serwetki, nosić kieliszki, sterować pojazdami. Był też czas na spróbowanie przekąsek przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Co jest potrzebne nauczycielowi w jego pracy? Nauszniki, chroniące od hałasu na przerwie, tuba nagłaśniająca, aby wszyscy go słyszeli oraz wiele innych ,,niezbędników”, w które wyposażyli ,,nauczyciela” nasi uczniowie w zabawnej scence przygotowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela. Dalsza wspólna zabawa w teleturnieju ,,1 z 5” była niezwykle emocjonująca i wywołała salwy śmiechu na sali. Oczywiście nie zabrakło też okolicznościowych życzeń pomyślności, radości, a przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości.