• Tęczowa Olimpiada

     • Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą wzięli udział w "Tęczowej Olimpiadzie" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Radość z Życia". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych i zawodach sportowych. Zabawy z rówieśnikami sprawiły im mnóstwo frajdy.

     • Pod Kasztanem

     • Tradycje naszego regionu były tematem piątkowych dociekań uczniów klasy VI. W gospodarstwie agroturystycznym "Pod kasztanem" szóstoklasiści zdobyli informacje na temat regionalnych wyrobów i sposobu ich wytwarzania, poznali proces produkcji dawnego papieru, zgłębili  tajniki wyrobu porcelany i glinianych ozdób. Podczas warsztatów samodzielnie wykonali girlandy z naturalnego surowca. Dużo radości przyniosło uczniom oglądanie zwierząt hodowanych przez właścicieli, słuchanie ciekawostek o ich zwyczajach i charakterystycznych cechach.

     • Bieg Papieski

     • W piątek dzieci z zerówki oraz z klas I - VIII wzięły udział w XXII Biegu im. Jana Pawła II w Drawsku Pomorskim. Godnie reprezentowały szkołę, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Każdy uczestnik wrócił do szkoły z medalem i uśmiechem na twarzy.

     • Sprzątanie Świata

     • Nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w akcji ekologicznej Sprzątanie Świata 2019 pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy".

      Porządkowaliśmy drogi Mielenko - Gudowo - Dzikowo oraz brzeg jeziora Wilże. Pełni pozytywnej energii oraz z uśmiechem na twarzy szybko wzięliśmy się za porządki. Łącznie zebraliśmy 8 worków śmieci, ale nie tylko, gdyż ludzie oprócz drobnych śmieci zostawiają przy drodze również śmieci większych rozmiarów. Udało nam się znaleźć między innymi siedziska samochodowe, rury, wiadra, opony oraz bęben od pralki.

      Klasy VII i VIII dołączyły do akcji "Zbieraj, nie wyrzucaj", której głównymi organizatorami byli Burmistrz Drawska Pom., Nadleśnictwo Drawsko i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Celem tej wspaniałej inicjatywy było zadbanie o nasze najbliższe otoczenie poprzez zbieranie odpadów na terenie naszego powiatu. Organizatorzy zatroszczyli się, aby po ciężkiej pracy nikt nie odjechał głodny- na wszystkich czekał talerz pysznej zupy, a na osłodę wspaniałe ciasta. Na najlepszych czekały również nagrody. Nasz zespół ósmo- i siódmoklasistów, za zebranie ponad 20 worków odpadów otrzymał nagrodę, dzięki której łatwiej będzie nam zadbać o zieleń na terenie szkoły.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za właściwą postawę oraz zachowanie, zaangażowanie, zapał, troskę i odpowiedzialność za środowisko. Cieszymy się, że nie jest Wam obojętny stan środowiska naturalnego. Na szczególne podziękowania zasłużyli rodzice, którzy okazali duże wsparcie i zaangażowanie w akcję. Dziękujemy!

     • Święto Wojsk Lądowych w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim

     • Z okazji Święta Wojsk Lądowych żołnierze przygotowali paradę wojskową, występ orkiestry, pokaz sprzętu, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło też kuchni polowej z wojskową grochówką. Współorganizatorami uroczystości byli: Straż Pożarna, Policja, Żandarmeria Wojskowa, Nadleśnictwo oraz Straż Więzienna. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę na tej uroczystości. Świetnie przygotowany poczet sztandarowy, stroje galowe, głośno śpiewany hymn….. to elementy zasługujące na pochwałę. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W zamian za świetną zabawę uczniowie odwdzięczyli się żołnierzom występem artystycznym. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

     • Bezpieczna droga do szkoły

     • Słowo „bezpieczeństwo” było kluczowe dnia 5 września, kiedy to gościliśmy w szkole funkcjonariusza Policji, panią Karolinę Żych. Policjantka rozmawiała z przedszkolakami i uczniami klas młodszych na temat  właściwego zachowania w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie, co oznacza być bezpiecznym, jak przejść przez pasy, wzorowo zachowywać się w autobusie, dlaczego trzeba nosić odblaski.  Podsumowaniem zajęć było przekazanie dzieciom odblasków, dzięki którym nasi uczniowie na pewno będą bezpieczniejsi!

     • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

     • Koniec wakacji wybrzmiał pierwszy dzwonek, a wraz z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że ten rok będzie pełen sukcesów, dobrych ocen, uśmiechu i zapału do nauki. Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym 2019/2020!