• Nie zmarnuj swojego życia

     • "Nie zmarnuj swojego życia", czyli profilaktyka w hip-hopowych rytmach. O treściach profilaktycznych można mówić "bez zadęcia i patosu", jak to robią Rymcerze, czyli raperzy Bęsiu i DJ Yonas, z którymi w piątek w Domu Kultury w Drawsku Pomorskim spotkali się nasi uczniowie z kl. V-VIII.

      Raperzy opowiadając o swoich doświadczeniach życiowych, walce z nałogami uświadamiali młodzież o zagrożeniach związanych z używkami, zachęcali do rozwijania swoich zainteresowań, promowali uniwersalne wartości, a wszystko to przeplatane było hip-hopowymi kawałkami. Z pewnością w pamięci uczestników zostaną hasła: Nie zmarnuj swojego życia! Nie zmarnuj czasu, talentów i relacji!  Żyj wartościami! Bądź sobą!

      Projekt zrealizowany został we współpracy z panią Anną Wojtkiewicz z SP 2 Drawsko Pomorskie oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy za sfinansowanie i organizację przedsięwzięcia.

     • Konkurs BRD

     •  

      Od lat nasi uczniowie odnoszą sukcesy w rowerowym turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ciężka oraz systematyczna praca przynosi dużo radości i satysfakcji. Podobnie było w tym roku w rozegranym 4. kwietnia miejsko-gminnym turnieju. Uczniowie zmierzyli się z dwoma testami: pierwszy zawierał 25 pytań z przepisów ruchu drogowego, drugi 10 skrzyżowań. Potem drużyny musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać rowerowy tor przeszkód. Nad przebiegiem turnieju czuwali strażnicy miejscy oraz pani Regina Salwa.

      Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.

      W klasyfikacji klas V-VI:

      I miejsce - SP Mielenko,

      II miejsce - SP Nętno,

      III miejsce - SP nr 1 w Drawsku Pom.

       

      W klasyfikacji klas VII-VIII:

      I miejsce - SP Mielenko,

      II miejsce - SP Nętno,

      III miejsce - SP nr 2 w Drawsku Pom.

       

      Nagrody ufundował Burmistrz Drawska Pomorskiego za co serdecznie dziękujemy.

     • Pokaz aktorskich umiejętności i nie tylko...

     • Tradycyjnie od wielu lat w naszej szkole odbywa się szkolny i miejsko-gminny Przegląd Teatralny. Jak co roku do przeglądu zgłosiły się wszystkie zespoły klasowe z naszej szkoły. Uczniowie prezentowali nie tylko wysoki poziom aktorstwa, ale również przepiękne stroje i dekoracje. Jak sami twierdzą, udział w teatrze jest nie tylko dobrą lekcją języka polskiego, ale i świetną zabawą. Grę aktorską oceniała komisja szkolna oraz jury z Centrum Kultury w Drawsku Pom. Wyniki obu komisji były niezależne. Na etapie szkolnym przyznano I miejsce dla klasy VII za przedstawienie pt.,,Szuflada”, II miejsce dla klasy V za przedstawienie pt.,,Czerwony Kapturek szuka księcia”, III miejsce dla klasy VIII za przedstawienie pt.,,Afrodyta czy św. Walenty”. Wybrano również aktora i aktorkę roku 2019: Tadeusza Dorawę i Małgorzatę Magryn. Przechodni puchar dyrektora szkoły powędrował do klasy VII. Laureatami na szczeblu miejsko-gminnym zostali:w kategorii I - Klasa I z przedstawieniem pt.,,Nie ma tego złego...” oraz w kategorii II - Klasa VII z przedstawieniem pt.,,Szuflada”. Zwycięzcy na tym etapie nabyli prawo reprezentowania szkoły oraz miasta i gminy Drawsko Pom. na szczeblu powiatowym w Czaplinku. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Czaplinku.