• Powitanie wiosny

     • 21 marca społeczność szkolna pożegnała zimę i powitała wiosnę. Tego dnia wspólnie rozwiązaliśmy przyrodniczą krzyżówkę, do której rozwiązania przyczynili się także zaproszeni goście- funkcjonariusze policji. Poszczególne klasy zaprezentowały swoje wiosenne plakaty z wiosennymi hasłami. Później w mieszanych drużynach mieliśmy sportowe potyczki. Wygrani otrzymali medale. Na koniec klasy 0-3 udały się nad rzeczkę, gdzie utopili ekologiczną Marzannę, aby tradycji stało się zadość.

     • Mistrzowie ortografii!

     • W piątek nasi uczniowie zostali laureatami XII Powiatowego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez SP nr 1 w Złocieńcu. Rywalizowali z 45 najlepszymi uczestnikami z 8 szkół. W zmaganiach z bardzo trudnymi dyktandami, w których m.in. ,,jedenastoipółlatki surfują po Internecie z facebookowymi przyjaciółmi” Oliwia Wojtas zajęła I miejsce w kategorii kl. IV-V, a Jonatan Tobiasz - II miejsce w kategorii kl. VI-VII. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali także Laura Wyszyńska i Kacper Pawłowski. Wielkie brawa dla umiejętności naszych zwycięzców i życzenia dalszych sukcesów.

     • Uczymy się oszczędzać

     • Czym zajmuje się osoba pracująca w banku? Uczniowie klas 6 i 7 mieli okazję porozmawiać o tym z osobą bardzo dobrze zorientowaną w temacie, a mianowicie z Panią Jolantą Ratajczak, Dyrektor Oddziału Banku Polskiego w Drawsku Pom., która zdradziła sekrety związane ze swoim zawodem. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego warto oszczędzać i w jaki sposób to robić oraz dlaczego świnka- skarbonka to nie najlepszy pomysł. Zarządzanie finansami nie ma już przed nimi żadnych tajemnic. Pozostało tylko wdrożyć wiedzę w życie i mądrze dysponować swoim kieszonkowym. 

     • Supermatematycy są i u nas

     • Podczas Powiatowego Konkursu Supermatematyk nie mogło zabraknąć i naszych uczniów. Z naszej szkoły udział wzięli Norbert Śliwczyński, Kacper Pawłowski i Paweł Częścik. W konkursie wzięło udział 57 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu drawskiego. Uczniowie zmagali się z różnego typu zadaniami: zamkniętymi, otwartymi, łamigłówkami. W klasyfikacji końcowej Paweł Częścik zajął 9. miejsce. Mamy nadzieję, że nasze orły matematyczne dalej będą rozwijać swoje skrzydła.

     • Dzień Otwarty

     • 28 lutego drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Kandydaci do klasy I o Oddziału Przedszkolnego poznali sale lekcyjne, nauczycieli i bazę dydaktyczną, jaką posiada szkoła. Uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach opartych o nowoczesne technologie. Dzieci "grały na owocach", wykorzystując zestaw Makey Makey, "tańczyły robotami", sterując Dashem i Dotem, "bawiły się szklankami", wykonując zadania na tablicy interaktywnej, "odkrywały kolory i stosunki przestrzenne", bawiąc się na macie edukacyjnej. W prowadzeniu zajęć pomagali  starsi koledzy - uczniowie klasy VIII, którym serdecznie dziękujemy. A nowym uczniom życzymy powodzenia w ich nowej szkole.

     • Szkoła podstawowa i co dalej?

     • Niebawem najstarsi uczniowie naszej szkoły ukończą szkołę podstawową. Przed nimi wybór dalszej drogi kształcenia. W podjęciu decyzji starali się pomóc uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, podczas Dnia Otwartego, zorganizowanego w dniu 28 lutego. Uczniowie klas IV - VIII zapoznali się z ofertą szkoły ponadgimnazjalnej, uczestniczyli w ciekawych zajęciach, oglądali i tworzyli eksperymenty chemiczne, „bawili się” prądem, na chwilę stali się gośćmi hotelu i restauracji. Czy uczniowie znaleźli dziś zawód, który jest spełnieniem ich marzeń okaże się w przyszłości