• Mamy puchar!

     • W dniu 27.02.2019 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie odbył się Ćwierćfinał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

       

      W zawodach uczestniczyło 5 szkół.

      1. SP 1 Wałcz

      2. SP Węgorzyno

      3. SP 3 Stargard

      4. SP Mielenko Drawskie

      5. SP Drawno

       

      Wyniki meczów SP Mielenko Drawskie.

      1. SP Drawno – SP Mielenko Dr. 8:9 dla SP Mielenko

      2. SP Mielenko – SP 3 Stargard 5:13 dla SP3 Stargard

      3. SP Mielenko – SP Węgorzyno 6:3 dla SP Mielenko

      4. SP Mielenko – SP 1 Wałcz 8:8

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I m-ce – SP 3 Stargard

      II m-ce – SP Mielenko Drawskie

      III m-ce – SP Węgorzyno

      IV m-ce – SP Drawno

      V m-ce – SP 1 Wałcz

       

      SP 3 Stargard i SP Mielenko Drawskie awansowały do półfinału wojewódzkiego.

     • Nasi stypendyści!

     • Podczas Gali Nauki nie mogło zabraknąć naszych najzdolniejszych uczniów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szkolnych!

     • Klasa ,,na medal” z wizytą w urzędzie miejskim

     • Wizyta pierwszaków w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim to ich nagroda w szkolnym konkursie ,,Klasa na medal”. Gospodarzem spotkania była Pani Sekretarz Joanna Kardaś, która zaprosiła ,,przyszłych wyborców” na spotkanie z Panami Burmistrzami. Pod ,,gradem” pytań znalazł się Pan Burmistrz Krzysztof Czerwiński, który odpowiedział na interesujące uczniów pytania. Uczniowie przygotowali też petycję z prośbą o nowy i bezpieczny plac zabaw przy naszej szkole, a także projekty placu zabaw, które wykonali podczas zajęć komputerowych. Petycję złożyli u Pana Burmistrza Ireneusza Kabata. Po spotkaniu Pani Sekretarz oprowadziła pierwszaków po urzędzie opowiadając im o pracy urzędników i funkcjonowaniu urzędu. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodki upominek. Pierwszaki z kolei w ramach podziękowań podarowały również od siebie upominki z logo szkoły.

     • Wycieczka do Warszawy

     • W czasie ferii zimowych wcale nie trzeba się nudzić - można zrobić coś fajnego. Udowodnili to nasi uczniowie, którzy wybrali się na poznawanie najciekawszych atrakcji naszej stolicy. Swój dzień zaczęli od spaceru alejkami Łazienek Królewskich, gdzie podziwiali piękne budowle i pomniki, a także otaczającą przyrodę.

      Po ożywczym spacerze kolejnym punktem wycieczki była wizyta w przepięknym, klimatycznym i przepełnionym historią Belwederze. Zobaczyli tu miejsca, w których pracowali m.in. Józef Piłsudski czy Lech Wałęsa, a odwiedzali tacy wielcy Polacy jak Jan Paweł II, który poświęcił tu kaplicę.

      Będąc w Warszawie nie sposób nie odwiedzić Pałacu Prezydenckiego, który stoi przy Krakowskim Przedmieściu. W siedzibie Prezydenta RP uczniowie mieli szansę wczuć się w rolę polityków zasiadających wokół okrągłego stołu, zwiedzić liczne sale, w których urzęduje głowa państwa, a nawet porozmawiać z jego kapelanem ks. Zbigniewem Krasem. To jednak nie koniec wojaży po stolicy. Na Starym Mieście przechadzając się po Placu Zamkowym podziwiali Kolumnę Zygmunta oraz Pałac Królewski, a następnie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza. Dzień był pełen niezapomnianych wrażeń.

     • Najlepsi w powiecie!

     • W dniu 19.02.2019 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim Mistrzostwa powiatu drawskiego w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

       

      W zawodach uczestniczyły 3 szkoły:

      1. SP Złocieniec

      2. SP Kalisz Pomorski

      3. SP Mielenko Drawskie

       

      Wyniki meczów:

      1. SP Złocieniec – SP Kalisz Pomorski – wynik: 3:7 dla SP Kalisz Pomorski

      2. SP Złocieniec – SP Mielenko Drawskie – wynik: 7 – 14 dla SP Mielenko Drawskie

      3. SP Kalisz Pomorski – SP Mielenko Drawskie – wynik: 7 -14 dla SP Mielenko Drawskie

       

      Klasyfikacja końcowa:

      I m-ce – Mielenko Drawskie

      II m-ce – Kalisz Pomorski

      III m-ce – Złocieniec

       

      Zwycięzca reprezentować będzie powiat drawski w ćwierćfinale wojewódzkim regionu D, który prawdopodobnie odbędzie się w SP Mielenko Drawskie.

     • ❤ Walentynki ❤

     • Atmosferę szczęścia i miłości czuło się już od rana. Chłopcy w niejednej klasie mile zaskoczyli swoje koleżanki, które otrzymały słodkie upominki, balony i co najważniejsze WALENTYNKI. Dzieci z oddziału przedszkolnego pani Kasi ubrały sie na czerwono, aby podkreślić charakter tego wyjątkowego dnia. Pani Edytka z pocztą walentynkową odwiedziła dzieci we wszystkich klasach. Mamy nadzieję, że ta atmosfera będzie towarzyszyć nam do następnych walentynek. 

     • Zabawę czas zacząć!

     • Kolorowe przebrania i uśmiechnięte buzie zwiastują bal karnawałowy, który odbył się i u nas. Na muzykę, tańce i konkursy dzieci czekały niecierpliwie od tygodni. Najważniejszym elementem zabawy były oczywiście przeróżne stroje, które dzieci ubrały z ochotą. Podczas imprezy odbyło sie dużo konkursów, w tym na najciekawsze przebrania. Drobne upominki oraz słodkości dodatkowo zachęcały dzieci do aktywnej zabawy. Bal zwieńczył wybór króla i królowej balu. Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę!

     • Pokaz mistrza - Janusza Chomontka

     • Odwiedziła nas legenda żonglerki - wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w żonglowaniu piłką Janusz Chomontek. Pokaz bardzo się dzieciom podobał. Dzieci bardzo interesowało jego życie oraz droga do sukcesu. Zadawali pytania dotyczące kariery mistrza, sukcesów oraz pobitych rekordów. Odbyły się zawody, których celem było wyłonienie ucznia, który najwięcej razy odbije piłkę nogą. Szkolnym mistrzem futbolowej żonglerki został Filip Sobolewski. Dziękujemy za niezapomniane wrażenia!