• Czar zbliżających się świąt...

     • każdego roku rozpoczyna się od wizyty mikołaja w dniu 6 grudnia. W naszej szkole w tym dniu było wyjątkowo wielu mikołajów. Na swoich stalowych, niezawodnych rumakach, bo zima jeszcze nie dopisała, przywieźli ogromne worki z prezentami dla każdego dziecka. Radość ogromna, roześmiane buzie i niedowierzanie. Dzieci miło zaskoczyły mikołajów wręczając im prezenty od siebie, bo czy nie w każdym z nas drzemie radość z dawania? Dziękujemy grupie ,,Karter" za piekne chwile.

     • XV Spotkania Profilaktyczne

     •  

      3 grudnia gościliśmy w szkole uczniów szkół gminnych i powiatowych, zaproszonych do udziału w XV Spotkaniach Profilaktycznych. W części konkursowej drużyny zmagały się z zadaniami, które wymagały dużego zaangażowania uczniów, umiejętności pracy w grupie, kreatywności oraz wiedzy
      z zakresu uzależnień, HIV/AIDS. Uczniowie swoją wiedzę, pomysłowość
      i umiejętność pracy w zespole  wykorzystali w pytaniach testowych,
      w projektowaniu aplikacji profilaktycznej, wspólnym układaniu wieży z kubków.

      Klasyfikacja końcowa w XV Spotkaniach Profilaktycznych:

           I miejsce Szkoła Podstawowa w Czaplinku

           II miejsce Szkoła Podstawowa w Złocieńcu

           III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Drawsku Pomorskim

      Dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami. Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za udział w XV Spotkaniach Profilaktycznych, członkom jury oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie merytoryczne i finansowe w organizacji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach.

     • Sukces Jonatana

     • Dzieci bajki piszą….

      Napisać własną bajkę to nie lada sztuka. Udało się to jednak Jonatanowi Tobiaszowi, który nie dość, że bajkę napisał, to jeszcze został za nią nagrodzony. W XX Regionalnym Przeglądzie Twórczości Literackiej „Bajkowe spotkanie”, konkursie organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu, bajka naszego ucznia zdobyła II miejsce. „Bumerang” – bo taki tytuł nosi utwór Jonatana – można przeczytać w wydanej i przekazanej do szkolnej biblioteki książce. Może dla kogoś okaże się inspiracją?

     • X Drawski Przegląd Artystycznych Form Profilaktycznych

     • Za nami jubileuszowy, X Drawski Przegląd Artystycznych Form Profilaktycznych.  I choć konkurencja była duża, to wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczestników znaleźli się nasi uczniowie. Dzisiaj, zadowoleni z atrakcyjnych nagród, przekonują swoich kolegów do rozwijania pasji i brania udziału w konkursach. A czy warto przekonajcie się sami...